Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
20. feb 2015

@dalida radsej si pockaj,nema zmysel sa hnat nikam a velmi dobra volba je mat doma glukomer,zistila by si ako si natom realne a ci nahodu nemas ten cukor az prilis nizky aby to nebolo u teba opacne 😉
treba telo nastavit aby babatko neodmietalo,ono je to tak vsetko spolu proprepajane ale hlavne pohoda,ked je pohoda aj telo sa sprava rozumne,mne sa vzdy upravi cukor ked si dam zmrzku z mekacu,nenormalne sa natom z muzom smejeme,ze mi staci zmrzka a vsetko je ok ,dokonca aj tlak sa mi vtedy upravi 😀 asi si telo povie,ze mna,mnam ako mi je dobre 😀 😀 😀

diska
20. feb 2015

@dalida kludne mozes aj mamkin pouizvat,ta mala ihlicka sa meni,das si svoju ,urob to tak ze sa normlane napaps a o 90 minut po jedle si odmeries cukor,potom pred dalsim jedlom no a samo aj rano na lacno,cize pred jedlami,po jedlach a zistis ako to je.
Tvoja mamka ma cukorvku?

dalida
20. feb 2015

@diska ano, ma. Ako jedina z rodiny.

diska
20. feb 2015

@dalida tak oto vacsi dovod ist na diabetologiu,mali byt ti spravit ten test co pijes sladku vodu ,tam sa da zisti ci ide o IR,teda ak ti to este nerobili.Neviem ci je mamka na inzuline alebo len na liekoch ale potom sa bohuzil casto podobne typy cukorvky dedia.

zuzu1108
20. feb 2015

@tinkatinulka @dalida@diska baby a ake mate amh? ked mate PCO? Normalne som sa teraz nalakala ci aj ja nemam ist k diabetologovi 😕 . Ja mam 6,42
A ked sme prve ivf mali v Heliose v Brne tak mi dr. dal len ta k Metformin ze mam ho brat, ze by mi to upravilo nieco ale ja som ho nebrala a povedal, ze vasa chyba mohli ste mat vacsiu sancu otehotniet aj normalne 😕
Tak teraz neviem. A ked chcem ist k diabetologovi niekto ma tam musi poslat?

diska
20. feb 2015

@zuzu1108 zlaty doktor 😀 mal ta poslat na diabetologiu,mne po zisteni PCO poslali hned na ten glukozov test,doktor povedal,ze PCO ide casto ruka v ruke z IR,ale neplas sa ,nieje to pravidlo,odporucanie na diabetologiu ti moze dat gynekolog alebo ovodna,AMH som mala okolo 2 ,neviem presne.

tinkatinulka
20. feb 2015

@dalida no nehrn sa do toho dned uvidis na glukomere že to trosku potrva, možno len mesiac dva, ak

zuzu1108
20. feb 2015

@diska No hej "zlaty" po dvoch kyretoch nehladal iadnu pricinu len povedal skusit este raz ivf a keby to zase zle dopadlo, rozmyslat nad darovanymi vajickami alebo spermiami. A to si mozem zavolat do nejakej ambulancie a povedat ze idem naivf a chcem si dat vysetrit glukozovy test 😅 ? alebo co im poviem?

tinkatinulka
20. feb 2015

@zuzu1108 ja mam 5,84 aspon myslím hned podla hodnoty veceli ze PCO no u mna v Heliose v Mt pan doktor akosi prehliadol perličky na vajecnikoch, mam od neho v karte mladá a zdravá 🙂)
zbehni za gyn nech ti da odporucenie na diabetologiu, spravi atesty a budes vediet..prirodzene tehu neni vylucene

tinkatinulka
20. feb 2015

@zuzu1108 potrebujes odporucanie alebo známosti 😎

diska
20. feb 2015

@zuzu1108 no najidealnejsie by bolo ak by ti gyndos napisal sprievodny lisotk,ze pozaduje ten test a vysetrenia,aby ta neaky mudry diabetolg neodpinkal.

zuzu1108
20. feb 2015

@tinkatinulka@diska dakujem baby 🙂 . S nasim spg prirodzene otehu asi moc nie. No tak sa dam do toho aby som si nasla nejakeho diabetologa 😉 .
Tak ja mam este vyssie amh ako ty 😒 . A ms mavas pravidelne? lebo pri pco su velmi dlhe cykly. Ja mam tak asi 31-32 dnove aj ovu mavam.

ingrid0105
20. feb 2015

@speranza1 ahoj moja ako sa mas? dufam ze je vsetko v najlepsom poriadku, myslim na vas 🙂

speranza1
20. feb 2015

@ingrid0105 no mam sa primerane mojej situacii 🙂 ...som stale v nemocke..uvidime co bude dalej...dakujem, ze na mna myslis, si velmi mila... A ty? Ako sa dari tebe?

tinkatinulka
20. feb 2015

@zuzu1108 no ja som dlho nevedela ze mam PCo stale 28 dnove cykly teraz po hormonoch je to horsie 26-31 dnove a dnes pozitivny ovu test ..juhuuuu..nemavam aždy ovulku ale clostil na mna zabera.preto nebolo podozrenie ale dobre sono je tutovka to vidim aj ja co sa tam deje.

tinkatinulka
20. feb 2015

@zuzu1108 juj žiaden SPG neni taky hrozny aby to neslo, poznam prirodzene pocate deti co otcovia maju azoo..po rokoch ale predsa

zuzu1108
20. feb 2015

@tinkatinulka Aha, takze az podla utz ti to zostili najprv? no inak vaha, mne sa vsetko uklada na bruchu.
Ale ja som nabrala od kedy som zacala s hormonami a nejde a nejde to dolu 😒
Uz sa skusam objednat na diabetologiu 😀

tinkatinulka
20. feb 2015

@zuzu1108 vaha..akože mam plus 26 kil odkdedy som skoncila skolu
😢 😢 😢 😢

zuzu1108
20. feb 2015

@tinkatinulka No neviem, ako na prvy pohlad nieje az taky strasny ten spg. Ale teraz na posledy v decembri z 12 vajok zostalo len 1e. A Otevrel povedal ze je to s najvacsou pravdepodobnostou koli spg. Ze cakal ze budu tak 3 blastocysty a zostala len tato jedna FHB a ta isla aj na PGD. Lebo do tretieho dna sa vyvijali dobre a potom to vsetko zacalo zastavovat.

zuzu1108
20. feb 2015

@tinkatinulka Ja od 2009 plus 10 kil ☹

buba08
20. feb 2015

no baby, ja mam tiez PCO, ale pritom vaha uplne ok, skor k podvahe, pravidelna ovu, cykly tak 29-30 a az na zaklade mojho vysokeho amh 5,89 a kvalitneho utz potvrdene PCO a moja diabetologicka zhodnotila, ze na to, ze som štihla je divne, ze mam PCO

zuzu1108
20. feb 2015

@buba08 Tak ja s mojim amh vediem 😅 😒 .
Bud rada ze si taka chuda 🙂 .

ingrid0105
20. feb 2015

@speranza1 no ak ma byt toto tvoja cesta k detickam, tak to treba ustat a vydrzat a budes odmenena 🙂 ja uz stimulujem utorok ma caka utz, uvidim co bude dalej , ak to bude slabe tak to stopnem, lebo toho 2.3. nastupujem do novej prace a musim nastupit a to je 14 DC. Jednine keby bolo OPU skor 😒 ale uz som sa s tym zmierila a nebudem tlacit na pilu, stane co sa ma stat 😕

isabellaa
20. feb 2015

@buba08 divne ako u koho, tiež som stihla a aj po pôrode naďalej pco:(

tinkatinulka
20. feb 2015

@buba08 ty si potom rarita, ta budu musnifikovat ako zazrak.ale v dobrom.PCO je celkovo svina, vajka aj su ale o kvalite nik nevie..

tinkatinulka
20. feb 2015

no kočky ale ako citam tak dva najvacie strasiaky su prave PCO a endometrioza, asi všetky korcule tu maju daco z tohto..by sme mohli aj statistiku viesť že ktora otehotnela ako ked ma PCO, @diska že

mimika1973
20. feb 2015

@dalida ahoj moja, a kedy si potratila? v ktorom tt??? ☹

speranza1
20. feb 2015

@ingrid0105budem ti drzat velmi prevelmi palce draha.....velmi

buba08
20. feb 2015

@tinkatinulka no tak ja som rarita v mnohych veciach, vsetky tu mame vela diagnoz, ale ja mam fakt ze strasne vela a co sa tyka kvality vajicok, tak u mna nic moc

azzura
20. feb 2015

baby aku ste mali pripravu na KET?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre