Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

adra17
24. júl 2009

Ahojte, dievčatá, želám vám krásny začiatok víkendu. Už som sa tu asi 2 dni neukázala, lebo som siiiiiiiiiiiiiiilno držala palce zuzlinke a priznám sa, bála som sa, aby to nedopadlo tak, ako to dopadlo 😔 .
Zuzli, veľmi som na teba myslela, lebo podobný príbeh ako si teraz prežila ty, som ja prežila v marci. Ale aj keď je to možno čudné, ja som sa teraz od teba veľa naučila, lebo si to celé znášala a aj znášaš statočnejšie ako ja a stále veríš v šťastný koniec a máš silu bojovať. Tak to má byť, aby sa to raz mohlo podariť!!! /už aj rýmujem/ Preto ti želám veeeeeeeeeeeľa, veľa šťastia v ďalšom snažení, aby si pekne spolu s nami snažilkami čoskoro nasledovala avaku, julietku, miri a všetky čakajúce mamičky 😵 😵 😵 .

zuzla80
24. júl 2009

Adri ahoooj - ďakujem ti za držanie palcov - ani neviete ako si vážim každé jedno držanie palcov. Som rada, že si sa tiež k nám nakoniec pridala a verím Adri, že aj napriek takýmto ťažkým skúšam osudu sa raz tých malých zázrakov dočkáme. Vieš Adri asi nám neostáva nič iné, len sa s tým čo najskôr zmieriť a ísť ďalej - niekedy tá túžba je omnoho silnejšia ako sklamanie - a toto mňa ženie do predu.
Neboj moja, raz to dokážeme, všetky do jednej a potom už len budeme spomínať na tie zlé skúsenosti a zážitky.
A kde si sa flákala tie 2dni?

lahhel
autor
24. júl 2009

Ahojte babulky 🙂

Až teraz som sa dostala k PC a som veeelmi smutna...
Zuzlik, vcera som nakukla do neskorej noci na pocitac a cakala na tvoje spravicky..do poslednej chvili som verila, ze vsetko dobre dopadne, o to viac som smutna, ze to nevyslo..Zuzlicek je mi to tak strasne luto....Ale ako som stihla precitat, budes bojovat dalej, a ja ti budem opat silno drzat palce na tvojej dalsej ceste za miminkom...Asi to tak musi byt, ze si musime najprv toho tak strasne moc vytrpet a prezit bolest, aby sme potom aj my boli stastne..Verim, ze sa ti to urcite podari, tak ako nam vsetkym a urcite to bude Reprofit, ktory nam splni tento sen..Na dovolenke trosku oddychnes, nacerpas nove sily a energiu a pojdes dalej, a mozno tito dvaja mrazacikovia su ti tvoji vitazni a cakaju uz lén na teba...Drzkaj sa 😵

lenka20
24. júl 2009

tak ja uz som nazad, vystiskala som moje krstniatko, vybozkavala uuplne vsade, je to moje zlaticko 😵 😵
zuzlik ja ti presne poviem co teraz 😉 - vecer flasa cerveneho vinka - jedna pre teba, jedna pre manzelika, vypit v horucej vani a presunut sa do spalne a poriadne si to uzit 😉 😵 ked uz nic, tak aspon si treba dopriat nieco prijemne a ono sa to potom rychlejsie vsetko vylieco, preboli.. a este to aj urychli MS... tomu sa vravi spojit prijemne s uzitocnym 😉 ja to vidim zuzlik na september 😉 ako ta poznam a to myslim ze uz celkom dobre 😉 tak viem, ze nevydrzis moc dlho len tak necinne cakat... september je dobry mesiac na otehulkovanie 😉 a dovtedy si zuzlik dopraj vsetko na co len mas chut, spravte si s manzelom peknu dovcu, bude to uz posledna bez miminka, tak si ju poriadne uzite..
ja som minule usudila, ze je to vlastne dobre, ze sa nam hned nezadarilo, ved to uz by sme mali 10-rocne dieta a citili by sme sa stari s takym velkym dietatkom.. takto omladneme pri babatku dobre po 30-ke 😉 ved tak je to vlastne najlepsie zariadene 😉 ked sa s tym tak clovek stotozni, tak musim dat panubohu za pravdu, asi fakt vie co robi 😉 co je pre nas najlepsie 😉 len clovek to pochopi vzdy az dodatocne 😉
pozdravujem vas vsetky, nech vam piatocek rychlo ubehne v praci a nech mame pekny vikendik aj ked redpovede nie su ktovieake..

bonsai
24. júl 2009

Zuzul..je mi to veľmi ľúto..ale si silná osobnosť..určite to zvládneš a časom sa pustíš do ďalšieho boja..už sme raz také..nezlomia nás neúspechy, práve naopak, vybičujú nás..veľa šťastia.. 🙂

omega
24. júl 2009

Zdravim vsechny Reprofitacke snazilky a tehulky! Ja mam testovat az pristi tyden. Zkusili jsme nativ a dnes by mela dorazit mrcha. Chtela bych se zeptat jestli je tu nejaka holcina ktere se nativ bohuzel nepodaril. Konkretne by mne zajimalo jestli mrcha po nevydarenem nativu prisla jak mela nebo az pozdeji kvuli Utrogestonu. Moc diky za odpoved. Vsem nam drzim palce a preji krasny vikend! 😅

julietka
24. júl 2009

dnes som bola cely den mimo PC, takze vas vsetky zdravim babulky az teraz 🙂
vcera som tu bola skoro do polnoci co som cakala na zuzlik a na pozitivne spravicky. Zuzlik, do poslednej chvile som verila ze to bude OK, vobec som nepripustala inu moznost.. 😔
Vsetko tu uz povedali babenky, nebudem sa preto opakovat, nemam na to take vhodne slova, ktore by ti ihned zahojili dusicku, najlepsie to vystihla lienocka, naozaj cim neskor to babenko budeme mat tym viac omladneme..
musime verit ze co Boh robi dobre robi..nic ine nam neostava
Zuzlik cim skor sa zamestnaj myslienkami na nieco ine, napr.teraz na planovanie vasej dovolenky, dnes si uzite pekny vecer vo dvojici a lubte sa 🙂 ved mate krasny pevny vztah spolu to zvladnete, ste silni ludia a kazdy neuspech vas posilnuje do dalsieho boja ktory raz vyhrate 😵

mirinda10
25. júl 2009

juli uz 10tt a avaka 12tt no babulky nejak rychlo Vam to tam skace 🙂 nejak sa nam dnes ochladilo ale aspon sa lepsie dycha a je to asi lepise aj pre nase tehulky aj pre veduceho dnes sa mu bude dobre spat pod hruskou 😉
prajem pekny vikend vsetkym reprofitackam

julietka
25. júl 2009

mirindik ved aj tebe to bude co nevidiet rychlo skakat 😉 ked prides z UTZ mozes si to rovno v pase zmenit 😵

zdravim taktiez vsetky babulky 🙂 😵 😵 dnes je celkom prijemne ked nie je take dusno

mircalla
26. júl 2009

Ahojte babenky, zial nemam moc dobre spravy.
Vcera sme sa akurat chystali na ostavu synovcovych narodenim a uplne bez vystrahy zacala zo mna liat krv, dokonca aj taky kus sliznice vypadol. Samozrejme panika. Volala som Brno non-stop linku a prvy krat, co ma sklamali, Koudy ma nechcel zobrat na UZV a poslat ma do nemocnice. Tak sme isli, ved ine nezostavalo.

Tejto skusenosti so slovenskym zdravotnictvom sa sa chcela vyhnut, ale nepodarilo sa. Doktorka, ktora si nevedela nic zapamatat a donekonecna sa ma pytala na to iste (potom na oddeleni detto) mi robila UZV (len cez brucho na urgentnom prijme) a pozerala ma gynekologickymi kliestami. Udajne tam plodovy vak s embryom je, potratene to nie je a mysli si, ze aj akcia. Nuz ale myslim si, ze vaginalny by bol lepsi.

Nasledne si ma tu nechali akoze na pozorovanie...Dali mi tak maximalne ascorutin a injekciu proti potratu, az ked som si ju vypytala. Dokolecka sa ma pytali naco mam vsetky tie lieky, hoci som im to x-krat povedala, dala som im vsetky papiere z Brna, dokonca aj sono z pondelka.

Dokonca mi nezobrali ani HCG, ked som sa pytala preco, sa na mna osopili, ze naco, ked na sono bolo vidiet vnutromaternicove tehotenstvo s akciou.

Dnes prisiel iny lekar a povedal mi, ze vlastne taketo pripady ani nehospitalizuju, nechce ma vyhadzovat, ale...ako keby som ja nastojila, ze tu chcem ostat. No nastastie aspon krvacanie prestalo, vlastne uz par hodin potom ako zacalo. potom zahlasil, ze pani doktorka mu povedala, ze to uz mam stvrte krvacanie v tehotenstve (doslo mi, ze opat to poplietla), ja ze nie, druhe...Sa ma zacal pytat, ci mi dakedy robili testy mutacie, ze on mi da nejaky protazin ci co, ale nech od toho necakam zazraky, lebo to vsetko zavisi ako to je geneticky podlozene.Ako keby som nevedala, ze prve tyzdne vacsina potratov su prave kvoli genetike, ze plod nie je ok a prestane sa vyvijat.

Kym som mu stihla povedat, ze to su aj tak darovske vajicka a moja genetika v tomto pripade ako az tak nehra roku, bol prec...Skoda, ze nik nepocuva, nik sa nepozrie do mojej dokumentacie atd.

Nastastie to ustalo, krce som nemala (jeden potrat uz mam za sebou a pritom veru vboli riadne)....

Neviem, som zmatena, som zvedava, co zajtra, ked pridu nejaky dalsi doktori, ak to bude ok, chcem ist domov, toto tu nema zmysel - nakolko mi nerobili ani vaginalny uzv ani mi nezmerali HCG a objednam sa na UZV inam.

pripadam si ozaj, ze je to uplne neschopne oddelenie, mozno som uz moc vylakana a precitlivena, ale skratka neviem...

netusim, co to moze byt, ze to bude ozaj potrat (i ked krvacanie preslo), alebo nekaja zrazenina, ci daco podobne,alebo ze mam mat zrovna akoze menzes....

pevne verim, ze to bude ok
Doktorka sice povedala, ze to je ok, ale nedovedla ani na klavesnicu a tiez absolutne si nevedela nic zapamatat.

Bojim bojim...ale aspon, ze to prestalo

avaka
26. júl 2009

Ahojte,
Tusim dnes vsetci vikenduju...

Mircalla,hlavne,ze mimco je tam,kde ma byt....Snad to bol nejaky hematom,alebo pseudo krvacanie,ked pises,ze mas termin MS....Ale nech to bolo cokolvek,hlavne,ze babo sa drzi....Nejako to tam vydrz..krvacanie prestalo a zajtra snad pride aj normylny lekar,s ktorym sa bude dat bavit...ale dufam,ze uz ani nebude treba a pojdes spokojna domkov.. 😉 .lebo smutnych spraviciek tu uz bolo az-az..Moc drzim palce,drzte sa..

Miri,tak tak,uz 12-ty tt,tak to ubieha,som moc stastna,a ako vravi Juli aj Ty po vikende nahodis a uz len budes kukat ako nabiehaju.. 🙂

Omega,ahoj 🙂 ,nam sa nativ nastastie podaril hned na 1.krat,takze neviem,ale myslim,ze je to rovnako ako pri normalnom IVF-ku,a to som vacsinou dostavala MS normalne,alebo mi max.1 den meskal.Verim,ze na teste najdes krasne // 😉 Drzim palce

Vsetky babulkam,zelam este krasny zbytok nedele..

mirinda10
27. júl 2009

mircalla ja dufam, ze vsetko bude ok aj je tam mimisek a aj akcia tak klud asi je to naozaj iba zrazenina a ta sa vyplavila, ak sa moc stresujes v tej nemocke tak radsej chod domov a chod k inemu lekarovi stres ti teraz asi moc nepomoze. Inak v Brne ten utz nie je plateny tak ak v nedelu nerobil ani kontrolne utz nerobia tak ho chapem, ze nechcel ist do prace ak to nema zaplatene tak nebud na neho nahnevana Koudy asi chcel aby si isla doma do nemocky aby ta mali pod kontrolou. V ktorej nemocke si bola?

avaka a preco ja som si myslele, ze si bola na softe a nie na native nakolko pri native ti odoberu max 1-2 vajka a na 3den mas ET neviem ako to prebiehalo tak nejak omega?

no ja som dnes nevydrzala a urobila som si test a nechcela som tomu verit ale ta tehu ciarka isla hned ako sa to zacalo cerveniem a uz ju bolo nadherne vidiet a potom isla az kontrolna ciarka, inak ta tehu ciarka je teraz silnejsia a jasnejsia ako kontrolna a to som mala ukoncene testovanie do 15sekund ani muzik nechapal kazala som mu ju odfortit tak potom si ju dam do albumu

asi na krv uz nepojdem a vydrzim do stvrtka budem sa snazit nestresovat

pekny slnecny den prajem vsetkym babulkam

mircalla
27. júl 2009

dnes dosli ini lekari, idu mi robit dalsie sono a HCG!!! akoze teraz po dvoch dnoch svkele
vobec si uz 3. den necitim prsia, podla mna tam uz nic neni a ta doktorka je jednoducho slepa

mirinda10
27. júl 2009

mircalla tak ti moc drzim palce nech tam bobacik je, daj potom vediet ako si dopadla drz sa

zuzla80
27. júl 2009

Ahojte
Mircala - je mi ľúto, že musíš prežívať takéto šoky, ale myslím si, že nič nieje stratené - pokiaľ drobčeka videli a videli aj akciu srdiečka, tak ja verím, že to bolo len nejaké krvácanie z krčka prípadne nejaký hematóm. Neboj bude to určite všetko v poriadku - len sa nestresuj, aj keď sa to ľahko píše, lebo sa maximálne viem, ako sa musíš cítiť. Držím palce, nech dnešný ultrazvuk dopadne dobre 😉
Ešte k tomu Koudy - tiež si myslím, že to myslel dobre, lebo dokiaľ by si došla do Brna, možno mohlo byť aj neskoro - a predsa nemocnica na skok - aj keď to naše zdravotníctvo - no comment.

Omega - mne ak to nevyšlo, začala som minimálne na 9ty deň po ET špiniť prípadne aj rovno krvácať napriek utrogestanu. Držím palce, nech to výjde.

Pozdravujem tehuľky a aj ostatné babulky.

Ja som sa včera rozkrvácala, tak dúfam, že sa zbavím všetkých nepotrebností v mojom tele. Inak hcg som v piatok nevedela, mám volať až dnes - ale to už len tak pre moju vlastnú potrebu a vlastne aj pre potrebu Koudyho. Som zvedavá koľko mesačnú pauzu nám navrhne.
Pekný dník baby
😵

mircalla
27. júl 2009

no koudy bol tam, volala som non stop linku, uz ma mohol zobrat. hned by som vedala, na co mam
takto stale neviem na co com, hcg idu brat az teraz a normalny vaginalny UZV
co sa mi vobec nepaci, necitim prsia uz 3. den

mirinda10
27. júl 2009

omega u mna ked to bolo negativne tak som zacala krvacat na 3 den ako som prestala brat utros

zuzlik tak to je dobre ak mrcha prichadza aspon sa to pekne vycisti aj ked by som bola radsej aby si bola tehu, ja si myslim, ze doki ti da 2 mesiace pauzu ak sa to pekne samo vycisti

zuzla80
27. júl 2009

Mircala - ja by som prsia už neriešila - veľakrát som čítala, že prsia bolia tak na striedačku, tak sa radšej nimi zbytočnej nestresuj. Najdôležitejší je ultrazvuk a drobčekove srdiečko.

Miriček ahoj tehuľka naša 😵 Kedy sa chystáš na utz, vo štvrtok? Taaaak veľmi držím palce, veľmi, veľmi.
😉

mirinda10
27. júl 2009

mircalla rozhodujuce je ako dapadne utz ak tam uvidis bobacika a srdiecko vsetko je ok, tie prsa su individualne ved niekho boleli prsia od zaciatku a mna nic takze sa moc nestruj za chvilku budes vediet co a ako drzime moc palce

zuzik na utz idem az vo stvrtok, tak to musim este nejak vydrzat, no jo co mam robit, iba pekne cakat ale uz sa tesim aj bojim ale aspon budem vediet na com som

mircalla
27. júl 2009

Bola som na UZV - je to missed, ziadna akcia srdca. Ja to to tusila uz tu sobotu, vobec som si prsia necitila.

Chcu si ma tu nechat, ze pockame este ako sa bude vyvijat HCG. Teraz mi ho po 3 dnoch idu brat.
Idem podpisat reverz a idem domov, na kyret mozem prist aj neskor. Kvoli jednej neschpnej doktorke som tu 3 dni lezala.

Moje stastie trvalo len chvilu. Nemam viac co dodat, som zlomena, na dne, nemam chut ani zit.

mirinda10
27. júl 2009

boze mircalla ☹ to hadam, nie je pravda, ved ta darkyna urcite geneticky musela byt, ok to uz nechapem tak to mam depku naozaj do toho 12tt sa moze cokolvek stat tak ani neuvazujem, ze som tehu ved za sekundu uz nemusim byt ☹ ☹ ☹ ja to asi do 12tt ani nedozijem ake krasne HCG si mala a akcia srdiecka kde je ta spravodlivost
ale mircalla, treba sa otriast a ist dalej urcite to zvladnes a raz budes drzat ten vonavy uzlicek ja verim, ze raz sa kazda z nas docka si statocna ale teraz je to moc bolave ja viem ☹ a je mi smutno s tebou

zuzla80
27. júl 2009

jemine Mircala to nemyslíš vážne??? Veď ešte v sobotu, keď ťa príjmali tak srdiečko bolo však? Nechceš ešte na utz do Brna, pre istotu hmmm?
Toto by sa fakt nemalo stávať, nikomu, nikto si nezaslúži aby sa takto trápil, fakt nie 😔

zuzla80
27. júl 2009

Mirindik mne je tak ľúto, že toto musíš čítať - viem, že ti to na pokoji nepridáva, ale mojko ja verím, že u teba to bude iné a budeš nasledovať Avušku a Juli. Uvidíš, že to u teba dobre dopadne, veľmi, veľmi tomu verím 😉

julietka
27. júl 2009

ahojte babenky..co to tu citam ake negativne spravy zasa 😨
mircala je mi to moc luto,ale take slova utechy nepoznam ktore by ti pomohli..je to strasne..
vzdy ked citam taketo spravy mam z toho depku cely den...ako tak "za vodou" budeme az po ukoncenom 13tt..

mircalla
27. júl 2009

mne este dali vybrat z dvoch darkyn, mam si teraz vycitat, preco som si nevybrala tu druhu

je koniec, mam 37 rokov, dalsie pokusy nebudu

mirinda10
27. júl 2009

mircalla ja mam skoro 40 rokov a isla by som do darcovskych ak to teraz nahodou nevyjde, ja sa tak lahko nevzdam ale treba na to cas teraz je to cerstve a treba si to nechat ulezat. nemas nic zmrazene ta darkyna mala iba 2 vajka alebo len 2 boli uspesne
nic si nevycitaj, urcite si sa v tom danom momente rozhodla najlepsie ako si vedela o tom som presvedcena

mircalla
27. júl 2009

baby povedzte - geneticky testovane boli darkyne, ako je to mozne? co sa urobila zle?

vsetko bolo fajn, hcg ukazkove, srdiecko krasne

napisala som stelclovi, cakam na odpoved.

dali ma na samotku, mimo tehotnych, asi nech si nedeptam. rano idem na kyret

zuzla80
27. júl 2009

Mircalla ja viem, je to ťažké a človek sa snaží hľadať príčinu prečo, ale na to ti nik nedá odpoveď - môžeš sa len domievať, čo sa mohlo stať, ale nikto ti nikdy jednoznačnú odpoveď nedá. Ja som mala tiež MA v 7-8tt - tiež nám prestalo biť srdiečko, až po tomto aborte bol môj doki ochotný ma poslať na hematológiu a to som už mala 3.IVFko za sebou. Našla sa príčina - zrejme v krvi - a vidíš aj napriek možným nemožným liekom sa to stalo opäť - ale ja verím, že to raz výjde. Len je na to potrebný čas, aby si sa s tým vyrovnala ty - je to ťažké, ale ide to, niekomu to trvá dlhšie, niekomu kratšie - ale prebolí to a verím, že aj chuť bojovať sa vráti. A ak tvoja túžba po dieťatku bude stále taká silná - tak verím, že pôjdeš ďalej.

Fakt ma to veľmi mrzí, že okrem tak trpkej cesty za dieťatkom sa musíme vysporiadavať ešte aj s jeho stratou 😔

bobjan
27. júl 2009

Mircala, je mi to ľúto...moja....drž sa... 😔

tanitta
27. júl 2009

Ahojte..
Mircala...... je mi to velmi luto ☹ bohuzial aj geneticky zdrave darkyne nie su zarukou 100%uspechu 😔tak ako aj PGDi je to skoro to iste ... stale je to vsetko len medzi nebom a zemou.... drz sa vela sil...
pozdravujem ostatne kocky a dovolenkujucich 😎

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre