Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mistisa
10. jan 2014

@isabellaa ahojko dakujeeeem no zatial ano 🙂 🙂 mali sme vcera prve sono.trosku som bola laknuta ze sme videli iba 5,8mm gestacny vacok a ani plod ani srdiecko nic. snd je to okik. tak podla menzesu som 5+4 dnes a vklad sme mali 16.12 tak snad este nemusi byt nic vidno 😒 co myslis? dam fotecku? videla si? som bola taka nervozna s toho trochu a potom ma ukludnilo HCG ktore som mala minuly pondelok 279 a vcera sme mali az 3900 🙂 🙂

isabellaa
10. jan 2014

@mistisa fotku som si pozrela 😉
Mne bolo vidno srdiecko az v 7 tyzdni, takze klud, do toho 8tt mas cas, neboj, vsetko dobre dopadne.
Hcg krasne rastie 🙂
Bola si na vklade v reprofite? Mne sa zda, ze na SK, ci?

Inak neviem,ci registrujes, ale pisali sme si uz v teme prvosnazilky, ale davnejsie, cca rok.

mistisa
10. jan 2014

@isabellaa ano ano pamatam 😀 😀 neboj mojko, nie nie ja chodim do ferticentra v BA len som tu zavitala lebo na nejakej 773 strane pisu baby o tychto gestacnych vackoch a velkosti a srdiecko kedy videli a tak.nikde nie je ako to je po IVF a tu jdine som to nasla tak som nakukla a aaj som sa ukludnila 🙂 🙂 vidim ze aj po IVF je vidiet srdiecko az taky 7-8 tt lebo mne tvrdila jedna holka ze uz mi malo byt vidiet minimalne plod ze mam maly vacok a srdiecko ze uz tiez by malo byt, tak som sa lakla a patram ako to vlastne je. a vy ako ? vidim ze sa nakoniec tiez podarilo a uzivas si krasny 23 tt 🙂 🙂 🙂 supeeer gratulkujeeeeem mooooc 🙂 dufam ze pojdem v tvojich slapajach 🙂 🙂

isabellaa
10. jan 2014

@mistisa nech neprehana ta baba 😠
Co som ja citala aj zo skusenosti inych bab, tiez im bolo vidno az 7-8 tt, takze sa nelakaj a do dvoch tyzdnov budete mat aj Vy srdiecko.
Dakujem, urcite ma budes nasledovat, budem na Vas mysliet 😉 .
Maj sa pekne a krasny dnik Ti-Vam 😉 prajem.

bergalm
10. jan 2014

Ach dievcence som uplne hotova vysledok Skriningu je pozitivny ☹ na zvysene riziko Downoweho syndromu placem a mam sa rozhodnut ci ist na odber plodovej vody ☹ ☹ ☹ ja fakt neviem co robit nedokazem sa ani upokojit

mistisa
10. jan 2014

@isabellaa no citam aj ja a to ja som len 5+3 takze kdeze 🙂 🙂 dakujem moc moc moc moja 🙂 🙂 dufam ze ano verim tomu a hned ti napisem 🙂 🙂 drzkajte sa aj vy a maj sa krasne aj ty papa 🙂 🙂 A krasny dnik 🙂

lusipe
10. jan 2014

@bergalm Ahoj moja, a nechces ist este inde vyskusat? nech mas aj iny pohlad? to potvrdila aj krv a aj sono?
nechod na odber, existuje taka moznost na test za 500 EUR, baby to tu pisali a aj kolega mali to iste, ze zle vysledky a potom to posielali kedysi do Honkongu....mojenko strasne moooc drzim palceky, skus este tieto alternativy....posielam objatie, isto to bude v poriadku.

yanka1
10. jan 2014

@bergalm moja, neboj, to este nemusi nic znamenat ... a ako pise lusipe, skus este pohladat inu alternativnu amnio ... moc, moc drzim palce, neboj, bude to dobre...

bergalm
10. jan 2014

@lusipe sono vyzeralo v poriadku len krvne testy vysli 1:90 ☹ ☹ ☹ ☹

lusipe
10. jan 2014

@bergalm tak potom by som skusila ASAP ten Honkong...chod do toho moja....kasli na peniaze, ale pichat sa len tak nedaj, je to riziko pre babatko....

yanka1
10. jan 2014
yanka1
10. jan 2014
bradik
10. jan 2014

@bergalm Vola sa to prenascan, co pisala @lusipe, skus pogooglit a je to bez rizika, myslim,ze to stoji za tie prachy a az podla toho budes vidiet

bradik
10. jan 2014

@bergalm A neboj,drzim moc palce

hencidlo
10. jan 2014

Ahojte dievcata, mam necele balenie Utrogestanu (22 guliciek) exp. 8/2016, tak ak by to niekorej z Vas pomohlo ozvite sa :o)

lienka_1
10. jan 2014

Ahojte zienky! Hlavne vychodniarky z okolia KE, MI, HE, VT, SV. Manzel ide 22.1. do Brna a vyberie mi recepty a lieky. Ak potrebujete utros, tak nema problem kupit ho. Len si vybavte recept a on Vam ho tam zoberie a utros kupi.

lienka_1
10. jan 2014

@bergalm Moja znama mala take zle vysledky ze ju v nejakom 18. tyzdni nutili ist na potrat. Uplne sa zozypala, lebo to bolo vytuzene, vymodlene tehu po straaasne dlhom case. Rozhodla sa to dietatko donosit. Teraz ma krasnu pubertacku, zdravu, drzu, uplne normalnu. Ked je somo OK, tak sa upokoj. Nedaj cislam vystresovat Ta. Viem, ze sa bojis, ale keby nieco bolo, bolo by nieco vidno aj na ultrazvuku. Myslim na Vas!

nelly3
10. jan 2014

baby aj ja sa chystam koncom januara do RF takze tiez mozem receptiky prijat a vyzdvihnut vam 😉
@falin
@ria191
@speranza1
kde ste?

gaga83
10. jan 2014

@bergalm neboj vsetko bude ok, tiez jednej babe vysli zle testy isla do mt na sono a tam jej povedali ze bude vsetko ok a aj tak bolo mala je zdrava 😀 😀 😀 Drzkajte sa

speranza1
10. jan 2014

@nelly3 ja som momentalne tu 😀 😀 😀 😀 😀 ...ako sa mas?

lienka_1
10. jan 2014

@nelly3 "Stare" mlade korcule to tu zanedbavaju 😀

bergalm
10. jan 2014

baby,dakujem Vam vsetkym ,ale aj tak som na prasky neviem ci nemam podstupit morfologicky ultraz. pomoze to??alebo podstupit amnio.kedze ostatne moznosti su pre nas nerealne z financ.dovodov ☹ ☹ ☹

speranza1
10. jan 2014

@lienka_1 😀 ja nezanedbavam, len nemam o com prispievat.... budem az potom, ked tu bude znova nasa partia rozoberat dalsie postupy pri snazeni.... tie dievcence, ktore su tu uz tehu velmi nepoznam, a nepoznam ani velmi problematiku o ktorej oni rozpravaju, takze velmi nemam im co napisat 😉

tinna13
10. jan 2014

@bergalm to je vsetko len statisticky vypocitana pravdepodobnost a bobec to neznamena ze tvoje dieta bude mat DS. Tieto testy su velmi nespolahlive a v inych statoch sa uz takmer nerobia. Merali ti nosovu kosticku v 13 tt? Ak bolo sono v poriadku tak sa neboj. Aj ja som mala pozitivny screenenig 1:250 a mam zdrave dievcatko. Amniocentezu som odmietla, lebo je tam riziko aj ked male. Po pozitivnom vysledku som bola este na jednom podrobnom ultrazvuku v 17 tt kde babatko poriadne popozerali a bolo to v poriadku. Tak sa neboj urcite to bude dobre.

bergalm
10. jan 2014

a nechcem byt hrozna,ale take dietatko nedokazem vychovavat myslim chore proste nedokazem ☹

lienka_1
10. jan 2014

@speranza1 Presne tak. Sa tu mihne novy nick a hned tam svietia tyzdne v pase. Asi som mala zacat prispievat neskor 😀 A pisat sa da vzdy o vselicom, ved kukni @ria191, ta v inotajoch o vselicom moznom pokeca 😀 😀 😀

falin
10. jan 2014

@nelly3
@speranza1
@lienka_1 caute kočky 🙂 , veru vas trochu dost zanedbavam 😖 . Ako sa mate. Nely vidim ze sa pripravujes do dalsieho boja. Aj ty Lienka? Budem drzat palce.
Nelus, dakujem za ponuku, zatial sa nechystam nic riesit 😒 , pomaly sa zmierujem s myslienkou ze budeme mat jedinacika, aj ked som to tak nechcela, ale asi to tak ma byt. Uvidime co zivot prinesie.
Inac ja som raz namiesto utrosu brala crinone gel, len to bolo dost drahe. U nas mu vyprsala licencia ci preco zmizol?

lienka_1
10. jan 2014

@bergalm Nebudes musiet. Tvoje bejbatko je urcite v poriadku. Chodte na morfologicky ultrazvuk, aby si bola kludnejsia. Urcite to teraz nie je lahke, ale tvoj stres citi aj to malinke.

lienka_1
10. jan 2014

@falin Ahoj falinka! My by sme isli uz aj teraz v januari, ale v case OPU bude mm sluzobne prec, takze to radsej nechame na februar. Inak bol na kontrolny spg a ze vraj 10% dobra morfologia. Toto sme tu este nemali, tak pojde na kontrolny aj do RF, ci naozaj. No a tak tajne dufam, ze sa mi vo februari este nepodari zamestnat, aby som to nemusel zase odkladat.

falin
10. jan 2014

@bergalm - ja by som skor bola za ten podrobny morfologicky utz. Amnio asi nie, predsa len tam je riziko. A ako pise tinna, tie testy krvne su nespolahlive. Drzim palceky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre