Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rebeca_1
29. sep 2010

Ahojte, mame 1 gest. vacok s embryjkom a blikajucim srdieckom a mame z toho obrovsku radost.

Vsimla som si, ze su tu nove tuhulky. Tak vsetkym srdecne blahozelam! ))))

tomka12
29. sep 2010

@rebeca_1 gratulujem 😵 😵

shandy
29. sep 2010

@brita Brituska dakujem, ale tak sama vies, ze este nemame vyhrate. vsetky dobre vieme, ze toto je len zaciatok a velmi krehky, takze zatial nemas co zavidiet 🙂 . som rada, ze uz mas po tom a ze si to zmakla. No snad to HCG klesne na tu nulu a bude ok. myslim na teba...

shandy
29. sep 2010

@rebeca_1 no supeeer, tak gratulujem dalsia tehulka 😵 😵 😵

olympia
29. sep 2010

@gerdusha mne sa raz stalo, že mi nechodil mail od dr., bolo to dôležité (veď ako inak), tak som mu znovu písala a potom vysvitlo, že on to poslal a proste mi to nedošlo. Takže aj taká možnosť existuje, ale vidím, že už si to vyriešila. 😉

@shandy, @tomka12 to je zlaté, že vám už brušká vidno. Ja mám už od stimulky pocit, že mám brucho ako svet, ale až teraz je to vidno tak naozaj, dnes sa ma predavačka, kam chodím na nákup, pýtala, či som tehotná. 😀

@zuzla80 to som si aj myslela, že hoci je tá odsávačka isto bezpečná, tak dieťa musí byť hotové, keď pri ňom človek zapne vysávač a následne sa "niečo" deje. Ale keď to pomôže, treba vydržať. Inak Stodal sa isto môže, hoci ja som bola nedávno chorá a mne teda nezaberal. 😒

pozdravujem všetky!

gerdusha
29. sep 2010

dakujem babule za reakcie.

cakali sme s manzelom na vysledky spermiogramu...a take zle este nikdy nemal...proste uplne katastrofalne... 😒 ☹

callex
29. sep 2010

@gerdusha a kde vam robili spg?
@rebeca_1 super...dalsia dobra spravicka,drzim palecky nech to pokracuje podla planu.
babenky voobec ste mi nepomohli rozlustit moju matematicku hadanku..nemate kalendare ? 😀 teda okrem rebeky.

brita
29. sep 2010

@shandy Shandik, ja viem, ze je to este len zaciatok, ale dobry zaciatok. 😉 Vies, ja vzdy prajem len to naj a nemalujem certa na stenu a poviem ti preco: ked sme isli teraz do IVF, tak moc som to nehovorila, nasi vedeli, manzelova mama a moj bracho a mozno dvaja traja moji najlepsi kamarati. Ale moja svokra sa zachovala strasne divne. Dobre vie, ako sme na tom, ze sa nam 7 rokov nedari a inak, mimochodom, aj ona mala svojo syna po 6 rokoch a iba jeho a uz nikdy ine dieta nemala, lebo sa nezadarilo.

Ale co chcem povedat...Islo o to, ze ked sme jej povedali, ze mame HCG pozitivne z krvi a ze sa tesime, tvarila sa ako na pohrebe, nic nepovedala - to bolo telefonicky. Potom na druhy den prisla k nam a povedala mi, ze ved ci to nahodou nie je falosna pozitivita ( chapes to? ved som to mala potvrdene z heliosu) a ze ved sa moze este vselico stat a taketo debilne reci. Mne este aj bolo trochu blbo, a ona ze ved to z pocasia, ze to z toho nemozem mat a podobne. Bola som sokovana. 😠 Ona akoby sa vobec netesila. Ja som jej povedala, ze keby som ja bola na jej mieste, NIKDY by som taketo nieco nevypustila z ust, ze preco teda maluje certa na stenu?!!!!!

Tak a teraz som potratila, tak sa predsa len NIECO STALO, tak teraz uz moze byt spokojna!!!! Ked sa dozvedela, ze som potratila, povedala mi, ze SKODA a ze ona ma z toho stresy a ze aby som si nemyslela,ze ona to zle nesie a podobne dristy.... Do certa s tym!!! Mala som ju rada, ale toto posr...a uz nikdy jej nic nepoviem, uz nikdy sa odo mna nic nedozvie!! Viem, ze ona za to nemoze, co sa stalo, ale naco to privolavala??? Je to normalne?? Toto robi normalny clovek?

Takze ja nikdy nemyslim na zle, ani ked sa to tyka druhych a ja preto prajem tebe, aj tomke aj ostatnym tehulkam len to naj a urcite sa nieco stane, ale stane sa to dobre, ze pekne babatka vynosite a v zdravi porodite. To sa stane, lebo ja osobne vam to takto uprimne zo srdca zelam. 🙂

gerdusha
29. sep 2010

@callex ,
v reprofite

brita
29. sep 2010

@gerdusha Moja, skusim ta potesit, ak to pomoze 😉 ked nam robili prvykrat spermiogram, bol otrasny. Vyslo nam, ze manzel ma, okrem inych zlych parametrov, iba 1% normalnych spermii. Bola som z toho hotova. Ja som boal vtedy v poriadku. A vies, ako je to teraz? Manzelovi robili po dvoch rokoch opat spermiogram, ma 37 % nromalnych spermii - co sa tyka morfologie, ovela vacsi objem, aj viac rychlych. A nic preto nerobil. Skuste po pol roku spermiogram znova. Aj moj znamy ma taku istu skusenost. Prvy mal katastrofalny a druhy po pol roku uplne prijatelny. No a este na margo mojej osoby, ja som akoze nemala ziadny problem povodne a v priebehu dvoch rokov sa mi rapidne zhorsilo FSH, z 8 na 29, co zanamena, ze moje vajicka su absolutne nepouzitelne, lavy vajecnik mi zakrpatel a sancu na vlasten dieta mam takmer nulovu. Preto som uz odkazana iba na darkynu.

mircalla
29. sep 2010

@olympia znie to divne, ale moj maly tu odsavacku na vysavac ma vyslovene rad....
inak som pridala nove fotky, skoda, ze nemam kvalitnejsi fotak

gerdusha
29. sep 2010

@brita ,
dakujem za podelenie sa o svoje skusenosti. U mojho manzela to ide skor od lepsieho k horsiemu... momentalne ze: Oligoasthenoteratozoospermia gravis

este aj to gravis...to som v zivote nevidela/necitala...

brita
29. sep 2010

@gerdusha Vies ono je to niekedy ako na hojdacke. Raz moze byt lepsi, raz horsi, ale samozrejme aj nemusi. Staci, ak najdu par dobrych spermijok a potom pouziju ICSI metodu, cize vpravia spermijku priamo do vajicka. Cize zlatko, pokial nie ste v takom stave, ze nemate ani jednu spermijku dobru, co iste v takom stave nie ste, tak sa neboj. 😉 Na umele oplodnenie to bude postacovat. Na IUI by to nestacilo, ale na IVF s ICSI sa nemusis bat. 😉

gerdusha
29. sep 2010

Progresivní motilita Normální morfologie
0 % 0 %

Koncentrace Celková motilita
0,8 mil/ml 63 %

brita
29. sep 2010

@gerdusha Ja by som si fakt ten spermiogram dala zopakovat. Kedy chces ist na IVF? Ja ked som videla to nase 1% normalnych a 99% patologickych, skoro som odpadla. To je vas prvy spermiogram? Mozno skuste sa s dokim dohodnut, ze si chcete dat urobit sprmiogram o dva-tri mesiace znova a ak to bude lepsie, nech ich aj hned zamrazia. Ja verim, ze to bude lepsie. 😉 Viem, ze nikto nema recept na dokonalost, ale ja zo svojej skusenosti by som postupovala takto. A ak by sa ukazalo, ze to fakt nema cenu, je moznost darcovskych spermii. Ale to nie kazdy je ochotny prijat a viem to pochopit. Ja osobne som si najskor myslela, ze nikdy neprijmem darovane vajicko a teraz, ked nemam inu moznost, tak ho beriem vsetkymi desiatimi. 😕 Ja som priklad toho, ze topiaci sa slamky chyta...

gerdusha
29. sep 2010

@brita ,
mm mal vzdy slabsie spg, ale nie az takto. pri prvej konzultacii nam doky navrhol dat si spermie radsej zamrazit. buduci mesiac mam ist na soft, kde bud vyuzijeme nejaky fresh material alebo...no asi v tomto pripade nic...

rebeka33
29. sep 2010

Ahojte, len na chvíľku z roboty.@gabinkaa @gerdusha Takako píšu baby, kým máte aspoň jednu spermiu môžete mať vlastné dieťa pomocou ICSI metódy. čiže oni ju tam vpichnú za vás a je to.
gabinkaa to tese-mese je skratka pre prípad ak máte 0 spermií, dá sa odobrať v narkóze zo semeníkov zarodočné bunky , tie z ktorých len majú vzniknúť spernie a tým oplodnia vajíčko. Takže väčšinou sa dá otrhotnieť aj pri 0 spermiií. Tak hlavu hore. My nemáme ani jednu rovno plavajúcu a oligoterato... a 2x som bola tehu. Len aj ja mám problém ,no jednoducho sme dvojka s mm.
Musím robiť. Papapa

brita
29. sep 2010

@gerdusha Zlatko, ja ti moc budem drzat palceky, Fakt staci, ak najdu aspon zopar dobrych. Mne raz embryologicka povedala, ze aj spermia, ktora napr nema nejaku extra pohyblivost, moze byt kvalitna, len ten bicik je lenivy. Ale ze ona vybera vzdy tu , co vyzera a pohybuje sa najlepsie. Samozrejme nevybera nejaku pokrivenu, alebo s dvoma bicikmi aleo dvoma hlavickami, to nie. Ale pokial vyzera dobre, aj ked sa napriklad kruti, alebo ide pomaly a ine lepsie by nenasla, ze aj takuto by vybrala, ze moze byt uplne v poriadku. Tak neboj, ja verim, ze to bude lepsie. A hned povedzte dopredu, ze co ostane, nech zamrazia, ak tam cosi dobre bude. 😉

callex
29. sep 2010

@brita to je mi luto so svokrou...ale bohuzial mame okolo seba aj taketo osobky.a kto nezaziva to co mi nedokaze pochopit co prezivame a nevie sa k nam adekvatne spravat.ale chcelo by to viac empatie to je pravda.
ja ked som mala pozitivne testy mlcala som ako hrob...len manzel vedel a babenky na fore.a tak to budem robit vvzdy.staci ze sa trapim ja nemusia sa aj ini.
@gerdusha babule ti dobre radia.objednaj sa na spg v reprofite.

cavik
29. sep 2010

Ahoj dievky

len tak zbežne, ale len dóóósť zbežne som prezrela voľačo, pretože vy ste doslova a dopísmena plodné 😀 😀 😀 😀

shandy, tomka....to máte zrejme mierny hyperstimulák, ja som mala brucho do 12. tt ( ktosi to tu písal, viloncielka....a vlastne...jupiii, aj Tebe blahoželám, asi som ešte nie, ste šikovne dievčatá, sa tu vytešujem )

zuzli.....mám lieky od môjho kamaráta, dr. U., nie od Muránskej....a dnes ich už aj mám doma, len mi chýbajú malé ihly na pichanie, také drobné v lekárni nemali, ale ozvem sa, ak mi bude Pred. chýbať, alebo sa môžte s Ninkou poprechádzať aj u nás v práci, a dohodneme sa, pracujem na dosť verejnom mieste a keby sa každý dobre pozrel, tak ma vidí pol Košíc 😉

my sme teraz vypili na Miškove zdravie "zdravú, bylinkovú" Becherkovku a mne sa pletú písmenka, tak končím s príspievaním pre dnešok 🙂 🙂 🙂 🙂

Pekný večervšetkým

gerdusha
29. sep 2010

@callex ,

ved sme tam v pondelok 1 absolvovali.

inak baby, dakujem. napisala som dokymu, uvidim jeho reakciu.

olympia
29. sep 2010

@mircalla Filipko je zlatý! 😵 rastie do krásy! A keď dobre znáša tú odsávačku, o to lepšie! ;)

@brita to s tou svokrou pusti z hlavy, ak to len trochu ide, hoci iste sa ti tie slová zadreli hlboko do duše... 😔 No čo už, každý sme nejaký, možno to ani tak nemyslela, len ťa tým negativizmom nepríjemne zaskočila... Ale rozhodnutie, že nabudúce jej o tehotenstve nepovieš, resp. určite nie medzi prvými, ti plne schvaľujem! ;)

mircalla
30. sep 2010

@brita urcite to zaboli, ja som si cosi podobne uzila s nasimi, i ked trochiu ine to bolo, ale najma tie otcove reci....uz sa na tie pokusy vykasli, zmier sa s tym, nema to vyznam, nicis si organizmus a podobne....dokonca padlo aj zakajujem ti....
som to uplne ignorovala

falin
30. sep 2010

ahojte,
zuzulik - ja viem 😉 si zlata

rebeca_1 - blahozelam k srdiecku, je to uzasne

Teraz tu bola ozaj tehu vlna, dufam ze este pretrva 🙂

callex
30. sep 2010

@gerdusha jeej uplne mi nedoslo ze ste uz boli v RF.hups. 😎 ja obcas stracam prehlad kto co napise.pamet uz nesluzi ako by mala. ☹
co stal ten spg v reprofite?

shandy
30. sep 2010

ahojte babulky 🙂
@olympia olycek to si super, ked sa ta to pyta teraz 😀 😀 . ja som to mala este len z krvi potvrdene a nasa upratovacka ze jeeeeeeeej vy ste tehotna? 😀 . tak ja som vysoka a chuda, takze na mne je to brusko hned vidiet..
@gerdusha gerdush nezufaj, my sme tiez mali velmi zly spg a vidis par dobrych spermii sa naslo. hlavu hore, doki nieco vymysli. berie mm aj nejake vitaminy?
@brita brituska, to je mi luto, ze takto ta ta svokra dodeptala. ale ona to mozno ani az tak nemyslela. keby sa to nebolo stalo isto by si si na to ani nespomenula....ja viem, ze ty nam prajes len to najlepsie. len ja sama som trosku skepticka a stale to beriem tak 50 na 50, kedze aj sam Koudy nam povedal, ze do 9tt je to cisto na prirode, cize stat sa moze cokolvek. radsej sa drzim tak trosku pri zemi, pre istotu, aby som ked tak daleko nepadla... 🙂 . a suhlasim s oly, tiez by som to nikomu takto skoro nehovorila. od nas z rodiny to nevie zatial nikto...
@mircalla filipko je fesacik 😉
@cavik hyperstimulak? ale ja uz mam len jeden vajecnik trosku zvacseny. druhy je uplne v poriadku, tak neviem, neviem... 😀 . cavicek aj miskovi ste dali vypit? 😀
@falin neboj, to je riadna mexicka, este ju stihnes 🙂

mircalla
30. sep 2010

ono fakt, vlan to bola riadna...tusim co sledujem, kto je tehu, tak 6 novych tehul mame

brita
30. sep 2010

Ahojte kocky,
dakujem vsetkym za povzdbudive slova, ste fakt zlate 😉 Dnes som bola u mojho gyndosa, lebo som na PN a este ma nechal doma, co som rada. Buduci tyzden idem na rkv, ze ci kleslo hcg. Stelcl povedal, ze musi postupne klesnut na nulu. Neviete nahodou, ze co potom, ak nesklesne na tu nulu?
@mircalla Filipko je naozaj taky zlaty zajacik. 😉 Vidim, ze ty si to mala tiez tazke - s tymi vasimi, aj mne taketo reci vravia, hlavne mama a lezie mi to na nervy, stale ma otravuje s adopciou. Ja viem, ze aj to je cesta, ale ked mame sancu mat aspon "polovlastne", tak si myslim, ze treba vyuzit vsetky moznosti. Ja adopciu nezavrhujem, ale vadi mi, ked mi niekto stale huci do hlavy, co mam robit. Myslim, ze som v rovnakej situacii, ako si bola ty. Tak bohuzial, uz sa vyhybam aj vlastnej matke - ale tym chranim seba. Nemam na nu nervy. Uz som to tu asi spominala, ale mne je fakt najlepsie, ked som sama, teda s manzelikom a s nasou macickou a nikoho ineho nevidim. ☹
@olympia, @callex veru na buduce nebude vediet vobec nikto nic, dame si na tom specialne zalezat. Bude to to najlepsie, co mozeme urobit.
@shandy Shandik, prosim ta, slub mi, ze na nic zle nebudes ani len trosku mysliet. To, co povedal Koudy, plati pre kazdu jednu tehotnu zenu, uplne kazdu, pretoze nikto nie je vseveduci. 😠 Ty si pekna tehulka a davaj si na seba pozor. 🙂 Oni lekari to hovoria preto, aby boli trochu alibisti. Ja myslim, ze netreba o tom az tak moc hovorit. Je tolko zien, co pekne vynosili zdrave dvojcatka a ty budes jedna z nich, to si pis. 😉 😉 Ja sa neviem zmierit s tym, ze okolo je nenormalne vela negativnych ludi, negativnych reci a myslienok. Ja k nim nechcem patrit! My sa preto tu na MK budeme navzajom povzbudzovat a pomahat a vsetko bude hned krajsie a lahsie. 🙂

mircalla
30. sep 2010

@brita ani mne prvy pokus s darcovskymi nevysiel, tak nevzdavaj. tiez som bola vsak tehu, tak som tomu verila, ze to vyjde.
okrem bab na koniku a mna uz tomu veril malokto....ani moje kamosky nie, ani nasi, ani segra
inak pri filipkovi som to tiez dost dlho drzala v tajnosti, ale do konca prveho trimestra som nevydrzala, povedala som im to, ked bolo srdiecko
a ani si neuvedomujem, ze filipko je z darcovskych. vypada byt sikovnicek, vsetko vnima, uz chce komunikovat, pekne aj dviha hlavicku a prekoprca sa z bruska na chrbatik. mne ani adopciu nik nenavrhoval, ja by som aj chcela, ale mna strasne odradzala ta zlozitost celho procesu

callex
30. sep 2010

Vidim ze tie veci okolo nas mame takmer rovnake.mne kazdy zase hovori: joj kolko zien otehotnelo ked si adoptovali, ked sa prestali tym zaoberat a podobne.ale nik akosi nedomysli ze ak je mechanicka pricina neplodnosti tak mi ani 4adopcie nepomozu.no nie? ked raz potrebujem lekarsku pomoc tak ju potrebujem.a uplne do vyvrtky ma dostava byvaly ked povie ved pridi...supneme sa do postielky a budes tehotna.ze on sa pre mna setri.no haha.ale ma vydrz uz ma nahovara dva roky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre