Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

avaka
6. sep 2010

@takyna ,este som zabudla,ale ste sa rozsupli s tym surodencom... 😀 😉

lahhel
autor
7. sep 2010

Dobre ranko 🙂

Takze my mame za sebou prvu vcelicku, celu noc sa mi o tom snivalo, ale nakoniec to bolo v pohodicke, tak super, len nech rastu vajka..UTZ mame uz v sobotu na 6DC, lebo my sme sa dostali vzdy len na prvy UTZ a hned na OPU, lebo vajka rychlo rastli a normalne mi vychadzal UTZ na pondelok na 8DC, ale som sa bala aby to nebolo moc neskoro....tak uvidime..

Orsulka, tuto infosku som asi prehliadla, ze to zdrazelo, ale to asi aj preto, ze som sa nikdy nedostala k ET, vzdy sme platili len za lieky a narkozu...

Pekny dnik vsetkym 🙂

callex
7. sep 2010

@lahhel aku vcelicku si pichas? drzim palce nech je dobra uroda.v sobotu ides do Brna na kontrolu?

lahhel
autor
7. sep 2010

Callex,dakujem, ano v sobotu ideme do Brna...a picham dve ampulky bravelle + 3x1 clostyl...

zuzla80
7. sep 2010

@violoncielka aj ja sa pripájam ku gratulácii a prajem úspešné tehuľkovanie až do konca 😵
@lahhel thuj thuj thuj tentokrát to musí klapnúť, taaak veľmi stískame palce 😉
@cavik veľa šťastíčka, nech to už dotiahnete do konca 😉

@takyna aj my sme schudli v nemocnici zo 3750 na 3400g, ale ako tak pozerám, tak my sme riadne tučnučký, však my sme pred mesiacom mali 5100g, to oproti vám sme riadne tuči bomby 😅 Ja viem že aj umelé mliečko robí svoje, ale však my ako písala Mirindík to snáď ešte vybeháme 😉 No som zvedavá koľko budeme vážiť o týždeň, rátam, že už aj okolo 6kg... Inak o Vigantole som práve včera čítala, ono vraj nieje zdravotne nezávadný, my máme poradňu o týždeň, tak sa tiež na to opýtam, ale dajte vedieť, čo na to vaši lekári... Taky takže ešte jedno bábo, no my určite po mrazáčikov pôjdeme, máme 2, no a potom sa uvidí, keby radšej už motyka vystrelila, ako zase tie hormóny brať... Inak vy sa kedy chystáte na očkovanie?

@avaka ja nechcem okolo malej hrncami trieskať keď spinká 😀 len ako píšeš, stačí, že pukne podlaha a šup sme hore, niekedy to uspíme a inokedy nie.
Inak ste ma baby potešili, že na režim je ešte skoro, len minule som natrafila na diskusiu o Umelých mliečkách a tam baby písali ako pravidelne im detičky papkajú, a prespia celú noc, no až som zírala a čudovala, že ako to je možné, že čo to naše dieťa teda stvára 😅 ...

takyna
7. sep 2010

@violoncielka gratulírujem, tak len tehulkovať 🙂
Včera sme mali aj my akčný deň, nespala poriadne max. 20 minut, a veľké oči, potiahla to takto do 22.30 😝 našťastie po chodení po byte čo ju muž na rukách vláčil odpadla a spali sme do 5.00 napapala sa a do 8.00 🙂

@mirinda10 neviem či je to veľa alebo málo tá váha, už sa radšej tým nezaťažujem, lebo potom mi švitorí s toho, tiež by som pristala keby mala viac gramov, ale čo narobím, ako jej chutí tak papá, neplače, smejká tak je asi všetko ok , poklopem

Avi tak vy ste podobne ako my ťažký boli 🙂 modelky budú 😉
Zuzík očkovanie bude tiež asi tak ako u vás, dnes ideme na založenie naušničiek, mám s toho riadny stresík 😝
malá keď už teda začne revať, tak sa vie tak rozčertiť, že sa mi skoro aj zadúša 😝 , našťastie veľa neplačeme zatiaľ 😵
kočky pozdravujem všetky 😵

takyna
7. sep 2010

@zuzla80 neviem ako vy, ale moja malá keď jej dám Vigantol, tak sa zmrašťí a napínaju s toho 😖

Nie to asi nie už Brno sa nebude konať, to len manžel takto špásuje, aj keď neviem, neviem, by tak mladšia tak určite to risknem 🙂

takyna
7. sep 2010

@zuzla80 naša malá zase je taká, že keď tvrdo spí môžu pri nej aj meteority padať, niekedy som až stresovala s toho lebo keď takto ťahala 4 hodky v kuse a nejedla tak som šalela, čiže si nenavyberáme, 🙂

modra
7. sep 2010

@violoncielka gratulujemm super ze to vyslo 🙂
@lahhel no mozno aj nam vyjde odber na vikend ale uvidime vo stvrtok to idem na dalsiu kontrolu. Dnes som tam mala 2 vajka take vacsie 1 mensie a potom este par takych malych co neviem ci nejako podrastu na spravnu velkost ale nechame sa prekvapit.. Zvysili mi davku takze super..Mam z toho dobry pocit 🙂

mirinda10
7. sep 2010

@avaka no ano ale tvoja Elka mala porodnu vahu 2,7kg to musis takto porovnavat a co este schudla ked ste prisli z porodnice, takze tak zlatko a je pravda kojene deti priberaju menej aj ked ani to nie je pravidlo
vid moj synovec v 3 mesiacoch mal 9kg a v roku 12kg a chodil sam od 10 mesiacov ale porodnu vahu mal 4,3kg ale ked zacal behat schudol neobsedel 5 min, to bol do 6mesiacov iba kojeny ziadna voda alebo caj nic
tak dufam, ze aj mi ked zacneme behat tak schudneme aj ked dr povedala, ze je akurat inak ma uzky pas a velke stehna ako mama presne 😀
ono kojit ma velku vyhodu lahsie sa uspavaju deti, mne E pri flasi nikdy nezaspi ☹ a v postielke vecer vyvadzame aj vcera no co musime to nejak prekonat ale cez den som to este ani neskusala aj teraz spi vonku aj ked je 11st je oblecena a este v hlbokom kociku tak si tam dobre pospi
no my sa nosime ked uz je hore vaic ako 3 hodky a trie si oci ale zaspat nechce tak mrnci, musime nejak tu pol hodku vydrzat neda sa nic robit

callex
7. sep 2010

@modra dobra statistika..tak nech sa este pekne vyvinu ti drobci.

takyna
7. sep 2010

@mirinda10 mi sa kojíme, a malá mi ešte v živote na cicíku nezaspala, to je individuálne všetko, inak máš krásnu kočku a šikovnicu 🙂

modra
7. sep 2010

@callex dik dufajme ze aspon nieco ked nic.. ja som nemala nikdy vela vajek 🙂 takaj toto je uspech..a s min. stimulkou..

orsulka
7. sep 2010

ahojte
@lahhel tak teraz to bude určite ine, a pekne dosnažilkuješ až k ET!!!!!! držim palec 😉 😉

falin
7. sep 2010

ahojte babulky,
po dlhsej dobe som k vam zavitala. Prazdniny mame za sebou, skolkarka znovu chodi do skolky a snazime sa najst predprazdninovy rezim ranneho vstavania.

violoncielka - srdecne blahozelam k tehu

modra - drzim palceky na OPU. Vajek nemusi byt vela, dolezita je kvalita

rebecca, shandy - ako ste na tom?

mne zacala vcera mrska, ale tento mesac nejdem na stimulku, snad nabuduci uz ano

pekny dnik vsetkym

mirinda10
7. sep 2010

@takyna dakujeme inak moja suseda sa chodi na nas kukat ako papame, ona malu krmi hodku napr obed a to uz straca trpezlivost my mame obed za max 7min zjedneny asi 200gr zeleninky uz som skusala aj prestavky ale to nejde ona ma otvorene usta a trasie rukami a vydava zvuky asi mi nadava, no musim to natocit len som skoro stale doma sama ked krmim, musim asi cez vikend poprosit tatka ale je srandovna
idem pridat par fotiek co som vcera a dnes fotila nech vidite, robila som aj video ale ma cez 70mega tak ho tu nedostanem

lenka20
7. sep 2010

dobre ranko babulky, ja nestiham docitat dozadu co vsetko sa stalo, ale postrehla som - violoncielka gratulujeeeeeeeem ku krasnemu HCG a pekne pokracuj dalej, moc sa s tebou tesim tehulka 😵 😵 😵 😵 😵 😵
dievcatkam s embrijkami v bruskach drzim palce nech sa zahryznu a nech kazda vycika // 😉 to tak pre zaciatok 😉
lahhelik - myslim na teba, nech je stimulka uspesna, verim, ze bude, ved si oddychnuta pripravena, musi to klapnut 😉 😵
pozdravujem maminky s babatkami - nestiham citat dozadu, ale urcite sa vam dariiiii 😵 😵 😵 😵 😵 😵
u mna novinka jedine ta, ze mi narastol zas myom o nieco, takze to vyzera na operaciu asi v novembri-decembri a potom pol roka pauza kym sa da maternica dokopy, takze mrazaciky budu musiet pockat v chladku este nejaky cas 😒 😒 😒 co ma mrzi, ale neda sa nic robit, dalsie tehu by ten myom este viac zhorsilo, ved ako velmi narastol za tych par tyzdnov tehu, tak ani nechcem riskovat.. uz teraz ho citim, tlaci mi na mechur, takze ked nie som vycikana tak ma boli podbrusko, alebo ked sedim skrcena...
brituska ma tusim dneska sono - britus nech uz mate srdiecko, alebo zeby dve? 😉 😎 😉

rebeca_1
7. sep 2010

Ahojte, tak ja sa uz chystam na dovolenku, pomaly zatvarame kufre a smer letisko.
Ked sa vratime, bude sa testovat........

mircalla
7. sep 2010

ahojte kocky

@violoncielka super HCG, drzim palce aj vsetky ostatnym, teraz bude vela testovania
filipko je uz velky chlapec, uz vselico vnima, je to taky partner, pocuva, ked sa rozpravame
mame 4650 gramov, co je pekne, krasne pribera, ale musim trosku dokrmovat, max 150 ml denne
aj tak ma moje mliecko radsej🙂
v noci sme hore tak raz, dakedy dva, cez den spi dakedy pekne aj 6 hodin, dakedy len 2-3, podla toho, aky ma den
@lenka20 ach, to ma mrzi ten myom....a kolko ma cm? mne inak tiez narastol, tak som po kontrole zvedava.
zatial mi problemy nesposobuje

no baby inak ja uz som po 6 tyzdnoch od porodu dostala mrchu, citala som, ze to neni nic vynimocne, ale mohal este pockat....ved kojim

brita
7. sep 2010

Ahojte kocky
@violoncielka srdecne balozelam, to je super spravicka 😉
@lenka20 Lenicek moj, mrzi ma ten tvoj nestastny myom, uz sa ho musis zbavit raz a navzdy a potom sup tehulkovat. 😉 Ja som mala ist na sono zajtra, ale bola som predcasne vcera, lebo som zacala trocku spinit, tak som pre istotu isla hned. Doki povedal, ze vsetko OK, gestacny vacok narastol z 12 mm na 26, aj embryjko vo vnutri je vacsie, ale srdiecko este nebolo, to bolo akurat 6tt + 0, takze kontrola az 14.9. Dufam, ze uz tam uvidime fazulku so srdieckom. Ja ale myslim, ze je tam jedno, sak uvidime 😀
Pozdravujem vsetky babenky. 😉 😉

avaka
7. sep 2010

Ahojte,
@brita ,gratulujem k babatku 🙂
@mircalla ,no riadny chlap uz je Filipko 🙂
@rebeca_1 ,tak krasnu dovolenku a vrat sa s krasnym vysledkom 😉
@lenka20 ,no co povedat,Tebe stale do toho musi nieco prist.. 😒 ,ale bude naozaj dobre sa toho myomu zbavit co najskor,nech mrazacikovia nemusia dlho cakat 😉
@mirinda10 ,to u nas vyzera papanie inak ako u vas... 😒 ovocie uz ako tak,ale zelenina,stale nic,my by sme tych 200ml mali aj na tyzden... 😅 vacsinou..
Inak,ja viem,ze nemozem porovnavat 2 a 4 kg babo,ale nasa tu vahu mala az v 14 tt a Bibka ju ma v 8 tt,len som tym chcela povedat,ze ked je Bibka spokojna,co teda je,ze sa @takyna nemusi stresovat vahou.. 😉
A s tym spankom doma,mozno budes prekvapena,ako ja 😵 To bolo z tyzdna na tyzden..
@zuzla80,nasa mala,ked zaspi v hluku,tak vacsinou v pohode,ale ked zaspi v tichu a zacne nieco buchat,tak sa zobudi,ale to asi kazdy...ja som nemyslela,ze zacnes trieskat,aby si ju nezvykala... 😀 ,len mne bolo povedane tiez,ze si ju nemam ucit na ticho...no uzila som si s nou a ked konecne zaspala,tak som bola ticho ako som len mohla,aby sa nezobudila.. 😉

esther03
7. sep 2010

ahojky vsetkym 🙂
Lahel, tak som to zistovala dnes. Odoberaju vsetky zrele folikuly a oplodnuju tiez vsetky zrele vajka, ktore najdu 😉 . Nativ je vraj o tom, ze len je to bez stimulky. Takze nam budu icsovat vsetko co bude zrele. Samozrejme, za kazde icsi je 1000-ka 😉. Nerozumiem preco ti take nieco dr. povedal, hmm 😠 Vo stvrtok nas caka OPU, tak uvidime 😉

esther03
7. sep 2010

lahhel, je teraz pozeram, ze ides v sobotu do brna.. Drzim moc palce nech to vyjde. Ak u nas pojde vsetko ok tak tiez by sme mali ist v sobotu na ET, ale to je este daleko 😉

mirinda10
7. sep 2010

@avaka no to 200mame na ovocie a 200 na obed moja a to by zjedla aj viac ale zatial jej nedam, kde by sme dosli
no dnes mame den, spala doobeda hodku, poobede hodku a teraz je hore od 2hej a reve ako besna aj na rukach uz dostala aj olovrant kasu co som jej chcela dat iba mlieko ale neviem co jej je, je najedena prebalene, skusala som kocik boli sme vonku nechce spat len revat tak skusam, teraz po 10min placu je ticho uvidim ako dlho manipulator jeden je v postielke v obyvacke, tak ked bude chciet spat tak nech spi
no taky ked ma 2 mesiace tak ma urcite viac ako 8tt my bude mat v piatok 6 mesiacov ale mame zajtra uz 26tt
inak ovocie take hruskove pyre co robim to by som aj ja pojedla, je to sladke a nedavam tam ziaden cukor a ked do zeleniny das mrkvu dost tak je to tiez dobre, ja to co varim pre nu, to ochutnam a mne to smakuje, takze ona radsej zje prikrm ako mlieko nutrilon je horky fuj, moje MM bolo sladke, takze E ma radsej prikrm ale aj mlieko musi, tak ho pije inak nic nedostane vecer a v noci a rano 😎

prave som pozerala tak E mala v 10tt 5,2kg a 59cm 😵

E nie je vobec naucena na ticho ked nahodou spi v kociku dnu v dome tak mam aspon radio zapnute alebo tv ziadne ticho a spi ale nie v postielke 😵

lahhel
autor
7. sep 2010

Esther, tak super, fakt neviem preco mi to bolo takto odprezentovane...tak je to ok, zelam ti aby si mala vela zrelych vajok a mozno sa stretneme v sobotu v Brne 🙂 ..mozno aj s Modrou...

avaka
7. sep 2010

@mirinda10 sorry 😀 tak kolko ma? aha ,uz vidim 2m a 2 tyzdne...
Miri,ja davam mrkvu do zeleniny,ale ani tak, skusala som aj kupovane,ci nahodou....no dufam,ze sa rozje.. a hruska u nas tiez chutila a ostatne som zacala miesat s bananom,tak celkom dobre,len ta zelenina...

esther03
7. sep 2010

@lahhel jej aj modra ide? Super, tak to tam budu mat slovensku vlnu 😀 Ozi a budes si davat aj AH? Ja sa rozhodujem, ze ci hej. Dr povedal, ze to je dobre pri Pk, co ja mat nebudem, ale uz mam starsie vajcia 😀 , tak rozmyslam 😠

mirinda10
7. sep 2010

@avaka ja ked som prvy krat varila nezjedla ani tuk,tak som zistila ze musim dat vzdy dost mrkvy robi tu zeleninku sladkou tak dam 2vacsie mrkvy, 2 mensie zemiacky, cukinu, perzlen kusok, karfiol ked nedam karfiol tak brokolicu alebo patizon a jasne, ze masko dnes som kupila cerstve morcacie toto je ale na 2 porcie a davam ked to rozmixujem aj olivovy olej asi tak pol caj lyzicky, je to fakt dobre, skoda ze nie si tu skusili by sme jej dat E jedlo
ovocie davam jablcko, banan hrusku aj broskynu okrem banana je to domace
po akom case jej davas obed,my mame desiatu o 8mej a obed o 12tej tak je hladna medzi tym nic

modra
7. sep 2010

@lahhel no mozno vediet to budem az v stvrtok. ale tak podla velkosti folikov tak ratam mozno nedela ale uvidim ako budem reagovat na 2 davku..

modra
7. sep 2010

@esther03 tak vy idete tiez vo stvrtok? My tiez ale skoro rano.. tak neviem ci sa stretneme..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre