Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
7. aug 2015

@buba08 no pekne ta pokladnicka ci co to je za pani bola taka odmerana ta som sa ani neopovazila opytat 😀 no skoda tie testy boli super spolahlive 😎 bude musiet stacit aj mamatest

buba08
7. aug 2015

@dafy tam budu take kolajnice, ze aj najobycajnejsi test ich ukaze 😉

dafy
7. aug 2015

@buba08 haha si zlata ale tentokrat sa drzim pri zemi 😝 ale tak uvidime no...pri malom sa oddychovat neda takze akcna budem kazdy den uvidime ci to zvladnu bublinky 😀 uz dnes som behala hore schodmi za malym bo sa zobudil s takym placom ze az 😲

buba08
7. aug 2015

@dafy ja si myslim, ze prave toto je cesta k uspechu, ze sa na to nesustredis a vyjde to

gabca225
8. aug 2015

@dafy dávaju len si musíš vypytat,nebo ževraj ma nizku sensitivitu.co je podla mna blbost. Mne ukazal spravne, len sa dlho caka kedy ukáže //.drzim palceky nech sa pekne zahriskaju

1laura1234
8. aug 2015

Dievčatá jedna otázočka,po ET ste hneď cestovali domov alebo ste ostali noc,dva v Brne?Som z východného slovenska,cize cesta domov dost dlha,tak preto sa pýtam.Dakujem.

crazybabenka
8. aug 2015

@1laura1234 ja som šla vždy domov 😉

dafy
8. aug 2015

@1laura1234 ja som z KE a vzdy sme isli domov☺mna moj muz este aj po ceste vyvratil zo sedadla lezals som vzadu aute prudko zabrzdil 😀 a zrejme sa damian vtedy aj zakusol😂😂😂

1laura1234
8. aug 2015

@dafy dakujem krasne,tak asi to urobim aj ja tak 😀😀😀ja som tiez z Ke,takze sa nebudem stresovat a pekne pojdem domov,popravde vobec sa mi nechce tam byt dlhsie.

tlucka
8. aug 2015

@ria191 Baba jedna, prosím ťa, ty čo robíš? Jednej pliagy sa zbavíš a druhú dostaneš? Dúfam, že sa z toho čo najskôr dostaneš. Čakám na teba 🙂 Nech už konečne aj západniarky tehotnejú a rodia krásne detičky 😀 😀 😀 😀

tlucka
8. aug 2015

@dafy Perfektné embryá 🙂 Držím veľmi palce, môžeš sa tešiť na dvojičky 🙂 😀

dafy
8. aug 2015

Inač dievčatá po ceste som videla na kope asi 10 bocianov ked nie viac 🙂 tak som ich poslala vsetky na západ 😀

buba08
8. aug 2015

@dafy no mohla si este nejakeho nechat aj na vychode pre nas ostatne 😉

lilitela
8. aug 2015

Ahojte baby, prosim vas o radu. Mala by som zacat spolu s transferom uzivat Aspirin, Clexane, kortikosteroidy. Zatial je to iba v stadiu naplanovania. Ak ste prosim vas niektora toto uzivali, ktory den ste s danym liekom - preparatom zacinali vo vztahu k transferu? V den transferu, alebo este skor? Alebo az po? Dakujem

mircalla
8. aug 2015

@1laura1234 lekari tvrdia, ze v pohode cestovat, dokonca i lietadlom
kludne si dajte nejaky obed po ceste

1laura1234
8. aug 2015

@mircalla Ďakujem krásne.😊

1laura1234
8. aug 2015

@crazybabenka ďakujem za odpoveď.😊

zuzu1108
8. aug 2015

@lilitela ja som anopirin zacala užívať odo dna ms a clexane od dna vkladu. Kortokoidy som nebrala.
Aku dávku anopirinu ti dali?

roberta31
8. aug 2015

@speranza1 super,kraaaasna sprava! gratulujem a prajem vam velmi vela zdravicka,lasky!
Ako to nakoniec prislo,planovana sekcia? kolky tyzden si bola? tesim sa na fotecky! 🙂

gombicka
8. aug 2015

@lilitela ja som Clexane aj Prednison zacala brat spolu s tabletkami na pripravu na KET, cize 20 dni pred transferom. Podla doktora z RF stacilo clexane az od dna vkladu, no zase podla hematologicky je najlepsie brat aspon 6 tyzdnov pred vkladom. Ja som tentokrat Clexane som nechcela zacinat skoro, lebo predtym som zacala a stimulky sa vzdy poposuvali a skoncila som brat clexane aj 4-5 mesiacov zbytocne. Teraz som zacala az ked som vedela, ze idem na to. A preco mas aj aspirin?

izabela7
8. aug 2015

celkom fajn relacia aj s dr. Ondrejcakom: http://www.ta3.com/clanok/1067059/je-dieta-samo...

mircalla
8. aug 2015

@izabela7 nepozerala som, ale dr. ondrejcak je moj oblubenec...inak sa vyjadril, ze vsetkym,co sa touto cestou pokusaju o dieta a nezvdavaju sa velmi fandi

lilitela
8. aug 2015

@zuzu1108
@gombicka Praveze nemam nic presne stanovene, uz davnejsie sme sa dohodli, ze skusime aj toto, nakolko mam za sebou 7 transferov, a z toho jedno chemicke a jeden potrat, lenze sa nevie, ci boli "len" zle embrya alebo aj iny problem, a proste sme sa dohodli, ze nebudeme spekulovat s vysetreniami, ale proste nasadime, co by mohlo pomoct. Ale nemam ziadne konkretne info, vzdy sa musim dotazovat, ze co, kedy, kolko, odkedy a pod.

zuzu1108
8. aug 2015

@lilitela No ak nemas porobené vyšetrenia tak potom takto len "strielať" a skúšať kombinácie liekov.
Nemas ani reprodukcnu imunologiu a hematologiu urobenu?

lilitela
8. aug 2015

@zuzu1108 Iba nejake "zaklady". Ja sa ale vcelku stotozujnujem s nazorom lekara - manzel ma zly spermiogram. Dat si halosperm by nas vyslo povedzme (strelim z brucha) - 100 eur. A potom by sme boli aj tak nuteni si dat PICSI - povedzme 150 eur. Tak kaslem na Halosperm a rovno dame PICSI... Takto to vnimam aj s touto liecbou - co budeme behat po lekaroch, stracat cas, a nakoniec sa mozno ani nic nezisti - dame rovno medikamenty a hotovo. Ak nezaberu, tak nam uz nic nepomoze, musim sa zmierit, ze uz dalsie dieta mat nebudem...

zuz696
8. aug 2015

Ahojte baby som po KET a na 14.den po KET som mala hcg v krvi 3459...ta hodnota je velmi vysoka...vložená 1 HB...na uzv je gestačný vačok len jeden .... hodnota za dva dni stupla na 6840...
co si o tom myslite? mali ste to niektorá?

pufa
8. aug 2015

@zuz696 ahoj. Ja to vidím tak ze je uz dobre zahniezdene a stihlo vyprodukovať dost hcg. Nie každá žena pri ultrazvuku na 14 den od KET vidí gestacny vacok. A tiez som nepočula ze by existovalo "nebezpečne vysoké hcg" 🙂 dúfam ze ma nikto nevyvedie z omylu! Za mna - gratulujem, tes sa 🙂

zuz696
8. aug 2015

dakujem,ale že vraj je to dost vysoké tak sa bojim,čo sa s toho vykluje

zuz696
8. aug 2015

@pufa ale zatial som nenarazila na nikoho kto by mal 14 den po ket také vysoke hcg.,tak som skôr znepokojená

pufa
8. aug 2015

@melisska bože, aky je uz veľký! Krásny Janík 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre