Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ria191
11. apr 2013

@dafy viem ako sa cítiš takto podobne som raz dopadla v Heliose v Martine. Bol to totálny šok keď som sa prebrala z narkózy a ona na mňa, že tri oocyty a z toho iba jedno jedinké malo známku 1 to aj vydržalo až do vkladu. Ja som sa z toho vyrevala a ani som nevolala celý týždeň ako sa mu darí len v deň vkladu či mám vôbec prísť. Vypusti ventilku a vyplač sa to pomôže. Viem je to ťažké, ale ty to zvládneš. Verím tomu

martini
11. apr 2013

@kika017 na 26 deň od ET (deň ET nepočítam).
@dafy moja kámoška mala tak, že mali tri vajíčka, jedno sa oplodnilo a to vložili a dnes je malý chlapec doma 🙂 Takže chápem, že si smutná a mohlo to byť aj lepšie, ale verím, že toto embryjko je to pravé. 🙂

martini
11. apr 2013

@martinusa22 no ano, pri prvom dieťati na vlastne tretí vklad to vyšlo. A teraz pri snažení o súrodenca na prvý pokus 🙂 (ak nepočítam IUIčko v KE)

dafy
11. apr 2013

takže ma odstavili zajtra som mala mat vklad ale kedze nevedia ci sa bude to jedno dalej vyvíjať a aby som zbytočne nemerala cestu tak to vyriešili tak za zajtra ráno o osmej mi budu volat ze co a ako 😖 zatial je len na dve časti rozdelené ☹ a teraz neviem ako to bude s platením?? mne včera dal fakturu na sumu 19 000 kč

martini
11. apr 2013

@tancik bude to dobre, väčšinou sa ovulka tak skoro nenastane. aj aj keby, tak praskne jedno najvacsie a ešte tam bude kopec dalších rovnakej veľkosti a to bude ešte lepšie 🙂

tancik
11. apr 2013

@ martini
dakujem povzbudila si ma....ja by som tak chcela, aby mi to vyslo....

martinusa22
11. apr 2013

@dafy mala si mat uz po 3 dnovej kultivacii? Platit budes az po vklade, aj ja som predtým dostala faktúru

dafy
11. apr 2013

podla mna som bola skoro odstavena od stimulky lebo vajka som mala vela ale neboli dozrete poriadne iba to jedno ☹

martinusa22
11. apr 2013

@martini super tak to ti super teda vyšlo , ja verím ze uz na druhy krát to vyjde🙂

dafy
11. apr 2013

@martinusa22 ano po troj dnovej som mala mat lebo boli len dve a dr nechcel riskovať ...a ked sa neuskutoční vklad tak ako potom??cena sa mení či ako ???

tancik
11. apr 2013

@dafy i mne tak povedali, ze najprv ma byt 3 dnova kultivacia a plati sa az po vklade

martinusa22
11. apr 2013

@dafy nebudes platit nic, no tak uvidis co bude zajtra, hlavne sa neboj a ver🙂))

dafy
11. apr 2013

bože ja som tak znechutená ze len plačem od zufalstva 😢 ten pocit bezmocnosti..........

martinusa22
11. apr 2013

@dafy prejde to a potom bude lepšie 🙂

tancik
11. apr 2013

@dafy bude dobre

lienka_1
11. apr 2013

@dafy Jedna moja konikova kamoska mala jedno vajko a jej muzovi museli hladat kvalitnu spermijku. Teraz su stastni rodicia krasneho chlapceka. Ak to ma byt to spravne embryjko, tak bude. Mozes mat aj 20 a ziadne sa nemusi uchytit ani po 5dnovej kultivacii. Teraz uz nemozes urobit nic ine, iba mu verit 🙂 Nestresuj samu seba, nechces predsa, aby ho vkladali do takeho vystresovaneho tela. Drzim silno palce! 🙂

lienka_1
11. apr 2013

Dnes sme dostali skvelu spravu a tym padom koncom aprila zaciname 🙂 🙂 🙂 Prida sa niekto?

alka025
11. apr 2013

Caute baby ja viem ze je to troska mimo temy ale neviete mi niektora povedat ake mam vysledky hormonalneho profilu lebo ja sa tomu nerozumiem a vysledky mi podala sestricka lebo doky tam nebol.
S-TSH 1,709
S-DHEAS 5,22
S-TST 1,32
S-SHBG 75,00
FAI 1,76
S-PROG 1,41
S-FSH 6,83
S-LH 8,18
S-E2 108,2
Sory ze vas s tymto otravujem . Inak zajtra prva konzultacia v Brne.

buba08
11. apr 2013

@lienka_1 to je super sprava🙂, som rada, ze to dobre dopadlo 🙂
Ja by som sa rada pridala, ale ved vies, ze zatial nemozem.....
Budem drzat palciky 🙂

lienka_1
11. apr 2013

@buba08 bolo pocut az na Slovensko, aby obrovsky balvan mi spadol zo srdca? 🙂 Prvy krocik mame za sebou, hor sa na dalsie. Dufam a verim, ze sa prepracujeme k transferu 🙂

buba08
11. apr 2013

@lienka_1 a ja, ze co to tak buchlo 😉, neboj, vsetko pekne zvladnete, aj transfer bude, aj // ciarocky, verim tomu 🙂

tancik
11. apr 2013

@alka025 a ktory den cyklu ti ich brali...mne druhy a FSH, E,PRPG, TSH a LH mam podobne, ostatne mi nerobili.

amali
11. apr 2013

@martini gratulujem......... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

martini
11. apr 2013

@dafy ja presne preto chodím aj na ultrazvuky do RF, aj ked je to teda z košíc riadna cesta. Teraz som dokonca bola tak, že sme prišli na 8. deň na ultrazvuk a nevyzeralo to veľmi dobre, tak mi navrhli, aby som prišla ešte raz na 11. deň, a pýtali si či som ochotná, jasné, že som bola, lebo takto mi niečo pridali pri stimulácií, podľa toho dalšieho ultrazvuku stanovili odber. ktory vlastne bol tým pádom až na 14ty deň cyklu, čo je neskoro, ale proste sa vyvíjali pomalšie. Ale teraz už je to jedno, to len tak do budúcna. A kto ti vlastne v KE robil ultrazvuk? či si bola aspoň v RV u toho doktora, čo v RF odporúčajú?

martini
11. apr 2013

@alka025 a nemaš v každom riadku uvedené referenčné medze?

martini
11. apr 2013

@dafy joj ešte som ti chcela povedať, že to čo ti dali ešte nie je faktúra, len predbežné vyučtovanie. ak by nebol vklad, tak jasné, že cena by bola iná. sa platí len za lieky a protokol s OPU, bez vkladu.

dafy
11. apr 2013

@martini a kolko sa platí za protokol a OPU?? ja som lieky si kupovala sama

alka025
11. apr 2013

@tancik mne na 4 den cyklu

alka025
11. apr 2013

@martini mam len v S-PROG, S-FSH,S-LH a S-E2 nemam referencny interval tam su faza, folikul, ovulacia, lutealna a postmen. a kto sa ma v tom vyznat.

tancik
11. apr 2013

@alka025 podla mna by si to mala mat dobre ...a kolkej zajtra ides a ku komu?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre