Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martinusa22
11. apr 2013

@kukulik30 ja som ani na krv nesla, ze je to zbytočne ked som silno krvacala a potom som aj utroš vysadila, tak tiez som to nechapala

kukulik30
11. apr 2013

@martinusa22 ja som strasne sklamana..nedari sa nam nejak prelomit tu smolu... 😢 tolko sklamani ...este aj nas anjelik Andrejko...je toho nejak vela na mna....ten hore mi veru naklada 😔

bibi24
11. apr 2013

@kukulik30 ☹ ☹ ☹ moja, posielam objatie

martinusa22
11. apr 2013

@kukulik30 je to ťažké vsetko prekonať ale len tam ten hore vie prečo to tak je a kedy je ten správny čas ale raz sa to podari uvidis🙂

kukulik30
11. apr 2013

@martinusa22 len kde je ta hranica, ze si clovek povie, ze dost? mam pocit ,ze ideme proti prudu...ze asi to treba nechat uz tak , ze sme si svoje uz proste odkrutili ...

kukulik30
11. apr 2013

mame este 2 mrazacikov a zrejme to bude koniec

martinusa22
11. apr 2013

@kukulik30 myslím ze by si to este nemala vzdavat, ono teraz to prekonaš a znova naberies novej sily na další pokus aj ked si ich uz viac absolvovala

martinusa22
11. apr 2013

@kukulik30 a to je super ze máš este dvoch a nerozmyslala si nadtym dat si dve dnu?

kukulik30
11. apr 2013

@martinusa22 ja som velmi velky optimista a bojovnik, inak by som to ani dalej po Andrejkovi neskusala, ale asi uz naozaj treba skoncit...neviem

kukulik30
11. apr 2013

@martinusa22 praveze mi dr neodporuca...stale len jedno mi davaju..kvoli predoslemu tehotenstvu, ja som cakala dvojicky a prve odislo uz v 9 tt, a A. 36tt

martinusa22
11. apr 2013

@kukulik30 chce to zase len čas:(

martinusa22
11. apr 2013

@kukulik30 Ach to mi je luto , prežila si si teda fakt dost, zaslúžila by si si úspech

falin
12. apr 2013

@kukulik30 - ach nie ☹ ☹ ☹ , je mi to velmi luto ☹

melisska
12. apr 2013

@kukulik30 moja ... Aj ja si to myslím, dosť....

speranza1
12. apr 2013

@kukulik30 neviem co mam povedat, je tazko hladat v slovach utechu... na to je potrebny asi len cas, aby sme troska zabudli, nazbierali sily, pookriali a isli do toho odznova moja... je mi to nesmierne luto... 😔

natali225
12. apr 2013

@dafy no keď ťa tu dnes nevidno, tak určite si šla na vklad, držím ti prsty moja 😉

melisska
12. apr 2013

Dnes tu nieste?

buba08
12. apr 2013

@melisska ale sme 🙂 brala si pred transferom prednison, davaju ho bezne v RF?

tancik
12. apr 2013

@melisska ja som tu bola som dnes na ultrazvuku mam tam jeden folikul o 14 mm a v pondelok ma objednali na odber, takze tak som dnes dopadla

melisska
12. apr 2013

@buba08 nie nebrala som nič, len estrofem na rast sliznice a potom utrogestan. Predtym som brala aj iné, nepomohlo

melisska
12. apr 2013

@tancik moja ked je to ten správny stačí jeden, ja som bola x krát, veľa folikov a babo nemáme

tancik
12. apr 2013

@melisska ked u nas bol predpoklad len jeden alebo va mala som clostillbegzt nic viacej uplne tu najjednosuchsiu formu liecbz mi dali, aspon ze tak a nejaka sanca tam je...

martini
12. apr 2013

Baby, môžem sa vás opýtať kto v RF vám ordinuje stimuláciu čisto clostilbegytom? A viete aj prečo?

melisska
12. apr 2013

@tancik jasné , že je 🙂 radšej jeden poriadny ako 13 zlých

tancik
12. apr 2013

@melisska no uvidime co bude v pondelok ...musi to vyjst dakujem za povzbudenie

tancik
12. apr 2013

@martini lekar mi to naordinoval a pretoze je to ta najjednoduchsia stimulacia, kedze u mna predpokladali, ze mam ovulku, resp. sa predpokladalo, zr ju mam,tak preto mi to dali nech tam mam aspon to jedno vajicko

natali225
12. apr 2013

@martini mne to navrhol Štelcl, pretože tu na SK som stimulovala 300 j denne a aj tak som mala málo oocytov, takže chce vyskúšať, či to nebude mať ten clostilbegyt ten istý účinok, čo vraj aj niekedy má 🙂

martini
12. apr 2013

@natali225 tak pri takomto odovodnení to celkom znie logicky. nie som lekar, aby som sa k tomu vyjadrovala, či je to dobre alebo zle, len ma to zaujimalo tak čisto laicky. tak želám veľa šťastia hlavne. A aku máte výšku sliznice? (pri ultrazvuku, pri ET)
@tancik jasné, že lekár 🙂 len som chcela vedieť, že ktorý. Ako vyššie píšem, ja to nehodnotím, nedovolím si to. Len sa mi to zdalo neobvyklé, pravdupovediac, aj ked ja na RF nedám dopustiť 🙂 Oni sa stále vzdelávajú, chodia po celom svete na konferencie a určite vedia najnovšie poznatky a sú fakt profíci. Ja tiež extremne silno reagujem na hormony, preto som ani na SVK nechcela podstupiť normalny dlhy protokol, lebo som sa extremne bala OHSS. A napriek tomu sme nejaku ten jemny soft dali aj v RF. Injekcií síce fakt len minimum (pri stimulke, z ktoreho mam syna som brala clostil a som si pichla len 4x75 jednotiek. Len mi príde také zbytočne zaťažujúce, aby sa robilo OPU v narkoze kvoli jednemu vajíčku. Prepáč, nechcem ťa rozladiť. Len ja ťažko znášam tie narkozy... A je absolutne pravda, že jeden bojovník stačí. Ja som mala pri synovi tiež len jedno krásne embryjko a ostatné nestáli za reč a aha, už má skoro rok a pol 🙂 Inač ked som teraz ležala pred a po OPU s babou z Prahy, tak ma hovorila, že ked mávala v prahe malo vajíčok, tak jej ich vyberali bez narkozy. no uf... a kedy máte teda odber?

tancik
12. apr 2013

@martini ano i mne to budu robit bez narkozy,kedze je tam pravdepodobne len jeden bojovnik...a navrhol mi to dr. Otevrel

martini
12. apr 2013

@tancik aha, tak asi to bude takto jednoduchšie, aj ked teda nepríjemne. Ale ta baba tvrdila, že to nie je také zlé ako to vyzerá 😉 To máš skoro ako natívny cyklus, aj také sa robia a sú úspešné. držíme prsty.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre