Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

denulkl
10. feb 2014

@amstelko ten posledny mail patril tebe 🙂poslala som si ho sama sebe

ludinka
10. feb 2014

@kako23 tak ti drzim prsty aby ti to vyslo s tymi dvojickami 😵

lienka_1
10. feb 2014

@ria191 Koudy na mna kasle 😀 😀 😀 😀 Uz mi odpisuje iba jednoslovne a to ja nijako raz nedokazem desifrovat. Uz som si na pomoc aj muza zavolala a nic sme z toho nevycitali 😀 😀 😀 😀 A ja sa prefarbovat nemusim, ja obcas ako prava bloncka reagujem 😀 😀 😀 No a moj mm je vysadeny vysostne na brunetky, tak mu to nebudem kazit, ked uz ma ma na krku nastalo 😀 😀 😀

gaga83
10. feb 2014

@zlatanka30 dakujem idem do lekarne nieco kupif len aby to pomohlo a rychlo to preslo

miskanr1
10. feb 2014

@sona_fit Ahoj no mna sa toho tiež Dr. Šimek moc nepýtal. A zajtra musím ísť aj s partnerom. Tiež som zvedavá ako to bude prebiehať. Potom Ti napíšem 🙂 No škoda, že ťa neposlal. Mohla si to mať aj ty za sebou

ria191
10. feb 2014

@lienka_1 tak ty si iná "pipina" ty si dohodneš s Koudym kódovanú reč a potom ju zabudneš ??? a ešte si k tomu voláš mm 😝 😝 😝 . Láska je láska 😀 😀 😀 . Tak to ja na môjho mm totálne kašlem jemu sa páčia čierne (najlepšie mulatka ) s kozami aspoň 3 a to ja nespĺňam ani z idúceho rýchlika takže sa musí zmieriť s tým čo má doma 😀 😀 😀 s "prknom" 😀 😀 😀 (v preklade doska 😀 😀 😀 ) pre istotu keby si sa zrovna hrala na "bloncku" 😀 😀 😀. Včera mi povedal, že som najlepšia manželka na svete 😀 😀 😀 ževraj mu všetko dovolím to si asi robí alibi na tie tri dni čo idem do B.B. 😠 😠 😠 tuším na neho nasadím "FBI" svokru jediná výhoda, že býva s nami 😀 😀 😀.

lubanka
10. feb 2014

@lienka_1 ja pôjdem ku svojmu gynďákovi, tak som sa dohodla so Stelclom 😉 neviem si predstaviť, aby som tam iba kvôli tomu merala takú cestu 😒

mimi_2
10. feb 2014

@miskanr1 Moja už je si na pošte dnes mi šupla poštárka poobede lístok na zásielku tak už je to asi tu len mám navštevu tak nestíham dnes, pôjdem zajtra ale už vopred ešte raz srdečná vďaka 🙂

mimi_2
10. feb 2014

@bradik ďakujem moja, nely mi už to vysvetlila, že takto sa to vždy robí. Ale moja prosím ťa mi dneska došla zásielka s Merionalom a je v krabičke ampulka vodička a v druhej nie prášok ale akoby tableta 😕 ale exp. doba je v poriadku

lienka_1
10. feb 2014

@lubanka Ja rozmyslam, ze zajdem do Roznavy za dr. Annom. Zopar dievcat bolo, niekedy pracoval pre CAR v CR. A je ro iba 70km anie skoro 600 ako minule.

gagik
10. feb 2014

baby a stalo sa vam niektorej , že ste sli na laparku do RF a nakonieco by sa nezdarila? ze napr. by jednoducho dany problem cestou jednodnovej chirurgie nevedeli poriesit?
proste by ste zaplatili a povedali by ze bohuzial problem sa laparoskopicky odstranit neda a teda to treba riesit klasickou nemocnicou.

bradik
10. feb 2014

@mimi_2 To je ok,ked naberies do striekacky s tou hrubsou ihlou vodicku a vstreknes ju k tabletke,tak ona sa rozpusti,len to este trosku premiesaj a natiahni spat do striekacky,vymen ihlu za tensiu,chyt si na brusku sadielko,ktore si predtym vydezinfikuj napr.alpou a sup s tym do bruska

nelly3
10. feb 2014

@lienka_1
aj mne tak odpisuje, jednou vetou 😵

lubanka
10. feb 2014

@lienka_1 o tom dr. som počula... spomenul mi ho aj Stelc, že teda robieva ultz, ale ja som sa pýtala svojho gynďáka, tak že mi bez problémov urobí... len dúfam, že nakoniec nebudem na rýchlo aj ja letieť do tej Rožňavy... 😒 a tvoj gynďák ti neurobí folikulometriu?

haimi
10. feb 2014

@nelly3 drzim palce. Som zvedava ako dopadnes. V TT nemocnici mi povedali, ze ked pojdem do ba, mam si zobrat vsetky vysledky vysetreni, lebo bez toho to urcite neopeciatkuju. Zajtra chcem ist do dovery overit, ci ma toto cele zmysel a ci vsetky ziadosti nezamietaju. Snad z nich nieco vytiahnem 😒

zuzi20
10. feb 2014

@haimi ahoj, do BA to pojdes do tej univerzitnej nemocnice po peciatku? A v TT nemocnici si bola po nejaku peciatku tiez?

lienka_1
10. feb 2014

@nelly3 Mne na otazku ci brat ATB alebo pockat az po OPU mi odpisal, ze OK....a vcul bud mudra 😀 😀 😀 😀

lienka_1
10. feb 2014

@lubanka Ja som bola u svojho gynekologa 1x minuly tyzden a tak som ho vyplasila tym, ze idem na IVF, ze ma objednal pre istotu este na jeden kontrolny. A to som chcela iba skontrolovat, ci nemam nejake cysty na vajecnikoch. Ja radsej pojdem do Roznavy. Predsa, lekar, ktory sa tomu venoval uvidi viac ako hoci aj dobry gynekolog ale bez skusenosti s IVF.

haimi
10. feb 2014

@zuzi20 zatial nemam ziadnu, sestra bola v tt v nemocnini, tak sa mi na to opytala. Povedala jej, ze mi to potvrdia, ale kedze nie su akceptovane klinicke pracovisko, mam smolu. Budem musiet ist do BA. Este ze v ba robim, tak to nie je take strasne.

zuzi20
10. feb 2014

@haimi a to koho mas vlastne o to ziadat...nechapem. A potom este od koho potrebujes? Od RF a ?

lubanka
10. feb 2014

@lienka_1 hmm veď to 😒 preto hovorím, že len aby som neletela na poslednú chvíľu aj ja do tej Rožňavy 🙄 no uvidím, čo "počaruje" môj dr. myslíš, že sa tam treba objednávať?

lienka_1
10. feb 2014

@lubanka Netusim, ale ja mu cinknem hned ako dostanem menzes pre istotu.

lubanka
10. feb 2014

@lienka_1 počuj a ty už si bola v Brne na IVF? možno si mi aj písala, ale ja asi už začínam byť kámoška s ujom alzheimerom 😀 rozmýšľam totiž, že keď pôjdem na OPU (samozrejme, dúfam, že nejaký bude) tak ako to poriešiť potom... či cestovať domov a po dvoch resp. 5dňoch dojsť naspäť... alebo sa tam niekde ubytovať, ale keď to ubytko je tiež "lacné" a aj zo vzduchu sa dá žiť... 😀 😀 😀 ako si to riešila ty? resp. budeš riešiť?

haimi
10. feb 2014

@zuzi20 potrebujes 3 peciatky: gynekolg, klinicke pracovisko = primar univerzitnej nemocnice, reprofit.

lienka_1
10. feb 2014

@lubanka My sme sa vratili domov, lebo sme boli dohodnuti na PK, nech uz ziskame hoci iba jedno vajko. Chceli sme vediet ako reaguju nase embruska, lebo dovtedy ziaden lekar nemal odvahu na PK, iba rychlo sup-sup vklad. Ale pravdupovediac, mali sme vtedy na Slovensku tolko roboty, ze to bolo aj nevyhnutne. Keby sme si to este zopakovali v lete, asi by sme niekde na Morave zostali a spravili si minidovolenku. Ja vinecko mozem, tak by som ochutnavala po trosku cerveneho, aby pekne rastla sliznica 😀
Ale inak je to makacka, zvladnut Brno a spat na otocku. Pred OPU sme v Brne prespali, ale vklad sme stihli na otocku.

zuzi20
11. feb 2014

@haimi dik, tak to som zvedava ako dopadnes u primara 🙂

tinkatinulka
11. feb 2014

@lienka_1 leni a ty ides teraz stimulovat?

tinkatinulka
11. feb 2014

@ria191 ty si sa "nepochvalilala" že mas aj svokru v domeeeee..tak si podame ruky 🙂 a kedy to mas?

lienka_1
11. feb 2014

@tinkatinulka Este neviem. Mojmu novemu gynekologovi sa nieco nepozdavalo s vystelkou, ze som ju mala prilis vysoku a nerovnomernu, tak idem na kontrolny ultrazvuk a potom posle spravu no a urobime tak, ako nam odporuci Koudelka.

nelly3
11. feb 2014

@haimi
neviem ci ti budu nieco na pobocke dovery vediet povedat hmm, ja si neberiem nic lebo ja som tam kedysi bola na operacii a idem konkretne za gynekológom, ktory ma operoval, takze zaznam z operacie mam, ze mam endometriozu tazku atd. uvidim.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre