Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

naveen
2. aug 2011

ahojte baby.. ani vas nestiham citat, len registrujem, ze kazda fajn vysledky .. 😵 😵 😵 😵

k tomu prednisonu @miminkad a neviem, kto to este riesil, ja som bola dnes u doktorky (teda je trosku aj tak alternativne smahnuta xixix) a ona mi povedala, ze mi nechce vraviet, ci brat alebo nebrat, ale ze ona by to nebrala pokial na to nie je vazny dovod, lebo ze ona predpisuje prednison v pripade,ked uz sa nic ine neda 😖 tak si teraz vyberte 😒

@kajka39 drzim vsetky palce.. nech su ok a nech sa to zlomi, tu mojzisku cvicis?? 😝 😝 😝

callex
2. aug 2011

caute zaby 😀 ..len co som rano otvorila oci hlava vo zveraku. 😠 tak striedam alpu s cinskou mastou..ale uz vazne uvazujem nad tabletkou.ja mam proste stale nieco.ked mi je zle tak hlava tresti a ked ani jedno ani druhe tak sa najde ine.a vraj druhy trimester najkludnejsie obdobie.doky mi vcera dal papier na interne lebo moje srdiecko bije prilis rychlo. 😠 takze drobcurik mi dava zabrat.
@maticap. s tym kocikom budes nepriehliadnutelna...mm ta rychlo najde kdekolvek..len prve co ma napadlo ze v lete navecer to bude sranda s muskami a inym hmyzom.to je farba ktora ich priam magicky pritahuje.takze treba dobru sietku.
@mircalla rebeka mala termin CS minuly pondelok...a nemame nik ziadne spravicky. ☹
@kajka39 co ste boli v KE?na tej fragmentacii?
@martini neboj maly sa prekoprcne..len sa mu este nechce.ja mam placentu ok..to krvacanie bolo zrejme nejaka prasknuta zilka.hod sem linky na kocik prsten i postielku.
@jada1 gratulacia k vysledkom..a tiez by si mohla ukazat tt nech vieme kde sa nachadzas.

lulu10
2. aug 2011

@callex tiez stale myslim na @rebeku ako sa asi maju... uz by sa nam mohla ozvat 😵 s tou hlavou s tebou sucitim, aj moja ma dnes boli a to som ani neni tehu ale na tableku to este neni, snazim sa pit vela vela vody a hned ako pridem domov z prace upalujem do zahrady-to je pre mna najlepsi liek

lulu10
2. aug 2011

@naveen ahoj ja som tak na pochybach si pichat fraxik alebo nie... co lekar to iny nazor, tak si vyber 🙄

martini
2. aug 2011

@callex jáj...sorač, neviem prečo som si myslela, že máš nízko placentu, nejak som to poplietla...ale ako môj mm vraví, teraz mám na popletenie a zabúdanie nárok, mám na to papier, teda knižku 🙂)
Tak, do svojho albumu som prihodila fotky kočíka a postielky...

callex
2. aug 2011

@martini waw postielka je nadherna..a aj vyzera draho..ale na druhej strane tretim rokom zivota dietata jej era nekonci..,je z toho potom krasna pohovka.takze podla mna investicia sa oplati.a ked sa hodi do izbicky nie je o com. 😀

callex
2. aug 2011

tripple vysledky:DS- 1:4200, NTD- 1:4800..screening negativny.AFP 1,24 MoM, E3 1,17 MoM,HCG 4,66MoM.
tak som si aj vydychla opet a zase.31.8. mame morfologicke sono takze budeme vediet na aku farnbu sa treba zamerat.

miminkad
2. aug 2011

@lulu10 tak som rada,ze si spokojna bola.sme ti hovorili,ze sa s nim da super rozpravat.ja som tu matersku kasicku nemohla kvoli alergii,inak bola super a aj tie ostatne vitaminy pomahali.fakt,spolahni sa na neho.mne nasiel iny variant,co budem teraz brat.

miminkad
2. aug 2011

@naveen no tak to mame na to s dr asi rovnaky nazor.viem,co je to za svinstvo a viem,co dokaze spravit....no este sa poradim s gynekologom,alergologickou a obvodnou.ta ma nastastie velmi dobre pohlady na vec

cecil36
2. aug 2011

@callex super vysledky gratulujem 😵 😵 😵
Baby ja som sa dnes vytocila 😠 Kvoli tomu, aby som mala peciatku v tehu knizke, ze odmietam amnio (inak nechapme preco sa to tam pise, ked je to dobrovolne) som skysla na prenatalnej genetike od rana do obeda. Inak vobec ich nezaujimali vysledky z prvotrimestralneho screeningu, ani uzv od cunderlika ani AFP testy, len moj vek a to, ze sme po IVF. Pol hodinu som podrobne vysvetlovala lekarke co je PICSI. A potom sa ma ona opytala, ze ci mi robili pri IVF aj ICSI 😀 .Potom ma este poslali na genetiku, ktoru som ja uz mala davno spravenu, ale konzultacia a peciatka nebola z kramarov ale z centra mesta ( obe patria pod jednu univerzitnu nemocnicu) som musela absolvovat aj genetiku lepsie povedane potvrdit, ze potvrdzuju to co napisali o par ulic dalej. Inak, genetika sa nachadza na infekcnej klinike. Fakt idealne miesto pre tehule. Az po tychto preipetiach som konecne dostala "vytuzenu" peciatku do knizky, ze som odmietla amnio a som oboznamena z nasledkami. No, tomnu sa hovori prijemne stravene dopoludnie.

maticap.
2. aug 2011

@luly3 cavec - az teraz sa dostavam k netu. 🙂 Dakujeme, my sme z neho paf - kedze predtym sme ho nazivo nevideli, iba na obrakzu. A kupovali sme ho cez kamenny obchod v Trnave , ale nasla som ho cez net. 😎

maticap.
2. aug 2011

@mircalla @martini - diky babule - prax ukaze, ale co som citala referencie, tak je s nim kazdy spokojny (teda, okrem ceny, ale co uz). Pri tomto kociku verim, ze vydrzi v pohode aj pre druhe dieta - len aby sa to podarilo 😵 .

maticap.
2. aug 2011

@jada1 diky! 🙂 a to ked som ho prvykrat videla minuly rok som si povedala, ze ktory idiot by kupovat zlty kocik 😀 . Nuz ktory - predsa ja! 😀 😵 😝

maticap.
2. aug 2011

@callex si pis, ze ma lahko mm najde 😵 . A nielen on. 😕 Inak, tie musky a inu haved som uz konzultovala a vraj je to v pohode - tvrdili baby, ktore maju zlty kocik. Tak som zvedava.

jada1
2. aug 2011

@callex super výsledky 😵.
@maticap. kočík mi pripadá taký fajný spratný, rýchlo poskladateľný do auta. Potom napíšeš ako si spokojná 😉
@cecil36 nemám slov 😠 . Pane bože, to aj mňa určite budú takto naháňať. Už sa "teším" na ten kolotoč ☹ , nech už je to za nami.

callex
2. aug 2011

@cecil36 ty brdoo to aka birokracia??? 😕 ved amniocenteza je dobrovolna...ale vysledky si mala ok?
@maticap. k tej farbe..my sme si kupili taky polostan take to plazove tienidlo..bola to kombinacia ciernej a zltej.zltej tam bolo minimalne a vecer som sa bala si tam sadnut co tam bolo vsetkeho mozneho...len na tom zltom.cez den to zase zmizlo.

callex
2. aug 2011

inak po obede som si dala polku paralenu lebo uz som to nevydrzala a prestala ma boliet polka hlavy. 🙂

jada1
2. aug 2011

@callex mala si si dať celý 🙂 .
Ale však paralen sa v tehu môže, pokiaľ ho samozrejme človek nehltá veľa. le sem-tam jedna tabl. je ok.

gabinkaa
2. aug 2011

@maticap. fakt nádherný kočík, budeš vidieť z diaľky 😀 vyzerá byť aj praktický, budeme čakať na správičky z používania, aby bolo ľahšie rozhodovanie aký si vybrať
@kajka39 ahoj moja, dúfam, že výsledky budú priaznivé, veru čas letí, ja by som už bola rada, keby bol bud. rok a aby bolo hlavne všetko v poriadku

gabinkaa
2. aug 2011

@martini krásna postieľka a aj pohovka z nej vyzerá super, môže to byť dobrá investícia
@callex blahoželám k dobrým výsledkom, samé dobré správičky, inak mne je tiež dnes nejako blbo a odolávam paralenu, ale tuším mi iné nezostáva len si dať polovicu tabletky a ísť do postele

gabinkaa
2. aug 2011

@cecil36 to čo je za prístup, fakt na to človek nemá slov, som zvedavá čo budú so mnou robiť, keď hovoríš, že ich zaujímal vek, myslím, že máš menej ako ja, už sa na to teda veľmi "teším" ☹

cecil36
3. aug 2011

Dobre ranko zienky 🙂
@callex vysledky som mala vsetky v poriadku, dokonca som im doniesla aj vysledky od cunderlika. Chore na tom bolo to, ze ich vobec ziadne vysledky nezaujimali 😠 No, amnio je dobrovolna, ale nechapem preco potom dostanu zeny knizky upozornenie, ze odmietaju a su si vedome vsetkych rizik, fakt som sa citila ako socka 😒 Aaaale co uz, nezmenime to, tento pristup je stale v nasich lekaroch. Inak vcera som normal zauvazovala, ci nebudem rodit v sukromnej nemocnici 😀 Inak este k tomu paralenu, aj ja som si musela pred par dnami dat, lebo ma strasne rozbolel zub a moja zubarka mala dovcu. Aj tak som vsak na druhy den radsej skocila na zubnu pohotovost. Takze polka paralenu je ok 🙂
@gabinkaa ja mam 37 🙂
@gabinkaa @jada1 baby no snad nadabite na lepsi pristup ako som mala ja, ono to strasne zalezi od dr. na ktoreho natrafis. Ja som mala smolu 😒

lulu10
3. aug 2011

@cecil36 cauko mam otazku.. myslis ze moze byt pricinou potratov aj slaba maternica? myslim tak ze neudrzi plod, vcera mi toto doky povedal ako jednu z moznosti, ale u mna sa to deje do 7tt tak to este nejaka zataz na maternicu neni ci? 😨

luly3
3. aug 2011

ahojte
@cecil36 kašli na lekárov užívaj si tehulkovanie všetko bude ok 😉 😉 😉
ozaj a už vieš čo budete mať ??????
@lulu10 mne to doki tiež hovoril keď som potracala u mna to bol 4 - 5 tt
ale hovoril mi že raz sa to podarí že maternica si zvikne a udrží bábo,
stálo ma to 3 potraty spontánne 😠 ale neviem či je to pravda bo mi nakoniec
zistili tie mutácie 3 génu.
ty si tuším potratila raz, že ???? dobre si pametám, či???

lulu10
3. aug 2011

@luly3 ahoj ja som potratila 3x 😒 ja mam len jednu mutaciu MTHFR C667T od oboch rodicov, aj pichas fraxik? brala si aj prednison? mne sa to tiez nezda zeby to uz v takomto skorom stadiu bola zataz pre maternicu 😕

luly3
3. aug 2011

@lulu10 hej pichám fraxík brala som do 17 tt prednison a piridoxin + kys. listovu,
ja mám heterozygody čiže polovice génu zle
mnooo zátaž to je určite embryo je tažke na maternicu bo maternica je malinka
vraj je to aj niečo cudzie v maternici a niekedy embryo maternica zoberie ako cudzí predmet
a vylúči ho s tela von aj to mi vraveli 😕 osobne si myslím že v tom majú sami hokej
a ani presne nevedia skúšajú tak isto ako aj my

lulu10
3. aug 2011

@luly3 no do kelu tak to potom mozem potracat stale donekonecna ak mam slabu maternicu 😕 ale to nikdy nezistim... fuuu zla infoska 😢 proti tomu aby to maternica brala ako cudzi predmet sa berie ten prednison nie?

luly3
3. aug 2011

@lulu10 hej mne ho nasadil štelcl preventívne nebola som ani v prahe
nie neboj sa určite nemáš slabú maternicu a ak tak raz ti ju maternica
udrží vraj čím viac tehotenstiev tým si maternica zvykne 😉
ja som sa tak isto bála ako ty a vidíš už som 22 tt
inak to môže byť aj nekvalitným embryom nemusí to byť len tá maternica,
proste bolo slabé a odišlo..., ty si vždy otehotnela prirodzene nie??????
aj si skúsila IVF???

lulu10
3. aug 2011

@luly3 zatial sme IVF neskusali, vzdy to bolo prirozdene a velmi rychlo, takze otehu neni problem... chystame sa skusit IVF lebo mame velmi zly spermiogram...

luly3
3. aug 2011

@lulu10 tak ak máte zlý spermiogram tak bych hladala chybu tam
na IVF ti vyberú najkvalitnejšiu spermiu a oplodnia vajíčko a budeš
mať kvalitné embryo a podarí sa 😉
na tvojom mieste už bych dávno mala IVF za sebou

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre