Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lenka20
3. aug 2010

violoncielka gratulujem k poslednej mrche!!! a ze dorazila tak akurat ako mala 😉 😵 😵 😵 😵 😵 a teraz nech len pekne rastiete 😉 najprv vajka potom brusko 😵 😵 😵 😵
modricek ja by som to tiez posunula o mesiac, inak ta cakaju stresy kvoli tym terminom a to pre vajka neni dobre.. a vkladat na 3.den len preto ze mas terminy to tiez neni ktovieco ked uz sme si tolko preskakali tak treba skusit vytvorit idealne podmienky aby si bola uz tehulka 😉 😵 😵 😵 😵 myslim, ze aj v RF by ti povedali nieco podobne, ved oni tiez nevedia s istotou povedat kedy bude OPU a ET...
takynka nech sa ti uz bibulka uzdravi, myslim na vas 😵
shandy a ty kedy cakas mrchu? ci este nejdete stimulkovat hned? musim mrknut do tabulky lebo je nas tu teraz tolko, ze stracam prehlad 😝

modra
3. aug 2010

asi mas pravdu.. nebudem to teraz silit lebo budem len zbytocne nervozna a budem zavadzat dalsich ludi ktory su na mna naviazani...dnes napisem stelcovi ze to odkladam na september a to bude uz hadam pohodka a budem mat viac volna 🙂 dikk moc za rady 🙂 😉

mircalla
3. aug 2010

@takyna dali nam oflalmosptonex, jaj dufam, ze sa vyplachu vyhneme
drzim palce vsetkym augustovym stimulantkam....

inak filipko sa narodil presne na to vyrocie, ked sme o male minuly rok dosli. a presne na narodky mojho jedineho synovca....som to nejako tusila, ze to napokon numerologia tak zariadi

mircalla
3. aug 2010

chcem tym povedat, ze nic neni nikdy stratene, do roka sme mali babo

shandy
3. aug 2010

@orsulka aha, no nevadiiiii, budem napata ako guma v trenkach 😀 a drzim palce na testy...🙂
@lenka20 lenicek mrchu cakam tak cca o tyzden a ideme stimulkovat 🙂
@modra ja myslim, ze si sa dobre rozhodla 😉
@mircalla presne si spominam ako sme to tu rozoberali, ze dufam, ze nebudes rodit presne v ten datum...tak asi to tak fakt malo byt, aby si na ten datum nemala len same zle spomienky 🙂

violoncielka
3. aug 2010

@shandy tak aj tebe sa to blizi...super! s cim budes stimulkovat?
Este som nepisala Machacovi na hotmail mi vselico pomenili, takze sa mi neda odoslat sprava..musim pockat ked sa vrati z robotky odbornik. Ale uz som sa objednala na utz na pondelok...dufam, ze Machac bude suhlasit. Mala som ist na sono 6 dc-ale to je nedela, tak som sa objednala na pondelok. No som zvedava co mi odpise....teda az vecer...
Tak a ide sa do tohoooo!

shandy
3. aug 2010

@violoncielka no veru blizi 🙂 , len mi to nejako nedochadza 😀
ja myslim, ze ten uzv bude v pohodicke na 7.DC, pred vikendom by bolo este prilis skoro... 🙂 . ja stimulujem ako minule 150 IU menopuru a som zvedava, co vysedim pri rovnakej davke ako minule 🙂
Do tohoooooooooooooooooo!!! 🙂 🙂 🙂

violoncielka
3. aug 2010

@shandy neboj vysedime vysedime.......

ninockaskv
3. aug 2010

caute baby.. prisla som nakuknut.. hm, chcelo by to zase nejake pozitivne spravy... tak stimulujte stimulujte.. nech niektorej uz zase tie bociany prinesu stastie 😉

ja som si zacala vybavovat papiere po svadbe, chcem to stihntu este na PN, esteze mam vychadzky... a potom este ficim po tlaciva na adopciu.. nech nam aj toto odsejpa.. 😅

ja to teraz odkladam, potrebujem ist na dovolenku, proste uz mam toho plne cvicky.. tak hadam sa v septembri niekam vypravime.. vrhnem sa na to niekedy na jesen.. dufam, ze dovtedy uz tu neostane vela stimulantiek 😀 😀 😀

mircalla, neskusite aj homeopatika? dufam, ze ten vyplach ociek nebude treba 😉

ninockaskv
3. aug 2010

inaksie neviem, kam na to moja mama chodi, ale ak ste niektora blizenec.. toto sme mali vcera v horoskope 😅

Len čo si začnete pomáhať sami, čoskoro sa dočkáte pomoci i z vášho okolia. Pevný základ je hlavnou oporou dlhodobej perspektívy. Nesnažte sa so situáciou zápasiť, ale ani sa ňou nechať úplne strhávať. Každý si nesieme svoj kríž a ten sa líši len obsahom, ktorý v ňom je. Padáte preto, aby sme sa naučili vstávať. Planéta Saturn nedovolí, aby vás ťažkosti postihli natrvalo. Neunáhlite sa, počkajte si na to, ako sa veci budú vyvíjať k lepšiemu

lenka20
3. aug 2010

jeeej ninocka to je pekne, ja som sice panna ale plati to asi pre vsetkych 😉 😵
dobre na to ides, treba tu PNku aspon na nieco uzitocne vyuzit... ja este 11 dni a budem si moct dat keksik, huraaa 🤐 🤐
mircallik tak vidis, nakoniec sa to zle na dobre obratilo, aj ostatne veci sa spravia, takto o rok to preberieme, no dufam, ze uz sa budeme vsetky nachadzat v tabulkovej casti maminiek 😝 😝 😝
shandy tak aj ty uz coskoro budes nosnica, ja myslim, ze ten menopur ti sadol takze urodicka urcite bude suprovna... a ze sa uz teraz nieco zahryzne 😉
violik - 6., 7., 8.den je v pohode na to prve sono.. stale dost casu upravit davku keby bolo treba...
modruska tak ti to teraz celkom dobre vyjde, ked mrska prisla, aspon ta nebude otravovat na dovci a po nej stimulka, budes oddychnuta, tak je to najlepsie 😉

ninockaskv
3. aug 2010

@lenka20 moj chlap je panna.. a keby tvoj bol blizenec.. tak sa zasemejem 😀 😀 😀

ja uz som zo zufalstva precitala 3 casti toho "in" upirskeho romanu.. mama ma tym zasobila, mala by som si teraz na vyvazenie precitat nieco kvalitne 😕 vecer ideme s chlapom mrknut net, naplanovat vylet do londyna.. a vcera som absolvovala zurive nakupy.. sice nie v olympii, len tu u nas v BA .. ale minula som straaaaaaasne mnozstvo penazi.. na chvilu to pomohlo 😅

lenka20
3. aug 2010

ninus neeee, moj chlap je strelec 😝 shopping je super liek 😉 jeeeeeeej, londynik moj milovany, tak ho pozdravte odo mna ked tam budete, ja ho skratka milujem 😝 a ako sa tam da super shoppingovat 😎 😎 😎

ninockaskv
3. aug 2010

nooooo.. to mi ani nemusis hovorit.. aj chlap uz je zo vsetkeho unaveny.. navrhol londyn, on tam miluje shopingovat.. on je niekedy ako zenska.. tiez si chuda potrebuje oddychnut.. ja akoze nepotrebujem nic 😀 😀 , ale uz ked tam budeme xixixi pojdeme na stare zname miesta, minieme strasne vela penazi a spokojne sa vratime domov.. my sme tam zili tak 5 rokov dozadu.. 😉

rebeca_1
3. aug 2010

Jej, aj my sme sa prave vratili z nakupov a minuli sme cely majland. Ale zato mame krasnu novu sedacku na teraske.
Uz neshopujem, setrim na miminko )))) Neda sa kazdy den.... (((((
Ten London ale vyzera vynikajuco, tam som este nebola. No babulky uzite si ho, potom nam porozpravate o novych trendoch )))))

@ninockaskv si statocna, mas moj velky obdiv!
@lenka20 tiez!

lenka20
3. aug 2010

rebeka ked sa ti niekedy podari tam dostat tak to stoji za to, je to super mesto.. hlavne je super to, ze si tam kazdy najde to svoje, okrem pamiatok, muzei a kadecoho co len tak nevidis to tam skratka zije, bary, didziny, obchody, akcie a plus co ja som milovala na londyne - tych nadhernych parkov, vobec sa clovek neciti ako vo velkomeste, staci zajst do parku a stravit tam cely den a citis sa ako na vidieku.... 😉 😵 😵 😵 pre zmenu 😉
ninocka aj ja som tam zila 2 roky ale davnejsie, uz je to 12 rokov co som doma... vlani som tam prvykrat dostala manzela a trocha som sa bala co on povie, ale tiez sa mu velmi pacilo, takze sa este urcite vratime 😉 pekny vecer baby 😵 😵 😵

lenka20
3. aug 2010

skoro by som zabudla - BRITUSKA nech je zajtra tvoj uspesny den!!!! nech ma darkyna kopec nadhernych vajok a nech sa vam krasne oplodniaaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ninockaskv
3. aug 2010

@rebeca_1 vidim, ze shopovanie to isti.. rebeka 😉 kazda mame nieco.. ☹ som to vcera oplakala.. co uz, dalsi pokus na jesen 😅 hadam pritom neziskam ziadne nove jazvy na tele 😕

brita
3. aug 2010

Dakujem, Lenicek. 😉 Snazim sa na to moc nemysliet, aby som sa nestresovala. Tak uvidime. 😉

rebeca_1
3. aug 2010

@lenka20 Pariz, Rim uz bol, teraz je na rade London ale kedy to bude....

@ninockaskv ulovenim niecoho pekneho si vzdy pohladim bolavu dusicku. Teraz som ti trosku neporozumela... Co si vcera oplakala? Na jesen to vide!!!! A jazvicka bude az pri sekcii pri porode, skor urcite nie!!!! Nebojkaj!!!!

@brita pripajam sa k Lenke20, krasne ti to napisala.

mircalla
4. aug 2010

Jaj baby toto vam zavidim, ja milujem cestovanie, strasne dlho som vsak nikdy nebola, naposledy v toskansku, to bolo pred rokom....sme zbykli cestovat aspon na predlzene vikendy 6-7 krat do roka, chyba mi to. snad tak za par mesiacov
filip bol v noci straaaaasne zly....prvy raz....stale vymyslal, vobec nechcel spinkat
@brtia to je velka vec darcovske, drzim palce. samotna stimulka a OPU bola pre mna menj stresujuca ako predtym s vlastmymi, tak nech to to dopadne co najlepsie

violoncielka
4. aug 2010

Ahoj babule...tak prva clostilka v bruchu...uz zacina pracovat 😀
@mircalla tak si sa asi velmi tuto noc nevyspala....ale filipko si urcite zvykne na nejaky pravidelny rezim.
Brita aj ja drzim palce!

shandy
4. aug 2010

ahojte dievcence 🙂
tak aj vy ste "I love shopping" 😀 😀, hned by som sla niekde a Londyn musi byt fakt fasa 😉
@brita pridavam sa a velmi velmi drzim palce. tfuj, tfuj, tfuj.....
@violoncielka super, aj tebe nech to pekne odsypa, foliky nech rastu 🙂 . kedy mas kontrolu?
@mircalla tusim sme filipka zahorovorili 😕 , no snad sa umudri a bude spinkat 🙂
pekny den vam 🙂

rebeca_1
4. aug 2010

@violoncielka smelo do toho!!!! Drzim palce!!!!

lenka20
4. aug 2010

ahojte babulky, mircallik neboj, to vsetko dobehnes to cestovanie... ked ta nieco bavi tak nevadi, ze bude o jedneho cestovatelika viac, da sa to sklbit a uz aj male dietatko mozes zobrat so sebou, treba zacat cim skor, aby si zvykol 😉
dufajme ze to bola len nahoda ta zla noc vcera 😉 ze sa zase vrati do starych dobrych kolaji co sa tyka spanku 😵
violik - gratulujem k prvej tabletke 😉 😵 nech poriadne zaucinkuje 😵
brituska - do toho!!!!!!!!! to musi byt dnes urodicka!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lahhel
autor
4. aug 2010

Ahojky babulky 🙂

Mircallik, ja som tie este nestihla zablahozelat ku krasnemu Filipkovi..je uzasny a nadherny...Tesim sa, ze to mate za sebou a mozete si vychutnavat jeden druheho. Takýchto noci bude asi viac, ale to patri k tomu...a to cestovanie, aj ja milujem cestovanie a pise Lenka, nie je problem cestovat aj s drobcom, mne sa to naopak velmi paci...Tak sa drzkajte 🙂

Violoncelka, drzim palciska, aby si "vypestovala" krasnu urodicku 🙂

Brita, moc drzim palce, aby to tentokrat skoncilo uspesne tehulkovanim 🙂

Bratovi sa v nedelu narodilo babo, tak sa vytesujem, zaroven trosku aj smutim, je to tazke...Oni sa brali rok po nas, su spolu 4 roky a stihli mat dve deticky a my stale nic, tak je to tazke. Ale malinka je nadherna...
Ja mam uz naplanovanu stimulku na cca 5.9. (podla mrchy). teraz cakam na prvu mrchu po laparke, uvidime ako pride. Chcela som ist hned teraz, ale doki povedal, aby sme sli az na dalsiu, nech sa telo uplne zregeneruje...tak skusime jeden cyklus prirodzene a potom hor sa do stimulku...uz sa moc tesim...

Pozdravujem vas vsetky vsetucke,lenik, rebeca, olymypia, shandy....uz nas je to kopu novych, tak uplne vsetky pozdravujem 😉

lenka20
4. aug 2010

lahhelik - to je super spravicka ze aj u vas sa uz ide nieco diat, bodaj by vysiel ten prirodzeny cyklus po laparke 😵 😵 😵
s braskovym babom ta uplne chapem, na jednej strane radost a na druhej smutok, ja mam to iste, segrinu malu zboznujem a viem, ze chcu mat druhe a ja sa budem tesit aj z druheho babulka ked uz bude na svete a predsa len trpnem kedy zase zahlasi ze je tehulka 😔 nic prijemneho ked my uz sa snazime 11 rokov a oni v priebehu 3 rokov 2 deticky.... je to tazke....neviem cim to je, vobec mi nevadi, ked tehulkujete vy, to sa praveze velmi tesim.. a tehotenstva
,, bez namahy ,, ma stale vedia vyviest z rovnovahy..... 😝
brituska tak akooooooooo???????????????? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

zuzla80
4. aug 2010

Ahojte babulky, ja len tak narýchlo pozdravujem, chcem poradiť Mircalke
@mircalla my sme na očko dávali resp. ho čistili repíkom (nie harmančekom, lebo ten vysušuje) a kvapky Ophthalmo-Septonex, to nám až tak nepomáhalo, tak nám detský lekár predpísal očný Framykoin a kámoška mi poradila, aby som kanálik masírovala - a to nám asi pomohlo. Nemuseli sme ísť ani na výplach, prešlo to, ale trvalo to dosť dlho pokiaľ sa nám to dalo dokopy, asi aj 2týždne.

Všetučky vás pozdravujem, nech sa vám všetkým darí 😵 Nemám čas čítať, ale stále na vás myslím 😉 .

lahhel
autor
4. aug 2010

jaaaj Lenik, pravdu mas...to iste ako moj brat...bez namahy, uplne v pohodicke...a my musime tolko toho preskakat a vytrpiet a niekto si raz lahne a je tehotny 😨 Ku mne sa tak aj svagrina sprava, stale mi opakovala, ked ostala tehotna, ze jej je to take blbe, a mne to musi byt este blbsie, ale ked sa im podarilo ani nevedia ako...tak je to na porazenie...

Zuzlik, ahojky...

lenka20
4. aug 2010

zuzlicek ahoooj 😵 😵 😵 😵 😵 😵 neveriiim ze ninka ma uz vyse mesiaca!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
lahhelik no veru.... ale co sa da robit, musime len verit ze nas to nejak posilni alebo co.. a ze sa raz na tom zasmejeme ked budeme spominat na tieto casy 😉 😵
brituskaaaaaa tak akooooooo???????? ja uz sa neviem dockat!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre