Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

zuzana36
5. okt 2011

@cecil36 sme rovnako stare a aj ja mam 38 v marci 😀

piskota77
5. okt 2011

ahojte. sledujem vasu diskusiu a vdaka vam som sa aj ja odhodlala a bola som na konzultaciu v RF. Od buduceho tyzdna by som mala zacat so stimulkou. Mam len obavy a uz aj pochybnosti z mnozstva uzivania Clostylu. Mam ho trikrat denne. Mali ste to niektora tiez tak?

callex
5. okt 2011

@lulu10 aj ja som snivala o dvojickach..ale s pribudajucimi tt a problemami som si to rychlo rozmyslela.
@zuzana36 my sme mali stastnu stimulku...vkladali dve a este mame aj zmrazene tusim dva kusky.ujala sa jedna mala slecna.kavu si mozes dat..jedna neuskodi.skor sa treba vyhybat alkoholu cigaretam a liekom.

callex
5. okt 2011

@piskota77 ja som ho mala aj tak.nemusis sa ho bat....ja som ho brala vyse 7mesiacov a tie posledne mesiace uz to bol zaberak.ale kedze ho mas asi prvy krat netreba sa bat...treba si povedat ze ho budes dobre znasat a budes mak kvalitnu urodu.

lulu10
5. okt 2011

@callex ved to ja len snivam , jasne ze mi bude stacit aj jeden chrustik hlavne nech je zdravy a nech je nas 😵

piskota77
5. okt 2011

@callex ja som ho uz brala 3x ked som bola na IUI, ale len jednu tabletku denne. znasala som ho celkom dobre, ale vcera som si precitala pribaleny letak a uz som panikarila.

cecil36
5. okt 2011

@zuzana36 jeeej to je super a co si rybka alebo baran? ja to druhe 😀 Co sa tyka nasej stimulky, mali sme 6 embryok, vkladali nam dve, ujal sa nas synator 🙂 a ten zybtok, jedno odislo hned, dve neskor a posledne nebolo vhodne na mrazenie. Takze uz nemame nic. Ale zas my sme uz surodenca neplanovali lebo nasho drobca caka doma velka slecna 🙂

zuzana36
5. okt 2011

@cecil36 ja som baran 😀 😀 aka to zhoda, ze? tak aj my viac neplanujeme, lebo uz mame 16 a 9 rocne babulky, ale tuzime este po miminku. nam aj chceli najskor dat dve, ale to jedno bolo krasne silne, ze dve nakoniec nebolo treba
@callex dvojky by boil fajn, keby mam menej rokov a ziadne deti 🙂 obdivujem kazdu ako to vsetko zvlada

takze kavu jednu za den by som mohla? neohrozim ten nas zazrak v brusku?

cecil36
5. okt 2011

@piskota77 6x za zivot mozes clostil v pohode. A pri ivf su ine davky ako pri iui, lebo ide o to, aby vzniklo co najviac vajok a to s nizkymi davkami nepojde 😉

cecil36
5. okt 2011

@zuzana36 😀 tak to je fakt zhoda. Kavu mozes jednu v pohodke. Ja som si tiez davala, kym mi nebolo zle. Potom som prestala lebo som grckala a teraz pijem opät svoju rannu davku 😀

zuzana36
5. okt 2011

@cecil36 boleli ta od zaciatku krize a tlacilo brusko? ja mam problem uvolnene sediet a od nes sa mi pridal vodnaty vytok-nepisala som uz toto? normalne zacinam o sebe pochybovat 😠 😀

zuzana36
5. okt 2011

@cecil36 inac ak to nie je tajomstvo, odkade si? 😉

cecil36
5. okt 2011

@zuzana36 na zaciatku ma brusko bolelo, krize ani nie (to som mala pri starsej dcere). Ta bolest bruska bola nieco ako na ms dokonca som slabo krvacala a tak som si myslela, ze ani tento pokus nevysiel. Ale nastastie som sa mylila 😉 Inak som z BA 😉 A ty?

callex
5. okt 2011

@piskota77 toto som aj ja kedysi robila citala pribalove letaky..potom som zmenila taktiku a citala ich len ak mi nieco bolo co sa mi nezdalo.nesmies si pripustit zeby ti nieco z toho mohlo byt.a 5dni to sa da vydrzat.
@zuzana36 brusko ta este moze tahat ako dosledok tvorby vajicok..a hormonalnej stimulacie.a ak ta bude boleit ako pri mrche tak sa neplas..ono to tak boli aj v 7mesiaci tehu. 😀

cecil36
5. okt 2011

@callex dnes som kupila diadzem v lidli, konecne aspon nieco trochu sladke cim dochutim jogurt 😀 A ked porodim mm mi slubil orechove slize s cukrom 😀 😀 😀 A ozi ten glukomer ma vyjde na 24 eur + pruzky 15 eur 😠

martini
5. okt 2011

@callex @miminkad ...ja si tiež tak pamätá, že miminkadovci sú riadne náruživí a že aj minule pred OPU nevydržali...hihi
@lenka_21 jaké samé ako prst, šak my (mamičky) vám ako tehulkám budeme radiť ako prekonávať tehotenstvo a nejaké tie negatívne sprievodné príznaky a čo kúpiť, kde a ako...
@cecil36 hehe...aj ja mám takú otázku (my sme už tiež 8 mesiacov nič)...počítame kedy skončí šestnedelie 🙂))

cecil36
5. okt 2011

@martini 😀 😀 😀 😀 ja som si tiez tak v duchu pocitala, ze kedy sa asi zazelenie 😀 Ale uz to nejako dobojujeme, ze? 😉

miminkad
5. okt 2011

@martini no a teraz sa mi smejte 🙄

lulu10
5. okt 2011

@cecil36 😀 😀 😀 ze zazelenie 😀

martini
5. okt 2011

@cecil36 tak tak...dobojujeme 🙂 presne sme to mali tak ako vy, najprv nie, lebo je stimulka, potom nie, lebo lekár odporučil radšej to nechať tak kvôli nízkej placente, potom nie, lebo už človek aj má strach, aby niečo nepokazil...a naposledy mi pôrodník zasa povedal, že manžela mám odháňať 🙂 Inač mne je najmä ľúto toho mm....ale je taký super ako to všetko znáša a ako sa o nás strachuje...aj v takých chvíľach si človek povie akého má super človeka vedľa seba. 🙂

martini
5. okt 2011

@miminkad ...my závidíme 😉

miminkad
5. okt 2011

@martini ale neni ani co.ked uz,tak my v tomto smere skor vsadzame na kvalitu,ako kvantitu,tak to neni tak,ze trtkame s prepacenim stale ako zajace 😀 no a na druhej strane,je to prijemne spestrenie,ked mas pripravit spermijky na OPU.a fakt je zas aj ten,ze som myslela,ze ved som len 7DC...

martini
5. okt 2011

@miminkad Vôbec si nerob ťažkú hlavu z toho, to je určite v pohode. nám v RF hovorili, že sa má 3 dní pred OPU (teda vo vašom prípade streda -piatok) "abstinovať" a to nie kvôli vajíčkam, ale kvôli spermijkám...takže ste úplne v pohode a v limite 🙂
A jasné, že ti taký hoc aj občasný kvalitný na seba sa vrhajúci keksík závidím (v dobrom)...šak my sme sa naposledy takto k sebe mali na dovolenke na Maledivách v januári 🙂 Tak vám držím prsty v sobotu.

miminkad
5. okt 2011

@martini ved prave preto sme to vcera riesili,tak ako sme riesili.su to v podstate tri dni na vytvorenie novych.tak to ste mali paradnu dovolenku,Maledivy.ako sa vam tam pacilo?

zuzana36
5. okt 2011

@cecil36 pocuj, to je ina zhoda, aj my sme byvali v BA, ale uz je to par rokov a byvame v ivanke 😀

cecil36
5. okt 2011

@zuzana36 ta ivanka mi je dost blizka 😀

zuzana36
5. okt 2011

@cecil36 poznas to tu? nedaj boze ste tu byvali 😀

cecil36
5. okt 2011

@zuzana36 nebyvali, iba som tam chodila do skoly 😀

lenka_21
5. okt 2011

@zuzana36 Podla pasu mas dve deticky a tak asi z uhniezdovanim nebude problem 😉 ... a preto treba verit. 🙂 🙂 🙂 Drzim palceky!!!

Co sa tyka kavy, tak tu si kludne daj (ja som pila 2 kavy denne a nevedela som, ze som tehu), potom som jeden cas mala neskutocnu chut a myslela som, ze vypijem hektolitre 😀 😀 😀 ... ved som to tu babam pisala (a to bolo na zaciatku tehu) a teraz sa na nu neviem ani pozriet 😕 Ak nepijes vela kavy, tak vraj jedna max 2 denne neuskodia ...

lenka_21
5. okt 2011

@piskota77 Vobec nepanikar ... pravdepodobne budes mat soft stimulku, lebo tam sa puziva Clostil ... keby si citala pribalovy letak na injekcie co sa pichaju pocas stimulky 😕 😕 😕 Toto je najmiernejsie co ti mozu dat a 3xdenne je absolutne bezna davka ... Na Slovensku taketo mierne protokoly robia iba pri IUI a nie pri IVF, tu pichas rovno hormony ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre