Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lienkae
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusipe
22. okt 2015

@mimika1973 juj moja. Co to citam. Je mi to uprimne luto ☹

bradik
22. okt 2015

@lienkae odtial uz si kamoska nieco zohnala, ale este stale jej chyba par kuskov merionalu... Medrol a clostyl uz zohnala... Ale dakujem za radu

pufa
22. okt 2015

@haimi a vznikli z toho dvojčatá 🙂) môžeš potvrdiť, ze je to najlepsi možný postup🙂) a skúšali ste pred tym takýto postup s tym, ze po pichnuti pregnylu ste sa snažili s mužikom doma?

pufa
22. okt 2015

@bradik ahoj. Ja mam doma 7 tabliet clostylu. Cena tam ale nie je vysoká, s preplatením poisťovne 2,67 E bez poisťovne 4,20 E. Myslím ze viac ako jedno balenie ani nebude potrebovať. Ten merional je uz vyššia položka. Keby bola z BA, mohli by sme sa stretnúť a dala by som jej ich.

bradik
22. okt 2015

@pufa Dakujem pekne, clostyl uz zohnala... Uz potrebuje len ten merional

lienka_1
22. okt 2015

@lusipe Embyjka vies preniest z centra do centra, ale budete si za to musit zaplatit. Ak mozem napisat svoj nazor, ja by som ich neprenasala. Predsa, je to manipulacia s velmi citlivym materialom. Ak uz mate babo z rovnakeho IVF je velmi velka pravdepodobnost, ze aj ostatne embryjka su kvalitne a maju velky potencial. Bola by skoda, keby sa nieco pobabralo pri prenasani. Myslim, ze mas velku sancu znova otehu aj bez Stelcla 😉

nelly3
22. okt 2015

@lienka_1
@lusipe
presne ako pise lienka, uz mas bejby, takze druhe pojde ako po masle a mas aj dost mrazacikov, deti bude ako smeti 😉

amstelko
22. okt 2015

Na koľký deň býva v Brne Ket,na 13-14 den sa ide na meranie sliznice a keď je ok,tak kedy je vklad,dik

gagirl
22. okt 2015

@amstelko myslim ze na 20-21 dc..

nelly3
22. okt 2015

@amstelko 19-20 DC, ale moze byt podla mna od toho 18-21DC, kedy sa chystas?

mircalla
22. okt 2015

@lienka_1@lusipe suhlasim s tebou - ide uz len o KET, samotne vlozenie je rutinna vec, ja by som ich tiez neprenasala....vklad je jednoducha vec o ozaj ide o citlivy material plus podla mna zbytocne naklady

amstelko
22. okt 2015

@nelly3 ešte cakam len menzes,ale nedá mi to preratovat,ako budem vediet byt preč z práce,dik

zoji79
22. okt 2015

Ahojte reprofitacky! Chcem sa vas opýtať ako je teraz v RF ? Myslim ako sa môžeš objednať, ci je pravda ze len cez recepciu a kto tam boduje teraz ak marcelko odišiel? Koudy a Pali? Je tam niekto namiesto Stelclika na endosku ? Dakujem 😉

nelly3
22. okt 2015

@zoji79
ahoj zoji, co sa ides chystat na surodenca 😉

zoji79
22. okt 2015

@nelly3 Ahoj nelus 🙂 Hej chystame sa pomaly 😉 A ty ako? Uz som tu nebola ani neviem kedy. Nemam cas tak uprimne. Mam take zive striebro doma 🙂 Potrebujem len si pozistovat veci ako to je teraz.
Vovec neviem ako na to... ako keby to bolo po prve 😀 Ale zas mi tam nie je fesi, tak neviem co dalej, do druhého centra sa mi moc nechce za nim, neviem ako to tam chodi.

zoji79
22. okt 2015

@nelly3 teraz citam vyssie ze ides pre babulky s estrimaxom....tak mojenka drzim paluchy 🙂 Kto z nas starsich tetusiek tu to uz nebral? Hah 😀 Ale mne sa potom sliznica na x krat s nosifolom napravila. Zasoby mam aj pre kona....keiz by sme tolko svinstiev nepotrebovali. Nelus, vy tam mate este dve embrijka ze? 🙂

rada2002
22. okt 2015

Baby súrne potrebujem na dnes Merional 75 - 2ks alebo menopur 75 -2ks. Viete mi pomocť? Som od Trnavy. Prišla by som si pre to.

zoji79
22. okt 2015

@rada2002 Ahoj, vyssie som pisala sice ze mam dost zasob, ale injekcie nemam, aj tak som brala fostimon naposledy. Rada by som ti pomohla, ale napis na mam nemam lieky 😉

zoji79
22. okt 2015
nelly3
22. okt 2015

@zoji79
ano dve mam HB, tak snad jedno teraz, neskor surodenca he-he 😀 😀 no mne staci jedno, ja uz som stara na dve deticky, by som to nezvladla uz. ja som po laparke ved vies, takze snad vsetko zle zatial je prec, tak rychlo musim na vklad pokial hnusna endoska zase nebude uradovat 😝 aj v maternici mi nieco robil, tak preto aj ten estrofem. a ty sa citis uz na druhe? malicka nema ani rok, obdivujem ta. no neviem kto je na endosku odbornik v RF, ja chodim koudelkovi, ale chodim ako chodim, stale niekto iny je tam, ale asi si vyziadam fesaka koudelku nakolko jedine pri nom som otehu nachvilku 😀

haimi
22. okt 2015

@pufa mne to povedal Marcel Stelcl, ze ked ket, tak je najlepsi v native a este lepsie s ovulkou, lebo potom ten ket je pre telo najprirodzenejsi. Ja som skusala este s gynekologom clostil s pregnylom, ale bez uspechu. Mne clostil nerobil dobre, robili sa mi po nom cysty. Aj prve ivf som mala s clostilom, ale neodobrali mi ani jedno vajko, mala som len same cysty. Druhe ivf uz vyslo, nie et, ale hned ket v native s jednou 5 dnovou blastou 😉

lucia19831
22. okt 2015

@rada2002 ja mam ale len jeden posledny, som z Ba

gagirl
22. okt 2015

Dievcata niekto to tu uz pisal ale nepamatam si presne..dokedy robiav decembri v Rf a potom od kedy v januari..?

mimika1973
22. okt 2015

@gagirl mojka, klinika je zavreta cez sviatky 24,25,26, 31.12 a aj 1.1.2016. Ostatne dni by mali fungovat 😉

gagirl
22. okt 2015

@mimika1973 aha..dakujem moja....to len tak informativne.ale niektori dr.urcite budu aj dovolenkovat.Neviem kedy zacnem stimulku kedze teraz si este picham dexamed do konca novembra.V Ba na imuno mi vysla zvysena bunkova imunita..a potom uvidime ake budu vysledky..ale tak verim ze coskoro sa pustime znova dotoho..🙂

mimika1973
22. okt 2015

@gagirl ano znova a uspesne! 😉 🙂 Velmi Ti to prajem aby si bola maminou v 2016! 😵 Verime, verime, verime.... 😉
A fraxiparin a pod. nebudes mat pri ivf tiez?

pufa
22. okt 2015

@haimi vidíš a mne KET v native vôbec neponúkli. Napísala som im mail ze chcem ísť na KET, na druhy den mi volal nejaký Vrana a uz som mala recepty v emaile. U mna by dvojičky nehrozili kedze nemám vajcovody. Je síce pravda ze som posledné dva mesiace trochu spinila mimo ms tak mozno aj dobre, zrejme som mala trochu nižší progesteron. Ale prvé dni po estrimaxe som sa cítila tak zle ze som sa bála sadnúť za volant, no potom to prešlo. Každopádne, Vyskedok KETu je pozitívny, takze sa nesťažujem 🙂

pufa
22. okt 2015

@nelly3 Nely, idete tuto nedelu ci az tu ďalšiu?

gagirl
22. okt 2015

@mimika1973 dakujem velmi pekne..si zlata..ja tiez velmi verim te buduci rok bude pre nas lepsi a stastnejsi ako tento a budem uz aj ja stastna mamina..🙂fraxi som si pichala uz pred dvoma vkladmi..takze urcite aj nsjblizsie budem..len este sme sa dohodli na hysteroskopii pred stimulku tak neviem ci to riesit alebo nie..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre