Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
12. aug 2010

@ninockaskv teraz som zmetena..riesis este aj IVF + adopciu?

brita
12. aug 2010

@callex ja som tak dohodnuta s Krajkovicom z Heliosu. Vysledky su hned v ten den a ultrazvuky robia rano kazdy den. U mojho gyndosa, ak ked je super, by som cakala dlhsie. No a do Reprofitu je daleko 🙂 V martine to mam vybavene raz dva, tak preto 😉 No a som ich dlhorocna pacientka, ktorej sice nepomohli k babatku, ale snazili sa. Nemozem na nic povedat jedine zle slovo. 😉

lenka20
12. aug 2010

caute, britus mrazaciky ma mrzia, ale nebude treba, lebo budes mat dvojicky a to vam mozno bude aj stacit 😉 😵 😵 😵
ja som bola na sone 16-ty den a bolo pekne vidiet machulku 5mm, v heliku maju dobre sono, tak myslim, ze urcite bude krajko vidiet nieco, ked som tam bola kedysi predtym, tak uz na 12-ty den po ET videl machulku 2mm... ide len o to, aby sa potvrdila vnutromaternicova gravidita... ninus - viem, ze v GF robia sona az tak neskoro, ale podla mna je to nezodpovedne, ak je nahodou mimomaternicove, tak dovtedy uz moze mat zena paradny pruser a moze byt aj neskoro, nie je to sranda, na prve sono treba ist dla mna ten 5tt a potom uz aj neskor... ninocka tvoj manzel ti vyviedol to iste co mne moj pred par rokmi a to uz sme boli na ceste do ZA ze ideme zaniest ziadost a vsetky potvrdenia a v aute ho zrazu nieco osvietilo a cukol 😉 😝 chlapi skratka nevedia co chcu, no ale toto su veci, ktorymi si musime byt uplne isti....daj mu cas... a mozno nebude treba... 😉
callex paradne zmeny v praci 😅 esteze to dobre dopadlo... ja som mala kolegynu chapavu, ale tiez toho mala uz asi po krk, chapem to... ona uz deti odrastene a hadam za tie roky ani raz nebola na PNke a ja 2x za rok po dva mesiace 😝 no ale clovek to nerobi naschval, vsak, vsetky by sme chceli otehu doma v posteli a na matersku az ten mesiac a pol pred porodom, bohuzial to tak nejde tak nech si kazdy trhne nohou, mame dost svojich problemov aby sme este riesili aj ich 😉 😝

brita
12. aug 2010

@lenka20 Lenik, tam dufam, ze tam cosi bude 😉 Pojdem teda az ten 14 den po ET, cize toho 23.8. , ako som aj planovala. Si zlata, ty ma vzdy vies nabit energiou. 😉 No kiez by to tak bolo, budeme vdacni aj za jedno babo, ale samozrejme berieme aj dvojicky a velmi radi, len nech to vyjde. 🙂

kajka39
12. aug 2010

lenka, mas IP

lahhel
autor
12. aug 2010

Ahojte babulky 🙂
Tak ja som dnes nastupila na staronove miesto a cakalo ma tu jedno krasne prekvapenie..kolegyna ktora bola pred pol rokom na potrat, lebo to nechcela, mi dnes oznamila ze je opat tehotna 😨 😨 😨 Tak si viete predstavit, ako sa citim...
A k tomu chodeniu aPN-ke, ja tu robim na smeny, sme dve manazerky, kazda ma jednu smenu a hned ako som nastupila som jej oznamila, ze v septembri budem potrebovat chodit do Brna, mozno mi to vyjde akurat ked budem mat volno, inac bolo ochotna si to vymenit. Lenze robim na 3 mesiace na dohodu, neviem ako je to s PN-kou..ale rozmyslam, ci mam zostat po ET doma, nakolko tu nie je tazka robota, robim v Mangu v Nitre, takze pohodicka...a vzdy som bola po ET doma a nikdy nic, tak rozmyslam, ze tentokrat nebudem doma a budem sa tvarit akoby nic a zit uplne normalne. Lebo vzdy som aj lezala, oddychovala, potom sa vela sledovala a tak...teraz skusim opak 😉

Pekny dnik vsetkym 🙂

orsulka
12. aug 2010

@lahhel ahoj... je to fajn, ked sa da v praci dohodnut 😉 ale po Et je dobre ostat doma 2-3 dni...potom kludne spať do prace 😉 😉 aspon ja si myslim..... 😉
@brita tfuj-tfuj-tfuj pre sťastie...nech ten Krajko niečo krasne uvidi na tej kontrole .-))))))

modra
12. aug 2010

@lenka20
@brita
@ninockaskv
@callex
baby dakujem len ja mam taku komplikovanu ulohu.. Ja robim na zivnost firma ma vyhody ako na zivnostnika a ja musim vsetko robit tak ako zamestnanec takze mam 20 dni dovolenky ktore uz pomaly vycerpavam.. A moj sef ma nechce pustit a nechce mi dat volno ked je vela roboty tym padom ma nema kto zastupit.. Tak uz mam teraz stresy ze ako to spravim..kazda rada mi teraz pomoze 🙂

olympia
12. aug 2010

callex, ja som ťa tam registrovala, lebo tu máš foto, ale nezhovárali sme sa. 🙂
brita, gestačný váčok by už mohlo byť vidieť, ale úplne isté to nie je. Ja som bola teraz na prvom UZV nejaký 6. týždeň tuším, lebo som krvácala, ale do Brna som mala ísť až o štyri dni alebo tak nejak, nakoniec som už radšej ani nešla.
lahhel, ja som ležala len v deň ET a ešte aj to mi dr. kázal ležať len pár hodín po príchode z Brna a potom sa ísť prejsť. Takže iste nič nepokazíš, keď budeš robiť všetko ako normálne, pokiaľ sa nechystáš na nejakú extrémnu činnosť. 😅
shandy, viem si predstaviť, aké nervy máš z toho čakania MS. Ale neboj, toto už bude nadlho posledná! 😉
pozdravujem vás všetky!

ninockaskv
12. aug 2010

baby, tak ku nam prave prisla tuto byvala kolegyna, ktorej nepredlzili kontrakt.. privliekla sa aj s bruchom, ked som pred mesiacom isla na PNku tak som si nic nevsimla.. a teraz tu vsetkym ukazuje uzv a vsetci sa rozplyvaju.. prisla sa rozlucit.. no povedzte mi, preco sa preboha nemohla s nimi rozlucit, kym som ja bola na PNke? a ze to dieta ani nechcela, 24 rokov.. ze nahoda... 😔 😔 😔 😔 😔 ☹ ☹ ☹ ☹

sa na to mozem vy.. to

hej riesila som aj ivfka aj adopciu, ze ked to tak dlho trva, nech to aspon bezi.. ale teraz neriesim ani jedno ani druhe

callex
12. aug 2010

@brita to je super ze mas taky servis v heliose.a ked to mas blizko tak nie je co riesit.drzim palce na 23.8.a tesim sa na vysledok.
@lahhel nam jeden doktor povedal ze po ET si mame urobit pekny vecer..zajst do dobrej restiky a dokonca si mam dat maly aperitiv.co ma prekvapilo.nevravel nic o PN.ale ako pisu kocky pokial sa nechystas lozit po skalach a skakat na svihadle a ine podobne veci hlavne neprekrvovat panvovu oblast tak by to malo byt ok.poznam kocky ktore isli aj na koncert ci disku po ET a v poho.ale taktiku si zvolila spravnu skus sa tentokrat tvarit ze nic.a o par dni na teba spravi kuk mala bodka na ultrazvuku.
@modra no nejako presne som nepochopila ako fungujes v praci 😎 ale asi teda budes musiet sefovi povedat co je vo veci.ja som sa vzdy stresovala co a ako niekomu poviem a ten dotycny to napokon to dobre prijal.tak mozno aj tvoj sef bude ok.
@ninockaskv nepoznam uplne tvoj pribeh kedze som relativne mlada v tejto teme..ale neskusala si nejaky pokec s psychologom?moze ti pomoct s tvojim trapenim a uhlom pohladu nan.
je to stare otrepane klise ale naozaj cas je dobry lekar.overene nazivo.

brita
12. aug 2010

@ninockaskv Joj, moja, viem, co prezivas. Ja som nieco podobne zazila, pre dvoma rokmi, ked som prisla z PN spat do roboty po nevydarenom IVF a hned na druhy den som sa dozvedela, ze moje dve kolegyne su tehotne a su take stastne. No a ja som sa isla vnutorne umucit, bolo mi do placu, chcela som kricat, utict a nikoho nevidiet, ☹ Viem, ako ti je, ale neboj, my sme bojovnicky a my sa len tak nevzdame. 😉 Moc ti drzim palceky.
@callex Pan doktor v heliose je strasne fajn, aj Dr Gatova, preto tam rada chodim, aj ked samozrejme najradsej by som mala uz mimi na rukach a do nijakeho CAR nechodila. 😉 Ale v heliose maju vynimocny pristup. Fakt nepoznam nikoho, kto by na nich povedal nieco zle.
@olympia Diky za info. Ozaj , moja, ty mas babatko v bsruku z vlastneho alebo darovaneho vajicka? Kolko embryjok ti vkladali?
@orsulka Diky za tehu virusiky. 😀 Vidim, ze ty cakas dvojicky. To je uzasne. 😉 Zelam krasne tehulkovanie. 🙂

julietka
12. aug 2010

ahojte babulky, vidim ze tu riesite dilemu ci po ET ostat doma, alebo nie...myslim ze je to vec vnutorneho presvedcenia, ak vam to psychicky pomoze k vasej dusevnej rovnovahe ze ste urobili pre to maximum tak ostante 🙂
ja za seba hovorim ze by som neostala,pretoze je to zbytocne..embrijku pomoze ak ste vyrovnane a robite vsetko tak ako doteraz, ja som si ani raz nebrala dovolenku po ET, chodila som normalne do prace a snazila som sa na to vobec nesustredit, samozrejme som neumyvala okna a pod. aj ked doki povedal ze aj to mozem kludne robit 😉
.....a tiez som sa zaradila medzi "bezpriznakove" tehulky, vsak avusik, mirindik, zuzlik? 😵 ani jedna z nas nemala ziadne priznaky a preto sme nemohli uverit ze sme tehu 😉
ale na PN ma vypisala automaticky dokina od zaciatku 7tt

julietka
12. aug 2010

@ninockaskv viem ze je na tvoje plecia uz toho akosi privela, niekedy sa urcite pytas preco ty? a preco zasa a kolko este toho musis uniest? moja zlata, velmi ta obdivujem ako to vsetko znasas a dokazes zit dalej, mas naozaj moj velky obdiv
pamatam si ked si sa k nam pridala a porozpravala svoj pribeh, napriek vsetkemu som z teba citila aspon z tych riadkov chut zit dalej a bojovat, citila som optimizmus. Viem ze to mas velmi tazke, a preto ti zelam aby si nadobudla opat tu chut a strateny optimizmus. Nestracaj v ziadnom pripade vieru, raz budes maminka verim tomu 😵

julietka
12. aug 2010

@ninockaskv ani moj muz nechcel adopciu, a plakala som preto...ale ked sa nam uz veelmi dlho nedarilo tak povedal ze by na to pristupil, potom som si uvedomila ze vlastne ja na to nie som este pripravena, povazujem to za neskutocnu zodpovednost..ale stale som verila ze nam vyjde IVF a budeme mat vlastne deticky. Povedala som si ze ak PanBozko chce tak nam to umozni a ak nie, na adopciu je cas kedykolvek..Ale mozno si k vlastnym detom este niekedy jedno adoptujeme, teraz uz sa citim aj na to pripravena 🙂

modra
12. aug 2010

@ninockaskv presne viem co prezivas... moje o 10 rokov mladsie zname a kamosky maju deti a ani nevedia ako.. Chvilu ma to stve potom mam nervi a potom si poviem aaa kaslat na nich aj ja raz budem mat.. Niekedy ti je uplne na nic z toho vsetkeho z jedneho a toho isteho kolobehu a potom je zas dobre.. Tak to proste funguje u kazdej z nas..Ja verim tomu ze sa nam to podari aj ked to nie je lahke ale co uz nam ine zostava.. len verit... drzim palce.. ☹

brita
12. aug 2010

@julietka Moja, ja som na PN len preto, aby ma neotravovali z roboty. Ja sa poznam, som stresant. Niekto ma v robote rozculi a uz sa certim a stresujem. 😀 Tu doma robim skoro vsetko, ale s rozumom a cas mi velmi rychlo ubieha. Zariadila som si to tak, aby som sa nenudila a zatial to ide. Je to naozaj individualne. Niekto by sa doma unudil k smrti a lepsie mu je byt v praci. Ja mam doma kopec aktivit, navyse mam macku, u nasich maju zasemale steniatko, ktore chodim maznat v ramci vychadzok, robim si poriadky s papiermi, zehlim, varim, polievam kvietky, sem-tam odbehnem do mesta a tak mi celkom rozumne ujde cas. 🙂

@julietka , @modra drzim vam palceky.

maticap.
12. aug 2010

Ahojte, dlhsie som sa neozvala, lebo akosi nebolo s cim, no poctivo som vas citala. My sme dnes boli na uvodnej konzulacii vo ferticente - nakoniec som sa rozhodla skusit prve IVF na Slovensku a keby to nahodou nevyslo, tak chcem ist "k vam" do Brna 🙂 . Vysledok po konzultacii: pripravena ziadost na IVF, ku ktorej nam chyba vysledok z kultivacie chlamydii (uz je to 2 tyzdne a stale nic a asi to este 2 tyzdne potrva.....vrr), spg fajn az na to, ze "spermonici" nejdu dopredu ale do stran a na pravom vajecniku cysta... ☹ Baby, co sa robi s cystami? Cakam cez vikend MS a tak dufam, ze praskne aj sama, ale ked nie, tak co potom? S dr. sme sa dohodli, ze nech sa dam po MS skontrolovat svojmu dr. ci je prec a hned ako budem mat vysledky z tych chlamydii, tak odosle ziadost o ivf do poistovne a budeme cakat na schvalenie.
No a moje hodnotenie ferticentu: prvy dojem: dr. mohol by aj prijemnejsi - myslim ludskejsi, nie taky studeny psi cumak, a druhy dojem pri vypisovani papierov a hodnoteni spg: bol OK. Venoval sa nam podla mna dost dlho, nemala som pocit, ze sa nas chce zbavit alebo co, skratka pohoda. 😉

modra
12. aug 2010

@brita Dakujem..
@maticap. aj my sme boli na konzultacii vo ferticente ale neurobili na mna dobry dojem.. ☹ ale tak kolko ludi tolko chuti..

brita
12. aug 2010

@maticap. Moja, k tej cyste. Aj mne sa to stalo. Vacsinou praskne sama a nasledne sa ti spusti menzes. Mne raz menzes meskal tyzden, tak som isla do CAR, ze neviem, co sa deje a doki hned na ultrazvuku uvidel 25 mm hemoragicku cystu. Povedal, ze nech este pockam max. tyzden, ze by mala prasknut a ked nie, ze mam prist. ale praskla hned na druhy den a krvicka sa len tak liala. 😀 K tym chlamydiam, tie musis ma negativne, lebo oni su pliaga. Daju sa vyliecit len antibiotikami. Ja aj manzel sme ich mali. Ked to ma jeden, ten druhy to chyti na 99%. tak sme sa aj obaja museli liecit a dovtedy sme nesmeli mat styk. Drzim palceky na IVF. 😉

maticap.
13. aug 2010

@modra povedala som si, kedze sme nevyuzili ani jedno ivf na Slovensku, ze im dame sancu. Ale ked si tu konzultaciu premietam spatne, tak veru keby som nemala nastudovane info z konika, tak ma asi dr. velmi neohuri. Alebo som len predpojata a v depke a vobec 😉
@brita ahoj, brita, viem co su chlamydie za potvory. no predpokladam, ze ked neboli na laparke ziadne zrasty, tak tam snad chlamydia nesarapati. 🙂 uz len nejako donutit labak, aby ich co najskor dal vykultivovat a mozme posielat ziadost. Len keby ta cysta praskla a nestrasila ma... 😒

maticap.
13. aug 2010

@modra povedala som si, kedze sme nevyuzili ani jedno ivf na Slovensku, ze im dame sancu. Ale ked si tu konzultaciu premietam spatne, tak veru keby som nemala nastudovane info z konika, tak ma asi dr. velmi neohuri. Alebo som len predpojata a v depke a vobec 😉
@brita ahoj, brita, viem co su chlamydie za potvory. no predpokladam, ze ked neboli na laparke ziadne zrasty, tak tam snad chlamydia nesarapati. 🙂 uz len nejako donutit labak, aby ich co najskor dal vykultivovat a mozme posielat ziadost. Len keby ta cysta praskla a nestrasila ma... 😒

maticap.
13. aug 2010

pozeram, ze moj pc je rychlejsi ako ja... tak to mate dvojmo... 😝

callex
13. aug 2010

@maticap. drzim palce s ferticentrom....neboj cysta praskne.mne ju nasli nedavno tiez 2cm..a myslim ze pri dalsej kontrola o tyzden uz bola prec..a potom prisiel menzes. a ak nepraskne citala osm niekede ze su take ktore sa daju odstarnit liekmi a potom take kde bohuzial musis do nemocky na laparku. takze vecer ked lihas do postele si hovor ze cysta je prec a neboj ona utecie kade lahsie.

callex
13. aug 2010

ahojte babule..krasne dobre rano zelam a krasny den pred uprsanym vikendom. ako to tak sledujem tak rok 2010+2011 budu rokmi dvojiciek.same dvojciatka sa rodia.to bude vcelku vtipna generecia..taka dvojmo 😀 chudatka ucitelky v skolach..najme ked sa budu podobat.
k tym tehulkam v nasom okoli..mne najviac vadilo ked rypala rodina do nas..bratranci a sestrernice a podobne..v style..no co kedy bude babo? a nechcete mat?a podobne.ved to asi poznate. podaktorim sa povedala cela pravda podaktorim sa len naznacila ale chvalabohu vsetci dali pokoj a nepytaju sa uz. lebo to je tiez dobry zaberak. a dalsi zaberak je netrpezliva babka cakatelka ktora po kazdej procedure vola co a ako?ako dopadol test a podobne.
vsimla som si ze ked vidim nejaku tehulku..pozriem na brusko ake je pekne a potom asi zapnem autopilota a nevnimam nejake dotierave myslienky a ignorujem akekolvek neprijemne pocity.

callex
13. aug 2010

babenky teraz z ineho sudka. neviete mi poradit kde moze byt chyba? totizto ked si zdepilujem nohy depilatorom tak o dva dni mozem znova.uz mi nejake rasia.ziadny take ze 2tyzdne pokoj.iba jeden den. a teraz neviem ci je to zlym strojcekom alebo jednoducho mi tak rychlo rastu chlpky.par rokov dozadu som vydrzala viac bez strojceka. neviem ci si mam kupit novy ci to nebude zbytocna investicia. popripade ak nejaky mate a ste spokojne dajte tipy.vdaka.

mircalla
13. aug 2010

@marticap mne sa robili cysty po stimulke bezne. zial mi nikdy nepraskli. dva krat mi ju odpichli pri OPU, ked odoberali vajicka, ale inak je lepsie ist do stimulky bez cyst. raz mi ju ked som mala darcovske odpichli v reprofite...dokonca bez narkozy....tvralo to 15 sek....ale to je reprofit a ochota.....ked som bola v GF tak mi povedali, ze ak neprakne, tak nech idem na laparku...nemyslim si, ze je nutna....
mna sa dokyv reprofite spytal, ci to vydrzim, ja ze ok a odpichol mi ju len tak bez narkozy....vobec to tak nebolelo

mircalla
13. aug 2010

inak ahojte....
filipko je dost zivy, tak moc nestiham.....
prave teraz spinka, inak sa mame dobre, pekne priberame aj papame

callex
13. aug 2010

@mircalla tesim sa ze sa mate dobre.drzim palceky nech to je i nadalej tak.pomaha ti niekto s nim?

floskula
13. aug 2010

callex, nebude to hormonmi? ak si po hormon. stimulacii, tak niekedy je potom ochlpenie masivnejsie.

mircalla
13. aug 2010

hej, pomaha mama, nastastie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre