Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bojhy
2. júl 2014

@rebeka33 Preležať?a to ako v aute?Ešte ked si skolpim sedačku... (no nieje to dva X príjemné tak cestovať) ale s pásom by som si neporadila poležiačky... Neviem si to predstaviť... 🙂 Ale dík za radu. 🙂

misaelka
2. júl 2014

@ludinka aj ja patrim do tabulky zatial som na starte 🙂

bojhy
2. júl 2014

@sara119911 Inak aj ja idem prvy krat na IVF a už mam z Brna kalkukaciu. Ja mám aj odôvodnenie, prečo idem prave do Brna. Bo tu na Sk nam to neurobia nikde. Ale mne docent v Iscare vypísal ručne to odôvodnenie, neviem či to nebude trapné tak rukou vyplnené odovzdať do poisťovne... Kalkulaciu mi poslali prescanovane z Brna, ale len pečiatka tam je, nieje to vyplnené celkom, len sumy su uvedené. Aj tebe to tak ručne poslali? My ideme v auguste na konzultaciu, uvidím čo mi povedia, či mi- a ako mi vyplnia. Ty si dostala tiež mailom kalkulku? Maš to komplet vyplnené?

misaelka
2. júl 2014

@bojhy @sara119911 ono to poistovna automaticky neschvali automaticky? ved snad im to je jedno, aj to hradia len do tej vysky ako na slovensku... uz ma to se.e... ja sa tesim do rf a oni mi to mozno ani neschvalia? ☹

jahoda333
2. júl 2014

@sarasota uplna pravda nutrilon zapekal aj mojho maleho teraz mu zarabam bebu ale do kamilkoveho caju a maly je totalne spokojny pekne sa vykaak ziadny teplomer do zadku mne to poradila doktorka a uz je po problemoch 🙂 😉

rebeka33
2. júl 2014

@dalida nemohla som skor. Je mi to uprimne luto. Niet slov :'(.
A dakujem vsetkym za drzanie palcov a vsetky peknereakcie. Pri simi nemam sancu docitat snqd vecer 😵 🙂

haimi
2. júl 2014

@gagirl ja som sa dohodla dopredu, ci mi vysklada z toho co mam. Ze vraj hej, tak som nakupila tu na konovi a marcel mi namiesa 😉

skaredekacatko
2. júl 2014

@haimi a co si kupila ja mam uz gonal 450 este musim zohnat viac

sarasota
2. júl 2014

@jahoda333 ahoj aj tvoj ma zelene kakisko lebo ja som sa zlakla ze to co je neviem ci to robi beba ?Aj ja davam kamilkovy cajik kakisko je riedke ale ked nas zapekalo tak som pouzila rektalnu a teraz aj ked je riedka tak mu to nejde vytlacit ja uz neviem co mam robit a pritom ked poprdkava tak tlaci ostosest.Kolko ho mam nechat trapit asi aku dobu?Myslis ze za 6 dni co som mu pomohla si na nu zvykol?

jahoda333
2. júl 2014

@sarasota myslim ze za tak kratky cas si nemohol zvyknut ja som davala rektalnu 2tyzdne a teraz je v pohode fungujeme bez nej alew zase kazde dieta je ine ono sa to upravi samo neboj 😉

haimi
2. júl 2014

@skaredekacatko ja uz mam doma: 3x450j gonalu, 2x600j menopuru a 15x75j merionalu. Chlap uz ma zo mna nervy, ze furt nieco kupujem, ale ked sa mi podari zohnat vyhodne, no nekup to 😀

skaredekacatko
2. júl 2014

@haimi a to naco tak vela a kolko ta stal ten gonal?

haimi
2. júl 2014

@skaredekacatko chcela som vyskusat stimulaciu gonal a menopur. Ja budem mat 225j, takze potrebujem toho dost. Merional mi zostal a nieco som dokupila, ked som nevedela, ci stihnem zohnat gonal. Vsetky 3 gonaly ma vysli spolu na 180eur (65;65;50).

skaredekacatko
2. júl 2014

@haimi Tak super ja som za jeden zaplatila 50 tiez 470 myslim.ze dobra cena

ludinka
3. júl 2014

@misaelka
@haimi aj ostatne kocky skopirujte tu tabulku a podopisujte sa nech je prehlad, kto nechce tak nemusi 🙂

speranza1
3. júl 2014

@ludinka krasne ranko zlaticko....
Nadherne stvrtkove ranko zienky 😵 😵 😵

ludinka
3. júl 2014

@speranza1 pekne ranko aj tebe 🙂

speranza1
3. júl 2014

@ludinka ako sa dnes mas? od kedy zacinas stimulovat??? ty budes mat len clostil?

ina7
3. júl 2014

Dobre rano dievcata, ja som sa vcera rozhodla, ze sa nebudem bat a stresovat tyzden do 1. utz. Hoci 2x to bol 1. utz kde sme skoncili. 🙂 Povedala som si ze ak mam byt tehotna len tyzden, tak si to musim radostne uzit. 🙂

ludinka
3. júl 2014

@speranza1 no uz sa mam celkom ok ta hnusna mrcha uz ustava........ano budem mat len clostyl dnes ho uzivam druhy den, v utorok idem na sono a koncom bud, tyzdna bude hadam aj opu 🙂

ludinka
3. júl 2014

@ina7 dobry pristup..... 😉

ina7
3. júl 2014

@bojhy Ja som nikdy nelezala po transfere. Aj sestricka mi hovori ze kludne mozete ist na wc. 😀 Asi sa niektore baby boja ze vycikaju babo. 😀 To mas taky pocit ze musit mat nohy zauzlovane a nepustit babo von ale.tak to.nefunguje. Aj doktor hovoril ze mam fungovat normalne. Este aj ppcas stimulacie ma uistoval ze ja sama si nemozem sposobit prasknutie folikulov. Ja som bola.s jeho pozehnanim na svadbe vikend pred OPU.

ina7
3. júl 2014

@ludinka Super ze uz stimulujes. 🙂 Drzim palce.nech to dobre znasas. Mne ten clostil v kombinacii s merionalom.celkom sadol. Aspon som nebrala take konske.davky merionalu ako predtym ze 4 ampulky denne.

ludinka
3. júl 2014

@ina7 mo uvidime ako budem teraz reagovat, po tom ,,tehotenstve,, dufam ze telo bude nabudene a budem mat kvalitne vajicka, dufam ze budu aspon 3 🙂

ina7
3. júl 2014

@ludinka Urcite je cely organizmus nastaveny na tehotenstvo a teraz to vyjde. 🙂 Nie je dolezity pocet ale kvalita. A ty teraz vysedis krasne vajicka velkonocne darceky. 😉 😀

ludinka
3. júl 2014

@ina7 ano a chcem vyuzit este aj zazracne ucinky Lucok 🙂
aj ked baby ma tu trosku naklonili zajst este na hematologiu ale uz to necham tak a ked to teraz nevide tak sa tam objednam

speranza1
3. júl 2014

@ina7 naaaaadherny pristup...klobuk dole..... som z teba happy 😵 😵 😵 😵 😵

ludinka
3. júl 2014

@speranza1 prosim a ty na zaklade coho pichas ten fraxik?

speranza1
3. júl 2014

@ludinka na zaklade odporucania hematologicky, hoci nemam ziadnu relevantnu dg. na pichanie fraxiku, tak maju lepsie skusenoti s tym, ze ho nasadia cca 6-8 tyzdnov pred IVF

speranza1
3. júl 2014

@ludinka inak ludinka...ja nemam ziadne potvrdene dg. na imunologii, ale aj tak som mala nasadeny medrol ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre