Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tanitta
8. okt 2009

zuzla...aa kdeze sa hrabem na nasu teodoru 😵 ale mozno sa casom vypracujem 😝 ... futbalova jedenastka.... 😵 ... no nadhera 😉 .. clovek mozno cakal o nieco este aj menej v uplnom najlepsom pripade 9 a a aha zuzlikovcom sa zapacilo mnozenie 😉 ... tak pekne v tom pokracujte tentokrat do vitazneho konca aspon 3,2kiloveho(vych) 😉
mirinda.. tak sa pekne nadychaj tu tej prijemnej pozitivnej energie ale som presvedcena ze po zajtrajsom dni ju uz nebudes velmi potrebovat 😉 bobikov uvidis v plnej parade a este aj nieco naviac medzi nozkami 😵
tak.. tatik pomerkoval a idem si dalej plnit povinnosti... majte sa krasne 😉

takyna
8. okt 2009

Ahojte kočky, dnes som nejako nestihla pisať, ale som si vás prečitala 😉 , Zuzík úžasné sa veľmi teším, tentokrát musí aj motyka vystreliť 😉 🙂 , tchuj,tchuj,tchuj 😵

Mirindík držím palce na zajtrajšok, a ako Tanitka napísala, uvidíš bobákov a hneď bude pozitívna náladička a verím, že nám napíšeš samé dobré správičky 😵

pozdravujem vás všetučky všetky, večer kuknem pá 😵

lenka20
8. okt 2009

ahojte babulky, adrik, renysek, kukulik - gratulujem k bobikom v brusku a thuj thuj thuj nech su tam // a aspon po 1 babatku kazdej 😵 😵 😵
zuzanka no ty si uplne zazracna, kraaasa a aj sa krasne delia, no vyborne, budu to krasne embrijka 😵 😵 😵
ja som dneska zase lobzovala po obchodoch a urobila som si radost - teda 2 radosti sebe a 1 radost neterke 😵 😵 tanicka az buduci tyzden, ja sa este spojim so segrou, ze kedy presne a dam ti vediet, budem straaasne rada ked pridete, aj nevesticka sa isto potesi kamaratovi 😵 😵 😵 ved najvyssi cas ich zoznamit, nie, nech sa stihnu do seba zalubit a rozijat svoj vztah od mala 😎 😀
pekny vecer vsetkyyyyym 😵 😵 😵

adra17
8. okt 2009

Ahojte, dievčatá, ste strašne zlaté, že na nás myslíte. Ako sa hovorí, nech vám to Pánboh oplatí na deťoch. 😵 😵 😵
Zuzlík, 🙂 ty nosíš samé dobré správy, tak nech to tak aj zostane. Toľko embryok, no super!
Mirindík, zajtra nech sa dozvieš len samé krásne veci, tiež ti budem držať palce, nech je všetko tak, ako má byť!
Tadeuš, no na príznaky je ešte skoro, ale bruško ma riadne bolelo po OPU - tak ako nikdy - a to som nepodala žiadny veľký výkon. Takže teraz sa dostávam do normálu a uvidíme, čo ďalej.

bobjan
9. okt 2009

Ahojte🙂

Zuzlík super správa, držím palce na ET a nech to výjde 😵

Ja som poriadne chorá, tak dúfam, že aj dnes to v práci skôr zapichnem, tak ako včera 😝

Pekný piatok a krásny víkend 😉

bobjan
9. okt 2009

Renysek, držím mooooc palce 😉

takyna
9. okt 2009

Ahojte kočky, všetkým čakateľkám prajem krásne diaľnice 🙂 🙂 🙂

takyna
9. okt 2009

Dnes už začínam aj centrotide pichať 😝 , ale sa to kráti 😉 , ale s Pregnylu mám krče už teraz, neviem či to sama dokážem pichnúť ☹ , Mirindík teším sa čo napíšeš, Bobjan pozdravujem aj všetkučky , všetky 😵

mirinda10
9. okt 2009

zuzik a co sa tebe tie vajaka uz okotili ked ich je viac 🙂 jaj mam s teba veklku radost

no ja som vcera moc nejedla nejak mam stiahnuty zaludok ani dnes estem ze som do rana v praci a do Brna idem az poobede inak by som sa v dome sama zblaznila ale dakujem, ze na mna myslite tak cas kedy vstupim a lahnem bude asi 15,50 tak okolo 4 tej budeme nahanat a kontrolovat bobakov

tanitta
9. okt 2009

aaahojte...v rychlosit v skratke 🙂
Takynecka.. a preco sa toho bojis? ved ked si vies pichnut gonal tak kapurkovu tiez zvladnes sak to to iste;)...akurat ze to miesas...ale sak to "ajn cvaj" 😵 ...
bezim krmit a von... tak zatial paaaa...

julietka
9. okt 2009

ahojte babule, skoro na konci druhej strany sme boli 😕

mirindi a ty chodis predsa do prace? akosi mi to uniklo, ty nie si na PN?
a hlavne mysli pozitivne, deticky citia kazde male vypatie, nesmies sa stresovat, pekne ich hladkaj a prihovaraj sa im, ako sa na nich velmi s tatinom tesite a vsetko bude v poriadku..skoda ze ste nemohli ist hned rano...ja viem ze je to blbe prirovnanie, ale tiez ked som sla na skusku po obede, som mala nervy cely den
na kolku tam vlastne idete, nech vieme o kolkej drzat palce? 😉

julietka
9. okt 2009

tani to co je to ta "kapurkova"? 😅

julietka
9. okt 2009

taky ty sa bojis, lebo vies ze je to tvoja posledna injekcia v zivote, ktoru si budes pichat, tak si ju vychutnaj 🙂 potom ti uz len tehu odbery budu robit 😉
ja som si tak kazdy pregnyl vychutnavala, ze toto je ten posledny a teraz aj bol 😅

takyna
9. okt 2009

Ahojte kočky 🙂 , kapurková to je východniarsky , že posledná, na záver, 🙂 bojím sa pregnyl pichať, lebo ma to neskutočne štípalo 😨 do stehna 😝

Juli , ale mohla by to biť tá kapurková 😉 😵

julietka
9. okt 2009

taky, do stehna stipu injekcie brr, tak nech ti manzelik pichne do svalu do ritky a pomalicky, alebo ak si pichas sama daj do bruska, tak ako tu baby pisali.
Mne najviac vyhovovalo ked mi muzik pichal do svalu na ritke a pomalilicky, takze to vobec nestipalo, prvykrat ked sme s tym nemali skusenost mi to tam naraz strekol a ja som az vykrikla a slzy mi vyhrkli od bolesti, ale potom sme sa naucili pomalinky a uz to vobec nebolelo
taky naozaj bude kapurkova 😉

tanitta
9. okt 2009

hadajte co robime?... 😎 😝 ...
julie...uz vies? co je kapurkova? 😉 .... zvykne sa to este pomaly medzi dvermi ked ta nahanaju ze sak na cestu este taku kapurkovu aby sme nekrivali 😀 ...posledna-zaverecna... 😉 mne sa to pacilo a volam takto pregnyl 😅
mirinda... thuj thuj.. stastnu cestu a dobre spravicky nam prines 😵...
idem malemu uvarit zajacika na stavicke zatial paaaaaa

julietka
9. okt 2009

tani uz viem 😉
vy dnes nespite? a co je vas tato polovnik ze mate dnes zajacika? 🙂 tot tatko vsestrany, minule bol rybarom, ked ste mali rybicky 😵

tadea
9. okt 2009

ahojte 🙂 miri očakávam pozit.správičky 😉

zdravím všetky - je piaaatok,idem upratovať a potom hajde na záhradu 😝 dúfam,že sa nerozprší.

tanitta
9. okt 2009

Tadea.. a co na zahradke? zberat urodu?
Julie...spime spime...zajko bobek spraveny.. to staci mat dobrych susedov 😀 ...ja zajacov nejem resp. iba v krajnom pripade 😵 to iba tato a syn 😅 ...maju radi... na ryby staci auto a nejake eurace 😀 ale sem tam dostaneme tiez nejakych zubacov kaprov...
baby buduci tyzden aka kosa.. vytahujeme zimne vertovky 😠

zuzla80
9. okt 2009

No zdravím vás...
Mirindik takto o hodinku už budete vedieť na čom ste - stískam silno palce thuj thuj thuj, nech je všetko v poriadku a nech sa vám drobci ukážu do krásy 😉

Tadei ty a utz ako? Ani sa nepochváliš? Opäť skepsuješ...

Taky švacni to do brucha - mňa to fakt neštípalo - ja mám skôr problém s tým heparínovými injekciami, včera som až na 4krát prepichla kožu...fuuu ale to bolelo a keď mi mužík niekedy pichá do ruky...., viete akú mi minule modrinisko urobil - sme sa smiali, že ho udajú za týranie🙂 Taky a ty picháš heparín?

Babulky, tak mi sa držíme statočne, tentokrát sme opäť na 9tke (možno sa včera teta embryologička pomýlila 😕 ) - a sme 5ti 10bunkovci; dvaja sú 8bunkovci a dvaja 7bunkovci - transfer nedeľa o 9hod - prespávame v BA, lebo to by sme opäť museli odchádzať o 2.30...

Tánička pozdravujem vedúceho i rybára 🙂

julietka
9. okt 2009

tani nestras ze kosa so zimnymi vetrovkami, ved ja tie moje uzke kabatiky nezapnem uz...no veru neviem ako preckam tuto zimu a tehu kabat sa mi nechce kupovat 😕 asi budem chodit len balkon v zupane 😨

julietka
9. okt 2009

zuzlik ved to je krasne cislo stale sa drzite na 9tke, no mate naozaj kvalitny material 😉 a davate vkladat dvoch alebo troch?

zuzla80
9. okt 2009

Juliček - ono stále sa našli pekné embryjka a vidíš aj tak sa to nepodarilo... ale snáď raz motyka vystrelí, no nie 😉 Vieš, že som Juli rozmýšľala nad tromi embryjkami, je to predsa už 6.IVFko a predtým sme stále vkladali 2embryjka a buď sa neuchytilo ani jedno a ak sa uchytilo tak stále len jedno. Preto mi vrtá čevik v hlave...
Ale 2 určite a uvidím ako sa dohodnem s dokim, musí na to pristúpiť hlavne on, ja s tým problém nemám - ale ak je to podmienené reduckiou, v prípade, že sa chytia 3embryjka, tak to zásadne odmietam 😉

julietka
9. okt 2009

zuzlik pamatas ako som aj ja riesila tuto dilemu a bola pevne rozhodnuta ze vlozime 3, lebo som ani len nedufala ze by sa uchytili co i len dve..no a vidis hned sa obaja zavrtali a co keby sa chytili 3 hmm?
bude pripravena na otazku ktoru aj mne Machac polozil ked som rozhodne povedala ze chcem tri : "musite mi ale slubit ze pridete na redukciu ak sa uchytia tri" takze samozrejme ze som absolutne kvoli redukcii a potratom, ved je to zivy tvorcek, nedokazala by som ho zabit, tak preto sme sa rozhodli dve, ostatne si date zmrazit.
napr.nam ten 7bunkovec ako mate vy teraz prezili pekne aj tyzden,ale povedali nam ze ich nezamrazili, lebo uz neboli vhodne na rozmrazenie. ale vy budete mat na mrazenie dost a budete mat aj surodencov a ak nebudete chciet surodencov, mozete darovat embrijka 😉

takyna
9. okt 2009

Ahojte kočky 🙂 , vidím, že sa tu už rozoberajú vklady aj súrodenci 😉 , chcem sa poradiť ako ja vždy 😅 , boleli ma veľmi vaječníky, a dnes ako keby uťal 😒 je to ok?, ako ste to vy cítili?

lenka20
9. okt 2009

ahojte babulky, vyzeram mirindika, ale este asi budeme musiet pockat 😉 😵
takynka je to normalne, aj ja som to mavala, tiez som sa vzdy pozorovala, ze boze co sa stalo, prestali rast vaja ci co, alebo uz popraskali, ale nikdy nic to nebolo, tak sa neboj, urcite ta zas o par hodin zacnu boliet vajka 😉
a s tym pregnylom, do bruska, ani to nepocitis... uvidis.. pomalicky vtlacit dnu stavicku a bude to eno nuno 😵
zuzlicek supis, 9 krasnych embrijok, tentokrat to vyzera na superkvalitu zuzi, 10 bunkovce na 3.den to je vynikos, norma je 6 buniek na 3.den, su popredu drobcekovia, vyyyyborne, budu to borci 😵 😵 😵
tani teeda, zajka ste mali, ja som zajka nikdy nejedla este 😕 asi ani nechcem 😝 mam par takych jedal ktore uz viem, ze asi nikdy neochutnam, bryndzovu polievku, baraninu, zajka...
inak tani ten buduci tyzden, oni chcu ist uz v sobotu rano prec, tak co navrhujes? piatok poobede by sa vam dalo? ze by ste zostali na noc a na vikendik potom... uz len so mnou, ale aspon piatok s nevestou 😎 😵

takyna
9. okt 2009

Ahoj Lenik, popraskat vajka mozu pri com?, stava sa to? 😨

takyna
9. okt 2009

ani ja zajačiky nemôžem papať od vtedy ako sme chovali trpasličieho, zajačikov ale môžem 😀

tanitta
9. okt 2009

takze zajacie hody nerobim 😝 😀
Takynecka...vajka mozu popraskat.. ale fakt asi vynimocne.. na to mas ten cetrotide...aby nepraskli predcasne...moze sa stat pri dvihnuti tazkych veci alebo trosku viac ked sa rozsantite pri sexiku 😎 .. inak mna tiez brucho prestalo boliet...mozno to byva taky prezaverecny utlm...
Leni... na noc urcite nie... to si neviem predstavit...s veducim.. zauzivany ritual....ved uvidime mozno dofrcime v sobotu tak naotocku len za tebou 😎

lenka20
9. okt 2009

tanicka no ale to je skoda, ze nemozte aj zostat, ale chapem, to by ste museli trepat pol domu so sebou asi 🙂
no len ako to spravit aby ste sa stretli s nevestou, skusim segru nejak ukecat aby zostali v sobotu aspon do obeda, tak by ste mohli prist hned rano, pohrat sa, naobedovat sa vsetci u mna a poobede potom uz nech si idu nevestickovci ked tak chcu 🙂 a my polebedime... pokecame, pomojkam veduceho 😵 😵 budem sa tesit, tak pridte hned rano, ok? tesim sa na vas 😵 😵
taky presne ako tanicka pisala, len velmi zriedka sa stane ze popraskaju, hlavne po nejakej velkej namahe, preto uz tie posledne dni pred OPU treba davat pozor, nedvíhat tazke veci.. ale v brne mam pocit ze razia taku teoriu ze radsej OPU skor, ako riskovat ze vajka prezreju.. v heliku zvykli cakat dlhsie....takze neboj nic, vajka budu take akurat 😵 😵 😵 baby mam pocit, ze coskoro budeme mat velmi vela dovodov na oslavu, zo mna bude do januara alkac a na moje tehu si uz nik z vas nebude moct pripit alkoholom, snad len tanicka ale aj to neni iste lebo mozno sa dovtedy ohlasi mala tanicka, co by som tej velkej veeelmi zo srdca priala 😵 😵 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre