Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

moni19
14. máj 2010

Maciatko, aké špinit? Dúfam, že nejak tehotensky. Ktorý si den?
Držím paluchy.

zuzla80
14. máj 2010

Ahojte papulky 🙂
Vy ste teda poslednú dobu riadne ukecané. Ja tu niesom pár dni a tu toľko toho popísaného, že ani čítať nevládzem 🙂 Ale som rada, že ste také komunikatívne 😉

Cavicek ooooch to ma veľmi mrzí 😔 no tak to som nečakala, myslela som, že keď už bolo srdiečko, že to bude dobre, ale ako tak pozerám človiek mieni - pán boh mení... je mi to ozaj ľúto. Ja som tiež už po liečení sa na hematológii v podstate prišla o 2mimča - 1xto bol spontánny potrat a 2x vlastne toto tehotenstvo, keď jednému z dvoch drobčekov prestalo biť srdiečko v 8+6tt a to som si už myslela, že sme za vodou... ešte, že nám ostalo aspoň to jedno... Ja som pred týmto tehotenstvo pichala fraxík už 1,5mesiaca pred stimuláciou a to 3xdo týždňa, možno by stálo za to niečo s krvou riešiť už pred stimulkou, nie len počas nej...Držím palce

Lenik tu som tu, ale dostať sa k počítaču, keď je mužík doma, tak to je momentálne nedosiahnuteľná méta pre mňa. Len som stihla v utorok aspoň pozrieť na Taky a Mircallu, aby som bola kľudnejšia 🙂 Inak sa ti to už blíži miláčku 😉

Taky ani nevieš ako som sa potešila, keď som si prečítala ako ste dopadli na kontrole - uvidíš ako nám baby písali, že my ešte aj prenášať s našimi krčkami budeme 🙂 Aj mne maličká tlačí pod rebrami, mám problém večer nájsť nejakú správnu polohu, aby som zaspala a už sa mi stáva aj to, čo Mirindikovi, že v noci aj 3hodiny čučím do plafónu, čo neviem zaspať 🙂

Diorik a ty sa len nikde nepredbiehaj hej, prvá som tu na rade ja, potom taky a až tak ty - tvoja štartovacia pozícia je č. 3 a nie 1 😵
Mircalla no veď som ti písala, že máš ten istý kočiarik ako my, len my máme trojkolku 😉 však sme dobre vybrali, no nie 😅
Babulky nejdem na vás každú jednu reagovať, lebo už si ani nepamätám, čo ste popísali, ale všetkým vám držím palce, nech či už stimulky, tehotenstvá alebo čokoľvek iné dopadnú najlepšie ako môžu 😉

cavik
14. máj 2010

bakosko....mám hustú krv, ktorá mi pri braní hormónov ešte viac hustne a tým pádom sa poriadne neprekrvuje maternica a plod nieje dobre zásobený....preto nastáva MA=missed abort=potrat

zuzi...áno, hneď ráno na UTZ mi dr. povedal, že mňa musia dať do pucu už dlho pred stimuláciou....akurát, že ja neviem, či ešte do nejakej pôjdem 😖 ...doteraz sa to takto neriešilo, pretože som takýto problém vzal...ja neviem na čo dočerta vôbec ku mne došiel....ja už som mala hádam všetky možné variácie pri IVF, či biochem., či mimomater., MA, 2xOHSS, tehotenstvo.....
ale je fakt.....že to moje dieťa ozaj volám "zázrak" ( poď sem Ty môj zázrak a pod. 😵 ).....teraz sa rozhodol pozmývať si dlážku v izbičke, tak sa hlavne teší, že si môže máčať handru v umývadle, poctivo kľačí a umýva....moje zlato 😵

olympia
14. máj 2010

Cavik, je mi to strašne, strašne ľúto... 😢 😢 😢 Poriadny strach mám hneď aj ja... 😒 Je to nespravodlivé, že už si si toľko vytrpela a teraz ďalšia rana. Veľmi ti držím palce, aby si našla sily ešte bojovať. 😔

Maciatko, zavolaj do Repráku, či si nezvýšiť dávku Utrogestanu, keď špiníš. Inak verím, že tá slabá čiarka pekne zosilnie. 😉

Shandy, zajtra iste krámy prídu, tuším do 72 hodín po vysadení to zvykne nabehnúť.

Zdravím vás všetky!

dior
14. máj 2010

leni dakujem, mam to ulozene,ale vypisuje mi to erroooor 😠

cavik 😔 😔 😔 skoda,uz sme sa tu tesili,musis ist na cistenie? ja som mala taku hustu krv pri OHSS,,hcg uz bolo,ale nic z toho nebolo,tiez som aj fraxik pichala...ozaj mas zazrak doma 🙂

zuzi-dooooobre teda,ale nebudete sa s taky na mna hnevat potom 😅

pre nas su tieto diorcatka velky zazrak-ja sa z toho neviem stale spamatat-ved uz aj v brne nam povedali,ze uz posledny x,ze a to nevyde ze.... ked tu kocky pisali,ze sa im to podarilo,ked uz nedufali a pod. ani som uz tomu neverila...,ale uz verim,este vsetko dobre dopadne 🙂

rebeka33
14. máj 2010

Ahojte,
cavik som strašne smutná. ☹ ☹ ☹ Bola si mojím vzorom ako splnáčka ,čo prešla do reprofitu -vyšlo ti to. A teraz toto. Do frasa.
ten istý problém som mala aj ja pri prvom MA , a zatiaľ beriem len anopyrin. No uvidíme.
dúfam,že cez leto si oddýchneš a pôjdeš na dovolenku a potom naberieš silu na ďalší pokus. Budem na teba myslieť.
Shandy nemala by si sa preložiť medzi stimulantky?
Prajem pekný víkend.

cavik
14. máj 2010

no...zabudla som napísať....na čistenie musím ísť a idem v pondelok, dnes som bola na predoperačnom ☹

cavik
14. máj 2010

a náš zázrak akurát začal grckať.....ja dúfam, že sa len prejedol a nesadlo mu ( aj keď teda on takmer nevrackal ani ako dieťa, možno 3x ).....už by nám k šťastiu chýbala len nejaké črevná chrípka 😠 ....ma picne

tanitta
14. máj 2010

ahojky.. cavik co to citam? 😔 ☹ fukam bolavu dusicku...mozno este raz hupsnete dotoho ..hm?..hemato poriesis.. skoda by to bolo est raz neskusit... drz sa...Misko je tu pre vas...
Maciatko...vsetko s azacina duchom, spinenie nie je niccim neobvyklim i ked to scloveka vies strasne vystrasit ☹ ...takze zatial to berme ako pozitivne znamenie ze drobecsi robi pelisek 😉 drzim palce
my teplotujeme grcame a dnesny den je nekonecny ☹ ....
paa kocky

aanetta
14. máj 2010

Ahojte.Cavik je mi to strasne luto 😔 U teba som verila ze to vyjde.Ale hlavne sa nevzdavat,to je najdolezitejsie 😉
Ja teraz cakam na HSK v RF o nejake dva tyzdne a v septembri nabieham aj ja na stimulku.Tak uvidime co mi osud prinesie.
Tak vas budem castejsie otravovat 😀 Teda ak mozem 😅

mircalla
14. máj 2010

:( cavik, co to citam....aka skoda
ta hemato je stale castejsou pricinou podobnych veci, mnohe z nas s tym mame problemy. dufam, ze to porisies.

viem, si sklamana, ale casom do toho pojdes znova. lahsie sa to znasa, ked uz jedno dieta mas, ale aj tak to je smutne. mne sa to stalo tiez, a este k tomu s darcovskymi.....to bol totalny sok.....to mi stecl povedal, ze mozno 2 pripady zo sto....a nasledne testy ukazali, ze aj ja mam nejaky problem s krvou

nech uz mas to cistenie za sebou....mrzi ma vzdy, ked taketo cosi citam

cavik
15. máj 2010

dobré ránko

tak aj my grcáme, aby sme sa náhodou nenudili.....aspoň nemám čas myslieť na nič iné....ale keď to doľahne, tak sa to zdupľuje ☹ .......
Táni a čo dávaš vedúcemu papkať ? My sme doteraz negrcali, nikdy Miško nemal takéto problémy, aj teraz je čulý, behá, lieta, samozrejme nepočúva, teplotu nemá, len príšerne kašle 🙄 .....a grcia ( v noci tuším zo 5 razy )
Momentálne mi práčka perie kompletne všetko, od pyžamiek, cez obliečky, po perinu a koberec 😖

dior
15. máj 2010

cavik,aj som si myslela ze budes musiet ist na cistenie 😔 ,jedina naplast je teraz syncek asi. malinky nech sa z toho rychlo dostane 🙂
tanita-ty si mala aj kontrakcie,ked si lezala v nemocke,alebo len si sa otvarala?

mircala kedy mas ulz? ako sa mas, uz je vystahovany ?

tanitta
15. máj 2010

Ahojky...
dior.. ked ma supli na monitor vzdy som mala kontrakcie 😝 dokonca 2x ma koli tomu presunuli na porodnicu 😅 ja som to citila ako tvdnutie ziadne bolesti ...inak mi dost tvrdlo stale brucho a dost v pravidelnych intrevaloch takze take da sa povedat kontrakcie....mne tabletky nezaberali magnezkove vzdy ked mi ich nasadili ze uz mysleli ze infuzky netreba tak bolo zle... mne len infuzky zaberali... drz sa... neboj este co to potiahnete 😉
kocky paa

takyna
15. máj 2010

Ahojte som tu na skok, sme v nemocnici na sestonedeli, sme ok, len som mala bolesti tak asi tu pobudneme 4tt minimalne, pozdravujem vas drzte nam palce 🙂

dior
15. máj 2010

taky drz sa 😉 ja vam verim 😵

maciatko31
15. máj 2010

Ahojky babule, tak u mna dnes uz ani tienik. Stale spinim, mrcha sa este nerozbehla. ☹
Taky drz sa! 😉

mircalla
15. máj 2010

Maciatko:((((((

Taky, ako si pisala... v nemocke vydrzis, aspon si pod kontrolou

Dior - hej, bola som v utorok, vsetko ok, len sme daki trochu moc velki....aj glukozovy test v pohode, v pondelok este budem mat vysledky protilatok

Odstahovany je uz 2 tyzdne, zije si svoj zivot, nie sme v kontakte

kanhwa
15. máj 2010

Taky drzim palce, drzte sa a vydrzte, nech je vsetko OK 🙂
Baby, citala som vsetko, nebudem to menovat, citim s vami....som aj chvilami rada, ze uz nie som snazilka, asi by som tuz azko znasala to napatie a rizika....stacilo mi...moc vam drzim palce...vsetkym.

brita
15. máj 2010

Cavik- velmi ma to mrzi ☹ Co na to povedat. zelam vela sil.
Maciatko - mozno by ti pomohlo zvysit davku utrogestanu, tak to vacsinou robievaju. Urcite zavolaj do Reprofitu, maju tam nejaku non-stop linku. Viem, ze ti to teraz berie nadej, ked spinis, ale treba urobit uplne maximum, co sa da a uz bude ako bude. Drzim palceky
Babky - prosim vas, viete mi poradit? Ja mam dnes 14 DC a spinim tak dost a hnedo. krv to este nie je, ani brucho ma neboli na mrchu. Toto sa mi nikdy este nestalo, taketo nieco. Mate s tym niektore skusenost? Neviem, co s tym robit, ci ist k lekarovi alebo co. Dakujem.

rebeka33
15. máj 2010

Brita mierne krvácanie môže byť aj po ovulácii. Ak by bolo silné tak skoč k lekárovy.
mačiatko je mi to ľúto ☹ ☹ ☹
Nejak sa nedarí. Ja sa bojím vôbec testovať.
Takynka tak poležíte s diorkou,ale hlavne ,že ste zatiaľ úspešné tehule.
pekný večer.

mircalla
15. máj 2010

brita - ja som to obcas mala, zriedka, ale ano....moze to byt ovulacne spinenie, nic vynimocne
a ak nahodou beries dake hormonalne lieky, tak je to uplne bezny a casty jav prve 1-3 mesiace, kym si telo nezvykne. nemas dake lieky? ja som to vtedy mavala, je to ok

moni19
15. máj 2010

aktualna tabulka:
Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20, KET s darcovskymi, jun 2010?
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
shandy (32r), 1.soft IVF RF, začiatok stimulky 14.5.? (prednison, anopyrin, fraxiparine)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg., čakáme na KET. Jún?
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky:
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, kontrola 22.5.
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5. (anopyrin, prednison)
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Anty, 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla, 2xIVF SR, 3xIVF RF – 2xSP, tehotna, TP: 08/2010
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80, 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF -
FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv?
Labus
Cavik

Ahojte, som trošku opravila tabulku, v poslednej bola aj Bobjan a pozerám, že už tu nie je.(myslím rozpísaná.) Cavik asi skopírovala staršiu verziu.
Dúfam, že ti to Cavik nevadí.
Zdravím všetky.

mircalla
16. máj 2010

aktualna tabulka:
Cakajuce na stimulku/ET:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, čaká na darcovské-Reprofit Brno, ET asi 7-9.8.
Lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – jul, aug 2010? (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20, KET s darcovskymi, jun 2010?
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednizon 2.5 mg od pozit.tt)
shandy (32r), 1.soft IVF RF, začiatok stimulky 14.5.? (prednison, anopyrin, fraxiparine)
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF soft-neg., planovana laparoskopia, potom soft RF
Violoncielka (37r), 3xIVF ICSI-neg, teraz soft IVF RF august 2010?
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg., čakáme na KET. Jún?
..............................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky:
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF, OPU 5.5. – 8 vaj., ET 10.5-2 embrijka, kontrola 22.5.
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 1xsoft IVF RF-neg., teraz soft IVF RF, ET 6.5. (anopyrin, prednison)
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF, OPU 8.5.2010, ET 13.5.2010
...............................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Anty, 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehotna, TP 6.11.2010
Dior, tehotna, TP: 07/2010
Mircalla (37 r.), 2xIVF SR, 3xIVF RF – 1xSP, 1xMA,, tehotna, TP: 08/2010, chlapcek
Olympia , 2xIVF, v RF - 2xsoft IVF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
Takyna, 1x IVF Helios Martin –biochem. tehu, 1x KET–predčasný pôrod v 24tt chlapček umrel, 2 IVF soft RF, tehotna čakáme dievčatko, TP: 8.7.2010? (anopyrin, fraxiparine)
Zuzla80, 3xIVF SR (1xbez ET); 5xKET SR; 3xIVF Soft RF; 1xKET v RF; 1xbioch.teh.; 1xMA; 1xSP; tehotná po 3.softe v RF - TP: 06/2010 (prednison, fraxiparine)
................................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka
Mirinda, 1 dieta Emma
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko
.................................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Bakosko
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), minimálka Olomouc-negatívne, 2 a 3.IVF -
FC Bratislava - negatívne, prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Ninocka – KET GynFiv?
Labus
Cavik

mircalla
16. máj 2010

ja som tiez o sebe doplnila nejake udaje
inak leje a leje.....hroza

moni19
16. máj 2010

Ahojte, aj u nás leje a leje a podla počasia to ani nevyzerá na zlepšenie.

Mircalla, pekný údaj. Myslím, že jeden z nadoležitejších.
🙂 🙂 🙂 😵 😵 😵

rebeka33
16. máj 2010

Ahojte babule. tak leje asi všade aj u nás. A ja mám depku ako vyšitú. Prestali ma bolieť prsia a znervóznela som strašne. Neviem sa od rána ukludniť. Viem ,že nič nezmením, ale tých 6 dní mi pripadá ako mesiac.
Prepáčte,ale musela som to niekde dať von a doma nechcem. tak ešte raz sorry.
Prajem pekný aj keď upršaný deň. 😵

maciatko31
16. máj 2010

Rebeka, viem ako sa citis. Ja som mala take nervy, ze mi bolo zle od srdca, mala som take busenie, ze som myslela, ze odpadnem. Skoro rano som chodievala dost casto na WC a potom som uz vobec nemohla zaspat, tak som niekolko noci po sebe spala tak 5-6hodin. Vcera som si kupila cajik na psychicke a fyzicke uvolnenie, vecer som ho ledva dopila a zaspala som o pol 9. Strasne dobre mi to padlo.
To, ze ta nebolia prsia neries, ja ked som bola tehu, boleli ma tak na striedacku - chvilu ano, chvilu nie. Keby som vtedy nemala krasne //, tak by som ani neverila, ze by som mohla byt tehu. Tak hlavu hore. 🙂

rebeka33
16. máj 2010

mačiatko, ďakujem .Si veľmi zlatá. Tak snáď to prejde ,musím ešte chvílu vydržať. Ako sa volal ten čaj, skúsim ho aj ja. 😵 Ideme k svokre na obed a večer k tatovi. Ozvem sa večer. 😉

brita
16. máj 2010

Mircallka - lieky ziadne vobec neberiem. Dnes mi to ustalo. Uz iba take malicke fliaciky. Ale vcera bolo toho dost, len hnede, nie krv. Tak asi to bolo tak, ako pises ty aj rebeka33, asi je to poovulacne. No nikdy v zivote sa mi to nestalo. No co uz. Musim si zvyknut, ze lepsie to uz nebude. 😠

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre