Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lusipe
11. dec 2013

@schatje6 nieco sa tam crta, ale je tam nejaka machula...sup urob dalsi 🙂

bradik
11. dec 2013

@monikak1 Este je naozaj skoro a tebe tusim vkladali bez PK... ja som mala na 9.den biely test a nakoniec na 12ty ciarka vybehla, takze treba verit 🙂

ria191
11. dec 2013

@schatje6 to očúral mm?

tinus8
11. dec 2013

ahojte dievcata, uz par dni sa sama trapim s cudnym spravanim mojho tela a nie, a nie ho pochopit 😖 . Ide o to, ze minuly mesiac som absolvovala soft stimulku (clostilbegyt, 2xinj Merional, pregnyl), mala som mat 3 folikuly, 1xvelky, 2xmensie, pri OPU vydolovali len jeden folikul a aj to bez vajicka 😠 , diagnostikovali mi PCO a mala som cakat na mrchu a v januari sa pokracuje....no, na 26 DC som zacala mat hlien ako pri ovulke, ktory bol s malou primesou krvi, postupne bolo viac krvi, skor tmavej, tak som to zacala povazovat za mrchu. I ked v mojom priprade mrcha prebieha v ovela vacsej intenzite krvacania, zakazdym mam bolesti (a to riadne) a teraz je to len take hnede slabe krvacane, uplne bez bolesti, dnes som bud 29 DC (povodneho) alebo 4DC(noveho) a "krvacanie" ustupuje akoby mrcha koncila......A teraz vobec netusim, ci mi uplne zblbli hormony z toho vsetkeho alebo co sa deje 😝 , nemate niektora taketo skusenosti?? Dakujem

ria191
11. dec 2013

@nelly3 veď ja myslím pozitívne 😀 😀 😀 motto dňa : "seriem" už na všetko nejako bolo nejako bude 😀 😀 😀 . Takže ty s mm dneska riešiš neplodnosť hm????? asi budú medvedie hrátky 😀 😀 😀

bradik
11. dec 2013

@lusipe Tak tieto pocity poznam a su normalne, preto treba jest v mensich davkach castejsie a krize ma tiez akosi pobolievaju.A podbrusko stale boli,teda vacsinou az na vecer 😉 ... V piatok idem, doktor je zvedavy ci mal pravdu s dvomi 🙂,tak hadam ich aj pekne pomera

monikak1
11. dec 2013

@bradik ty si zlatík, ďakujem za povzbudenie, ale robili mi KET s PK HB1, jasné nevzdávam ešte, ale myslím, že tentoktrát sa zázrak na 12. deň nestane. Tebe vkladali pravdepodobne bez PK však?

lusipe
11. dec 2013

@bradik presne, tak to mam aj ja 🙂...na stole mam stale nieco male 😉 a neviem sa dockat obeda 🙂...juj, tak to som aj ja zvedava co povie...tfuj tfuj....budu tam obaja, mam takeho tusaka 🙂...my mame zajtra vecierok z prace, tak uz pripravujem ludi, ze ja urcite nepijem, lebo mam antibitika 🙂...som zvedava ako to tam ustojim a este aj to tancovanie 🙂 z nozky na nozku 😀

nelly3
11. dec 2013

@ria191
co si, on pride vecer z prace a ide sa ucit. manzelik je v praci, len ja som doma a idem mu pisat seminarku, ale este som sa k tomu nedostala, chybaju nam 3 strany no neviem, idem tam asi napisat nieco o IVF.

bradik
11. dec 2013

@monikak1 My sme teda nemali HB ale mali sme jednu vcasnu blastocystu a jednu blastocystu a na 12.den boli tie ciarky uz pekne a na 9.den nic... Mozno si len vela pila a mas malu koncentraciu... Kazdopadne drzim moc palce nech to vyjde

ria191
11. dec 2013

@schatje6 v tom rozmazanom vidím čiarku ale určite sa tam niečo deje inak by to zostalo snehobiele 😀 😀 😀

bradik
11. dec 2013

@lusipe My mame mat v piatok vecierok,ale rozhodla som sa,ze sa na to vykaslem a ostanem doma, lebo vecer som uz taka unavena, ze az... A ty este aj tanecky chces hadzat 🙂 ... Ja by som bola rada dvom, lebo vzdy som chcela 3 deti a v RF nas este caka jeden mrazacik 😉

monikak1
11. dec 2013

@bradik ďakujeeeeeem 😵 😵 😵

bradik
11. dec 2013

@schatje6 Mne sa tiez zda,ze v tom flaku je ciarocka... Skus spravit dalsi,drzim palce

lusipe
11. dec 2013

@bradik no uvidime, ako sa odviazem 🙂....aj ja by som chcela tri....doma mam uz jedno....toto by mohlo byt druhe a snad potom este jedno dame 🙂...ved tam mam este 8 zmrazenych babusiek 🙂

bradik
11. dec 2013

@lusipe No tak budete mat este 9 deticiek, hadam ich tam nenechas nie? 😉

schatje6
11. dec 2013

no ved toto, ten test sa od zaciatku choval divne, najprv bola machula a az po par minutach kontrolna ciarka a potom aj naznak tej druhej.
ked sa mi podari, poslem lepsiu foto, ked nie, tak zajtra...
to ja len tak, aby sme sa zabavili, som 6den po ET, takze viac ako duch by tam ani byt nemohol 😕

@ria191 ty si inak jaky pripad 😀 😀 😀

miskanr1
11. dec 2013

@schatje6 už si nevydržala moja?

falin
11. dec 2013

@monikak1 - si ju hoborievam veru casto. Skoda ze testik je biely ☹ , prajem vela sil do dalsieho boja. Kolko rokov ma mala? Nasa ma 8 a o sestricke omiela stale dookola 😔

@cavik - vdaka za pozvbudenie. Ako strasne to leti. Nasa mala je uz tretiacka.
Pekne vam to vyslo, ja by som tiez tak brala. Jaj len tie roky pribudaju ako dive 😖 UVidime buduci rok. My sme mali v Brne 5 x soft + nejake kety spociatku, teraz som rada ze je nieco na vklad, posledne razy sme mrazacikov ani nemali. Ale musime verit, nadej zomiera posledna.
Nech sa vam dari, majte sa krasne 🙂

@nelly3 - kto zacina: lienka?, dufam ze to pekne rozbehne, uz by ozaj mohol prist rad na nas, stale sa t menia nove tehulky a nam sa tu tak paci, ze sa nepresuvame do tehulkovskych tem
😠

@ria191 - ahojky, mala by si vyhlasit patranie, aby si ju cim skor nasla 😎

lusipe
11. dec 2013

Dievcata, prave mi volala sestricka....na 14 den je nase HCG 3288, na 9 den bolo 337....ja sa zblaznim od radosti.... 😀 a zajtra este sono a uz si idem kupit nieco pekne 🙂

miskanr1
11. dec 2013

@lusipe supééééér správa 🙂 gratulujem

lusipe
11. dec 2013

@miskanr1 moooc dakujem.....a teraz sup dievcata, pekne nasledovat...posielam tehu virusiky.... 😉

zwalsh
11. dec 2013

Milé dievčatá, všimla som si že keď sa tu niekto na niečo opýta čo súvisí s tématom tak sa mu odpovede nedostane. Téma je ohľadne Reprofitu a moja otázka je či ho doporučujeme a tiež prečo, má niekto skúsenosti s vkladom darovańych embryí? Ďakujem

schatje6
11. dec 2013

@miskanr1 😀 😀

lusipe
11. dec 2013

@zwalsh ahoj, ja urcite Brno odporucam, skveli ludia, odbornici, pristup, dostupnost, ak chces nejake informacie, financne lacnejsie ako na slovensku a u nas vyslo IVF....s darovanymi ti zial nepomozem, my sme mali nase....drzim palce....

schatje6
11. dec 2013

@lusipe gratulujem, tak babatko sa ma k svetu 🙂 vdaka za virusiky 😉
@zwalsh ahoj, no ja skusenosti s darovanymi nemam, snad sa tu nejake dievcata najdu a ti daju vediet 🙂
@miskanr1 no mam uz paniku a som si povedala, ze co sa budem zhryzat nervozitou, bud nieco bude, alebo nie a teraz je to nerozhodne 🙂

kako23
11. dec 2013

@zwalsh Osobne Reprofit odporúčam najmä pre ich profesionalitu a ľudský prístup. To sa nedá porovnať s tým čo som zažila na SR. Pre mňa je super to, že robia minimálne IVF resp. softy, pretože mám hrôzu z dlhého protokolu, ktorý robia najčastejsie na SR. Takže Reprofit doporučujem. Skúsenosť s vkladom darovaných embryí, bohužiaľ nemám.

ludinka
11. dec 2013

@kako23
@lusipe
@miskanr1
@jjajka
tak volala som tam ze ako sa maju nase embrijka,mame 2 x 8bunkove, 2 x7bunkove a jedno je 5 bunkove 🙂
koordinatorka povedale ze aj tie 7 bunkove su vraj dobre a ze mozu mat aj neparny pocet, tak dufam ze hovorila a pravdu a uz sa tesim na piatok ked si po ne pojdeme 🙂

ludinka
11. dec 2013

@miskanr1 ty si mala na treti den 3 8bunkove vsak?
a teda ostali vam aj zamrazene vsak 🙂

kako23
11. dec 2013

@ludinka určite hovorila pravdu. nestresuj sa už tým článkom a radšej mysli pozitívne a teš sa na piatok, keď už budeš mať drobčeka v brušku 🙂 kiež by som aj ja už bola v tom štádiu, resp. kiež by som sa k nemu dopracovala....držím palce 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre