Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
28. júl 2010

@zuzla80 zuzlik, susedka co mame rovnako stare deti mala s malou presne tento problem a lekarka neviem co jej na to dala, asi nic.lebo povedala ze je to len novorodenecke akne a ja som si spomenula ze aj nasa mala to mala a mala to hocikde na tvaricke, tiez s bielym uprostred..ked som susedku s malou stretla po case povedala ze mala ako keby utal vyrazky sa stratili po 3 mesiaci a nasej malej tusim aj skor 🙂

tanitta
28. júl 2010

@zuzla80 Multilind Mikro Silber Creme

zuzla80
28. júl 2010

@tanitta no ja som tiež trošku ostala zaskočená, že hneď takúto hormonálnu mastičku sme dostali - ja niesom vôbec zástanca takýchto vecí, skôr som na prírodnejšie produkty. Ďakujem za tip, skúsim pozrieť 😉

@julietka tiež nám to lekár vravel, vraj do 3mesiacov sa môžme vysypať hocikedy, ale zas nemusel dávať hneď takúto mastičku. No ja som ostala v pomykove, či to vôbec malej dávať... Vidím, že je to dosť časté u malých detičiek.
Idem babule Ninušik je opäť hladná 🙂

lenny71
28. júl 2010

zuzli ...no prvej dcére prepichovala ušká sestrička...ale to bolo také sado maso...revala až sa zajakávala...no a pri druhej som ani o ničom nerozmýšlala...v tej dobe neboli žiadne také informácie že prasknutýbubienok a tak...proste som jej to dala a hotovo...inak nechápem z akého dôvodu by mal bubienok prasknúť ...a ani sa jej to nezapálilo, čopri klasike sa tej staršej veru dierky zapálili aj ked som jej to čistila
tanit...shandy ...ďakujem 🙂

bobjan
28. júl 2010

Ahojte,

@rebeca_1, neplánujeme Reprofit zatiaľ. Skúšame doma, či motyka znova nevystrelí. Ak nie, tak potom príde na radu RF 😉

takyna
28. júl 2010

@julietka nam do toho pichla ihlu a vytlacila hnis, tak neviem, ale mala to bravurne zvladla neplakala 😝 , ale zato ja som mala zimomriavky vsade 😝 ,
@zuzla80 mi mame take iste vyrazky po tvaricke presne ako si pisala, Tanitka napisala Holtov krem ano smrdi ale je na to vhodny, ale nesmie sa dostat do pusinky malej, a este nechtikom umyvat tvaricku, to iste nemate ziadny exem
inak ste krasne velky, my este nemame ani 4kg, ale plne kojim, mala mi obcas grcia, ale tak , ze sa pekne zgrcne aj tvaricku aj postel a mna 😝

takyna
28. júl 2010

@lenka20 fraxik sa dava aj na zaklade vahy, aj u mna sa na zaklade toho zvysoval 🙂

lenka20
28. júl 2010

caute babule, lenny - paradicka, a thuj thuj thuj nech sa sikovne embrijko uchyti.. aj my sme raz boli na vazkach ci vlozit 3 ale som sa bala a na redukciu viem ze by som nesla, tak sme dali vzdy max.2...
zuzlicek ja tiez myslim, ze take ,, dospelacke ,, masticky nedavat, ja mam velmi dobre skusenosti so sudocremom, a viem, ze sa tym natieraju aj babatkam tvaricky ked su vyhadzane, samozrejme aj ritky 😉 no vyskusaj najprv nieco co ti baby poradili, mozno to bude stacit.. pekne narastla ninuska, uz je poriadne babatko velke 😉 😵 😵 😵
shandik - diorka sa ma fantasticky, deticky rastu a chodia s nimi von, aj pocestovali uz, su velmi dobrucki chlapci.. o mircallke neviem, potom uz sa neozvala a nechcem ju teraz tie prve dni otravovat, mozno vecer smsnem 😉

lenka20
28. júl 2010

takynka to som nevedela 😝 tak mala bibuska vie dat o sebe vediet 😀 😀 😀 asi si povie, ze ked uz si grcne tak nech o tom maminka vie 😉 😵 😵 😵

takyna
28. júl 2010

@lenka20 ti poviem Leni, to je hruza , taky stres vzdy, ze sa ide zadusit 😝 , inak je zatial taky maly flegmos, do kedy? 😀
inak ta pozdravujem, ked budem mat cestu okolo BB, rada ta tu uvidim 🙂

lenka20
28. júl 2010

zlatko dame rande niekedy, urcite do BB pojdem niekedy v auguste, neviem ci sama ci aj s manzelikom....
viem si predstavit takynka aj ked deticky casto grckaju, aj segrina mala vkuse, len ona bola na UM tak jej kupili nejake zahustovadlo a potom sa jej to uz upravilo... mozno sa len vela napapa bibuska mala... mozno skusit odsat mliecko a davat jej pomenej co to spravi... aby si videla kolko vlastne spapa a kedy je ta hranica grckacia... to len taky napad laicky 😅

takyna
28. júl 2010

@lenka20 kazdy napad je dobry 🙂 , problem je , ze ja viem, kolko spapa, lebo ju vazim, som tym pomaly posadnuta 🙄 , a nikedy praveze malo spapa, mohla by aj viac, skorej to bude v tom, ze chltavo pije, a potom zgrcne 😝

takyna
28. júl 2010

v piatok ideme na poradnu, uvidim, kolko pribrala, doma ju tiez zvazim

lenka20
28. júl 2010

taky dostat take flasky resp.cumle s nejakou redukciou prave na to, aby sa nedalo hltavo pit... len to by sa musela troska viac namahat pri papani... zase aby pri tom nezaspala hladna.. ani tak ani tak... ale myslim, ze sa to casom urcite upravi 😉

takyna
28. júl 2010

@lenka20 len mi sa zatial plne kojime s cicika, a ona vie betarka aj pomenej tahat, ked zaspava pri ciciku a chce spinkat, ale ked je hladna, tak dost hltavo zacne jest, ale robi mi to aj pri klasickej flasi ☹

lenka20
28. júl 2010

no skratka si robi co chce, zeby bola po mamine? 😉 😵 😵 😵 😵 😵

julietka
28. júl 2010

@zuzla80 zuzlik lenik @lenka20 ma pravdu, nam v lekarni poradila magistra sudocrem aj na tvaricku na tie detske vyrazky lebo to vraj obsahuje zinkovu mast ci co a vysusuje to...popravde ja detom nedavam vobec nic, kazde dieta s niecim vyrasta a do puberty to prejde, takze pokial to nie su nejake choroby, neriesim to. Nasim drobcom od zaciatku nic nedavam, ani ich nekremujem, ani ked boli uplne babatenka som ich nekremovala, dokonca ani ritku, pretoze ja ich po kazdej kakine hned umyjem takze nemaju ziadne zapareniny. Samozrejme ak maju "svoj den" ze maju v kazdej plienke nalozene tak im preventivne natriem trosicka sudocremu a malej obcas na jej kavove zrniecko natriem bepanthen 😵

julietka
28. júl 2010

@takyna Bibuska je ale statocne dievcatko ked neplackala 🙂 nasi su velmi citlivi, teda hlavne nas maly, typicky chlap je to nemozes sa ho ani dotknut inak ako je zvyknuty, hned ide mraucat 😅

takyna
28. júl 2010

@julietka ty aj vnutro malej cistiš niečím? , lebo je tam take ako mazivo vo vnutri

takyna
28. júl 2010

@lenka20 neviem, dúfam, ale všetci vravia, že je celá oco 😉 🙂

julietka
28. júl 2010

@takyna veru 🙂 na to mazivo mi nikto nevedel povedat co je, az napokon svagrina, lekarka mi vysvetlila ze to nie je mast, ako som si ja myslela kedze som jej tam nikdy nic nedavala, ze ako sa tam mast mohla dostat, ale to je zbytok zenskych hormonov asi aj od maminky a je to vraj kyselina mliecna ci co to, skratka som to mala nechat tak a nic s tym nerobit, iba ak bolo toho uz velmi vela tak som jej raz za cas vytrela "pysky" tamponikom co su do uska, ktory som namocila do prevarenej vodicky. Robila som to vzdy veeelmi pomalicky a sustredene, aby som jej neublizila, ale asi jej to robilo dobre 😀 lebo nikdy sa netrepala a to ona je strasne energicka baba, mohla by aj jadrovu elektraren pomahat, kolko tej energie ma, teda nechapem kde ju berie, dokaze ma riadne vystavit, aj kazdeho 😵

takyna
28. júl 2010

@julietka dakujem za radu 🙂 , tak Bibusa je pravy opak, ona si zo sebou necha robit hocico, iba obcas placka, ked uz ako sa povie prekypi hrniec aj na nu 😀
a maly je tiez taky ?

julietka
28. júl 2010

@takyna maly je presny opak nasej slecny, on je totalny flegmos, este aj dnes ked sa hral pod hrazdickou drzal sa za hracky a zaspal v lufte s rukami do hora, a ja ze co je tak ticho, to by sa malej nikdy stat nemohlo, ona este aj ked sa jej chce spinkat zacne skriekat ako taka mala vrana aj pri hrani, ale ja sa na tom vsetkom smejem, su zlati tym ze su kazdy uplne iny 😅
to mas dobre ze Bibuska je taka zlatucka 🙂

takyna
28. júl 2010

@julietka tak sa doplnuju ako vajce vajcu 🙂 , zlatucky su, 🙂 maly musel byt podareny s tymi ruckami v lufte 🙂 , Bibuska je zlatucka, vcera prespala skoro celu noc, od jedenastej vecer, do siestej rano, potom som ju nakojila a spala do pol desiatej 😉 , ale zato vecer pred spanim tahala celych 5 hodin a kukala po nas, a nie a nie spinkat 😉 betarka 🙂

idem sa k nej zlozit na chvilku , kym spinka...

julietka
28. júl 2010

@takyna veru bezkaj taky, treba vyuzit kazdy chvilocku kym spinka, o to sa snazim aj ja, ale niekdy sa nedaju zosuladit, tak kym jeden spinka, druhy je hore 🙂

cavik
28. júl 2010

Ahoj žienky

shandy...mne hematologička zistila nejaký homozygot, ktorý sa ale eliminuje pichaním Fragminu a ten som ja pichala. Iné, z genetických mutácii nezistila nič, krvný obraz v poriadku a keď neberiem hormóny, tak aj zrážanlivosť je ok. Tak ma poslala do nejakého špeci laboratória kde mi urobia SPS syndróm ( nejaké placentárne trombózy ) a ešte mám v správe voľajaké ďalšie skratky a okrem iného aj CRP, pretože mám v krvi stále akoby nejaký zápal, či čo 😲 .
Dnes som ale bola šikulečka šikovná a keďže ja tabletky a iné čarovné pilule nebriem čo je rok dlhý ( ak teda niesom na hormónoch 😖 ), tak ma na ten syndróm objednali hneď na zajtra ( tam musíš byť minimálne 10 dní bez akýchkoľvek liekov a hematologička mi povedala, že tam pôjdem až v septembri, pretože majú celý august dovolenku), poobede som bola ešte u mojej gyn. na ureaplazmy a inú háveď a teraz už len čakať na výsledky.

Zuzli....Holtov krém je smrad, ale nám pri Miškovi pomáha doteraz....a podľa popisu mi to príde, že má Ninka detské akné......Miško, keď bol malý mal s pokožkou dosť problémov, nevyhli sme sa ATB, kortikoidom a pod.....ale našťastie teraz po tom nemá ani stopu, iba keď má svoje obdobie na alergické reakcie.....napr. akurát teraz....každý deň sme na antihistaminikách, ale nemá to teraz na tváričke, iba tam kde sa najviac potí tak sa ide doškriabať ☹

rebeca_1
28. júl 2010

Ahojte,
tak mne dopadol aj dnes UZ celkom dobre. OPU mam v pondelok 2.8.

Dnes nas Vitouskova pobavila v Reprofite.
Som trinasta v poradi a maju 13 posteli. Sranda, ze?

lenny71
28. júl 2010

babenky tak ja hlásim že máme ešte 4 zamrazené blastocysty 🙂 ...sme dostali email od M 🙂 achača

brita
28. júl 2010

@julietka to akoze co je ta redukcia? ako to robia? To znie ako interupcia, jooj. 😖

janula18
29. júl 2010

@rebeca_1 super, a koľko vajok narátali?
v pondelok to bude 15DC, že a dokedy ešte berieš a ako lieky.
Mne ostáva už len týžden a začínam 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre