Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

chloe77
17. okt 2011

ahojte dievcata
prosim odporucenie ku komu sa objednat do reprofitu? ma 4 za sebou na SK tak idem skusit cechy. dakujem papa

gabinkaa
17. okt 2011

@huginka13 viem ako sa cítiš a aj to, že strácaš vieru, že sa to podarí, ja som bola na tom takisto a veľmi bolel ten tretí pokus neúspešný, testíkovala som v čase narodenín môjho partnera a potom som mala ja, chcela som najkrajší darček, ale potom som nejako nabrala odvahu do ďaľšieho pokusu, samozrejme pomohli baby aj tu na MK a ten bol úspešný, takže len sa pustiť do boja, cena závisí od toho čo podstupuješ a od aj od liekov, ktoré budeš brať, pri prvom pokuse som mala lacnejšie lieky, pri druhom som si vybrala drahšie, záležalo to podľa obsahu liekov, lacnejšie hovoria, že by to tam malo byť a drahšie, že zaručovali, že tie látky tam sú, potom to záleží od počtu oocytov, my sme platili 28 000 a 20 000,- Cz bez liekov

gabinkaa
17. okt 2011

@chloe77 myslím, že sú tam všetci dobrí, záleží či chce ísť k mužovi alebo žene, ja radšej chodím ku gyn mužom, boli sme u Dr. Štelcla, mal šťastnú ruku, ale baby chvália aj Koudelku a Macháča, sú tam aj nejakí noví, to už neviem, veľa však závisí od prístupu, lebo OPU aj ET robia lekári, ktorí majú v tom čase službu

chloe77
17. okt 2011

@gabinkaa dakujem 🙂 si mi pripomenula moje 3 IVF tiez som testovala v case narodenin manzela a potom osm mala aj ja tiez som verila ze to bude najkrajsi darcek.. vsetko si absolvovala v brne? ci len to posledne uspesne? a lieky si mam teda pytat radsej drahsie?

bettypo
17. okt 2011

ahojte
@luly3 @tinna13 držím palce
@lenkalienka01 budem mať minimálku - minim. dávky gonalu

gabinkaa
17. okt 2011

@chloe77 v Brne sme boli dvakrát, to prvé bolo neúspešné, alebo HCG som mala 2, to bolo málo, to sme absolvovali v marci a test bol v apríli a výsledok zlý, potom sme mali cyklus apríl prestávku a hneď cyklus máj sme nabehli znova, mala som menej vajíčok, z toho boli 2 embryjká, pri prvom IVF som mala merional, je lacnejší o polovicu ako menopur, ale aj so Štelclom sme to preberali a hovoril, že merional môže mať FSH a LH ale menopur garantujú, že má FSH a LH, tak som sa rozhodla pre tie drahšie lieky a som rada, že pokus bol úspešný, to bol v poradí 4. a to som si povedala, že trikrát a dosť, som rada, že som vydržala, tak neboj asi treba len vydržať

huginka13
17. okt 2011

@gabinkaa dakujem za podrobné informácie,mala som predstavu,že ako samoplatci asi zbankrotujeme 🙂 ..nie je to až také zlé...možem s aopýtať ako sa cítiš v tehotenstve a kde plánuješ rodiť??....som sestrička a moja najlepšia kamarátka pracuje už od školy na porodnici,drží mi tam miesto už roky 🙂

gabinkaa
17. okt 2011

@huginka13 ja sa cítim výborne, vôbec mi nebolo zle, znášam to naozaj dobre, teda okrem opuchu nôh, z toho mám obavy, len doktor ma stále presviedča, že som veľmi riziková pacientka, som si vedomá, že kombinácia vek a IVF nie je príliš dobrá, ale bojujeme, bola som aj v nemocnici pred cca 3 týždňami, ale to mal doktor obavu, ja si myslím, že to prehnal, ale radšej prehnať ako potom banovať, sa ma aj pýtal či chcem sekciu alebo spontánne, doporučuje radšej sekciu a kde budem rodiť neviem, som zo Senice a od nás sa chodí na Myjavu alebo do Skalice, môj gyn pracuje aj v nemocnici Myjava a si myslí, že tam, ale ja fakt neviem, priznám sa, že z tých lekárov mám strach keď počúvam v akom stave sú nemocnice a že aj lekári sú rozdielny, tak laik ako ja to má veľmi ťažké, Ty to teda budeš mať jednoduchšie, protekcia je protekcia 😀

huginka13
17. okt 2011

@gabinkaa to je fajn,že to tak super znášaš...ja si ani neviem predstaviť ten stres na začiatku,ja všetko tak strašne prežívam-hned si myslím,že je koniec sveta pri všetkom...ono protekcia je dobrá vec ale ako sa hovorí-niekedy je na figu....v tvojom prípade by asi bola vhodná sekcia ale to všetko sa uvidí až vo februári....mne v BA povedali,že po IVF je vždy sekcia....držím palčeky

cecil36
18. okt 2011

Dobre ranko 🙂 Tak mi ideme dnes ku dr. Cundovi 😀 Snad bude vsetko na morfo uzv v poriadku......
@gabinkaa jooj aky mas uz pekny tyzden 😵 😵 😵

naveen
18. okt 2011

ahojte .. nasli sme to, co sme hladali 😅 😅 😕 // silne uplne najviac, dnes som bola na krvi, zajtra vyslekdy, baby, modlite sa teraz, aby to uz konecne dobre dopadlo 😔

lulu10
18. okt 2011

@naveen wááááááááááááááááááááááááááááw modlim modlim modlim 😵 je to tam!!!

cecil36
18. okt 2011

@naveen jeeeeeeeeeeeeeeeeej super gratulujeem 😵 😵 😵 A velmi drzime aj s krpcom vsetky palceky 😉 Krasna sprava na rano 🙂

tinna13
18. okt 2011

@naveen krasna sprava, velmi ti to prajem, uz to tentokrat urcite musi vyjst. na ktory den si testovala?

lenka_21
18. okt 2011

@naveen Jeeej super spravicka ... velmi sa modlim a drzim palceky ... nezabudni sem hodit testik nech mame co obdivovat ... 🙂 😉 🙂

@cecil36 Ak ides dnes k Cunderlikovi, vies mi prosim ta zistit, ze v ktorom tyzdni najneskor sa ma k nemu ist na prvotrimestorvy skrining ... mne sa zda, ze 12tt max 13tt, ale nie som si ista 😕 😕 Dakujem 🙂

miminkad
18. okt 2011

@naveen jej moja,potichucky drzim palce,som moooc rada 😵

maticap.
18. okt 2011

@naveen ha - padla mi sanka, po tele prebehli zimomriavky - skratka zazrak! 😵 drzim paste! 😉

naveen
18. okt 2011

😅 😅 dakujem, treba mi veeelmi vela pozitivnej energie.. uz nechcem byt dalsi pripad v zlych statistikach... len aby bol malus tam, kde ma byt a vydrzal tam 9 mesiacov a potom sa narodil zivy a zdravy 😕 taaak by som chcela stelclovi o 9 mesiacov poslat foto malusa 😀

testovala som nejaky 10 den po ET,skor som nemala odvahu 😨

rienok
18. okt 2011

@naveen jej, super, veľmi držím pästičky nech sú to tie víťazné // 😵 😵 😵

maticap.
18. okt 2011

@naveen pozoooor! Uz je to na ceste - ked to bude buchat na dvere, otvaraj opatrne - pravdepodobne je to pozitivna energia od nas. 😀

cecil36
18. okt 2011

@lenka_21 jasne zistim ti to. Ale myslim, ze najneskor je ten 13tt. Ja som bola myslim 12+5, ak si dobre pamätam 😉

mia_15
18. okt 2011

@naveen ahoj, drzim moc palceky 🙂 je to praraaaaaaaaaada 😉 daj pak vediet vysku HCG.papa

callex
18. okt 2011

@lenka_21 scrining do ukonceneho 13tt.
@naveen ale ze velke WAW....som si povedala ze hodim kuk co nove v temicke a teda oplatilo sa.joj sa tesim a srdecne gratulujem.zajtra cakam megacke HCG.a dufam ze ta to pekne pozitivne naladilo a odteraz uz bude len dobre.tolko prstov co ti tu baby a ich drobci drzime palce nema nikto na svete.

naveen
18. okt 2011

😵 😵 😵 😵 dakujem

lenka_21
18. okt 2011

@naveen Neboj, pozitivnej energie tu mas najvaaaac 😀 😀 😀 Uz sa tesim, ze mam partacku na tie zaciatky ... a vsetko bude dobre, my sme na tom podobne, v zlych statistikach sme uz boli a tak teraz ideme skraslovat tie dobre a BASTA 😝 😝 😝 ... prave som sa rozhodla 🙂 😉 🙂

@callex @cecil36 Baby dik, mna tam objednavala kamoska ... ja som nemama odvahu, kedze minule som to robila a potom som to musela zrusit. ☹ Mojmu mm prezradila aj datum, ale som sa s nim dohodla, ze mi ho povie az 25.10. vtedy mam kontrolu a dostat aj tehu knizku - to budem akurat 12+0 a viem, ze ten termin je neskorsie, tak dufam, ze nie neskoro 😕 😕 😕

gabinkaa
18. okt 2011

@naveen pripájam sa k babám, veľká preveľká gratulácia a silné držanie palčekov 😵 😵 😵 HCG nech je krásne vysoké

gabinkaa
18. okt 2011

@huginka13 ten stres je fakt na nič, ja som ho na začiatku mala dosť veľký, menila som aj gyn, takže bolo to veselé, kedy sa chystáš na ďaľší pokus?

gabinkaa
18. okt 2011

@cecil36 a mne sa zdá, že to ide akosi pomaly, vás už nedobehneme 😀

cecil36
18. okt 2011

@gabinkaa nas radsej nedobiehajte 😀 a pekne vlastnym tempom, mate este cas 🙂

falin
18. okt 2011

@naveen - pridavam sa ku gratulacia, je to supeeeeeeer. Prajem pekne hcg

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre