Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

falin
27. okt 2010

@lilina22 - vitaj medzi nami 🙂 . Zavolaj si aj zajtra, mozno tie nezrele dozreli a podarilo sa ich oplodnit, u Gerdushy to tak bolo
Kedy mas vklad?
Inac ja tiez chodim k Stelclovi 😉

@lenny71 - to mi je strasne luto, je to velmi tazke, drz sa ☹ ☹ ☹ ☹

falin
27. okt 2010

@rebeka33 - tak rychlo dokoncit co treba a ide sa stimulovat 😉 Verim ze teraz uspesne

mircalla
27. okt 2010

@lenny71 :(( akurat som sa na tebe tento tyzden pytala....je mi to hrozne luto

rienok
27. okt 2010

ahojte potrebujem poradit: s Dr Stelclom sme sa bavili o dalsej stimulke december alebo januar, ale ak vsetko pojde ako obycajne tak mrchu dostanem 30.12. a na kontrolu by som mala ist 06.01., ale v tom case sme na dovolenke v alpach. No a potom by to vychadzalo tak ze vo februari by som tesne po transfere mala ist zase do zahranicia ( dost dlho planovana cesta) a tak mi pride najrozumnejsie to nechat na februar po navrate z tej cesty. Lebo povedal ze november je skoro ( koncom septembra som mala posledny transfer - posledna mrcha 10.10.). Co si o tom myslite? vopred dakujem za akykolvek nazor ....

@rebeka33 dakujem vidim, ze u teba to funguje tak to budem takto aj ja robit

@lilina22 blahozelam k 3 vajkam a k ich oplodneniu, nech sa im dari 😉,
nemyslim ze dlhsia stimulka by im mohla pomoct... to by ti zase tie 3 mohli prasknut skorej a z tych nezrelych by mozno dozrelo menej ako tie 4 ... takze moj nazor ale je to fajn vysledok

@lenny71 to ma mrzí skoré ☹ uzdravenie a veľa psychických síl

rienok
27. okt 2010

@gerdusha tak to si ma fakt pobavila ... to si naozaj pisala Stelclovi , ty si teda riadne cislo... to by mi nenapadlo 😀

rienok
27. okt 2010

@lilina22 blahozelam k vajkam, chcem sa spytat co to je s tou krvnou skupinou? nejak som sa nedopátrala vzniku debaty :D

kajka39
27. okt 2010

@rienok robime statistiku kto ma aku krvnu skupinu, vraj ,,0,, je najmenej plodna, ale zatial v tejto teme prevlasa A-cko. Tak napis svoju a doplnime... 😀 😀 😀

kajka39
27. okt 2010

avaka - A . . . . . . . . .mirInda - B . . . . . . . . . . . tanitta - 0
julietka - A . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .callex - 0
mircalla - A . . . . . . . . .
kajka - A
lilina - A
falin - A
anty - A

naduska
27. okt 2010

@kajka39 ja mam 0 😒

takyna
27. okt 2010

Ahojte kočany 🙂
Takyna 0 plus 😉 🙂

luly3
27. okt 2010

@falin na hematológii som nebola ale teraz 18 som tam objednana a vravela
som doktorke že či mi nemôže dat skorej termín že idem na IVF a ona
povedala že kludne môžem íst že ked mi niečo zistia tak stačí potom nasadit
liečbu.tak neviem nerozumím tomu ☹ takže ked tam 18 pojdem už budem vediet
či som tehu alebo nie 😕 😕 😕 😕
dnes som bola na komtrole 8 deň stimulky a mám 8 mm sliznicu a 6 velkých vajok
a 4 malinké 🙂 tak som zvedava povedali že OPU vyzerá byt na pondelok alebo útorok

luly3
27. okt 2010

@kajka39 ja mám A 🙂 a nejako plodná teda niesom 😀 😀 😀

gerdusha
27. okt 2010

@rienok ,
jo jo, pisala som mu, aj som mu napisala, ze kludne sa moze pri citani mojej primitivnej otazky rehotat...ale vysledok je taky, aky som chcela: mam kludnejsiu dusu 😀

lucifuk321
27. okt 2010

Mozem otazku? Chystame sa do Brna uz na transfer embrija, vraj je to bezbolestne a trva to kratko. Odporuca sa pred tym aj nemocit, ze? A je lepsie po transfere tam aj ostat prespat, alebo mozme kludne cestovat spat na vychod? AK niekto moze poradit. Vdaka 🙂

mircalla
27. okt 2010

@lucifuk321 spravne, s plnsim mechurom, aj ked to nemusi byt taky ze na nevydrzanie, len tak akurat
no my sme do BA v pohode cestovali...vychod je trochu daleko....ale mame tu aj tehule z vychodu, co myslim cestovali
ked som chodila do heliosu martin z BA, tak mi odporucili si dat prestavky, lebo ustavicne vibracie v aute nie su najlepsie.
ale ako som povedala, mame tu tehule...moj nazor je prespat, ale ja som dost uzkostliva, tak pre klud mysle

rikuska21
27. okt 2010

Kajka, vdaka za infosky,

ja zacinam na druhy den cyklu stimulku s clostylom 2x1 alebo 3x1, zvazujem kvoli OHSS
Menzes uz citim, takze rano dostanem, ak som spravne pocitala odber-OPU vajok je pribilzne na 10 az kolky den???mam v tom chaos a muz je na sluzobke 12 az 14 den cyklu, ci to mam vobec riskovat,
Som rada ze ste tu viacere, v rovnakom termine

@lenny71 velmi ma to mrzi, viem co to je ,ja som prilsa uz o dve babuska

baby a vklad je na kolky den od odberu?vdaka za infosky a drzim palce vsetkym

rikuska21
27. okt 2010

a mam skupina AB

lucifuk321
27. okt 2010

Dik mircalla 🙂 Nik iny neporadi?

tanitta
27. okt 2010

@lucifuk321 ja by som asi zostala nanoc tam....prip niekde namedziceste brno-vychod..... hvane ked pojdes tam tak normalne chod aj na wc nezadrzuj sak prasknes.... 😎... v pohode ti staci sa zacat zavodnovat pred brnom;).... ja som dokonce este v cakarni sla na wc a v pohode bolo sak zavodnit sa clovek dokaze rychlo...

luly3
27. okt 2010

@rikuska21 ahoj 😉 ja teraz stimulujem a OPU budem mat 14 dní od začiatku stimulky
ale je to asi individuálne asi podla toho ako daná žena reaguje 😉

lucifuk321
27. okt 2010

@tanitta tak dik za rady, uvidime ako bude 🙂

rikuska21
27. okt 2010

@luly3 tak sme na tom skoro rovnmako, ja som v softe stimulke, len clostyl, mala som ohss, tak preto, na druhy den cyklu si mam zacat pichattak neviem na kolky den bude odber, no uvidim

Lucifuk, my sme museli mat pred transferom uplne plny mechur u nas c care na slovensku, ale v RF to tak ni je

luly3
27. okt 2010

@rikuska21 aj ja som od 2 dna brala clostyl a pichala 75 jednotiek puregonu 😉 dnes som
8 den

rikuska21
27. okt 2010

@luly3 takze v pondelok ides na OPU??? a uz ti robili utz??

luly3
27. okt 2010

@rikuska21 povedali že pondelok alebo útorok, hej dnes som mala
1 kontrolu a v piatok mám druhu 😉 už si mala IVF, alebo prvý krat ideš???

callex
27. okt 2010

@luly3 pekna urodicka.
@rikuska21 je to individualne..podla toho ako reagujes..ale pohybujete s tym terminom asi dost na hrane.
@rienok asi to nechaj na ten februar.budes oddychnuta po dvoch dovolenkach a aj po nepodarenom IVF, telo si oddychne od hormonov a aj psychicky budes svieza. netlacila by som na pilu.
@lenny71 to je mi luto...az mi vybehli slzicky.prajem vela sil.
babulky ja nepouzivam vulgarizmy ale ked citam taketo smutne spravy tak mi veru nejake to skarede slovo ujde.

rikuska21
27. okt 2010

mam za sebou 1 IVF,tu na slovensku presne takto pred rokom 27.11.som mala pozitivnu krk, tak ideme do toho druhy krat
kam chodis na kontrolu? do brna

luly3
27. okt 2010

@rikuska21 hej do Brna, a kde si bola v ktorom centry na SK

luly3
27. okt 2010

@callex dakujem len aby tolko bolo aj pri OPU 😉 a hlavne aby sa aj všetky oplodnili
potom to bude pekné 😀

rikuska21
27. okt 2010

Vo Ferticentre, ale bola som spokojna, no mala som oHSS a nerobia tam stimulku, tak preto u mna brno,

fu, bo brna stale lietat sa mi nechce ale budem asi musiet aj ja, mam ist na kontrolne sono na 8 den

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre