Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

bimba8
10. okt 2013

@kama2 jej a o kolkej tam budes?

nelly3
10. okt 2013

toto som nasla na stranke dovery:
Prispejeme vám aj na ošetrenie u ambulantného lekára v EÚ, odporúčame vám podať si žiadosť a získať náš predchádzajúci súhlas. Nie je to však povinné. Výška nášho príspevku dosiahne výšku úhrady na Slovensku. Rozdiel v cenách znášate vy.

ta veta ze? nie je to vsak povinne, hmm dobre znie 😉

annetty
10. okt 2013

@bubo780 ☹ ☹ ☹ ale po atb uz bude vsetko ok. A kde ste si dali vysetrit spermosov? U nas je to uz tiez zle, sice mm hovori, ze keby to bolo zle tak by nam to povedali v Brne,,,,,ale je to fakt zle.
V januari sme mali asthenoteratozoospermiu
v juni teratozoospermiu
a v auguste uz oligoasthenoteratozoospermiu
Takze kazdy krat horsie a horsie a fakt sa cudujem ze nam na to posledne nic nepovedali v RF.

tlucka
10. okt 2013

@nelly3 znie to super, otázne je však, kedy to na stránku vložili 😀

nelly3
10. okt 2013

@tlucka
ved toto, ale nenasla som tam nijake nove zmeny od 1.10.2013 alebo som zle hladala 😉

lada_dee
10. okt 2013

@buba08 ...tiež už rok beriem Anopyrin... Ko bola po 3 mesiacoch, reakcia super a dr. z MT z hematologie do správy dal, že brať navždy... Plus v pripadoch ako je tehu tak pripichovat ... Ale keď som teraz v máji otehu, tak som mu nevoňala, ale asi malé dávky, pichala som Clexane 0,2 ...teraz budem Fraxik 0,4 ...tak verím, že to zaberie 🙂

Pôjdem do Brna a skúsim refundaciu a uvidíme ... 😖

bubo780
10. okt 2013

@annetty no, fakt to mate pestre.. ale tak snad v brne vedia co robia.. urcite najdu tu jednu spravnu spermosku.. nam tiez nic nepovedali, ale ked je zapal, lepsie preliecit a tak sa do toho pustit.. prvy spg robil urolog - androlog a urcil dg.. ale kedze sme chceli podrobnejsi, sli sme do tkanivovej banky v kosiciach.. urobili aj fragmentacia dna a test na protilatky proti spermiam.. prave tam zistili, ze jedna z hlavnych pricin zleho spg je oxidacny stres, skryty zapal a nejake bakterie.. tak siel na dalsie odbery a fakt sa to naslo.. takze teraz odkyslit organizmus a preliecit atb.. uvidi sa, nakolko to pomoze..

miscok
10. okt 2013

@bubo780 Mojmu urolog tiez zistil nejaky zapal zo spg,bral chudacik 2. tyzdne antibiotika.Na kontrole po 3 mesiacoch tam ten zapal stale bol.Lekar aj povedal,ze u chlapiv sa to lieci horsie.Moze a nemusi to zabrat. Tak sme uz dalsie antib.do neho nepchali.Skoncili sme v RF s diagnozou oligoasthenoteratozoospermia a po softe sme ostali tehu. Urcite zavisi od druhu zapalu,netreba sa vsak upnut na to,ze antib.ho na 100% zlikviduju.Kazdopadne v RF robia zazraky,takze sa netreba bat 😉

schatje6
10. okt 2013

@bimba8 NR kraj

annetty
10. okt 2013

@bubo780 ta brdo, ze jeden spernos kolko vad moze mat...parada..ale dobre vediet, dakujem za radu 🙂 Nieco urcite mu vybavim, a ked nie on, tak mu ich tam zoberiem osobne 😀
@miscok dakujem za ukludnenie, ze aj s oligo sa da oteho 🙂 a gratulka k drobcekovi 🙂 To je fakt super sprava pre mna 🙂

bubo780
10. okt 2013

@miscok ved prave, ja tomu brnu nejako podvedome verim a taha ma to tam.. urolog mu nic nezistil, dokonca sa mu ani nepacilo, ked sme sa na to pytali.. tak sme patrali na vlastnu past.. je mi jasne, ze jedne atb nespravia zazrak, ani sa na to nespolieham.. uz sme sa tak nejako vnutorne zmierili s tym, ze ivf sa nevyhneme.. ja som ok, takze tiez asi bude stacit soft.. ak sa mozem opytat, mali ste aj isci alebo pisci? ci to zvladli spermose same? my mame astenoterato s pat 92% a este aj zla fragment dna.. inak, gratulka a drzim palceky..

maxag
10. okt 2013

@buba08
to asi nie lebo platis verejne poistenie na SK, ale poistovna ma svojich reviznych lekarov a oni to musia schvalit, idem si zmenit trvale bydlisk, aby som to mohla riesit, tu kde byvam, lebo teraz ho mam na vychode a potom za reviznou lekarkou pobocky nasej poistovne

maxag
10. okt 2013

@jomini ak tym myslis vseobecnu, tak ano, aj ja som vo vseobecnej

lusipe
10. okt 2013

@bimba8 tak som pozrela na papier z rf a je do 7 dna ako mas ty a 8 den kontrola....tak uvidim co mi zajtra povie lekar....teraz sme pichli piatu injekciu, lebo picham az vecer 😉

maxag
10. okt 2013

@buba08 no ja mam na to 2 tyzdne 🙂

miscok
10. okt 2013

@bubo780 Ja som od zaciatku vedela,ze chcem ist do Brna.SR CAR sme ani neskusali.
Mali sme ICSI a PK.Ani to s nami nejak neriesili,bola to automatika.Drzim palce,vsetko dobre dopadne 🙂

bubo780
10. okt 2013

@miscok my ste este neboli nikde, ale tu na sk ma to netaha.. hned ako som sa tu na konikovi docitala o brne, vedela som, ze nikde inde nepojdem.. ale teraz to tie poistovne skomplikovali, tak neviem ako to bude.. :( ak budes mat niekedy cas, mozes mi prosim ta do ip napisat, co ta kolko stalo? ja to toho brna pojdem hoci total za vlastne.. len som teraz bez prace, tak sa tazsie setri.. aj preto som sa spoliehala na tu refundaciu..

buba08
10. okt 2013

@lada_dee ja tiez musim anopyrin brat uz navzdy a v tehu tiez fraxik, u mna to bolo pri poslednom tehu naopak, hned som pichala fraxik a anopyrin az od 6 tt, ako som ti uz pisala, asi mi ho dali neskoro ☹, nevieme :-/ K mojej hematologicke chodim tiez kazde 3-6 mesiacov, na taku velku kontrolu v Mt som bola po roku teraz. Teraz idem po 6 tyzdnoch kvoli tomu, ze uzivam prednison a ten znizuje ucinky anopyrinu.

mirkakn1
10. okt 2013

nedavno som prisla z prace a co to citam....ja idem koncom oktobra na soft, dam si refundovat a uvidim, aj keby nepreplatili, aj tak ma vyjde lacnejsie brno, jak na slovensku, kde dokonca 2/3 hradi poistovna, ale je to hanba 😖 😠

buba08
10. okt 2013

@annetty annett pisali sme o syndrome lepivych dosticiek, to sa vysetruje na hematologii, ale myslim, ze to nerobia automaticky. Ja po prvom MA som bola poslana na hemato, urobili mi vsetky mozne vysetrenia, zistili mi rozne mutacie MTHFR a dalsie a tvrdili, ze pri tehu staci fraxiparin. Pri druhom tehu som teda pichala fraxik, hned som volala hematologicke, ze som tehu a ona, ze fraxik staci. Objednala ma o 2 tyzdne, na kontrole zistila, ze fraxik nestaci, tak mi nasadila aj anopyrin, to som bola v 6 tt, ale uz asi bolo neskoro nasadzovat anopyrin a znovu som potratila. Hned som odisla k inej a ta s hrozou zistila, ze ako je mozne, ze za 4 roky, co som k nej chodila (a vedela, ze som uz raz potratila) mi neurobila toto vysetrenie. Takze to asi vysetruju po spontannom potrate, neviem ci to vysetruje kazdy hematolog, ale na takych specializovanejsich pracoviskach ti to vedia vysetrit. Ja som bola na to v Martine, ale urcite to vysetruju aj v Kosiciach a v BA.

speranza1
11. okt 2013

@ria191 cavles riuska...dik za vysvetlenie co je CA 125...ja sa naozaj uz niekedy stracam v tejto teme 😲 😲 😀 .. tak ako? menzes dosiel?

sally2401
11. okt 2013

...... ☹ ☹ ☹ 😢 tak a dopadlo to tak ako som predpokladala dnes oficiálny test RF negatívny.....

speranza1
11. okt 2013

@sally2401 😔 😔 😔 je mi to velmi luto.....( ja uz v tychto chvilach smutku ani neviem co mam povedat, aby ti aspon troska moje slova pomohli, lebo sama viem, ze mne nepomaha nic...len cas - zabudnut na to, nabrat sily a ist znova do dalsieho boja)

sally2401
11. okt 2013

@speranza1 hmm, čas je najlepší liek, ja som bola na to už troška pripravená keďže som si robila test aj skôr, ale nádej som stále nestrácala, ale už som stratila....., už som poslala mail aj Machačovi či môžem vysadiť lieky a injekcie, a či môžem ísť na KET nasledujúci cyklus alebo treba prestávku.

speranza1
11. okt 2013

@sally2401 myslim, ze ked si nemala nejake biochem. teh. a dostanes normalne menzes ako mas dostat, tak mozes ist hned aj tento mesiac.... vies, kym je telo uz take nabudene a pripravene na tehu....

melisska
11. okt 2013

@sally2401 :( ket bude uspesny🙂

lada_dee
11. okt 2013

@buba08 ...ja som tiež rozhodnutá, že po potvrdení tehu pôjdem buď sem k nám alebo k Chudejovi do MT, kde som bola pred rokom. Prednison znižuje účinok?... Fíha ... To som nevedela... Ďakujem za info.

Držím palce 😉

miscok
11. okt 2013

@sally2401 To mi je naozaj luto. Dufala som, ze sa zvezies vo vlaciku. Najlepsie by bol ist hned do KETu a tam to klapne. Drzim palce.

ria191
11. okt 2013

@speranza1 ahoj speruška ešte nie, ale príde určite 😀 😀 😀 len mi to posunulo plány 😀

ria191
11. okt 2013

@sally2401 ☹ ☹ ☹ hneď môžeš ísť na KET

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre