Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

dafy
2. sep 2013

@tinna13 tak ktorá je potom najlepsia? inác ty si platila teraz za ultrazvuk??

liana_k
2. sep 2013

@mimika1973 ja som vtedy brala na tu sliznicu estrofem

holly74
2. sep 2013

@dafy no na každý recept sa dáva číslo diagnózy...takže asi od toho akú ti napísala diagnózu to preplatenie/ nepreplatenie záleží...

tinna13
2. sep 2013

@dafy tazko povedat ktora je najlepsia, ja som spokojna s vszp, nikdy som nemala s nicim problem. Za sono nikdy u svojho doktora neplatim

miscok
2. sep 2013

Baby, ked tu tak riesite platenie, ako je to v Reprofite? Platim naraz celu sumu pred alebo po. Alebo je to nejak na ciastky, cize najprv za OPU a neskor za ET, pripadne KET, ak k nim dojde?

holly74
2. sep 2013

@miscok Ahoj, platíš až v deň ET, prípadne Ti v ten deň dajú faktúru s myslím 14-dňovou splatnosťou.

miscok
2. sep 2013

@holly74 Super, dakujem za info 😉

nelly3
2. sep 2013

@dafy
inac aj pregnyl, minuly rok som si doplacala na recept ani nie 1€, zopar centov a teraz som si ho hradila cely cca 13€, ze poistovna ho uz nepreplaca, nie je to vela, ale aj tak 😠

bubo780
2. sep 2013

je tu dost vela info, ktore mozno budem potrebovat.. dakujem za ne.. caka ma este par vysetreni a podla vysledkov sa uvidi co a ako dalej.. ale IVF ma asi neminie.. ☹ na 95% som rozhodnuta pre Brno, takze akekolvek info ohladom Brna je pre mna poklad.. a zvlast, ak to obsolvoval niekto z vychodu - z okolia KE.. vsetko od zaciatku az do konca - samozrejme uspesneho.. od objednania, konzultacii, jednotlivych vykonov, liekov, financii, cestovania, atd..

dafy
2. sep 2013

@nelly3 ako pregnyl chápem lebo je to vyslovene na IVF ty si uz ako samoplatca??? inac ja za pregnyl som platila 5eur 😕

nelly3
2. sep 2013

@dafy
nie islo mi to cez poistovnu, myslim, ze od septembra sa nieco zmenilo, ved pregnyl takisto neberu len co idu na IVF.

nelly3
2. sep 2013

@dafy
zajtra sa nato opytam mojho gyn. lebo mi vtedy tvrdil, ze budem len malo doplacat a sup v lekarni plna suma, ze sa hradi uz cely 😕

dafy
2. sep 2013

@nelly3 vies čo uz mám v tom mišung 😀 😀 ale ze má v tom chaos aj gynekolog a nevie co moze co nie tak potom uz neviem ..radsej ti to daju zacvakať ako keby to mali zistit uz mi to tak pripadá 😠 ...ja som platila aj za ultrazvuk som zvedava ci aj v stredu opýta 7eur 😕

nelly3
2. sep 2013

@dafy
oprava od augusta, no ved to, strasne.

lienka_1
2. sep 2013

@nelly3 Nely, kondom nemusite. Ak nemas potvrdene protilatky proti spermiam, tak by to bolo zbytocne. Kondom sa ordinuje iba vtedy, ak protilatky su, aby sa telo zbytocne nedrazdilo. Ja som mala celkom vysoke hodnoty a Koudy vravel, ze na to mame zabudnut a uzivat si. Tak teraz si vyber 😀

sarasota
2. sep 2013

@gaga83 nakoniec sa nam oplodnilo 6 vajok fesi mal vela prace tak sa trosku sekol s poctom.Vklad mame v piatok o12.30h.

mimika1973
2. sep 2013

@sarasota tak to mas super, 6 oplodnenych vajok, len pri clostyle a 75ui merionalu! dobre reagujes na stimulku potom a ak mate aj spermose dobre, tak ja nevidim ziadny problem aby to nevyslo! 😉 Proste je to na dobrej ceste 😵 !
date si dve bubliky vlozit? 🙂

sarasota
2. sep 2013

@dafy tak poprosim@melisska-u nech ma dobre ovracia tehu. virusom nebudem sa na nu hnevat 😀

sarasota
2. sep 2013

@tinna13 krasa nech drobcek rastie do krasy 🙂

sarasota
2. sep 2013

@mimika1973 clostil a 150 jed.menopuru spermose nie su celkom v pohode ale zatial stacia vlastne.Vzdy som si dala dve 😉 velmi lubim moje bublinky a verim im 🙂

melisska
2. sep 2013

@sarasota ved uz som rano 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yanka1
2. sep 2013

@gaga83 @lubicaligocka
kocky, tak OPU mam za sebou ... z 20 folikov vyprodukovali 10 vajicok ... potvrdili mi ten OHSS, rovno mi tam po OPU dali aj infuziu proti tomu + predpisali lieky na ohss + kazali veeela pit a veeela bielkovin, vraj to trosku pomaha ...
OPU mi robila dr.vitouskova, bola mila, aj ta anesteza bola v pohode, brusko trosku boli ...
strasne sa bojim, ci budu vajka zrele a bude co oplodnit
a tiez dufam, ze spg partnera sa nejak brutalne nezhorsil, lebo tento vysledok nam nepovedali ...

mimika1973
2. sep 2013

@melisska aj mne potom nabuduce posli tehuvirusikygrcky, to beriem!!!! 😀

mimika1973
2. sep 2013

@sarasota jasne, ze im treba verit, ved krasne sa oplodnili vsetky, su sikovne ako ich mamina! 😵 😀
Aj spermose pekne zapracovali, vsetko je idealne, tak nech to takto pekne pokracuje aj nadalej, rychlo chytaj tehuvirusikygrcky od Meli!!!! 😝 😀 😀 😀 😉 😉

mimika1973
2. sep 2013

@yanka1 10 vajok, to je krasa, je co oplodnit, neboj! 😉 urcite bude nieco dobre zrele! 🙂
vy mate tiez zly spermogram akoze? no to uvidis, ked ti poslu mailom, ja som to dostala na druhy den vysledky z odberu spermosov 🙂
Drzim palce na zajtrajsi vysledok oplodnenia! 😉

yanka1
2. sep 2013

@mimika1973 mimi, naposledy sme mali 95 % patologiu ... stelcl povedal ze pri IVF to nie je az taky problem, tak dufam, ze tam nieco nasli a ze sa to nezhorsilo od minula 😒
fakt dufam, ze budu aj zrele, ja neviem, ci som paranoidna, ale zdalo sa mi, ze sa dr. tak nejak zvlastne tvarila ...
snad som bola este zmagorena z narkozy a len sa mi to zdalo 😀
vsak ona po odbere este asi nemohla vediet zrelost/nezrelost vajicok, nie 😉

mimika1973
2. sep 2013

@sarasota ty si mala 4 ci 6 vajok pri OPU? vcera si pisala, ze 4 mate, a dnes sa 6 oplodnilo? 😝 😀 😉

marverka
2. sep 2013

@yanka1 ato si mala soft?

yanka1
2. sep 2013

@marverka
hej, soft , stelcl napisal, ze pojde o mierne silnejsiu stimulaciu ...
2-6 dc clostil 1-1-1
2-11 dc merional 2 ampulky

ty mas co ?

mimika1973
2. sep 2013

@yanka1 ano, najlepsie je urcite cakat na zajtrajsi oplodnujuci den 🙂
urcite z tych 10 vajok budete mat krasne embryjuska, verime!!! 😵
Mne pri OPU hovorili, ze mame 4, hoci jedno bolo nezrele,ale ze oni to este dozrievaju ci ako, a skusia tiez oplodnit, ale sa neujalo, mali sme teda len tie 3, a len 2 zostali na PK, to tretie sa stoplo na 3.den. No nevyslo mi to, tak sa chystam na dalsi pokus veru...ale raz to vyjde, musi!!!! RF je moja posledna sanca! 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre