Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

markomoj05
30. dec 2015

@misaelka mozem sa spytat Na kolky krat sa zadari lo?👏👏

lucika7682
30. dec 2015

@lola911 ano podla toho, ale ten som mala v norme...ja sa tomu nerozumiem, len ta znama mi hovorila, ze ako mi to mohol napisat, ked som to mala v poriadku...nechapem to...

lucika7682
30. dec 2015

@mimika1973 asi tak nejak...priroda to zariadila po svojom😊mala ma uz rocik...ked som sa mojho gyn pytala, ako je to mozne, tak povedal, ze u zien je mozne vsetko😀...asi ani doktorom sa neda vo vsetkom verit...

bradik
30. dec 2015

@mimika1973 jaaj moja u nas to bol asi cisty zazrak, ze sa zadarilo prirodzene.... Kedze mam nepriechodne vajcovody a o prve mimco sme sa snazili dlhe roky. Bolo to velke prekvapenie a aj sok a to som dokonca aj kojila 🙂 Ale tak asi sa to po porode upravilo 🙂
A vy ako? Druhe neplanujete?

lola911
30. dec 2015

@lucika7682 ja neviem ale podla mna dr hladal nejaku vyhovorku... oni sa tiez snazia len zarobit peniaze no nie? ...nam otevrel povedal ze mame realnu sancu ale neviem ci mam tomu verit ked moje amh je menej ako 0.01... pri poslednom ivf som nemala ani jedno vajko a moj huby nechce ist do darovanych aj ked moje sestry sa ponukli ze by podstupili hormonalnu liecbu a to dna by tam bolo ked mu ide len o to.. oni su mladsie ako ja jedna o 5 a druha o 8rokov mladsia a moja najmladsia sestra sa na mna tak podoba ze si nas mnohy ludia mylia... neviem preco to nechce 😖 ...ved deticky sa to dozvediet nemusia ak mu na tom tak zalezi... ja si myslim ze prava mama je ta co sa stara a co vychovana a nie ta co da dietatu dna no nie? aj ked chapem ze muzi maju urcite lepsi pocit ked nejdu do darovanych ocytov... skusam teraz dhea a d3 tak uvidime co to spravi... moj huby tvrdi ze ak je tam 10% sanca tak sa to podari na 10ty krat 😒 aaaach som nastvana sama na seba ze ked som mala 20 rokov mala som si dat zamrazit ocyty 😠

mimika1973
30. dec 2015

@bradik no tak asi sa tie hormony nakoniec po tom tehotenstve a porode pozviechali a prebudili a bolo! 😀 zazraky prirody sa veru deju, a to je dobre 😉 Urcite to bolo velke a krasne prekvapko! 😵 😵
Nie si inac moc unavena, ked je krpcek este vlastne maly?
No my sme uz boli na ceste s babom c.2 ale sa vsetko zastavilo v cca 10tt, a boli to dokonca dvojky! ☹ ☹
À le ak sa bude dat tak hadam este to druhe bude, uvidime ....

mimika1973
30. dec 2015

@bradik a ked si otehulkovala na 2x, kolko mal maly mesiacov? no ani pri kojeni sa neda spoliehat na "antikoncepciu" 😉

vernazza
30. dec 2015

@gagirl ja som v tom teraz tiez s tebou, ale v native ☺ dnes (teda v stredu) som bola na utz a mám 3 foliky, dostala som Orgalutran a Pregnyl a odber je plánovaný v pondelok, že už bude labák funkčný. ty ako, už si bola na sone?

cmudlo
31. dec 2015

@katka17044 ja začínam každú chvíľu 😉už dnes alebo zajtra by mala prísť mrcha

gagirl
31. dec 2015

@vernazza ahoj..tesim sa ze nie som v tom sama 🙂 uz si mala niekedy nativ?Ja mam kontrolu v pondelok..

lucika7682
31. dec 2015

@lola911 moje amh bolo 4,56 a povedal mi, ze nemam vajicka...je to smutne, ze chcu az tak zarabat na takychto veciach...ale mozno, ze to bol zasah tam z hora...menzes som vtedy nemala 4 mesiace a aj predtym mi blbol skoro rok a potom som zrazu dostala a chvilku na to otehotnela...teraz ma mala uz rok a menzes stale nikde...ja som bola 14 rokov do zadu chora a pripisuju to tej chorobe, teda skor liecbe, ktoru som mala-chemo...tak som zvedava, ci sa este vrati, ci nie...

cheeky82
31. dec 2015

@katka17044 ahoj. Ak mi do toho nic nepríde tak ako teraz v decembri, tak dúfam ze konečne to v januári vyjde

pata89
31. dec 2015

Ahojte, ja som po et uz v 6 tt, ale od pondelka lezim v nemocnici, lebo som mala horucku. Dnes mi robili sono a sondu tak pritlacili, ze sa mi spustila krv. Pritom doteraz som nemala ani spinenie. Uz to sice prechadza, ale velmi som sa zlakla aby som nepotratila. Mate s tym uz niekto skusenosti?

vernazza
31. dec 2015

@gagirl zatial len dva pokusy o nativ, dvakrát praskli skôr ako bol odber. teraz mi to poistili konecne orgalutranom, tak uvidim co Z toho bude. V pondelok tam kedy mas byt? Ja na osmu, mozno sa uvidime. 🙂

lola911
31. dec 2015

@lucika7682 musis verit ze sa nevrati, vsetko je asi o tom ze si musime sledovat svoje telo, lekari tiez nevedia vsetko ale mozu nam pomoct s ich modernou technologiou, ja som mala tiez pred 5timi rokmi abnormalne c bunky na krcku maternice, dali mi do vnutra taku hnedu vodicku ktora sfarbila vsetko na hnedo a to co bolo biele tak to vypalili laserom a mozem povedat ze od tej doby v pohode 🙂 som chodila na kontroly kazde 3 mesiace a potom raz za 6 mesiacov a teraz raz za rok a tiez mi vynechava ms tak raz dva krat do roka.... inak to amh zalezi aj na tom v akych jednotkach ho udavaju ci v ng/ml alebo v pmol/L.. nad 3.0 ng/ml je vysoke ......1.0 ng/ml normalne ..... medzi 0.7 – 0.9 ng/ml nizsie ... 0.3 – 0.6 ng/ml nizke a menej ako 0.3 ng/ml je velmi nizke ale ak ho udavali v americkych jednotkach tak je to zase o inom ....velmi nizke je 4.9 pmol/L ......nizke 4.9 pmol/L - 16.2 pmol/L ..... a viac ako 16.2 pmol/L normalne.... a dalsia vec je ta ze amh je relativne novy test a dr si nie su 100% isty ci kvantita vajicok zavisi od hodnoty amh ale domnievaju sa ze asi to tak bude ...... ak maju v tomto pravdu tak v mojom pripade bude sanca nulova pri mojom menej ako 0.01 ng/ml ale na druhej strane som citala vela clankov o tom ako d3 a dhea zvysuje amh ... tak fakt neviem ako je to mozne ked mi vyslovene dr povedal ze s poctom vajicok sa zena narodi ze tie sa netvoria pocas zivota... nechapem to ze po uzivani d3 a dhea sa zrazu od niekal vykotulaju nejake tie vajicka 😕

lucika7682
31. dec 2015

@lola911 tak je tam napisane 4,56ug/l a ma byt 0-12,6ug/l tak si myslim, ze je to v norme...je to asi taky zacarovany kruh...ja nez som otehotnela som vyuzivala jedno alebo dve balenis inofolicu a potomsom si objednala nejake bylinky zo zdraveho sveta, inak som nic neuzivala...

katka17044
31. dec 2015

@cheeky82 jooj ja sa uz tesim ja by som mala dostat menzes 7.1 a teda nasledujuci den zacinam

katka17044
31. dec 2015

@cmudlo parada mna to caka okolo 7.1 tak verim tomu ze toto bude pre nas ten pravy stastny rok 🙂

lola911
31. dec 2015

@lucika7682 ak boli hodnoty v µg/l tak tvoje amh bolo idealne 🙂 normalne 1.0-8.0 µg/l .... nizke < 1.0 µg/l .... velmi nizke < 0.025 µg/l ... nechapem preco ti povedali taku sprostost, ved to nie je problem zistit, podla mna u teba to bolo zo zdravotnych problemov a nie kvoli amh.... je super ze to tak dopadlo 🙂 nie vzdy doktori maju pravdu 🙂

lucika7682
31. dec 2015

@lola911 ved to, netreba im vzdy verit😊

gagirl
31. dec 2015

@vernazza aha..tak ti velmi drzim palce nech to do tretice vyjde..🙂 Ja na pol 12idem..tak sa akurat minieme asi..skoda..

tinkatinulka
31. dec 2015

Kočky vidim že vás viac co začínate nový rok prípravou, želám vám aby ste na jesen všetky rodili deticky.. Budete lastovičky v roku 2016,juhuu drzim palcoky.😘

bergalm
31. dec 2015

@gagirl ahoj zelam to tu kazdej,ale tebe najviac aby sa zadarilo a bola si stastnou maminou co najskor moc Ti drzim paluchy moc mc

santeema
31. dec 2015

@lola911 ahoj. aj moja segra mi chcela darovat vajicka, ale sklamemm ta, nedalo sa to, je to prisne anonymne, tak mi povedali, ze priamo ona to nemoze byt, ale ze ma poskocim v poradi, ak budem mat darkynu aj ja a mne daju dakoho ineho. drzim ti palce, l aby si dopadla rovnako ako ja,lebo ja som to nakonec nepotrebovala🙂

lola911
31. dec 2015

@santeema ahoj, neviem aky nazor maju na to v reprofite ale na buduci rok budeme skusat znova s vlastnych a ak to nepojde tak pojdeme naspat do st. mary's tu v manchestri... mam tu narok na dva pokusi ale podmienka je ze nebudu skusat s vlastnych kvoli mojmu nizkemu amh a musime si darcu najst sami... povedali nam ze to moze byt sestra alebo kamoska, ze oni darcov nemaju... ja som sa rozhodovala najprv medzi brnom a atenami... v atenach maju tiez velmi dobre vysledky a v podstate je to jedno... brno u mna boduje len s toho dovodu ze mozem navstivit moju rodinu... a ak sa to nepodari buduci rok ani v brne ani v manchestri tak si najdem niekoho ineho a ver mi kludne poletim kdekolvek ak bude treba.... fakt nechapem tieto kliniky co si urcuju take hlupe podmienky, ved si musia uvedomit ze my sme ich zakaznici a oni nam nemozu planovat nase zivoty, ved od toho sme tu my sami aby sme sa rozhodli kto nam podaruje vajicko... tiez som premyslala nad tym ze ak by ani moja sestra nemala vajicka tak urcite by som chcela vediet kto je darkina, nechcela by som anonymnu... ale dufam ze tak daleko to az nepojde

gagirl
31. dec 2015

@bergalm dakujem pekne moja..velmi si to vazim ze mam takuto oporu vo vas tu na tejto stranke..dobre padne ked viem ze su kocky co mi drzia palce a myslia na mna..🙂

sarasota
1. jan 2016

Babulky do noveho roka zelame same pozitivne testiky a tehulkam bezproblemove tehukovanie a porod. Maminkam zdrave a usmievave deticky 🙂

sarasota
1. jan 2016

otazocka, som v 24tt bola som na kontrole a v papieroch som sa docitala ze krcok mam len 1,5cm a branka 2cm ten krcok je nejako malo-nie?

gagirl
1. jan 2016

@sarasota dakujeme..aj vam vela vela zdravicka 🙂

lenka_13
1. jan 2016

@lola911 Darkyna musi byt anonymna podla zakona. Je pochopitelne, ze kliniky nebudu robit nieco nezakonne...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre