Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

julietka
2. sep 2010

@naduska ja som stimulovala minimalku s clostilom a vysledok vidis v mojom pase 😉

modra
2. sep 2010

@gerdusha inak nad tym som aj ja rozmyslala ze ci tam nepojdem niekedy busom 🙂 ked vyskusas daj vediet..

olympia
2. sep 2010

@gerdusha ja som raz išla vlakom a pohoda.
@shandy, silno držím palce! ;) Môžeš mi do IP napísať, akú máš poisťovnu? Kamoška tiež zvažuje RF a pátra po tom preplácaní slov. poisťovňou.
@brita keď sa ti pár strán zdvojili tie príspevky, tak možno to nakoniec budú dvojičky! 😵 Inak gratulujem a teším sa! 🙂
pozdravujem všetky, len mi prepáčte, že nereagujem na každú zvlášť - zato každej jednej fandím a verím, že to každej jednej klapne! ;)

rebeca_1
2. sep 2010

Ahojte, tak hlasim sa po ET.... Mam 2 jednotkove blastulky v bjusku a mam velku radost.....
A dakujem Vam za podporu, moc ju potrebujem )))))

takyna
2. sep 2010

@rebeca_1 držím palčoke nech to vyjde na milion percent 🙂 🙂 🙂 🙂

olympia
2. sep 2010

@rebeca_1 takisto držím palce! 😉

modra
2. sep 2010

@rebeca_1 to je supeeerr, blankosysta je uz male bejby tak si ho tam pekne drz 🙂
Drzim moooooooc moooooc palce

brita
2. sep 2010

@olympia Moja, no to by bola sranda s tymi dvojickami,ale asi je tam len jedna blska 😀 😀 😀

brita
2. sep 2010

@rebeca_1 Perfektneeee, tak a teraz pekne tehulkuj. 😵 😵 😵 😵 😵

lahhel
autor
2. sep 2010

Rebeca_1, super, tak sa pekne staraj o blsky a krasne tehulkuj...citim v kostiach, ze to vyjde...drzkajte sa 🙂 🙂

shandy
2. sep 2010

@naduska 150 IU som pichala bez clostilu, s clostilom len 75 IU...
@julietka aj ja by som prijala taky vysledok 😅 😅 😅
@olympia oly myslim, ze uz to preplacaju vsetky poistovne do vysky nakladov v zahranici, len si treba v konkretnej poistovni overit, aky maju postup. tak mozem povedat, ze pan Dr. nebol velmi prijemny, asi sa mu ta zmena velmi nepacila, sa mi zdalo ze je nastvany, ze sme sa ich nespytali vopred, ci mozme ist do Brna....a potom sa tvaril divne na tie povinne odbery krvi pri OPU, no uvidime, co nakoniec preplatia. ja som tam dodatocne poslala este aj z januara co sme boli na imunologii v Prahe, ale to som len tak na skusku 😀....
@rebeca_1 veeelke gratulujacie, tak uz len to stastie ako povedal Koudy. tfuj, tfuj, tfuj.

rebeka33
2. sep 2010

Ahojte gratulujem, k bublinkám. Držte sa.
Shandy to ma naozaj zaujalo s tou poisťovňou, ja mám ešte nárok na jedno hradené ivf tak daj vedieť ako si dopadla. Možno tam zájdem aj ja. Aspoň si podám žiadosť a uvidíme čo sa stane. Ja som v dôvere, neviete niekto ako je to snimi. Lebo viem ,že veľká reklama je väčšinou na ten naj ....

rebeca_1
2. sep 2010

Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika)
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KETneg.
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., planovane soft IVF RF – aug. 2010? (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rikuska21, konzultacia 30.6.
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
cavik ( 36r ), 3xIVF, 5xKET iné CAR ( 1x biochem, 1xMA, 1x mimomater. a synáčik ), v Reprofite 1xIVFSoft - MA, čakám na ďalšie hemato výsledky
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne neg., teraz soft IVF RF, kontrola 7.9.2010
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., soft IVF (bez ET), 4. IVF soft bez ET, 5 .IVF soft august 2010 OPU 28.8.2010, ET 2.9.2010, KT 16.9.2010
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., 3. soft IVF + genetika, OPU 27.8,2010, ET 30.8.2010, TT 13.9.
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., teraz soft IVF RF, OPU 2.9.2010
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010, TT 6.9.2010

.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, ET 9.8 s darcovskymi v Reprofite, v brusku 2 blastocysty, krv pozitivna, UZV potvrdena jedna blska, 5 tt
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky,TP: januar 2011
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, ET 26.7., caka jedno mimi, potvrdena akcia srdca
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, TP: 12/2010.
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Jun 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
maticap.

rebeca_1
2. sep 2010

Dakujem Vam vsetkym )))))
Tomka12 sa uz ozvala po OPU? Tomi, dufam ze mas dobre spravicky...

shandy
2. sep 2010

tomka este asi cestuje, mozno ostali este v Brne na noc, ale verime, ze z Brna prinesie len pozitivne spravicky 😵 😵

shandy
2. sep 2010

Este pre @rebeka33 tu je viac info o liecbe v zahranici na strankach Dovery http://www.dovera.sk/sk/zdravie/europska-unia/. Ostatne mas v IP 🙂

callex
2. sep 2010

@naduska clostil robi problemy so sliznicou? ja mam vzdy ok..aspon nikdy mi nik nepovedal zeby nebola ok..a to ho beriem vyse polroka.
@shandy gratulujem k mrazaciku..to cloveka potesi..je to taka iskierka nadeje.pametam si ako som ja splasla po tom co mi v GF povedali ze zo 4embryok ani jeden mrazacik.kdo vie kam isli deti moje?

callex
2. sep 2010

@rebeca_1 silno drzim palce nech sa zahryznu a nepustia.

mne v dovere dali tlacivo dopredu.ale nejako velmi informovane este neboli,tak dajte potom vediet ako ste dopadli.

modra
2. sep 2010

Tak baby ja som bola v tej lekarni a nemohli mi dat ten fyziologicky roztok tak mi dala len nejaku vodu na rozpustanie. Ze si musim zavolat do tej firmy ktora to distribuje a tam sa spytat lebo ze to neviem co obsahuje a to v lekarni nemaju.. No neviem.. Tak som zobrala aspon tu vodu a skusim to nejako zriedit..
pekny vecer

tomka12
2. sep 2010

Ahojte zienky 🙂
tak my sme len nedavno dosli z Brna, ta cesta je straaaasne dlha...ale mam dobre spravy, mala som 11 vajka...Som velmi unavena, tak si vas docitam zajtra...Dobru noc

rebeca_1
2. sep 2010

@tomka12 uzasne! Teraz uz len nech sa pekne oplodnia a sups maminke do bruska )))) Drzim moc palce!!!!!

callex
3. sep 2010

@tomka12 krasna uroda. to si mala minimalku stimulaciu?

lahhel
autor
3. sep 2010

Ahojte babulky 🙂

Tomka, veru super urodicka...pri minimalke, fakt skvela...a so si brala? len closti, alebo si nieco aj pichala?

Babulky, mam taku otazocku. Ked sa zarabaju tíe injekcie s tym fyziologickým roztokom, musi sa k tomu prasku pridat cely roztok, alebo by stacilo natiahnut len pol ampulky. v podstate ten roztok nie je dolezity, je len na riedenie. lebo napr. ja budem brat dve ampulky denne a staci to riedit 1 roztokom. Pytam sa preto, lebo som nasla doma taka jednorazove injekcie, co pouzivaju cukrovkari, tam je taka mini injekcia 😀, ale obsah tej injekcie je 0,5 ml a napr. ta jedna ampulka roztoku ma 1 ml...dakujem za vase rady...

pozdravujem vsetky nositelky embrisok v brusku...to ma teraz napadol taky nazov, ze sme najprv stimulantky, potom dva tyzdne nositelky a potom tehulky 😀

zelam pekny dnik 🙂

violoncielka
3. sep 2010

caves baby, chcem sa vas opytat cim sa da nahradit estrimax,alebo estrofem? Tu v Italy nemaju ani jeden ani druhy. A vlastne do kedy ste ho brali? Ak vsetko dobre dopadne tak mam davku len do stvrtku......Viem ze utros sa ma brat az do 10tt,ale tento estrimax si nepamatam. A ozaj vsetky tu spominate fraxiparin.....mam si ho vypytat aj ja?
Rebeca, Shandy, Tomka gratulujem....a drzim palciska! 🙂

rebeca_1
3. sep 2010

@lahhel mozes. Vo Ferticente to tak praktizuju stale. Ja som u nich vzdy pichala 4 ampulky merionalu len s jednou vodickou.

violoncielka
3. sep 2010

@lahhel aj ja som to tak robila...tiez som pouzivala tie jednorazovky (iny luxus 😉 )

lahhel
autor
3. sep 2010

jej, dakujem...takze kludne mozem dat pol ampulky roztoku na dve ampulky prasku? tak super..
Veru violoncelka, to je iny luxus, lebo ta ihla je taka malicka, v porovnani s tou co si mame picha (sice aj ta je mala, ale tato je este mensia 😀 )...tak sa tesim...

Violoncelka, uz som stratila prehlad, ty si na tom vlastne teraz ako?

rebi, dakujem 🙂

violoncielka
3. sep 2010

@lahhel cakam este do pondelku na krv...sice som uz dnes 15 den po ET 🙂 🙂, ale definitivnu spravu budem vediet az v pondelok.

violoncielka
3. sep 2010

A este mi prosim poradte komu mam vlastne odpisat do reprofitu....na konzultacii a do 10 dna stimulky som komunikovala s Machacom , potom ma mala cely cas Vitouskova (OPU mi robil Stelc) no a spravu o neuspesnom zmrazeni mi poslal opat Machac....Mam kontakt iba na Machaca,ale mam pocit, ze Vitouskova bola viac mojou dr.

rebeca_1
3. sep 2010

@violoncielka tomu, kto ti nastavoval stimulaciu podla mna. To by mal byt tvoj doktor....
A ako sa citis? Myslis, ze je to tam? Stale ti moooc drzim palce!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre