Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
25. okt 2010

@gerdusha - krasne sa delia. Dnes ti silno drzim palceky, nech sa pekne delia dalej u teba v brusku. Dr. sa ta pyta kolko chcete vkladat

gerdusha
25. okt 2010

@falin ,
som strasne zvedava, ako to bude prebiehat a hlavne ako to bude pokracovat. cely cas myslim aj na teba, keby nam to tak obom vyslo, to by bolo bajecne!
ako to vlastne bude prebiehat? mudr si ma zavola do nejakej ambulancie, kde mi povie co a ako a potom mi povie vyzlecte sa a ideme na to?

falin
25. okt 2010

@modra - jeeeeej, super, blahozelam, to je uzasne

@gerdusha - gerduska, mne dr. povedal ze zvycajne je ET 5. den, ale naplanoval mi o tiez na 4., lebo v sobotu nemal sluzbu, ale povedal mi ze z medicinskeho hladiska je jedno kedy sa vlozi ci 4. al.5., ze to nema vplyv na uhniezdenie

@rikuska21 - ja k nemu chodim, som spokojna s nim. Vie poradit

@luly3 - po punkcii som bola na izbe priblizne 1,5 hod, v RF predoperacne netreba, na SK som vzdy musela mat.
Kedy bude punkcia zavisi od toho ako budu vajicka dozrievat, neda sa to uplne presne vyratat. Ja som brala 5 dni clostyl a punkciu som mala 15. den cyklu

falin
25. okt 2010

@gerdusha - jej este si tu, som myslela ze ta nestihnem. Kedy mate naplanovany ET?
My sme boli objednany na 12.00, dr. ma zavoval do ordinacie, povedal info o embyjkach, ukazal obrazky a spytal sa kolko chceme vkladat. Potom sme este chvilku vonku cakali kym sa uvolni operacka. Robili to v tej istej kde aj punkciu.
Za zavesom sa vyzlecies, sestricka ti da plachtu na ovinutie a ides na stol, partner moze byt pri tebe. Maju tam obrazovku, kde to dr. ukaze tvoje embyjka a potom ti ich vlozia, sestricka robi uzv cez brusko, vsetko vidis na monitore.

Potom si este 15 min polezis a hotovo.

Este raz silno stiskam palce. Inac aj ja na teba stale myslim a verim ze nam to obom vyjde 🙂
Zaroven sa velmi bojim sklamania ale to asi poznas tie pocity, ze?

falin
25. okt 2010

cavik - ako sa dari? Dufam ze sa pampuch zahryzol

karlito2
25. okt 2010

@luly3 ja som bola na izbe tak 2 hod. Dostaneš čajík, niečo sladké, a keď sa dobre cítiš môžeš ísť. Ja som mala krátky soft protokol, začala som užívať tbl od 2dňa cyklu a na 12. deň som mala odber. Žiadne vyšetrenia nepotrebuješ ako na SK. V deň odberu ti odoberú tebe aj manželíkovi krv na infekcie( HIv HBsAG...) za to potom zaplatíš 3600ČK.Oni to majú zo zákona dané tie odbery, aspoň tak nám to vysvetlili. 🙂

shandy
25. okt 2010

ahojte dievcence,
Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, Reprofit- darcovske vajicka august 1010 - MA v 9tt, nove OPU darkyne 24.3.2011
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
danutta (39r.), 3xIUI neg., 3xIVF (Helios Martin), 2xET neg., 2xsoft RF neg., teraz soft IVF november 2010?
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KETneg.
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., soft IVF RF – aug. 2010 neg. (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rienok, 4x IVF GF negat., dalsia stimulka 12/2010 resp. 01/2011 v RF ( clostilbegyt, bravelle, orgalutran, prednison)
rikuska21, konzultacia 30.6.
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
cavik ( 36r ), 3xIVF, 5xKET iné CAR ( 1x biochem, 1xMA, 1x mimomater. a synáčik ), v Reprofite 1xIVFSoft - MA, dalsie soft IVF RF, ET?
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika), ET 23.10.
gerdusha
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, ET 26.7., caka 1 mimi, potvrdena akcia srdca
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne neg. , soft IVF RF, tehotna
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, caka dievcatko, TP: 12/2010.
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky - chlapcek a dievcatko,TP: januar 2011
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., soft IVF (bez ET), 4 IVF soft bez ET, 5 IVF soft august 2010 OPU 28.8.2010, ET 2.9.2010, caka 1 mimi, TP: 05/2011.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., 3. soft IVF + genetika, OPU 27.8,2010, ET 30.8.2010, caka dvojicky, TP: 05/2011
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., teraz soft IVF RF, OPU 2.9.2010, caka dvojicky, TP: 05/2011
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010, TT 6.9.2010, caka 1 mimi, TP: 05/2011
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Jun 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
maticap.

shandy
25. okt 2010

Aktualna tabulka:
Cakatelky na stimulku/KET
Brita (34r), 2xIUI neg.(Helios Martin), 3xIVF vzdy bez ET- 1x2vaj., 1x1v.,1x0, vzdy sa embryjka zastavili, Reprofit- darcovske vajicka august 1010 - MA v 9tt, nove OPU darkyne 24.3.2011
callex, 1x IVF GF neg., 2xIUI biochem. tehu, 1xIUI neg., hemato
danutta (39r.), 3xIUI neg., 3xIVF (Helios Martin), 2xET neg., 2xsoft RF neg., teraz soft IVF november 2010?
lahhel (32r), 1xIVF Iscare-neg., 1x IVF Helios Martin-neg., 1 x prirodzene tt SP, 2xIUI Ferticent – neg., 1xIVF Ferticent SP, 3xsoft IVF RF – neg., planovane soft IVF RF – aug 2010 (bravelle, clostil, prednison)
Lenka20 (32r), KET po pauze
maciatko31 (33r), 2xIVF, 1xKET-SP v 6tt, 2xsoft IVF RF-neg., (anopyrin, prednison)
moni19 (35r), 1x IVF a 1xKET-Gync.OV- neg.,1x IVF Reprofit - neg.,KETneg.
naduska (38r), 1xIVF Iscare – neg., 1xIVF Helios Brno, 1xET SP, 2xKET MA, 1x prirodzene tt SP, 1x mimomater., soft IVF RF – aug. 2010 neg. (clexane – MTHFR hetero ,hypofunkcia st.zlazy +protilatky= euthyrox 75,prednison 2.5 mg od pozit.tt)
pikha (35r.), 1x IVF Ferticent-neg., 1 x soft IVF RF neg., hemato vysetrenie
rienok, 4x IVF GF negat., dalsia stimulka 12/2010 resp. 01/2011 v RF ( clostilbegyt, bravelle, orgalutran, prednison)
rikuska21, konzultacia 30.6.
rebeka33 (35r), 2xKET, 2xIVF inde, teraz soft IVF RF-MA , vysetrenia
.....................................................................................................................................................................................................................
Stimulantky/KET:
cavik ( 36r ), 3xIVF, 5xKET iné CAR ( 1x biochem, 1xMA, 1x mimomater. a synáčik ), v Reprofite 1xIVFSoft - MA, dalsie soft IVF RF, ET?
falin (34r.) - 3 x IVF, 5 x KET Iscare; 1 x tehu - dcerka 5r., 1 x chem.tehu. teraz soft RF (heterozygot MHTFR v 2 mutaciach - pri tehu fraxipirin; genetika), ET 22.10.
gerdusha, soft IVF RF, ET 25.10.2019
.....................................................................................................................................................................................................................
Tehulky:
Anty( 30r.) 2xIVF gyncen.OV, 3xIVF RF, tehu, caka chlapceka, TP 6.11.2010
Lenny71 (39r) - 1XIVF, 1xKET BA - negat, 1x soft RF neg.., teraz soft IVF RF, ET 26.7., caka 1 mimi, potvrdena akcia srdca
modra (30r) - 3xIUI, 2xIVF, 1xKET, 1xIUI v Brne neg. , soft IVF RF, tehotna
Olympia , 2xIVF, 2xsoft IVF RF, 1xIVF - tehotna, caka dievcatko, TP: 12/2010.
Orsulka (39r), 4xIVF, 4xKET, 3xIUI, 1xmimomat..tt, teraz soft IVF RF = tehu, caka dvojicky - chlapcek a dievcatko,TP: januar 2011
rebeca_1 (32r), 4xIUI Gyn-Fiv neg., 1xIVF ICSI Gyn-Fiv neg,, 1x IVF ICSI Ferticent OHSS, KET neg.,1x IVF ICSI Ferticent neg., soft IVF (bez ET), 4 IVF soft bez ET, 5 IVF soft august 2010 OPU 28.8.2010, ET 2.9.2010, caka 1 mimi, TP: 05/2011.
shandy (32r), 1xsoft IVF RF (bez ET), 1xsoft IVF RF neg., 3. soft IVF + genetika, OPU 27.8,2010, ET 30.8.2010, caka dvojicky, TP: 05/2011
Tomka12 (31r), 2xIVF SK, 6xKET-neg.,1xIVF RF soft-neg., teraz soft IVF RF, OPU 2.9.2010, caka dvojicky, TP: 05/2011
Violoncielka (38r), soft IVF RF august 2010, TT 6.9.2010, caka 1 mimi, TP: 05/2011
.....................................................................................................................................................................................................................
Maminy:
Avaka, 1 dieta Ela (nar. Januar 2010)
Dior, 2 deticky – chlapci (nar. Jun 2010)
Julietka, 2 deticky, chlapcek Samko a dievcatko Ninka (nar. Februar 2010)
Mircalla, 1 dieta, chlapcek Filipko (jul 2010)
Mirinda, 1 dieta Emma (nar. Marec 2010)
Tanitta, 1 dieta chlapcek Adamko (nar. 2008)
Takyna – 2 deti – (18r.) a Bibuska (nar. Jun 2010), Romanko sa stal anjelikom v 24tt
Zuzla80 – 1 dieta – Ninka (nar. Jun 2010)
.....................................................................................................................................................................................................................
Spriaznene duse:
Ninockaskv – 1xIVF GF *chlapcek nam zomrel v 42 tt*, 1xKET GF neg., 2 KET GynFiv, 1x mimomatt
Bakosko tehulka
Bobjan(32r.), prirodzene teh.-MA v 2.mes., 1xIVF Helios Martin (bez ET), soft IVF Olomouc-neg., 2xIVF- FC Bratislava - neg., prirodzené teh. - MA v 12tt.
Kanhwa – adopcia
Labus
maticap.

shandy
25. okt 2010

@brita jeeeej brituska, pozeram, ze uz mame novy termin, huraaa. velmi sa tesim 😵 😵 😅 😅 😅
@violoncielka, tak chleba to bol? no ja chlieb takmer vobec nejem, len veeelmi zriedka. u mna to vtedy bola hrachova polievka 😀 😀 😀 , ktora mi predtym nikdy nevadila, no ale co uz 😀
@falin, @gerdusha kocky drzim palceky, nech sa drobcekovia dobre zakusnu a nech sa im u maminiek paci 🙂
@anty, neboj dobre to dopadne a budes dalsia reprofitacka mamina 🙂 .
@modra a vitaaaaaaaj v dvojickovom klube 😀, gratulaaacie 😀 😀
pekny den vsetkym 🙂

brita
25. okt 2010

@shandy Ahoj moja, veru mame uz novy termincek, tak sa tesime. 😉 Musim si dovtedy dat nejako doporiadku tie zavrate. Dnes sa mi zdalo, ze mi prichadza mrcha, tak uvidim, ci sa jej uraci alebo to iba tak strasilo 😉 Drzkaj sa a pozdravujem vsetky babenky. 🙂 🙂 🙂

modra
25. okt 2010

@falin @shandy dakujem 🙂

karlito2
25. okt 2010

@julietka ty si išla hneď do ďalšej stimulky? mne väčšinou radili 3 mesiace počkať aby sa hormóny a všetko dalo doporiadku. Išla si na vlastné riziko alebo si mala aj ,,požehnanie" od lekára. A aký si mala protokol?

shandy
25. okt 2010

@karlito2 pri softe sa nemusi 3 mesiace cakat, su to vacsinou nizke davky. ja som mala tiez dva softy za sebou. mna doki pozrel a povedal, ze z medicinskeho hladiska ked nie je problem, tak sa do toho moze ist...iny problem je psychika, lebo treba byt ok 😵, takze ak je toto v poriadku, nie je dovod cakat...

shandy
25. okt 2010

@brita a uz si bola na tom vysetreni (teraz uz neviem ci to mala byt MR alebo co..)? verim, ze to prejde do marca 🙂
@modra nzc 😉 . kedy mas dalsi termin u dokiho? 🙂

luly3
25. okt 2010

@falin
@karlito2 , ďakujem velmy pekne

callex
25. okt 2010

ahojte babule,...chvilu mi trvalo kym som vas precitala od piatka poobedia..ale ste toho popisali.
kazdopadne
@modra nadherna sprava tie dvojky.moc moc gratulujem a nech sa bambulky drzia ako kliest.
@falin
@gerdusha drzim palce nech pokracujete v tehu vlne.

callex
25. okt 2010

@rienok s tymi prispevkami ak chces odpisat a je to na inej strane to je asi problem.ja som si ta tiez teraz musela nalistovat dozadu a dat odpovedat.

brita
25. okt 2010

@shandy Shandika, este nie. Ma to byt magneticka rezonancia. Az 4.11. a to mam protekcny termin, lebo mi povodne chceli dat az 15.12:!!!! Hruza!

shandy
25. okt 2010

@brita cooo?? no ty jo, tak este ze si si to takto vybavila....akoze tolko byt v neistote a potom do marca by az tolko casu nebolo. budem na teba mysliet a drzat silno palceky 🙂

lenka20
25. okt 2010

ahojte babuliatka, ja zas nestiham citat dozadu, ale vsimla som si ze britus ma uz novy termiiiiin - gratulujem k nemu a v tych gratulaciach uz mienim pokracovat, takze sup sup nech to rychlo vsetko odsypa a nech uz si stastna mamina 😉
hovorte mi nieco o terminoch, ja mam 3/11 este len konzultaciu a ktovie aky este bude termin operacie, vlecie sa to strasne....
vsetky pozdravujem 😵 😵 😵 😵 😵

gerdusha
25. okt 2010

ahojte babule,

takze mam v sebe 2 jednotkove embrya...joooj, strasne dufam, ze to vyjde...ale to asi kazda tu, ze?

tak som aj ja uz v tabulkach, ako vidim...este nikdy som nebola v konikovskych tabulkach 😀

pytala som sa mudr. ci mozem pokracovat v piti cerveneho vina, pripadala som si ako notorik 😀 , povedal mi, ze JASNE!...ja pritom alkohol vobec nepijem...aj teraz sa do neho so znechutenym vyrazom nutim...z medicinskeho hladiska 😀

brita
25. okt 2010

@shandy No neverila by si, aky je hrozny zaujem o tuto metodu vysetrenia. Najradsej by som tam nesla, ale idem, lebo iba ta moze ukazat, o co ide. 😒
@lenka20 Zlatko moje, myslim na teba, nech ti to dobre dopadne. Daj potom vediet, co ti doki povedal. Ano, terminik uz mam, myslim, ze je to celkom realne. Ved este nemam ani mrchu a take dve mrchy by mali prejst, kym znova zacneme, tak to by celkom sedelo. Stelcl je zlaticko. 😉 😉
@gerdusha Blahozelam k embryjkam. 🙂 Tak uz len teraz pekne tehulkuj. Moc moc drzim palceky. 😉

gerdusha
25. okt 2010

@brita ,
jeeej, dakujem, si mila

kvakuska
25. okt 2010

@gerdusha no vidíš jak to dobře dopadlo 🙂 ... tak ať se bobánkům u tebe líbí 🤐 😵

gerdusha
25. okt 2010

@kvakuska ,
baby, ste zlate, dakujem! urobim pre to vsetko 😉

julietka
25. okt 2010

@karlito2 ano sla som hned do dalsej stimulky a konzultovala som to aj v reprofite a povedali ze pokial idem vzdy len do softu mozem aj kazdy mesiac, takze ak by to nevyslo sla by som aj do tretej a dalsej a dalsej pokial by to nevyslo 😉 pretoze telo je nabudene a je vyssia pravdepodobnost uspechu....ja som aj priliz nedockava na to aby som to dokazala odkladat..
dokonca som citala vyvratenie nazoru na to aby zeny po potrate cakali pol roka, vraj je to uplna hlupost, pretoze zena po potrate ma vraj najvyssiu sancu otehotniet a uspesne donosit dietat prave ak do toho pol roka po potrate otehotnie, lebo telo obsahuje vtedy tie dolezite tehotenske hormony ktore zarucia uspesne donosenie dietatka..urcite su aj vynimky preco sa to mozno neodporuca...ja som sla na to sedliackym rozumom a doktor v repraku mi to len potvrdil ze je dobre do toho ist ak chcem a citim sa na to..

rikuska21
25. okt 2010

vdaka mircala, , tak predpisal mi 3x1 a ja ho lamem na menise davky, 2x1 tak uvidim.

julietka
25. okt 2010

@lenka20 ahojki lenik, ja nestiham vsetko citat, vacsinou len reagujem na "kto ma spomina", ale vidim ta na aktualnej stranke 🙂 ako sa mas mojka, aka operacia ta caka, myslim na teba a cakam kedy z teba bude maminka 😵

julietka
25. okt 2010

@shandy veru ked je softik mozes aj kazdy mesiac a ako spominas vacsinou kvoli psychike sa to neodporuca, u mna kvoli psychike by to skor museli odporucit 😀 ja som nekonecne nedockava

kajka39
26. okt 2010

ahojte, vsetkym prasjem krasne ranko 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre