Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

miminkad
4. sep 2011

@lenka_21 to vyzera ako neposkvrnene pocatie 😕 no ved uvidime,hlavne potrebujem silu na zajtra a prezit zajtra a utorok,idem volat do roboty 😖

lenka_21
4. sep 2011

@miminkad Drzim palceky 🙂 😉 🙂 , daj vediet ako si dopadla ... 😉

lenka_21
4. sep 2011

Babyyyy, tak ja mam zajtra opat sono a krv ... dufam, ze ten niekto hore ma este ma rad a bude to vsetko Oki 🙂 😉 🙂 Drzte placeky 😉

miminkad
4. sep 2011

@lenka_21 jasne,dam.a zajtra drzim paluchy a pripadne zozen nejaku fotecku zajtra 😉

lenka_21
4. sep 2011

@miminkad Sa budem velmi snazit 😀 😀 😀

callex
5. sep 2011

ahojte babulky..tesim sa tolkemu prirastku dievcatiek..chlapci budu mat aspon z coho vyberat. 🙂

@cecil36 veru je lepsie ked budes pod drobnohladom.drzim palce aby to dobre dopadlo..tlak a bielkoviny nech su stale dobre.
@kajka39 ahoj moja,...ako sa mas?
@martini myslim ze dula je fajn..skus sa info v nemocke kde budes rodit ako tam akceptuju duly.
@tinna13 a nemala by si uz mat castejsie poradnu?
@gabinkaa uz som bola v HC..odporucam.na geneticku kasli vsetko bude dobre..ona nevie cim vsetkym si si presla.neviem preco sa tak cuduju ked niekto odmietne amnio..ved je to dobrovolne.

my sme uz babku pochovali..vcera..bol to sialeny vikend..ulietany...ja som sa zamerala na upratovanie a vypnutie mozgu a starostlivost o svokru.dve noci nespala a este sa dopovala kofeinom.tak ma mala za zadkom a ked odisla niekam hned som jej aj kavu vylievala,davala pozor aby si dala lieky.starala sa o pitny rezim..nepotrebujem aby sa aj jej nieco stalo.ale tak zvladli sme to.na pohrebe som sedela vonku dovnutra som ani nesla a snazila som sa na nic nemysliet.Malinka si len tisko bublikovala v brusku a bola kludna.

dalida
5. sep 2011

Dobry den, reprofitacky.
@callex tak to si mala potom strasny vikend ☹ Mala si pravdu s tym cakani na vysetrenia... Termin na genetiku sme dostali 13 septembra... Manzel asi bude mimo Slovenska... 😒 No priebezne sme sa dohodli, ze sa zastavi na krvicku dodatocne. Vysledky budu tak o 6 tyzdnov... zase to bude cakanie... Zajtra zajdem za sv.gynekologom nech mi pichne vyvolavacku, pretoze menzes sa nie a nie spontanne rozbehnut 😖 a potom budeme riesit hormonalny profil... medzitym si vybavim termin na endokrinologiu.
Vy sa tu ako mate? Su tu nejake kocky, ktore stimuluju prip. cakaju uz na vysledok? Velmi Vam drzim palce, kocky. 🙂

tinna13
5. sep 2011

@callex dobre ze uz je po pohrebe, uz bude lepssie, zvladla si to celkom dobre.
V stredu mam poradnu a potom by som mala ist este raz o 2 tyzdne a potom sa uz chodi do nemocnice. vcera sme sa boli s mm prejst do nemocnice lebo som vobec nevedela kde je porodnica a prijem 🙂
kedy budes v NR?

miminkad
5. sep 2011

@callex ahoj,som rada,ze ste to zvladli...myslela som na teba...
no ja dnesny telefonat za sebou,uz len dufat,ze nebude ziadna odozva.... ☹ dnes som bola na odbery na endokrinologii,ale po tom strese,budem mat prolaktin asi v nebeskych vysinach...no a sme objednane s leamax na infekcne.

callex
5. sep 2011

@miminkad to si volala vrchnej? a infekcne kvoli tym infek,chorobam?

miminkad
5. sep 2011

@callex hej,ale dnes tam bola len stanicna...takze dufam,ze bude klud,ked sa to dozvie..hej,kvoli infektom tam ideme.ak by nahodou...

lulu10
5. sep 2011

@miminkad ahoj ake infekcne choroby si idete dat zistovat? alebo preco infekcne? idem zajtra k minovi na vysledky zo sterov a bojiiiiiiim !!! 😝

callex
5. sep 2011

@miminkad tak aspon nebudes priamo pri tom ked sa to vrchna dozvie.mne tie infekcne choroby robila moja alergologicka.
@lulu10 neboj..stery budu ok.

lulu10
5. sep 2011

@callex ahoj sestricka mi do telefonu povedala ze ureaplazma je negativna-uz bolo aj nacase po tolkych anitibiotikach ale nejaka gardenela je pozitivna- ta mi este chybala do zbierky ☹

lulu10
5. sep 2011

@lenka_21 ake mas pre nas infosky? alebo fotocky? myslela som na teba a cakam na pozitivne info 😵 😵 😵

lenka_21
5. sep 2011

Ahojte baby, kedze som zazrak prirody 😀 😀 😀 , tak ma Doc. z Iscare MT poziadal, aby som prisla k nemu na kontrolu ... ta dopadla podla mna dobre, ale ten komentar som nemusela pocut ...

Potvrdili plodovy vacok 3,4mm (co vraj zodpoveda 5tt) a pritomny plodovy zltok velkost 0,78mm - teda snad je to ono, lebo v sprave napisali skratku YS o velkosti 0,78mm 😨 😕 😨 , struktury plodu este nediferencuju, endometrium 11 mm. Fotocku som nedostala, ale bola som taka sokovana, ze som aj zabudla pytat. Merali mi aj HCG - 1422 ... 🙂

Teraz ta druha spravicka, po vysetreni si nas Dr.posadil a pekne nam naserviroval, ze sa sice tesi spontannemu tehu a nam blahozela, ale predsa mam mysliet na to ze to moje AMH ... je velmi nizke a nevieme aky geneticky zaklad ma to vajicko co sa oplodnilo a asi pravdepodobne mi hrozi potrat, lebo vraj AMH ma vypovedaciu hodnotu aj o kvalite vajicok ☹ 😒 ☹ Takze pekne povzbudenie 😨 😕

lenka_21
5. sep 2011

@callex Ahoj, myslela som na teba ... je to tazke, ale verim, ze to zvladnete a teraz bude uz iba dobre 🙂

@lulu10 Konecne nieco negativne, ale kde sa tam nabrala ta gardenela 😨 😔 😕 Ani netusim co to je 😕

@miminkad Verim, ze to bude OK 🙂 😉 🙂

miminkad
5. sep 2011

@lulu10 neboj,budu dobre.ja som tam bola dnes,ale nie u mina.ideme kvoli vsetkym tym zoonozam a podobnym blbinam,borelie,toxoplazmy,chlamydie,neviem,ci budu robit komplet zverinec.ale kedze sme obe rizikove,no uvidime.sa pridaj stvrtok k nam 😉
@callex no to by som ani nechcela byt pritom.dost mi je divne,ked si pomyslim,ze by som sa mala vratit...ja som si to robila sama minuly rok na jesen tusim,ale tak istota je istota a budem mat k tomu aspon papier.alergologicke idem v piatok na pelove testy.musim sa spytat,ci uzivat prednison,aj antihistaminika.lebo tie by som mala vtedy vysadit si myslim.no a este sa spytat,lebo mam asi alergiu na psy ☹
@lenka_21 neboj,vsetko bude ok.ak sa ti da,tak asi radsej zostan doma tie prve tyzdne.aspon si nebudes musiet vycitat,ze si neurobila vsetky,keby cosi.ale ja myslim,ze je to ok.hcg krasne stupa a aj vsetko ostatne vyzera supis.bude to fajn 😉

lenka_21
5. sep 2011

@miminkad Dakujem 🙂 😉 🙂 Hej zostavam doma, aj my doporucili PN (on aj gynekologicka).... doma sice budem, len si nezoberiem PNku, lebo sa chcem dohodnut zo sefom, ze budem robit z domu ... 😉 🙂 😉 Moja, ty si ten zdravotnik, tusis co je skratka YS???

No to ste sa dali s @leamax dobre vypumpovat 😀 😀 😀 Mne to vsetko robili v tom MT a vraj je to OK 🙂

miminkad
5. sep 2011

@lenka_21 tak to by bolo super,keby sa tak dohodnete.s tou skratkou,by som ti rada pomohla,ale potrebovala by som vidiet cely nalez.ked neviem,viem,kde sa obratit 😉 vypumpovat sa ideme dat vo stvrtok.som rada,ze sa stretneme.sme spolu neboli uz asi aj mesiac 😕

callex
5. sep 2011

@miminkad preco mas asi alergiu na psov? keby si ju chcela potvrdit alebo vyvratit kozne testy sa robia v zimnom obdobi.
@lenka_21 tak doky ta chcel len pripravit na to co sa moze stat.ale kedze si tehulka tak vajicko ktore sa oplodnilo bolo uzasne silne a zivotaschopne a o 9mesiacov ho budes drzat v naruci. 😉 nemysli na zle veci ktore sa mozu stat a pekne hladlaj brusko a dohovaraj embryjku aby krasne a zdravo rastlo

kocky dakujem ze ste na mna mysleli.uz je to dobre.

miminkad
5. sep 2011

@callex ked mi olizu ruky,tak mi ocerveneju,porobia sa take cervene bodky a stipu a sem tam pri nich kycham

callex
5. sep 2011

@miminkad hmm to vyzera veru na alergiu.a mas to od kazdeho psika ktory ta olize?a neberies nejake lieky?mohlo to nejako zreagovat so psimi slinami.

luly3
5. sep 2011

ahojte
@lenka_21 moja malinké je silné a kedže si zázrak prírody tak aj krpál bude tvoj
najkrajší zázrak uvidíš 🙂 🙂 🙂 hlavne sa nestresuj a ver tomu že malinké už je súčastou
tvojho života 😉
tehulky ako sa máme ?????

callex
5. sep 2011

nieco pre potesenie 😉

miminkad
5. sep 2011

@callex teraz beriem len vitaminy a na alergiu.ale na nohach,teda lytkach mi to nerobi.mame stafordov,tak zvacsa oni sa radi bozkavaju.musim sa poradit na alergologii.tiez mi to tak pripada na alergiu,tak ked tak nech pre istotu spravia testy.aj tak uz som ako pokusny kralik

miminkad
5. sep 2011

@callex krasne babulo 😵 po mame 🙂 ozaj,ako si vtedy dopadla u krjaka?

luly3
5. sep 2011

@callex princeznička je už v brušku nádherná 🙂 🙂 🙂

kacarina
5. sep 2011

kuk, len som vam sem nakukla, niektore z vas si pamätam z inych tem, len som chcela poznamocku pre @lenka_21: to YS by mohlo byt z anglictiny "yolk sack", co by bol zltkovy vacok, to by tusim sedelo podla toho, co pises 😉

lenka_21
5. sep 2011

@kacarina No vidis, mudro pises 😀 😀 😀 , tusim hovorili, ze je to plodovy zltok, ale mne sa to zdalo ako blbost a ta skratka na to sedi, lebo tak trosku viem po anglicky 😝 , len neviem preco to nenapisal normalne po slovensky ako zvysok 🙂 😉 🙂 . Dakujem velmi pekne 😉 🙂 😉
Idem teraz dufat, ze ked nasli plodovy vacok, zltok tak to pokracovanie bude dobre 🙂 😉 🙂

@callex Jooj krasne ... vidiet, ze sa podoba na teba 🙂 😉 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre