Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

shandy
6. aug 2010

tak ja to pomaly balim, zelam vam krasny vikend a ocakavam len same pozitivne spravicky po navrate 😵 😵 😵

rebeca_1
6. aug 2010

@shandy tak si to uzi s tymi dvomi chlapmi v tych Alpach, potom popises ako bolo ))))))

ninockaskv
6. aug 2010

neda mi neplacnut to sem 😉 😉

http://www.topky.sk/cl/13/776338/Zeny-by-sa-po-...

lenny71
6. aug 2010

baby ako vás čítam tak musím zareagovať...ja som mala klasiku IVF v Blave a mala so pri nej 8 folikov a z tohos sa 5 oplodnilo...a tu v RF pri softe som mala pri prvom 5 folikov a 4 sa oplodnili a pri druhom som teraz mala 11a 9 sa nakoniec oplodnilo...ja si myslím že soft je lepší lebo vás to tolko nezaťažuje a ani finančne to neni také náročné, teda ak nemáte problém ohladne financií tak skúste , ale ja myslím že je to za jedno. Ja le tak moj postreh ...samozrejme že je to na každej čo si vyberie.

lenka20
6. aug 2010

caute babule, ja len bleskovo - nakuknut co britka a lenny 😉
lenny gratulujem ku krasnemu cisielku, na 10-ty den je to vyborne 😵 😵 😵 😵
brituska - supeeer, ze sa vsetky embrijka drzia, vyborne, uvidime co zajtra, treti den byva sito, ale verim, ze minimalne tie 4-bunkovce pojdu krasne dalej 😉 😵 😵 😵 😵 😵 uz len par dni a budes ich mat v brusku 😵 😵 😵 😵
shandy tak alpy - uzi si tu dovcu, alpy su krasne, aj my sme boli predvlani, ale v DE, bolo tam nadherne 😵 😵 😵
anty gratulujem k vysledkom - a k tym TTckam, uzasne rychlo to ide, za chvilku rodis 😉
pozdravujem vsetky a prajem pekny vikendik 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

lenka20
6. aug 2010

hmmm ninocka dobry clanok k veci 😉 ja skontrolujem v septembri ten myom a ak to bude ok tak pojdeme hned na vec 😉 uz sa mi nechce dlhsie cakat, najneskor november 😝

zufalka
6. aug 2010

ahoj babulky,tak dnes som zistila že nemam si dat ako urobit test na HCG,pretože moja gyn. má až do 16.8. dovolenku 😒 asi ma picne,dovtedy,nechce sa mi kvoli tomu do RF,písala som Štelclovi ako s liekmi tak uvidím.. 😉 leni-perfiš 🙂 🙂

rebeca_1
6. aug 2010

@lenny71 nie, nie, nie!!! Mne takisto vyhovuju viac softiky ako klasicke IVF. Ja som to nemyslela zle. Samozrejme, suhlasim s tvojim nazorom ))))) A aj verim, ze pri dalsom softiku sa zase trosku posunieme blizsie k babatku....

@ninockaskv tiez suhlasim s tym clanockom aj ked mna sa to netyka a kiezby sa ma ani nikdy netykal. Ale Vas niektore to krasne posuva dalej, takze sa s Vami velmi tesim ))))

anty
6. aug 2010

Holky děkuju moc, s tím sladkým to samo nemůžu přehánět zas až tak, protože už teď mám 13kg nahoře, příští týden jdu k dr. a ten nadšený zrovna není, když vidí ty kila jak jdou nahoru, ale co mám dělat piju čistou vodu, pravda je, že trochu ujíždím na tom sladkým. Jinak moje poslední jídlo je kolem šesté večer a stejně co týden to kilo. Minule byl fakt už hnusný a řekl mi, že mně chce vidět, jak budu rodit s tím břichem. Řeknu Vám je to primář, ale vážně přemýšlím, že v té nemocnici naší rodit nebudu. Jsou taky na ní jenom stížnosti a myslím, že my co jsme si prošli takovým peklem než jsme se dočkali miminka, tak si zasloužíme trochu jiný přístup. Já se zatím každých 14 dní jenom stresuju, co jdu k němu. Taky mám kvůli tomu vyšší tlak, při každé kontrole mi předhazuje nemocnici. Myslela jsem, že si to těhu budu užívat, ale zatím se jenom psychicky ničím. Tak jsem Vám vylila své srdce´, nezlobte se na mně. Hezký zbytek dne.

orsulka
6. aug 2010

@zufalka ja len na okreaj, že stelcl ma dovolenku, tento týžden a možno aj buduci...neviem ci si mu pisala priamo na jeho mail, alebo niekde na recepciu.....lebo ak priamo k nemu, tak neviem, kedy ti odpise

moni19
6. aug 2010

@anty ja by som ho vymenila, si myslím, že 13 kg v tvojích tt nie je až taký masaker. Moja kamoška pribrala 30 kg za celé tehotenstvo a nič sa nestalo. Proste ma sklony priberat. Bola sledovana a bolo to v pohode.
Ja by som ho určite vymenila. Ja už som jedného vymenila koli neochote a teraz mám gyn. tiež nič moc. Ale tak žijem v OV a je ich tu plno, tak prečo si nevyskúšat nie? Sa nezbláznim z jedného gyndara. Možno raz dorazím k takému, akého si predstavujem. Snáď nie sú všetci neochotní a protivní nie? Nikoho tu nepoznám, tak neviem kam sa mám obrátit.
Ale Ty si len tehotenstvo pekne užívaj, A srdce si tu vylieva každá, na to ten koň je nie?

mircalla
6. aug 2010

ahojte, ja len tak z rychlika.....filipko uz to ocko ma ok, v pondelok konecne dojde pediatricka, musim sa opytat na x veci
inak ok, papame, spime....dakedy spi aj 7-8 hodin, ale potom je zase dlho hore a len by jedol...neviem, ci ho na kojenie budit, musim sa opytat. kazdopadne za tyzden pribral 200 gramov, co je super vysledok

ma krasnu farbu ociek, taku jasnomodru, dufam, ze mu aj taka ostane

@anty, ja mam 12 dni po porode uz rovnych 13 kilo dole....

brita
7. aug 2010

Ahojte kocky, dnes je teda 3. den pre embryjka a mam 1 osembunkove, 2 sestbunkove a 5 patbunkovych. Zda sa mi, ze idu akosi pomaly. 😒 Mozete mi, kocky, napisat, ako ste na tom boli vy na 3 den, ake mate skusenosti? V pondelok mame ist na ET a zajtra uz nemam volat. Tak uz len teraz budem tisko dufat, te tie dve garantovane blastocysty budu, aj ked sa priznam, ze podla tohto stavu sa mi to moc nevidi. 😒

orsulka
7. aug 2010

@brita ahoj.....tak ja si myslim, že tie osembunkove su uplna pohoda, ale velmi dobre su na tom aj tie 6 bunkove.....my sme to mali takto isto, a veru nam ostalo aj na mrazenie z tych 6 bunkovych 😉 😉 tie 5 bunkove možu a nemusia zabojovat, to je vsetko naozaj tak individuálne,,,každa sme ina 😉 😉 podla mna na vklad tie dve minimálne budu...určite !!!!! aeste, podla mna bude na mrazenie 😉 😉 hlavu hore, bude to dobre 😉 😉

zufalka
7. aug 2010

@brita ahojky,my sme mali na tretí den 5 osembunkových a dve šestbunk,pri transfere ,nakoniec sme vkladali tri hatchujuce blastocysty a dve nám zamrazili,tie dve pomalšie sa prestali vyvíjat,takže nič neboj budeš mat určite aj mrazačikov 🙂 držím palčeky 🙂

brita
7. aug 2010

@orsulka
@zufalka dakujem vam kocky, velmi pekne, aj lenka 20 ma utesuje cez sms. cervik pochybnosti vo mne zacal hlodat a ved viete, ake su to vsetko stresy 😔

rebeca_1
7. aug 2010

@brita pekne idu embryjka dopredu, nemaj strach! Bud pokojna, urcite vsetko dobre dopadne!

mircalla
8. aug 2010

brita neboj, bude to dobre
pridala som par novych foto

brita
8. aug 2010

Dakujem, dievcata. Tak zajtra uvidime. Vecer, ked pridem domov, vam napisem, ako sme dopadli. Drzte palceky.

lenka20
8. aug 2010

ahojte babulky, brituska drzim palce, o embrijka sa neboj, oni urcite zabojuju 😉 😵 😵 😵
mircallik som rada, ze malicky uz ma to ocko ok, nech sa netrapi zlaticko male 😉 si teraz u rodicov ci v BA?
anty - ja by som menila doktora, v tychto veciach treba mat pri sebe lekara, ktory ta vzdy ukludni upokoji a nie aby ta z neho klepla pepka 😠 musi to byt niekto komu na 100% veris, ked uz si si toho tolko preskakala, dupni si 😉 bud zmeni pristup alebo adios, lekarov je fura, nastastie si mozme vyberat 😵 😵 😵 😵 😵
my sme si s manzelikom uzili sobotu - nase vyrocie - bolo nam super, pobehali sme nase oblubene miesta, pospominali na nasu svadbu a vsetko okolo toho, pekne pekne pekne 😵 😵 😵 😵 😵
pozdravujem vsetky, pekny nedelny vecer a zajtra je Brituskin velky den, ET ta caka britus!!!!!!!!!!! thuj thuj thuj 😵 😵 😵

mircalla
8. aug 2010

ahojte, no ja som to s tym ockom zakrikla, vcera sa mu to prudko zhorsilo....chudatko male
bola som kupit aj repik ako zuzla poradila, zajtra ideme lekarke
@lenka20 som v BA, bola u mna mama minuly tyzden, hned po navsteve lekarky idem k nasim, tu sa neda existovat
inak tatina osvietilo, kupil byt, treba tam este zrekonstruovat kupelne, tak zatial sme si prenajali daco na dlhych dieloch, je fajn, vela zelene, ihrisko, vytah, obchody
no narocne....tento tyzden, vybavovanie vsetkych papeirov, pozeranie bytov na prenajom....teraz zase stahovanie....uffff

lenka20
8. aug 2010

jooooj mircal, to ma mrzi s filipkom dokelu, no ak ta to utesi tak to teraz maju snad vsetky malinke deticky, urcite mu nieco daju na to ocko, asi bude treba ten vyplach, zvladnete to urcite.. huraaa tatino sa prebral z letargie 😉 😵 😵 😵 ja myslim, ze filipko ho dostal, skratka je taky nadherny malinky zlatucky ze to tak muselo dopadnut 😉 tak nech sa vam ten byt rychlo podari dat do poriadku a nech ste v nom stastni prestastni 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
pytala som sa preto, lebo budem od dalsieho tyzdna v BA fungovat asi 3 tyzdne a potom v septembri zas tak ze by sme dali spicha potom sa dohodneme... hlavne ked mas na dieloch vsetko blizko, teraz sa nepotrebujes stralagat s malym...na cas sa to da 😉

rebeca_1
8. aug 2010

Violoncielka zajtra mas myslim UTZ. Nepamatam si ako si sa nakoniec rozhodla, ci ho mas v Italy alebo v Reprofite, kazdopadne drzim palceky!!!!
Modra tiez stimuluje, neozvala sa nam.....
Janulka18 tiez drzim palceky!!!!
Bojujte babulky co to da!!!!
Brita zajtra bude tvoj den plny radosti ))))) Moc drzim palceky aby sa bublinky poriadne zacvakli!!!!!

violoncielka
8. aug 2010

@rebeca_1 Diky.... Ano zajtra v Italy,,,,,,,

lahhel
autor
9. aug 2010

Britus, moc drzim palce na dnes a tesime sa na dobre spravicky 🙂 🙂

Pekny denik zelam vsetkym babulkam 😉

vms
9. aug 2010

ahojte dievčata""idem 4x,na ivf.,a rozhodli sme sa pre Reprofit.boli sme na pohovore u p.Hanky Pospišilove"je to dobre?predtym pracovala v Heliose-Brno.ale ono je to asi jedno.raz-dva sme to vybavili,ja mam už len jeden vaječnik,bez vajcovodu,a druhy vobec.tak rovno na vec 😉 nevie ake ste postupyste mali vy.,ja mam clostylbegit,gonal-puregon,a cetrotide-orgalutan,myslim že v každom centre su zohraty lekary,ktory si nas prekonzultuju.."podla toho ako na nich tlačime,čo sa pytame"alebo nie? Všetkym nam držim palce a želem všetko dobre 🙂

zuzla80
9. aug 2010

Ahojte babule, srdečne pozdravujem

@lenny71 moja to je úžasná správička, veľmi ti gratulujem, nádherné hcg, takže sa to nakoniec podarilo a ušetrené peniažky padli na ten správny účel však. Držím palce nech pekne tehuľkujete samozrejme a všetkým ostatným novým tehuľkám 😵

@mircalla mrzí ma to očko, skús ešte mu tak jemne masírovať kanálik - ja mám taký pocit, že aj to trošku pomohlo, že sa kanálik uvolnil a očko sa krásne zahojilo. Tiež sme ho mali hnusne chytené a chytalo sa nám aj už aj druhé, no chvalabohu to prešlo ale hlavne, že sme nemuseli podstupovať ten výplach. A k tomu chlapovi - ja len toľko, že dieťa dokáže ovplyvniť veľa, ja vidím ako je ten môj na mäkko z malej 😉

My sa máme celkom fajn, maličká je taký náš malý pokladík - ako píše Mirindík, ten jej úsmevik zahojí aj ubelený chrbát aj únavu po celej noci (minule sme boli hore za noc 12x, som vládala ešte aj rátať 😅 ). Začali sme už aj komunikovať, gagoceme si, s ockom sa nám najlepšie komunikuje, aj tie hnusné vyrážky nám krásne miznú, už sa objavia len sem tam. Boli sme na utz kĺbikov - no poviem vám to bol iný masaker, som myslela, že nám tie kĺbiky ujo lekár vykrúti, až mi v hrdle stískalo, chúďatko tak sme plakali...

Samozrejme vás všetky pozdravujem a každej jednej vám veeeeľmi želám takýto uzlíček lásky 🙂

takyna
9. aug 2010

Ahojte kočany 🙂
Krásne sa tu stehulnieva, Leny krásne HCG len tak dalej, Brita držím palčoke nech to výjde, samozrejme všetkým ostatným 🙂
Malá je zlatučká, očko ešte podchvílkou šarapatí, ale teraz už len umývame repíkom, a je to ovela krajšie, poklopem, už by som nechcela preplach absolvovať ☹
Očkovanie po TBC sa nám vyhnisalo, tak nám to doktorka prepichovala a vytláčala hnisík, ale zvládla to malinká na jedničku, už to má v podstate zahojené. Zajtra nás čaká poradňa, dva dni sme nekakali, ale včera sa zakakala po uši 🙂 , išla rovno pod vodičku do umývadla 😉
Začíname tiež gagotať, a chytáme plyšové hračky, ručičkou ich sácame aby spadli 😉 , na úsmevík je skúpa, ale občas nás obšťastný , takým pekným bezzubým 🙂
Skôr skúma tváre , kuká veľkými očkami
Zase nám brali krvičku kvôli kontrole na glykémiu a krvný obraz, tak snáď bude už všetko ako má byť.
Kojíme sa stále, cez deň spinkáme , potom sme pár hodín aj hore, a príde večer od 19-do 22 30 sme hore, raz je na rukách, hojdáme sa , a potom zaspí, spinká do tretej ráno nakojíme sa a zase spinká do rána šiestej, zase kojíme a spí do pol jednej na obed.
Zatiaľ je úplne úžasná, stíham aj net pri nej 😉
Viem , že sa to môže zvrtnúť tak si to vychutnávam
pekne sa majte pridám nové fotky pá 😵

shandy
9. aug 2010

ahojte dievcenece 🙂 🙂
tak sa hlasim, dovolenka sa nakoniec nekonala, lebo drahy mal nejake zaludocne tazkosti a pregrckal noc pred tym ako sme mali odist, takze cely den bol mimon, takze ja uz radsej nic neplanujem 😀 😀 .
brituska dnes drzim palceky na ET, verim, ze sa budu vkladat krasne blastocysty a bude aj na zamrazenie 🙂
@violoncielka drzim palceky silno na kontrole 🙂
@mircalla no chudacik filipko, tak bude asi lepsie, ked s tym skocite k lekarovi, nech sa to radsej poriadne prelieci, aby sa to nebodaj neopakovalo...inak filipko je krasnucky 😵 😵
@zuzla80 zuzlik, to sa tesim, ze sa mate tak dobre 🙂 , za chvilu vam bude ninuska aj papulovat, ved pockaj 😅 , ako to ubehlo, ze uz ma viac ako mesiac, no desne to leti...
@takyna chudiatko bibuska, taketo veci uz ma za sebou, tak dufam, ze tych usmevov bude stale viac
🙂 .
a ako sa ma diorik s chlapcami? lahhelik ty ako? kedy ides do stimulky?
pekny den vsetkym 🙂

violoncielka
9. aug 2010

Tak baby som teda prekvapena, ze aj s takouto stimulkou mam dost folikov...No dufam, ze budu pekne pokracovat v raste do krasy.
Zdravim vas a asi sa teda ideme balit a vecer vyrazime do Brna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre