Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

annetty
9. okt 2013

@ikuska Ahojky 🙂 Tak konecne som vas docitala 🙂 Velka gratulka moja, strasne ti drzim palce 🙂 Musi to vyjst 🙂 Su to pekne kolajnicky 🙂 Aj ja by som testovala kazdy den, poznam tu radost 😝 Zatial to vyzera na celkom plodne obdobie, ako som citala, ste 3 nove tehule 🙂 Zial, falinke to ale nevyslo ☹
Este dva dni a mas oficialny termin na testovanie. Pojdes aj na krv v piatok? Som zvedava aky bude hcg 🙂 Verim tomu, ze po odstraneni chorych vajcakov je vacsia sanca na teho 🙂 Tfuj, tfuj, tfuj..nech si tehula, musis mi ukazat, ze bez vajcakov sa mi oplati ist do dalsieho boja za pol roka 🙂

buba08
9. okt 2013

@bubo780 vies ako sa hovori, ked Boh da, aj motyka vystreli 🙂

buba08
9. okt 2013

@bubo780 aj ja ti velmi drzim palce, aby to coskoro vyslo 🙂

ikuska
9. okt 2013

@annetty Ahojky, dakujem velmi pekne za povzbudenie, tesime sa s mm, ale este je vsetko vsetko daleko 😉 ale pevne verim ze to dotiahne do stastneho konca. Testujem v sobootu oficialne, podla papierov z RF a v pondelok idem na krv, moj gynekolog nechcel v piatok, ze to natiahneme 🙂 A nepriechodne vajcovody su velka neplecha v tehotenstve ☹ a poviem ti pravdu, ze uz som si ich isla dat vybrat tusim pred 2.IVF a nevybrali mi ich v TN nemocnici, doky povedal, ze su pekneho tvaru a som este mlada. Vymenila som gynekologa a ten mi vybavil vybratie uz obidvoch, najskor som mala len jeden a potom az ten druhy. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jomini
9. okt 2013

@ikuska ty mas problem vo vajcovodoch? My tiez a napriek tomu nas caks 4 ivf..zatial boli vsetky pokusy negativne

ikuska
9. okt 2013

@jomini ano mala som, uz ich mam odstranene, cize uz normalnou cestou isto nebudem mat deticky, ja som ich mala nepriechodne v tom ze som mala tu ruzicu ktora berie vajicko do vajcovodu uzatvorenu, z nejakeho zapalu, ktory neviem kedy som prekonala a ked su nepriechodne vajcovody tak hrozi ze ta tekutina co sa v nich tvori a ma ich do dutiny brusnej, ide do maternice a ohrozuje tym embryo. A ako si asi videla moje tehu testy, teraz sa to podarilo. Drzkam palceky aj tebe. 😉

jomini
9. okt 2013

@ikuska videla a velka gratulka, mamina 🙂 ja mam vajcovody odstranene po mimomaternicovom, vzali mi oba. Cize ivfka som absolvovala uz bez bez nich. Mozem sa opytat, kolky pokus sa podaril a kam si predtym chodila?

annetty
9. okt 2013

@ikuska joj, ja som si myslela, ze dnes je 10-ho, a ze 12-ho bude v piatok. Som uz dlho na PN-ke, tak sa mi miesaju dni :-P. V pondelok budem drzat vsetky palce, aj na nohach 🙂. Testik mi mozes posielat, ako ti zosilnil kazdy den 🙂. Ja mam teraz pol roka, aby som si dala spravit vsetky vysledky a aj spg musime polepsit, ale ani sama neviem kde mam zacat a ku komu mam ist 😅 Dufam do marca sa vyliecim a budem zdrava ako buk a ideme na to. Potom ma budes musiet ogrckat s mojimi starsimi copankami (rius, speri, nely, lienka, mabumi,tancik,...atd), aby sa na mna nieco nalepilo okrem rokov 😀 😀 😀

ikuska
9. okt 2013

@jomini Je to nas 4. pokus a chodili sme najskor do Gynfiv Bratislava a dvakrat sme boli v Heliose Martin 🙂

maxag
9. okt 2013

Ahojte, chystam sa na druhe IVF, prve Ba, druhe Brno, zhodou okolnosti som dnes bola v poistovni ohladne refundacie, lebo ma Stelcl na to upozornil, ze nech si to vyriesim radsej dopredu, bolo to 2.10, ze nejaka Slovenka mala problem s refundaciou kvoli tomu, ze to nemala predom odsuhlasene. Pani na poistovni mi povedala, ze to musi schvalit ich revizny lekar, ale ze vedia, ze sa to tak bezne robi. Len neviem aky je dalsi postup, lebo trvale bydlisko mam na opacnej strane republiky a vraj to mam riesit na pobocke, kde mam trvaly pobyt. Zajtra tam skusit zavolat a uvidim, co dalej. Podam info 🙂

speranza1
10. okt 2013

@vlasatica aj ja som to tak mala asi posledne 2 IVFka... to je bezne, ze troska krvacas a ze mas bolesti...tie bolesti ustupia a keby ta bolelo naozaj velmi tak vezmi ruzovu tabletku🙂... mne to takto poradili minule v RF.

speranza1
10. okt 2013

@annetty ahojky anetka, tak ako ti je? este mas bolesti? ako ti je?

ria191
10. okt 2013

@sarasota uff chvala bohu si ma vystrašila tak tehu nevoľnosti nie sú bohviečo, ale aspoň vieš, že je všetko OK 😀 😀 😀

speranza1
10. okt 2013

@ria191 cau draha.... makas? makas?

vlasatica
10. okt 2013

@speranza1 veru som si jednu ruzovu vecer aj dala. dnes je uz celkom pohodka. hlavne ze sa uz normalne postavim z postele 😉

ria191
10. okt 2013

@speranza1 jazdím, jazdím 😀 😀 😀

ria191
10. okt 2013

@speranza1 vlastne cválam cválam 😀 😀 😀

buba08
10. okt 2013

@maxag to fakt? Takze nas teda asi fakt chcu vybabrat, asi bolo tych refundacii vela, tak sa toho nejaky "dobrak" chytil a zase my na to doplatime. Takze bude potrebne vypisovat ziadost o schvalenie ivf v Cechach?

buba08
10. okt 2013

@maxag to aby som to pomaly zacala vybavovat, do jari to akurat stihnem 😀

speranza1
10. okt 2013

@vlasatica to je fajn, ze sa mas lepsie...uz to bude len a len dobre...🙂...drzim palce 🙂

speranza1
10. okt 2013

@ria191 si doma? alebo v praci? 🙂

ria191
10. okt 2013

@speranza1 doma nemám PC 😀 😀 😀

speranza1
10. okt 2013

@ria191 my sme donedavna nemali doma net... PC sme mali... ale nemali sme internet... ale uz sme to zmenili..kvoli praci🙂
riuska, vy mate kolko zamrazenych embryí?
ake mate u vas pocasicko?

manita
10. okt 2013

babule, včera ste tu niektorá spomenuli, že slovenské poisťovne preplácajú celé liečebné niekoľkomesačné pobyty na odvykačkách od drog, automatov a protialkoholických liečeniach

to vážne?

a oni majú tiež 3-krát a dosť a vek do 39?

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

buba08
10. okt 2013

@ria191 bud rada, PC a hlavne MK je strasny zrut casu, ked mam chvilku cas, hned nakuknem na "kona" a dalsia hodina v cudu 😀. My sme s mm uvazovali, ze dame prec telku, ale nakoniec som ho prehovorila, ze nie 😀

buba08
10. okt 2013

@manita bohuzial, oni to maju kolkokrat chcu :-/

speranza1
10. okt 2013

@manita asi nie manita... oni to tak asi nemaju striktne nalinajkovane ako my, ktore sa zrejme len tak pre nic za nic snazime otehotniet a vynosit zdrave babatko... chapes... 🙂

manita
10. okt 2013

@speranza1 práveže vôbec nechápem

ria191
10. okt 2013

@speranza1 tak ségra mi tlačí notísek /notebook 😀 ), ale ja som rada, že si od PC oddýchnem keďže v práci do neho čumím celý deň 😠 😠 😠 . Teraz si idem po posledného mrazáčika mali sme dvoch a v novembri je zrovna rok čo sme absolvovali IVF v Brne pamätáš už tu strašíme vyše roka 😠 😠 😠 . U nás je zamračené a trošičku smoklí ale je teplúčko 😀 😀 😀 u vás ešte nesneží ??? 😕 😕 😕

jalaura
10. okt 2013

@maxag jej urcite daj info...
toto sme akurat vcera riesili ze podla noveho od 1.10 to musis mat dopredu schvalene - inak hrozi ze ti to nepreplatia...najhorsie je ze musis mat potvrdenie aj od slovenskeho lekara- centra...teda tak aspon povedali. ak zistis nieco ine, daj prosim vediet

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre