Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lemoni86
30. máj 2015

@bergalm ja to mam dost podobne..ked sedim a nieco jem, tak si musim dat za chrbat vankus a byt vyrovnana, lebo mam pocit ze to jedlo nedojde do zaludka. A dost mi brucho tlaci aj na pluca a rebra. A tiez je to tazoba ked chodim, prevaluje. Sa opatrne lebo to boli po stranach brucha atd. Moj chrust je otoceny uz hlavkou dole, ked sa zacne mrvit, citim ze ma okopava na bruchu a odraza sa este k tomu ku krcku (auu) a samoska mocak brr.. No ja sa tesim z kazdeho pohybu. Minule som ho pocuvala s angel soundom, zacalo sa mu ckat 😀, take mile, pocujete to srdiecko a so toho taky smiesny pravidelny zvuk 🙂 Cka sa mu kazdy den aj dva krat 🙂 takze myslim ze tie bolesti k tomu patria, neni utne ist k dr s tym, pokila neodteka zatka, plodovka, pokial nemas velmi bolestive tvrdnutie brucha. Ale ako sa hovori, pre dobry pocit aj tri krat zbytocne ako raz a neskoro.. Drz sa 🙂

lemoni86
30. máj 2015

Inac, postihla ma teraz speci chut, za cele tehu nic az teraz.. Tie magneziove tabletky co beriem musim rozkusat, lebo mam chut na piesok, omietku, proste nieco,len nech to ma taku zemitu konzistenciu 😀.. Mam chut olizat steny, naskrabat z nich nieco a to jest 😀

buba08
30. máj 2015

@gagirl ja som mala schválené za 10 dni

lienka_1
30. máj 2015

@lemoni86 😀 😀 😀

bergalm
30. máj 2015

@lemoni86 tak na jednej strane som rada,ze nie som sama a teda je to ok na druhej mi je nas luto troska ze to musi byt takto...Ale sak uz to musime vydrzat i ked je to niekedy bolestive

gagirl
30. máj 2015

@buba08 dakujem)

gagirl
30. máj 2015

Dnes mali sestrine dvojicky narodeninky.6 rockov...oslava bola dobra..krasne pocasie..ale som si aj poplakala v tajnosti na zachode..kedze tam bolo jedno par tyzdnove babatko prirodzene pocate par mesiacov po svadbe..Jedno rocne dievcatko z ivf z brna na prvy vklad,,,A dalsia mlada kocka neplanovane tehotna.,.Bolo toho na mna dost vela a citila som velku bolest pri srdci..je to take nespravodlive.:( Boze pomoz nam prosim..

evadek
30. máj 2015

@gagirl strasne ta chapem ... toto já prezivam často a mam pocit, ze nikto ma nechápe ...niekedy mám pocit, ze celý svet otehotnie len ja nie ...tolko kamaratiek som už stratila ...ale snad aj raz pride nás CAS

diska
30. máj 2015

@gagirl
@evadek baby prestante lebo placem,ja Vas chapem ani neviete ako,uplne take iste pocity som mala aj ja,uplne naozaj a aj ked som citala ako niektore baby otehu hoc aj po ivf ja som uz bola v stave,ze stale som mala v sebe,ze mne sa to nemoze stat ale niekde este posledne kusky sil vomne mi nedovolili aby som sa vzdala,stale som potrebovala nadej a vedela som,ze ak prestanem skusat tak je koniec.Musite to vydrzat a povedat si raz to pride a potom bude vsetko zle prec,je nas tu vela co sme dlho bojovali,ja od roku 2009 same centra,gyndosi,muza som nahanala vsade mozne ale opatilo sa.Velmi silno Vam drzim palce a opakujte si dokola,ze to zvladnete a budete najlepsie mami na svete.

tinkatinulka
30. máj 2015

@diska krásne si to napísala a treba asi prejsť dlhú cestu do cieľa, verím že preberiem štafetu 🙂 dnes ta dvojitá dúha 🌈 🌈 bola mojim svetielkom

buba08
30. máj 2015

@gagirl @evadek ja mam presne tie iste pocity ako vy baby ☹

gagirl
30. máj 2015

@evadek urcite budeme aj mi mami..urcite ano..ja to viem a citim..len je strasne tazke ked to uz trva par rokov a tolko roznych sklamani pride dotoho..uz ked si clovek mysli ze konecne sa dockal tak znova nieco dotoho zasiahne,,A dnes bolo toho na mna vela..tolko deticiek okolo..strasne to bolelo..ale ja viem ze onedlho budeme stastne..obidve..Velmi ti to prajem moja aby ste sa cim skor dockali toho dna..Drzkaj sa..posielam silne objatie..

gagirl
30. máj 2015

@diska dakujem moja za povzbudenie..verim ze si si tiez presla tazkymi rokmi..a konecne ste sa dockali vasho drobceka..ja stale verim a citim ze onedlho sa dockame aj mi len su situacie ked to proste horsie znasam,..dnes bola jedna taka..Posledne dni som smutna najma z toho ze kolko penazi budeme asi musiet znova dotoho dat..ked pojdeme aj na Pgd..dalsich 1000 e navyse..neviem kde naberiem cca 3500 eur..uz mam myslienky ze kaslem na to..ze nedame ziadne pgd..ale potom zasa pride ten strach a pocit ze by to bolo lepsie..ach jaj..Kocky co otehotneli prirodzene ani nevedia ake stastie maju a kolko penazi a stersov si usetria..Ale nieco bude..VAm prajem veeela zdravia aj s krpcekom..onedlho budes drzat vase vytuzene dietatko v naruci..🙂

gagirl
30. máj 2015

@buba08 :( posielam ti silne objatie..a verim ze coskoro budem aj mi stastne..🙂

buba08
30. máj 2015

@gagirl dakujem, aj ja ti veľmi držím palce, u nas to ešte bude nejaký cas trvať, mam po tomto 3 MA veľké zdravotne problémy

gagirl
30. máj 2015

@buba08 dakujem moja..A co sa stalo?ake mas tazkosti?

buba08
30. máj 2015

@gagirl písnem ti zajtra IP, ok?

gagirl
30. máj 2015

@buba08 ok..dobru noc 🙂

mircalla
31. máj 2015

@gagirl ach moja, neboj, dockate sa, poznam toto - taketo akcie su narocne, aj tie tazke chvilky ked pridu...ta ako ako cierny mrak, strasna tazoba a uzkost, mna to tiez chytalo, niekedy to bolo lepsie, niekedy horsie. najhorsie rano, ked som sa zobudila.ja sa priznam, ze stacilo mi vidiet mamicku s kocikom, bolo mi do revu, a dost som sa umyselne akciam s detmi vyhybala...nezvladala som ich
Velmi ti to prajem, aj ostatnym samozrejme....TO PDG by som isla do toho, budes kludnejsie, nas vsetky pokusy stali az asi 18 000 euro,kedze sme sli cez darcovske a mimo poistovne....nech to mas rychlo schvalene a zacnete, potom dostanes novy prilev energie, to cakanie je najhorsie...

@silvia545 ako ste sa napokon rozhodli?

Vsetkym snazilkam vela trpezlivosti - ozaj ozaj baby verim tomu, ze kto sa nevzda sa docka, v tejte teme je vela takych, ozaj, co poznam sa vsetky dockali, i ked ozaj si presli dlhou cestou

ja viem, dobre sa mi hovori, ale tieto pocity som mala 6 rokov kym sa zadarilo uplne identicke

matusik6
31. máj 2015

@mircalla krásne si to napisala🙂

matusik6
31. máj 2015

@gagirl
Ja som.cakala mesiac

bergalm
31. máj 2015

@gagirl moja presne viem ako sa citis,ja som toto prezivala min.rok ked v rodine porodila vo Februari 1neter,v Marci 2neter a v Juni mal byt nas velky den a namiesto toho nam ostali oci len pre plac....Ja som nebola schopna sa ist pozriet na opacky,nervovo som sa zrutila ☹ ale nieco vo vnutri ma hnalo ,ze sa to musi podarit aj nam...Ak mas taku chvilu len si poplac ja som vyplakala tolko slz potajme ,ale potom pride ten zlom aj u Teba uvidis.Viem kopec penazi to stoji,premyslat odkial ich vziat,poznam to len musis si povedat,ze to zvladnete hlavne,ze mate jeden druheho,dietatko pride urcite

tinka9075
31. máj 2015

@gagirl neboj budeš maminka veľmi ti to prajem 🙂 🙂 ja keď som prvý krát otehotnela tak kamarátka tiež o mesiac neskôr také sme boli štastné lebo sme sa na bábo tešili ,,,ja som potratila tak prišla za mnou a plakali sme spolu 😒 😒 keď sa jej narodila dcérka tak mi napísala sms že je už mamina bola som štastná že ona to dotiahla až do konca 😉 😉 všetky neúspechy prežívala so mnou ako by bola moja sestra ,,,no a keď som čakala dvojičky ona prvá vedela že som tehotná tak zase sme plakali ale od štastia 🙂 🙂 ono je to tažké hlavne keď ideš niekam a tam plno detí keď sme z mužom niekde šli na aute a videla som maminku z kočíkom vždy som mu hovorila že ako jej závidím že má bábo a teraz keď ja kočíkujem som taká štastná že ich mám drobcov vytúžených 🙂 🙂 🙂

saldiv
31. máj 2015

@mircalla prosim ta mohla by si mi napisat kolko vas stal ten pokus s darovanymi vajickami? Asi to caka aj nas.... Budem samoplatkyna Lebo zijem v zahranici.

evadek
31. máj 2015

@gagirl mne v den ked mi robili kyret , tak mi kamoska napisala SMS,ze sa jej narodila dcerka ... tak hrozne som plakala ... spolu sme si plánovali kocikovanie ..a ked ona rodila ,MNA čistili :( nikdy nezabudnem na jej dcerkine narodeniy ... 03.03.15 ...

evadek
31. máj 2015

@buba08 je to hrozné .. nielen,ze vsetky lieky mi zničili zdravie -zaludok, ale ta socialna izolacia-kamaratky maju deti, financna stránka a nasledne je to zaberacka na vztah ... ale my to dáme ..musíme .. @gagirl

mircalla
31. máj 2015

@evadek ja som potratila 25.7 2009, boli to darovske a ziadni mrazaci. presne rok na to sa narodil maly...takze z hrozneho datumu sa stal krasny....este som si cely cas hovorila, nech to nevyjde nahodou na 25. 7, ze to je zly datum... (termin bol 4.8), ale napokon to tak vyslo

buba08
31. máj 2015

@evadek ano je to tažké, ja mam po 3 kyrete tiez veľa zdravotných problemov, stratila som pri kyrete veľa krvi a stale sa z toho telo nevie spamätať ☹, som neskutočne unavená a o pohľade na kociare radšej ani nepisem, je to veľmi náročné na psychiku

evadek
31. máj 2015

@mircalla 🙂 kiez by sa kazdej jednej snazilke podarilo splnit si svoj sen....a zly datum si pekne nahradila dobrym....aj ked viem,ze na oba datumy nezabudnes...podarilo sa ti to🙂...

evadek
31. máj 2015

@buba08 ja viem...je to hrozne ...obdivujem ta ako si to zvladla....a dufam,ze dalsi vklad uz bude vitazny...
fakt je to hrozne na psychiku aj na organzmus....
Ja zbieram sily na dalsi vklad na jesen..uvidime ci vyjde...minuly rok mi ten jesenny pre zle vysledky zo stitky nevysiel...uvidim...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre