Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzla80
24. mar 2010

Taky ešte, že v dnešnej dobe existujú všelijaké obchody s detským oblečením - a hlavne vieš porovnať ceny, čo je niekedy fakt super, dokážeš ušetriť nemalé peniažky.
Čo máme pokúpené... okrem kočiarika, prebaľovací pult a dali sme robiť do detskej skriňu, aby bolo kde odkladať vecičky. A keďže moja mamka je z maličkej tak unesená, tak nevie odolať a stále kúpi nejaké vecičky - body, ponožky, podbradníky, dokonca kúpila malej aj čižmičky na zimu, len či jej budú dobré 😅 ; kúpila mi aj rýchlo zavinovačky 2ks - už som jej hovorila, že nech nekupuje, že potom budeme podľa potreby, ale nedá si povedať, ešte aj sesterka mi sľúbila nejaké veci po malých...takže oblečenia bude habadej.
Len teraz som tak začala premýšľať nad takými praktickými vecami - sestra mi vie za dobrú cenu pozháňať veci zo zdravotníckych potrieb, tak chcem popísať, čo mi vlastne treba...

takyna
24. mar 2010

U nas vsetci zase opacne sa k tomu stavaju, neopovaz sa nieco kupovat, asi takto je to u nas 😒 , uplne ma to niekedy este viac depta, ale po nasich skusenostiach sa ani nikomu nedivim, ale mohli by viacej verit, bolo by mi lepsie...
aky pult si kupila prebolovaci?, z netu?
daj nejake typy 🙂

zuzla80
24. mar 2010

Taky aj moja svokra sa k tomu tak stavala - na čo kočiar tak skoro, že to prináša smolu... ale keď sme jej vysvetlili, že v dnešnej dobe nič nedržia na sklade a keď je niečo za super cenu, tak sa to rýchlo vypredá, tak pochopila a viac sa nestará... a moja mamka, to je ešte taká mladá garda 😉 berie to úplne ináč...
Inak pult sme kúpili z tadiaľ: http://picasaweb.google.com/pisemja/Vypredaj# Ten zelený, olbia 157 - raz som tu už dávala tú stránku, mali tam kopec kočiarikov za super ceny, ale ako tak pozerám, tak už toho majú pomenej. Môžem ti Taky potvrdiť, že to prišlo v úplnom poriadku a za takú cenu akú tam majú uvedenú +8eur za dopravu. Kočiarik sme kúpili na www.babetkovo.sk inak z netu som viac nekupovala.
Idem Takynečka, zatiaľ sa maj paaa

takyna
24. mar 2010

Jasne ten boxik si pametam, moja mamina keby zila tak tiez je ako tvoja, tiez bola mlada garda 🙂 , svokri su svokri 😉

maj sa pekne , idem aj ja konecne robit 😵

takyna
24. mar 2010

Baby akurat mi tu bola zena zo socialky na konrole 🙂 este , ze som doma... 😉

tanitta
24. mar 2010

ahojky..
takynecka.. aj keby si nebola ujo dr by ti napisal ze si bola u neho nanavsteve 😉 ....
zuzla... odsavacku nekupuj este,.,,pockaj...kupis rychlo ked sa mala narodi uvidis ci ti vobec bude treba.. ak budes kojit....vecsinou ani netreba potom to by si muesla byt dobra dojka 😉 ....ak ked tak je super manualna rucna...aventka...ja som mala aj elektricku aj rucnu... vyuzivala som obe podla nalady...elekricka nie akzdemu vyhovuje ma slabsi podtlak ako manualna...ale zase nemucśis macakt rucne 😉 ...ohrievacku mame aventku vyuzivali sme na ohrev mlieka ...na stravu a prikrmy uz nie....bud som rychlo hodila do hrnca s horucou vodou je to omnoho rychlejsie a teraz ked je uz vecsi dama do mikrovlknky...sterilzator bol parny hrniec...podla mna zvytocnost kupovat sterilizator....
pa kocky

kanhwa
25. mar 2010

Ahojte babulky zas po dlhom case.
Takynka - mala je krasnucka 🙂 🙂 🙂 drzim palce, nech vsetko dobre dopadne ako ma 🙂

Kocky, ostalo mi jedno cele balenie menopuru po poslednom Brne, exp. je 10/2010. Davam to najprv sem ak by niektora z vas chcela - je vas tu snaziliek nastastie uz pomenej 😉 ak chcete, tak mi napiste, kym to dam do liekovej temy.

Pekny slnecny den vsetkym prajem 🙂

takyna
25. mar 2010

Ahojte kočky 🙂
Kanvi dakujeme 🙂
Tanit ved to hej, len mna stale pocas PNky pridu skontrolovat, a to byvam fakt malokedy na PnKE a neviem ci aj vam prisli takto zo socialky?
u nas je bohuzial pod mrakom....

lenka20
25. mar 2010

caute babulky, takynka no teeda, ja som tiez na PN, dufam, ze mi nik nepride 😝 zatial som este nikdy nemala kontrolu...
kanhwik si zlatucka, mne hormoniky take netreba, ked mame darcovske, skor estrofem, utrogestan.. ale kocky stimulantky mozno budu potrebovat, snad nakuknu...
pozdravujem vsetky 😵 😵

julietka
25. mar 2010

babenky tak ja som nas skoro nenasla, veru este ze som si nas mohla vygooglit.. 😨

zuzlik odsavacku som mala moznost vyskusat aj elektricku aj rucnu. Je to jedno aku mas, pretoze tah je ten isty, elektricka nema silnejsi tak co som si ja naivne myslela ale len za teba robi tu robotu, mne osobne nevyhovovala pretoze ked som odsavala to malo mliecka musim si pritom poriadne stlacat prsniky a lepsie mi sedi rytmus s rucnou lebo si to sama regulujem..

taky Bibulka je naozaj krasna a som rada ze uz si prekonala ten svoj "kriticky tt" uz bude len dobre neboj 🙂

bobi velmi moc ti gratulujem k tehu knizke 🙂

avusik malinka chudatko ma stale take bolesit bruska? nepapas nieco co ju tak trapi? mozno si si to ani neuvedomila a zjedla si obcas nieco co ju tak potrapilo?pani doktorka vam nedala nic na brusko?

mirindik napisem ti aj IP, no to co si pisala o dojceni ako keby si skopirovala mna..ja mam presne tie iste zazitky.Som myslela ze ked mi drobci zaspali na prse ze su napapani, ale mala som to stastie, alebo nestastie 😒 ze sme boli v nemocke a museli sme ich vazit po kazdom papani a tam som videla ze si odsali tak max. 10ml, alebo 20 ml a to je jasne ze im to nestacilo. Tiez som vsetko mozne preto robila od tabletiek na mlieko cez homeopatika a neviem co este. Stale som chcela kontaktovat nejaku laktacnui poradkynu, ale ani neviem ci by som mala cas robit to co mi povie. SOm v jednom zacarovanom kruhu. Malu som skusala jeden den iba dojcit a to mi bola prisata aj dve hodiny a vzdy ked zaspala tak max. na 10 min a potom sa zasa hladna zobudila a potom som to vzdala aj ja, pretoze ked sme chceli ist von tak sme nemohli ist hladni a musela som ju zasa len nakrmit a odtrhnut od prsnika co mi zakazdym trha srdce..
takze stale ten isty kolotoc dookola, navyse som si skusala prilozit oboch naraz a neslo mi to, zbytocne som ich len vynervovala a tak som to vzdala. Maly sa mi uz uplne odmieta prisat. Ked som to skusala tak sa chuda tiez tak vynervoval ze este aj zo sna potom vzlykal.
Poplakala som si ze som neschopna mama ze neviem dojcit a pri tomto to aj ostalo..

julietka
25. mar 2010

taky ja som bola doma od 7tt a nikdy nikto neprisiel zo socialky😉 niekto mi vravel ze tehule vraj ani nechodia kontrolovat tak neviem co je na tom pravda..

julietka
25. mar 2010

lenik gratulujem k dobrym vysledkom, uz aby aj to babatko bolo konecne na ceste 🙂

mircala ja som to tu uz sice kedysi davnejsie pisala, ale mam silny pocit ze budes mat chlapceka..mozno som mylim ved je to jedno, ale taky isty pocit som mala pri zuzlikovi ked som tipovala dievcatko..tak som teda zvedava co to bude 😉

mircalla
25. mar 2010

ahoj juli pamatam si dobre....
ja Vas citam baby, len nepisem, mam teraz dost hekticky tyzden v praci....
co tu tak citam tak strasne vela veci treba pre babatko..uz aby som si kupila nejaku mudtu knihu a zacala studovat

julietka
25. mar 2010

mircali vobec nekupuj vela veci, neoplati sa..my sme kupovali len zopar, vsetko velkost 56 a stale ich pouzivam, pretoze im bolo vsetko velike a teraz len do toho dorastaju. Veci som mala ledva na jeden "suflik". Ked som prisla z porodnice tak ma tu cakalo niekolko tasiek od znamych a susediek co nam popoziciavali veci po svojich detoch. Je naozaj zbytocne kupovat vopred, pretoze nevies ako rychlo drobec bude rast a vela veci urcite dostanete 🙂

mircalla
25. mar 2010

ani nemyslim oblecko...skor vsetky tie prakticke pomocky treba - vanicku, sedacku, odsavacku, prebalovaci kut, kocik, postielku...a co je viem co este
oblecko dostanem od sestry...ak to bude chlapec, tak to bude aj sediet...segrin maly bol tiez narodeny koncom jula...takze akurat ma letne veci, ked je prcek este maly, to mozem pouzit

avaka
25. mar 2010

Caute 🙂
tak,my sme mali vcera poradnu a mala vazi 4030g 😎 😵 Takze celkom v pohode pribera (za 3 tyzdne 560g) Dr.ju pochvalila,ze je pekna... a ked som jej vravela ako velmi plakava.tak ani neviem,ci mi verila,lebo mala sa na nu len usmievala,ako skoro ani na mna nie,vkuse vyskerena na pani doktorku...mozno preto,ze mala okuliare..?? 😅 vraj sa to babatkam paci,myslia si,ze su to velke oci.. 😀 No po smiechu bol velky plac,ked jej krv zase brali.. 😔 Taky,mala prdka pekne aj kaka,a dr.vravela,ze to prejde..ani tomu velku pozornost nevenovala...Posledne asi 4 dni nastastie uz nemala take velke bolesti,tak som rada,spokojne aj spinka..klop-klop,zeby ten Espumisan zabral? 😕
Juli,som rada,ze si nakukla 🙂 Vies,ja uz ani neviem,co mam jest,boli dni,ked som nejedla vobec ovocie ani zeleninu a bolelo ju brusko,vsade pisu,co nemozes,ale nech napisu,co mozes..Ja take ako kapustu,ale strukoviny ani len neskusam, ale nejaku zeleninu predsa musim.. 😒 Teraz som jedla 2 dni aj papriku aj rajciny a brusko bolo o.k,takze si myslim,ze ten traviaci system musi len dozriet..
Juli,viem,ze to musi byt tazke,uz som Ti pisala,ze neviem ako by som zvladla dve babatka..Tak plati pre Teba,to co pre Mirindu,si super mama 🙂 😉 a naco zbytocne nervovat seba aj drobcov...
Inak,nasa mala je dobry jedos,ked nahodou place a ja jej placucej dam kvapky,ked zisti,ze ich ma v ustach,tak spusti este viac,hrozny plac...Tak musim cakat,kym je v pohode,dam jej na lyzicke,ona ochutna..(bananova prichut),zatvari sa zacudovane,ze ake divne mliecko a spapa aj zbytok 😵

Zuzlik,kostky na brusko?To som nepocula.. 😕 ,ale nieco na tom bude,lebo na tie bolesti treba teplucko,aj masaz teplou rukou,tak mozno tie kostky to teplo dlhsie udrzia,alebo co? 😕
A ta odsavacka,ako Ti Tanittka radi,ja by som este nekupovala...Ja som mala manualnu od kamosky,ale som ju ani nepouzila a v nemocke som 1x pouzila od nich pozicanu,ale nakoniec som aj tak odstriekavala rucne zoparkrat,ked mi malu zobrali so zltackou..A ked budes kojit,mozno nebude vobec treba..Ja vobec neodsavam,mozno by som aj ,do mrazaka,ale takto mam mliecka tak akurat,kolko spapa tolko je a ktovie,ak by som odsavala,mozno by bola nadprodukcia a asi by sa mi nechcelo po kojeni aj odsavat...Neviem
Mircalla,Taky,tak aj vy uz vyberate kociariky a ine prakticke pomocky?To su prijemne starosti.. 😵
Leni,aj by Ta s tej socialky niekedy zastihli doma? 😀

lenka20
26. mar 2010

avuska ahoj, nooo, asi by ma ani nezastihli 😝 ale teraz posledne dni sa snazim drzat v ramci vychadzok, predsa len nechcem prist o nemocensku 😉
to je dobre, ze sa malickej uz polepsilo, tak asi je to bezne ked ani dokina tomu nevenuje pozornost 😉
veru, aj ja obdivujem julinku ako zvlada dve deticky naraz, niektore maminy maju velky problem aj s jednym, esteze vam mame cerstve maminky, vsetko sa od vas naucime 😉
inak pekny den vsetkym 😉 😵

zuzla80
26. mar 2010

Ahojte babulke,
Ďakujem vám za rady ohľadne odsávačiek, tiež zvažujem nad ručnou a radšej by som si ju chcela kúpiť predtým ako pôjdeme do pôrodnice. Ako som vám písala, sestra mi môže niektoré veci pozháňať za polovičné ceny, tak ak ju náhodou nepoužijem tak predám. No a sterilizátor a ohrievač, to zrejme nebudem kupovať - tánička ma v tom len utvrdila. Uivídme v praxi 😉

Avušik som aj ja rada, že sa bruško polepšilo - o kostkách som to tiež počula prvýkrát, takže ozaj neviem, či to aj funguje. Jeeej a pekne priberá to vaše slniečko, no a na tých okuliaroch som sa pobavila, to sa na mňa naša malá bude asi vkuse usmievať, keďže ja po dome nosím okuliare 🙂

Juliček ako rada ťa vidím, zrejme drobci dávajú riadne zabrať, ale keď len na chvíľočku nakukneš tak to poteší 🙂 Určite ste super maminy, verím, že chcete pre dieťatká to najlepšie, ale ak kojenie nejde, sú stále aj iné spôsoby ako sa to dá - možno sa to ľahšie píše, než ako to funguje v praxi, ale určite robíte pre detičky maximum, tak sa určite nepodceňujte, psychická pohoda je veľmi dôležitá.

Taky takže kontrola zo sociálky - hmmm dúfam, že ku nám nezavíta, i keď ja som skôr doobedu doma a skôr vychádzam až od tej 15tej. No ale človek nikdy neviem...

Leni pozdravujem 😉

mircalla
26. mar 2010

avus, pekne pribera🙂)
my zatial este nic nekupujeme, ale pomaly zacnem...zatial si idem kupit cez vikend dkau mudru knizku...pripadam si pri Vas jak amater...
zuzla, ved mas ak vychadzky nie? tak povies v najhorsom, ze si mala vychadzku....cez pnku davaju tak 2 krat denne...

ja to mam v tomto super...robim z domu, mam to tak dohodnute, takze normalne dostavam plat...ked sa mi chce spat, tak si poobede pekne pospim, nik ma nekontroluje...akurat robotu musim odovzdavat, je na mne ako si to zadelim

u mna sa tento tyzden zmenili kopanceky, citim, ze to je uz take silnejsie...ine ako predym

lenka20
26. mar 2010

jeej mircallka to mas super, ze mozes robit z domu... paradicka.. no, ja som si myslela ze tehule nechodia kontrolovat, ale asi ano.. vychadzky ja mam od 10-12 a poobede od 14-16... tak vacsinu vybavim za ten cas.. ale mohli mi dat radsej od 15-17, lebo s manzelom nemozme nikam spolu ist.. kym pride domov tak ja uz mam po vychadzke..
zuzlik ahoj, tak to je fajn, ked ti segra vie zohnat lacnejsie, teraz je vsetko take drahe... alebo sa mi to len zda, lebo setrime? 😝

bobjan
26. mar 2010

Ahoje🙂

Avi, super, že maličkej je lepšie a pekne priberá 😉

Juli, díky. Si dobrá aj tak, že to tak dobre zvládaš s dvojkami, klobúk dole 😵 Držím palce, nech sa pekne držíte 😉

Určite ste všetky mamičky super, ale viem, že človek to ťažko berie, keď je dieťatku zle a plače a nemôže mu pomôcť 😔

Mircilka, aj ja som to tak chcela, ale u nás zaúradovala vyššie postavená osoba a nejde to...ale robím doma dosť papierov, za ktoré neviem, koľko dostanem...a na moje miesto rýchlo zobrali dievča s menším platom, takže ma do práce vôbec nevolajú....len kolega, pre ktorého robím...ten to má tam ťažké...

Ja som tiež počula, že na tehule nechodí kontrola, ale ja som taký strachopud a poctivec, že ja len cez vychádzky trajdám 😀

zuzla80
26. mar 2010

Lenik nezdá, nezdá, veď počkaj keď budeš kupovať pre malé aj ty - fakt je ozaj všetko drahé a keď si uvedomíš, že napr. oblečenie bábo vynosí len pár krát, tak ozaj je veľa dať za neho aj 10euri. A to nehovorím o tehu oblečení... Ale taktiež tie praktické veci, no veď uvidíš, o chvíľku to čaká aj teba 😉

Mircalla ja som to myslela, tak, že do obednej vychádzky, ktorú mám od 9-11h sa mi nikdy nepodarí vytrepať, a preto až keď tak sa vychystám na tú druhú a tú mám od 15-17h - lenik ty máš od 14-16h ja som myslela, že je to všade rovnako 😕 či iný kraj iný mrav 🙂 .

Bobik aj ja som taký strachopudko 😅, stále keď niekde s mužíkom vypadneme, tak tŕpnem, či náhodou nenájdeme nejaký lístoček od sociálky v schránke - u nás by aj mohla prísť kontrola, lebo momentálne sme s mužíkom na PNke obaja - my sme momentálne sociálna rodina - vycuciavame štát sociálne 😅

bobjan
26. mar 2010

Zuzlik, tééééda, ako vám je s mužíkom dobre 😀 Je chorý??
Ja som doma sama 😠 😝 U nás dáva dr. vychádzky 10-12 a 14-16, takže ništ moc...ale zasa mužík ma vždy utešuje, že čo sa bojím...že čo neposedím niekde dlhšie, ale ja musím byť na minútu doma presne a z domu najskôr 5 minút pred vychádzkou 😀 😀

zuzla80
26. mar 2010

Bobik no fajne, ako fajne, ja som rada, že je domka, aspoň mi robí spoločnosť a dni mi ubiehávajú akosi rýchlejšie - ale v skutočnosti prišiel vo februári o robotku, tak trošku "zneužívame" aj my štát - keď p. Tomanová nechce predĺžiť podporu v nezamestnanosti a keď naši čierny spoluobčania vedia zneužívať štát, tak prečo nie aj my, kt. na nich robíme, no nie...
A neboj sa niekedy ostať dlhšie - my sa nikdy z tej druhej vychádzky nevrátime načas a zatiaľ klop klop klop nás nik nevymákol, ale ako sa vraví čert nikdy nespí, ale stále sa to dá nejako poriešiť 😉

bobjan
26. mar 2010

Zuzlik, no to je škoda, že je bez práce... 😠 Ale máte pravdu, treba to využiť, kým sa dá...môj to tiež ide tak podobne poriešiť 😉 ale on dal výpoveď sám...ale doma si ho teda neužijem ☹ odchádza o 7.00 a chodí okolo 18.00-19.00 domov.....ide mi to doma už niekedy na nervy a uvažujem ísť do práce...ale potom ma to zasa prejde 😉 Akože kvôli prachom sa mi do nej ani neoplatí ísť, ale ja som tvor spoločenský a kolektívny, tak by som niekedy šla 😉 Uvidím aká PN-ka výjde, ale ak odrátam cestu a obedy, tak z výplaty mi zostane menej ako by mi mala PN-ka vyjsť 😝

zuzla80
26. mar 2010

Bobik môj bol na tom podobne, tiež odchádza od 7h a vracial sa po 17tej a už bol aj dosť psychicky vyčerpaný - samé projekty, termíny..., tak mu to aj celkom bodlo, no i keď prísť v dnešnej dobe o prácu nieje žiadna výhra, aspoň u nás na východe, ale čo narobíme, život ide ďalej a život nie je len o práci... Ja zase na druhej strane budem aj celkom rada, kebyže ostal domka aj trošku po pôrode /aj to bol dôvôd tej PNky/, predsa by mi pomohol, no ale uvidíme ako sa to celé vykryštalizuje... bude tak ako má byť 😉 .

A ty sa radšej do robotky nežeň, určite je doma niekedy nuda ale ak by sa ti malo nedaj bože niečo prihodiť, tak by si si to potom vyčítala. Predsa si v kľude, bez stresov, natiahneš sa kedy chceš - aspoň ja to tak vnímam... Ja som doma od novembra a poviem ti pravdu, že keď si spomenie na tie pracovné stresy, tak mi práca absolútne nechýba. S kolegyňami sme v kontakte, takže mám aj aktuálne info, čo nové v práci, i keď kto vie, či so mnou ešte budú rátať po materskej - ale to momentálne neriešim.

bobjan
26. mar 2010

Zuzlik, určite je to na východe horšie, dokonale to poznám..môjmu zmenili náplň práce aj peniaze išlo o veľa dole a tak niet čo váhať...čo precestuje, tak sa mu to neoplatí...a teraz sa všetlijaké robotičky cez sezónu zoženú 😉
A ty budeš mať super, že manželík bude možno po pôrode doma a pomôže ti 😉 Len docieliť, aby PN predlžovali 🙂

No ja sa nejako neženiem, ale poznáš to 😉 To hej, človek sa natiahne kedy chce, to je fakt. Joooj no to by som si vyčítala....ja mám teda v práci pohodku, ale niekedy sa to nakopí a hlavne termíny, koniec mesiaca a tak...a keď nestíham, alebo sa bojím, že nestihnem, tak mám taký vnútorný stres a to určite nie je dobre...

cavik
27. mar 2010

Dobré ránko prajem

zuzlik....mne tiež neprišla žiadna kontrola počas tehu a to som teda trajdala veľa a vlastne som bola mimo aj týždeň.....a ja som sa na časoch na vychádzkach vedela dohodnúť s dr....dá Ti tie, ktoré sa hodia.
A mužíkovi prajem, nech si nájde akurátnu prácu v akurátny čas 😵 😵

ja som bola včera na UTZ, clostil a Bravelle mi vyprodukovali podľa dr. min. 6 folikov, od včera pichám aj Orgalutran ( okrem Bravelle a Fragminu 😖 ) a v utorok ráno idem na odber.....chcel ma dať na pondelok, ale sa mi to zdalo skoro, keď majú folíky len okolo 15 mm, ani Štelcl si nebol celkom istý, či to "neuspěchá", tak sme sa dohodli na utorku....hádam nič nepokazíme 😒

Prajem vám všetkým pekný víkend....neviem, kedy ešte zaskočím, dnes oslavujem 3 roky našej malej umelinky, nášho zázraku, po odbere a prenose budem mimo net, budeme na chalupe....tak sa najbližšie hádam ozvem s pozitívnymi správami 🙂

cavik
27. mar 2010

ešte som sa zabudla opýtať....Utrogestan ste mali z Čiech, alebo vám ho predpísal dr. na SR.....ja už nebudem po odbere v kontakte s mojim dr., tak to musím zistiť.... 😉

takyna
27. mar 2010

Ahojte kočandy 😉 🙂

Rozoberáte kontroly, mne počas aj prvého tehu aj druhého prišla kontrola vždy, takže 😉 opatrne radšej využívať trajdovanie po obchodíkoch 😵 , ale chodia okolo 14 hodiny, v tomto čase mi prišli obidve kontroly.
U nás v srdci Slovenska tiež začalo byť krízu cítiť na plno, manžel je podnikatel a stojí s prácou už 3 tyzdne čo predtým vobec nie, takže uvidime co prinesie obdobie po daniach...
Ja tiez domka pracujem, do mojej kancelarii sa mi nechce papiere doma zhromazdujem, sme zase v byte ako v archíve 😉

Cavik Utrogestan som si dala v Cechach predpisat, a pouzila som recept na Slovensku plnu uhradu som tu za neho platila, ale nechcelo sa mi k mojmu gyndosovi behat, prajem ti uspesnu stimulku , nech sa konecne rozbehne tu ta jarna tehu vlna 😵

Pekny vikendík, manzel studeno spravil , uj idem si dat 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre