Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ludinka
2. jan 2014

@lusipe dakujem, zajtra sa tam teda objednam na pondelok, myslim ze 1 den hore dole....

miskanr1
2. jan 2014

@ludinka ahoj moja. Áno idem len jedno vkladať. Dnes som 13 DC a mám sliznicu 7,5. Tak som zavolala výsledok do Brna a následne mi volal doktor Oprsal, ze od soboty mám začať brat utrogestan 3-0-3 a vo štvrtok o 14 tej byt tam v RF 🙂 a ty kedy ides?

miskanr1
2. jan 2014

@schatje6 jeej moja ale hlavne je, ze tam je +. Aj sono ti ukázalo machulku tak sa tes a hladkaj brusko. Ja som pisala so Štelcom a hovoril, ze hned v tomto cykle to môžme skúsiť znova. Tak načo čakať 🙂 dúfam , ze tebe sa krásne zvýši HCG a všetko dobre dopadne. 🙂

miskanr1
2. jan 2014

@gaga83 prosím ta a co je to ta hysteroskopia?

schatje6
2. jan 2014

@yanka1 ani mne nevedeli v lekarji poradit...ja mam na 7dni...

schatje6
2. jan 2014

@miskanr1 budem ti drzat palce 😵

zibi
2. jan 2014

@miskanr1 dr. Oprsal ? 😀 jeminku ti doktori tam maju ale mena 😀 😀 😀

zibi
2. jan 2014

stastny novy rok baby ....nech nam to vsetkym vyjde v roku 2014 😉

yanka1
2. jan 2014

kocky a nie je tu niekto, komu utros vystava ?

yanka1
2. jan 2014

@schatje6 mali by sme zistit v RF, ci je aj nejaka ina alternativa 😖

zibi
2. jan 2014

@yanka1 viem ze podobny je duphaston ale neobahuje tolko progesteronu ...
som zvedava cim to budu nahradzat a preco skoncil dovoz nechapem

bradik
2. jan 2014

@yanka1 Este sa skuste dohodnut s dievcatami co idu do Brna nech ho skusia vybrat tam i ked bude za plnu cenu 😒 . Ja som pred sviatkami zhanala jednu krabicku,lebo tiez neviem kde zohnat.

kako23
2. jan 2014

Baby, aj ja som zistovala ten Utrogestan u jednej lekarky tak som zvedava co odpise. Ja pojdem do Brna na OPU pravdepodobne cca. za nejakych 10 dni tak sa potom na to spytam aj v RF, pripadne ak chcete tak Vam to viem vybrat v lekarni v CR...

bradik
2. jan 2014

@yanka1 Mne posunula jedna zlata holka, myslim,ze v lekarni pod GynFivom vyberala,

lienka_1
2. jan 2014

@yanka1 Janka ja mam a budem potrebovat az buduci mesiac. Poslem Ti? Vratis, ked bude 😉

miskanr1
2. jan 2014

@zibi 🙂 no neviem ci to náhodou nebol Otevrel.

yanka1
2. jan 2014

@lienka_1 jeej lienocka, to by bolo super ... ja pocitam, ze cca o 10 - 14 dni pojdem do brna na sono a tam by som ho potom kupila ... ak by si bola teda ochotna, budem strasne rada za pomoc : )

miskanr1
2. jan 2014

@yanka1 mne hovoril doktor o Duphastone ako o najlepšej alternatívne za utrogestan

yanka1
2. jan 2014

kocky, moc dakujem za odpovede k tomu utrosu ... ja si teda zatial poziciam od lienky a ked budete mat ktorakolvek nove info, dajte vediet ... ja skusim este skonzultovat s marcelom ten duphaston, ci by nestacil ...

yanka1
2. jan 2014

@miskanr1 aj zibi o tom pise, tak nieco na tom asi bude .... a viete, ako sa uziva ten ? tiez zo spodu, alebo normalne ?

kako23
3. jan 2014

@yanka1 Ahoj Janka, Duphaston sa uziva cez usta,su to kasicke tabletky. Len fakt netusim ci je postacujuci po IVF, lebo obsahuje nejaky iny progesteron.neviem presne, ja som ho brala po planovanom pohl.styku a v mladosti dlhe roky na upravu cyklu.

gaga83
3. jan 2014

@miskanr1 ahoj na to aby sa zistilo ci nemas nejake vyrastky alebo nieco co brani otehotneniu

gaga83
3. jan 2014

@bergalm @miscok baby do kedy ste brali utros' prednison a fraxik ked ho mam preventivne? Zatial mam brat vsetko do 12 tt.

sarasota
3. jan 2014

@gaga83 ahoj utrogestan do ukonceneho 12tt prednison do 16tt a fraxiparin mam tiez len preventivne ale Stelcl a Drakulova odporucili brat cele tehotenstvo 😉

schatje6
3. jan 2014

@yanka1 presne to ma napadlo že napisem do brna alebo sa pokusim zohnat ho z CR....

nomxxx
3. jan 2014

@schatje6
@yanka1
@kako23
ja som kupovala Utrogestan 30.12. a včera tiež a mali dosť (Žilina), tak ak by niekto nutne potreboval, tak mi môže poslať recept a ja mu vyberiem v ZA 🙂

karkana
3. jan 2014

v iscar vBA zas docent vyskúšal na jednej babe vaginálny krém, nejaký špeciálny,nie utrogestan, bol to jej siedmy pokus, a otehotnela ,ale už si nespomeniem,ako sa volal,a mala len 2bunk.vložené,opýtam sa a dám vedieť

nomxxx
3. jan 2014

@gaga83 ja som sa na to pýtala dr. v RF, tak písal, že do 12 týždňa a ešte som sa spýtala, či ho mám vysadiť zo dňa na deň, alebo znižovať dávky, tak povedal, že obidva postupy sú možné, čiže znižovať napr. z dávky 4-0-4 prejsť na 3 dni na 3-0-3, potom na pár dní 2-0-2 atď. Tak je to asi na tom ako sa rozhodneme, ja asi postupne znižovať, nech to nie je šok pre telo 😉

kako23
3. jan 2014

@nomxxx super, ďakujeme za informáciu 🙂 Tak potom ale vôbec nechápem čo sa deje s tým Utrogestanom raz tvrdia lekárnici, že nie je a ani nebude a iní ho majú bez problémov...

schatje6
3. jan 2014

@nomxxx no dokelu ja som nechala recept v lekarni, inak by som urcite chcela...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre