Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
15. júl 2011

@pikha blahoželám, prišiel na svet krásny, úžasný človiečik 😵 😵 😵 . Prajem Dianke šťastný život a veľa lásky, vám rodičom prajem aby vám stále prinášala len radosť.

callex
15. júl 2011

@sisab do toho labaku to funguej tak ze sestricka ti musi zobrat krv a odnesies si to tam.ale kedze si to mala nulu tak neviem ci ti ju bude chciet zobrat..skus nejaku inu ak mas dobru alebo znamu.trebars u obvodneho.a naozaj je divne ak rf test reagoval a ty mas nulu..mne horko tazko nabehol ked som mala 2000hodnoty.a v tescu v nitre mavaju mamatesty bez problemov.ber ten utros a uvidis ci sa mrcha spusti.
@miminkad dzban musi byt vonku..
@dalida vitaj a dakujem za gratulaciu.vodicka v piestanoch bol super ale bolo to tam drahe nakolo mali zmluvu len s unionom.v rf ta to vyjde od 800eur vyssie..zavisi ake lieky.vyhodou u nich je ze ta nechcu vyzmykat z penazi.ako napisala rebeka ides tam na konzultaciu, potom na OPU a ET..kontrolne merania sme mnohe riesili cez svojich obvodnych lekarov.do RF sme len odmeilovali alebo zavolali vysledky.to je takisto super ze komunikacia prebieha aj cez emaily.

rebeka33
15. júl 2011

@callex no dúfam,že ešte chvíľu tu s vami pobudnrm, aby malá dorástla, v brušku je jej dobre 😵 .
No a kočík vyzerá naozaj výborne, som spokojná, je taký ako ho majú na nem. stránke a tá olivová je našťastie svetlučká , takže to podľa mňa bude fajn pre kočku a z mrázika môže byť aj chlapec 😀 . Ak sa niekomu páčil odporúčam.
@sisab mne vzali krv v labáku, platí sa tuším +1e ,ale ja som protekčná, lebo s nimi robím asi 10rokov 😉 😀 .
@mima263 no koľko košičaniek, super, teším sa. Ja všade robím reklamu, hlavne u lekárov. Mne to hovoril Štelc pri et a potom mu došlo ,že je to asi nevhodné, tak sa zasekol., že nabudúce mi dá adresu 😀 . Ale určite ti ju dajú . držím palce.

bayley
15. júl 2011

@luly3 ty sa máš, že nemusíš ani nos vystrčiť 🙂 si na PN?
@lenka_21 dobre si mu dala 😀 😀 😀 😀 super!!!! tiež by som ťa milovala 😀 😀 😀
@sisab no ty to máš veľmi napínavé 😲 dosť čudné, že RF test vyšiel pozitívny a hcg z krvi nula 😕 ak sa dá, zožeň niekde mama test.....
@cherry1981 @dalida určite odporúčam RF, som si istá, že budete spokojné 🙂

ja som bola včera na utz, drobček krásne podrástol, máme 2,7 cm, čo zodpovedá ukončenému 10 tt, už krásne hýbal nožičkami a ručičkami 🙂 mám z toho obrovský zážitok 😵 😵 😵 😵 😵 😵

callex
15. júl 2011

@rebeka33 tak este si pockame na tvoje skusenosti s kocikom.
@bayley super gratulujem.je to sranda vidiet ako sa tam to male stvorenie hadze prehadzuje plava. 😀

lenka_21
16. júl 2011

@sisab Jaaaj moja, teraz to citam ... no ako pisali baby, pokial nedorazi mrska, este by som skusila jeden odber krvi ... do akej doby ti na tom RP teste nabehla druha ciarka? Ja mam mamatesty (nakoniec som ich zohnala, ale nepouzila 😉 😉 , ale ja som v NZ ☹ Opat mozem skonstatovat, ze poznam kocku, kt.mala aj krv negativnu a nakoniec bola tehulka ...

@mima263 Ak si chodila do Heliosu, tak si daj urobit hysteroskopiu tam ... je to dobre centrum a Krajko to robi supeeer, budes spokojna. Pokial viem, tak sa za to na SK neplati ... neviem ako v Brne....

@dalida Vitaj spat ... verim,ze tento rok bude pre nas uspesny 🙂 😉

@rienok Ahooooooooj, uz si mi tu chybala ... 🙂 😉 🙂

@rebeka33 Kamoska kupovala zeleny kocik, lebo nevedela ci to bude chlapcek, alebo dievcatko ... je to pekna zelena farba a dievcatko v nej vyzera supeeer a urcite aj tvoja malicka olivovej bude krasna 😅 🙂 😅 ... pridem pozriet ... crta sa mi cesta na vychod a tak Vam tam rovno zorganizujem stretko 😝

@bayley 😀 😀 😀 No po tych rokoch behania po lekaroch sa clovek otuka a ja nie som ten najtichsi tip (ze
@callex .... 😀 😝 😀 😝 ), takze si poviem svoj nazor ... kocka, kt.tam chodi tiez sa na mne zabavala, ze Doc.asi musel byt zo mna prekvapeny, lebo on je taky veeelmi vazny, medicinsky, tabulky nepustia a asi nema velmi rad ked mu niekto oponuje 🙂 😉 🙂 ... ona to zazila tiez, lebo mala svoj nazor 😅 Na druhej strane viem, ze je odbornik ale bolo by dobre keby nevidel veci cierno-bielo 🙂 😉 🙂 Napr.on to DHEA hned zavrhol, pisala som si o tom s Machacom a on mi potvrdil, ze to moze pomoct, mam to vyskusat a urcite ho budu zaujimat vysledky 🙂 😉 🙂
K UTZ blahozelaaaam ... je to krasny pocit vidiet babetko 🙂 😉

lenka_21
16. júl 2011

Babyyyy, hovorila som s Kajkou39 ... pozdravuje Vas, bola si oddychnut v Tunise na dovolenke po neuspesnom IVF a teraz sa uz citi lepsie ... podla mna este jedno IVF da (ona to este nevie 😀 ), ale teraz si chce oddychnut 🙂 😉 🙂

@miminkad a ako sa ma @leamax?

Baby, a kedy dame stretko?????

miminkad
16. júl 2011

@lenka_21 leamax vcelku ok.chysta sa vybavit tie lucky,riesi vysetrenia a ma trosku zdravotne problemy,ale to bude urcite ok.

sisab
16. júl 2011

Ahojte dievcata, tak som sa uz na to nejak vyspala. Dnes som skusila test a je negativny, ms zatial nedorazila, len slabe spinenie, bez sliznice. Tak uvidime do pondelku. Neviem, co to bolo s tym vcerajsim testom. No nevadi, uz som posmutila a ideme dalej. Manzel sa zachoval uplne super, zase ma podrzal, ja som bola strasne smutna hlavne kvoli nemu, viem, aky super otec by z neho bol. Ale ved to kazda asi poznate.
Inak akurat koncime psychopripravu na adopciu, takze od augusta-sept. by sme mali byt v poradovniku 🙂 Na to sa tesim.
Teraz momentalne nebudeme riesit nic, asi po novom roku sa vratime do RF.

lenka_21
16. júl 2011

@sisab Ahoj .... tak vitaj v klube na adopciu i ked mi je luto, ze sa Vam IVF nepodarilo ☹ ☹ ☹ , ale kym budete cakat na babetko este mozes skusit a mozno ten dalsi pokus bude ten uspesny 🙂 😉
V kt.kraji sa nachadzas, my sme v poradovniku NR kraja ... 🙂 😉 🙂

sisab
16. júl 2011

@lenka_21 hehe, NR kraj 🙂 kolki ste v poradi a ako dlho cakate?

lenka_21
16. júl 2011

@sisab My sme 8 v poradi .... noooo, cakame uz dlhsie, ale zaseklo sa to posledne mesiace ... v zozname sme od zaciatku decembra 2009 ... je tu tema aj adopcie ... tam si obcas napiseme s babami co su v poradovniku 🙂 😉 🙂

sisab
16. júl 2011

@lenka_21 viem o tej teme, nakukam do nej sporadicky. 8-mi to je super, zaregistrovala som, ze to nejak nejde posledne mesiace, drzim palce, nech vam to rychlo ubieha, snad aj nam to pojde 🙂 Budete medzitym este skusat ivf?

callex
16. júl 2011

@lenka_21 stretko by sme mohli dat..napr.ked sa bude moct pripojit aj @pikha. 😉ona pride s Diankou..a ja a t@inna13 s brusiskami.ona s vecsim a ja o nieco mensim.zatial. 🙂

lenka_21
17. júl 2011

@sisab Ano, kedze sa to tak natahuje (povedali nam, ze vacsinou sa caka 1,5 roka) a minuly som spontanne otehotnela, ale mama MA ☹ tak tomu este chceme dat sancu. Je pravda, ze ked sme sa dostali do poradovnika, tak sme uz IVF neriesili a povedali sme si, ze budeme mat adoptovane ... to tehu to zmenilo 🙂 😉 🙂 ale tento krat to IVF uz berieme z nadhladom (viem ake mame limity co sa tyka zdravot.stavu) a tak pozitivny vysledok bude prijemne prekvapko 😀 😀 😀 Verim vsak, ze na jesen najneskor pocas zimy uz bude aj babetko ... to pomoze aj tebe, lebo prestaneme okupovat priecku pred Vami 🙂 😉 🙂 Aku mate poziadavku na babetko...ak to nie je tajomstvo?

Baby, co tak dat stretko do NR, aby nam @pikha mohla predstavit malu herecku??? Navrhujem zaciatkom augusta a podla tabulky verim, ze by do NR mohli prist @callex @miminkad (mozno doniesie @leamax)
@sisab (ty si tiez tusim z okolia NR) @rienok (tu NR mas po dialnici tak som si ista, ze to zvladnes 😉 )
@naveen (tu NR zvladnes ako rienok 😉 ) No a este tu mam potecionalne baby, kt.to tiez nemaju az tak daleko
@mircalla @cecil36 @maticap a samozrejme ktokolvek kto by sa chcel pridat 😀 😀 😀 Dufam, len, ze som tymto zonamom nevystrasila @pikha 😝 😝 😝

lenka_21
17. júl 2011

@sisab @cherry1981 Kocky, mame tu dve tabulky, kt.zatial spravuje moja malickost 🙂 😉 🙂 Mozem sa pochvalit, ze odkedy sme ju zaviedli tak mame vacsinou pozitivne vysledky 😀 😀 😀
V jednej tabulke mame zoznam toho co uz kto abslovovala a v akom centre, druha je jednoduchsia a tam mame uvedene mesta odkial sme v pripade ak by sme sa chceli stretnut ... uz sme jedno stretko mali 🙂 😉 🙂 Ak chcete, poslite mi infosky o Vas a ja Vas zaradim do tabuliek ... mozete aj cez IP 🙂

miminkad
17. júl 2011

@lenka_21 uvidim,ako to bude vychadzat 😉

lenka_21
17. júl 2011

@miminkad Dobre, neboj 🙂 😉 🙂 .... naposledy bolo supeeer 😀

callex
17. júl 2011

@miminkad teraz sa uz z toho tak lahko nevyzujes..ziadne upratovanie ani nic podobne.

miminkad
17. júl 2011

@lenka_21 si viem predstavit 😀
@callex ano mami 😉

lenka_21
17. júl 2011

@miminkad Aha pozri na tu @callex ... ake mamickovske moresy tu na nas vytiahla 😀 😀 😀 Skoro som sa aj postavila do pozoru 🙂 😉 🙂 , ale suhlasim s nou .... mas to za rohom a tak ziadne vyhovorky ... neboj dame to v case ked budes mat povolene vychadzky 😝 😝 😝

callex
17. júl 2011

@miminkad @lenka_21 ake mamicovske moresy? 😕 ja o nicom neviem.a keby aj musim trenovat no nie?

miminkad
17. júl 2011

@lenka_21 ved uvidime,nieco vymyslime 😉
@callex len trenuj moja,trening treba 😉

callex
17. júl 2011

@miminkad dobre teda..ked neprides dostanes po holej. 😀

miminkad
17. júl 2011

@callex 😀 😀 😀 uz sa trasiem 😀

dalida
18. júl 2011

Dobry den, dievcata. Dakujem za cenne rady, odporucania a privitanie 🙂 Momentalne sa do toho az tak nehrniem, ale na tu prvu konzultaciu sa objednam. Ano, je to daleko a uvazovala som nad tym, ze IVF soft skusim najma kvoli mojmu PCO, no ako som spominala ani financie nie su zanedbatelne (kvoli svojim tazko zarobenym peniazom sa nechcem opat ocitnut v nemocke a s poznamkami lekarov, ze som v priamom ohrozeni zivota... to uz teda nie). V KE vychadza soft rovanko, ako keby som isla na klasicke IVF... (len samotny zakrok 1 100 E + lieky), co je skutocne dost vela a este s neistym priebehom stimulacie... , skusenosti so SOFTOM asi nedostatocne a... Dievcata mam na Vas otazocku... mam im napisat mailom, ze mam zaujem o konzultaciu alebo radsej telefonicky?

callex
18. júl 2011

@dalida v brne maju vyborne skusenosti so softom..takze smelo do toho.lepsie bude ked sa objednas telefonicky.

dalida
18. júl 2011

@callex tesi ma, ze su na RF dobre skusenosti. Objednat som sa uz objednala 🙂 Mam termin na 18.8. o 14tej 😉 Do tej doby si dam do poriadku papiere z predchadzajucich vysetreni + spravy z nemocnic (tam som lezala vzdy s potratom a OHSS) ☹ Uvidime, co nam tam odporuci lekar Koudy 🙂

naveen
18. júl 2011

ahojte...
@lenka_21 ty si zorganizujes este aj vlastny pohreb 😀 😀 😀 stretko je fajn idea, len ja som nesofer bez auta.. tak zavisi, ci sa @rienok rozhodne ist 😉

callex
18. júl 2011

@naveen neboj @rienok spracujeme..ona urcite bude zvedava na moje brusko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre