Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

tinka9075
15. jún 2015

@lina129 na sk som bola 3x na iui a nič 3x na ivf 2x sa podarilo ale skončilo MA 😒 😒 3x som otehotnela prirodzene ale tiež to skončilo MA 😖 😖 problém len ten že som vždy potratila,,po iui som brala anopirín prednison a fraxiparín som si pichala celé tehotenstvo 😉 😉

lina129
15. jún 2015

@tinka9075 juuj tak to si toho mala dost za sebou ☹ Ale super vyslo to iui 🙂 Mala si z toho lepsi pocit ako na sk? Ja som bola tiez 3x na iui na sk a nic ☹ Tehotna som este nebola...tak mam obavy, ale tu mi to sam otevrel navrhol...tak ideme do toho 🙂 Na sk mi dali po iui Utrogestan...tu nedavaju nic? Este sa spytam,ked mi poslali recept mailom, tak mi liek vydaju na takyto vytlaceny recept? Dakujem

tinka9075
15. jún 2015

@lina129 mala som pocit super ja som to cítila že iui sa podarí aj muž tomu veril,,áno po iui som mala utrogestan som zabudla napísať,,,,,mne recept vypisoval po iui doki v Brne 🙂 🙂 vybrala som si ho dole u nich v lekárni 🙂 🙂

freyahope
15. jún 2015

@lina129 mne na vytlačený recept v pohode lieky vydali, teda v niektorých lekárňach frflali, ale nakoniec aj tak vydali. Ale samozrejme rátaj s tým, že si budeš platiť plnú sumu liekov.

crazybabenka
15. jún 2015

babule.....nedali ste si niektorá vyšetriť tie trombofílie či ako sa to volá v Brne? koľko vás to stálo?

buba08
15. jún 2015

@crazybabenka mne to vyšetrovali u doc. Dobrotovej v Martine, ale ma strašne dlhé čakacie doby. Podľa mna to bude v Brne dosť drahé, nemôžeš si to dat na Sk, Martin mas pomerne blízko, však? Myslím, ze nejake baby boli aj u niekoho iného v MT, kedže u nej sa čaká dlho na termín aj na vysledky

crazybabenka
15. jún 2015

@buba08 Hemo-Medica sem som volala....ale strašne dlhá čakacia doba 😒

buba08
15. jún 2015

@crazybabenka ja som u Dobrotovej čakala na termín 2 mesiace a na vysledky 2,5 mesiaca :-/, ale bola som na to vopred upozornena, ze to bude tak dlho trvať

freyahope
15. jún 2015

@crazybabenka
@buba08 baby, to sú teda doby... ja som na iné vyšetrenia tiež čakala dlho, ale akurát toto som mala relatívne rýchlo, odber mi spravil gynekológ, poslal to do Bratislavy a výsledky možno o mesiac, už si presne nepamätám. Crazybabenka, ak chceš vedieť cenu v RF, už som ti písala, normálne si zavolaj na recepciu, sestrička si to nájde a hneď ti povie, ale tiež si myslím, že to bude pálka

crazybabenka
15. jún 2015

@freyahope ja som už písala svojmu gyndošovi....ten mi napísal...že to nerobí.....a odporučil ma na tú Hemo-Medica v MT ....zajtra zavolám do RF....a uvidím

buba08
15. jún 2015

@freyahope viem, ze v KE to netrvá tak dlho, ale moja bývala hematologicka strašne trvala na vyšetrení u Dobrotovej v MT a nakoniec nechcela jej závery zobrať do úvahy, uz som ju zmenila

buba08
15. jún 2015

@crazybabenka skús ešte niekoho iného nájsť na nete, nečaká sa všade tak dlho, ona je vraj vychyrena odborníčka a chodia k nej ľudia z celého Slovenska, preto ma take dlhé čakacie doby

freyahope
15. jún 2015

@buba08 dobré kocúrkovo 😒

buba08
15. jún 2015

@freyahope no asi tak, cele to trvalo skoro 5 mesiacov a ona si aj tak urobila svoje, jednoducho sa rozhodla, ze mi nedá lieky, ktoré Dobrotova odporučila, ked som sa ohradila prečo neberie do úvahy odporúčania Dobrotovej, tak ma skoro zozrala, ze ako sa opovazujem diktovat jej liečbu, tak nechápem, na co ma tam posielala, viac som tam nešla a vymenila som ju

scheflera
16. jún 2015

@lina129 Mne posielali recept v obálke poštou,ešte som sa čudovala,prečo nie mailom.No asi niektoré lekárne s tým majú problém 😠

lina129
16. jún 2015

@scheflera dakujem, aj mne volali, ze mi ten recept poslu aj postou, len ja uz musim zajtra uzivat a neviem, ci mi to dovtedy stihne prist ☹ nevies za ako dlho prisiel ten recept postou? dakujem

freyahope
16. jún 2015

@lina129 A neskúšala si na ten vytlačený recept vybrať lieky?

misenaf
16. jún 2015

Baby dopredu sa informujem ze ci v RF davaju zakazdym predlzenu kultivaciu aj ked je povedzme 1-2 embryjko na transfer.

freyahope
16. jún 2015

@misenaf ak sa ich oplodní viac, dávajú PK, ak ostane 1 embryo, vkladajú na 3. deň. Tak mi to bolo povedané vždy po OPU. Nech stimulka pekne zaberie 🙂

lina129
16. jún 2015

@freyahope zatial som neskusala, chystam sa dnes skocit do lekarne, alebo tam zavolam, ci by mi to vydali aj na vytlaceny recept... kedze uz zajtra by som mala zacat s uzivanim, tak je to tak na knap... dufam, ze mi to vydaju 😕

freyahope
16. jún 2015

@lina129 len nestresuj, vydajú. Ak sa budú tváriť, hoď na nich psie oči. Mne v každej vydali. Dokonca raz mi z Brna posielali v nedeľu recept a v utorok som mala začať stimulku. V nedeľu som utekala do kauflandovej lekárne s vytlačeným receptom, v pondelok ráno mi to objednali a poobede som si už injekcie odnášala domov.

misenaf
16. jún 2015

@freyahope dakujem ti a v RF vkladaju aj 2 embryjka? Mne v Iscare nechceli vlozit nikdy 2 . Este prosim ten 3 den sa rata aj den ET? Cize den ET je prvy den alebo az den po ET je prvy den? Uz som zabudla ako sme to ratali. Dufam že som to moc nepoplietla.
Bojim sa tej strasne slabunkej stimulky aby bolo aspon par vajicok .

jomini
16. jún 2015

@lina129 ja som si vsetky lieky vybrala na ten vytlaceny recept, origos som stratila 😔

scheflera
16. jún 2015

@lina129 myslím,že tie 2dni to trvalo.neboj,v nejakej lekárni ti to isto dajú.ved aj tak za tie lieky si platíš sama.môj recept si dokonca lekárnička nezobrala.bola nedeľa,súrne som potebovala duphaston,a mala som na tom istom aj utrogestan,tan nemali,našťastie som mala doma.teraz mám doma aj lieky aj ten recept 😀 keby mi ešte dačo chýbalo...použijem ho...

freyahope
16. jún 2015

@misenaf štandardne vkladajú jedno embryo, ale je to individuálne, viem, že jednej babe sami navrhli vzhľadom na predchádzajúce pokusy vložiť dve. A keď budeš po ET, rátaš ako prvý deň ten nasledujúci po ET. Drž sa, určite to bude dobré 🙂

crazybabenka
16. jún 2015

@freyahope tak v Brne tie trombofilie stoja 6000

freyahope
16. jún 2015

@crazybabenka to je dosť, ja to vždy na niečo prepočítavam a toto je pomaly jeden KET. Pôjdeš tam alebo budeš hľadať ešte niečo s kratšou čakacou dobou na Slovensku?

tinkatinulka
16. jún 2015

@crazybabenka obrat sa na dr.Drakulovu, v Ba Kramáre..

skaredekacatko
16. jún 2015

@crazybabenka a do blavy si neskusala do synlabu k pani drakulovej .mna zobrala na druhy den kedze som jej povedala ze som akurat objednana do medirexu a ze z blavy nie som a ze som piala mail ale neodpovedala a ona ze mala dovcu tak preto a ze ked uz som v ba tak ms zoberie vobec to netrvalo dlho zskladne info chcela kukla trochu do papierov z brna a zaciarkla vsetko co sa dalo zobrali mi tusim 7 ampuliek krvi a o mesiac boli vysledky a zadara.

crazybabenka
16. jún 2015

@freyahope
@skaredekacatko pôjdem k tej Drakulovej 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre