Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

olympia
7. dec 2010

@takyna ďakujem! 😵 aj ostatným, ste zlaté. Určite sa potom ozvem.
@rebeka33 je tam nejaký rozdiel, ale neviem presne aký, skús toto mrknúť, som pogooglila: https://www.modrykonik.sk/forum/o-tehotenstve/ake-ste-mali-hodnoty-beta-hcg/
@callex držím ti palce do ďalšieho boja, nevzdávaj to, určite sa ti to podarí.
pozdravujem všetky! ;)

violoncielka
7. dec 2010

@callex tak to ma mrzi...stale som nakukovala, ze ako si dopadla...no ale dufam, ze nazbieras sily do dalsieho boja...mas aj mrazacikov?
@rebeka33 tesim sa a tisko gratulujem
@olympia jeeej uz to mas naozaj za par...tak drzim palce nech vsetko dobre dopadne

maticap.
7. dec 2010

@martini @kajka39 @falin Ahojte, podavam rychle hlasenie, lebo moj mm ma nechce pustit k PC - podla neho mam lezat, liecit sa a tehotniet 😀 a nie vysedavat pri monitore - vsak ved dobre, dobre...
Mno, ranna sprava od embryologa bola trocha zdrvujuca: z 5 drobcov prezil jeden.... Tak som zacala rovno bulit jak zelva.. no co vam budem hovorit. 😖 No a kto by mal srdce nechat toho naseho posledneho akcneho hrdinu sameho v cudzej zemi? Nikto a ja uz vobec nie. Posluchla som "volanie krvi" a vase rady a vyrazili sme pre neho. Dokonca mame aj fotku zo sona. Akurat sa s mm nevieme dohodnut, ktora z tych dvoch bodiek je nasa blastocysta 😵. Inak, bojovnik je pozostatok zo spontanne sa oplodnenych embryi.
@falin Falin, dakujem za ten typ na sirup proti kaslu. Mala som mucosolvan, no ten sa neodporuca v 1. trimestri. A inak sa citim podstatne lepsie ako vcera, len ked zakaslem, tak ma az priedusky zabolia...
Este raz dakujem za podporu a idem zalahnut, skor ako sa vrati mm z obchodu 😉.

mirinda10
7. dec 2010

@rebeka33 gratulujem krasne HCG 😵

maticap.
7. dec 2010

@callex ahoj calex, to ma mrzi... zelam Ti vela sil do dalsieho boja!!!

ofinka
7. dec 2010

ahoj babule, gratulujem rebeke, calex zelam silu do dalsieho boja a ostatne kocky nech maju tiez dostatok energie.
mam jednu otazku pre tie, ktore su uz v Repraku ako doma. mau vlastne parkovisko, prip. je nieco v blizkosti, alebo sa mame pripravit, ze budeme dlhsie hladat flek?
a nemate niektora skopirovany prispevok, kde niektora dobre popisovala, ako sa do repraku dopravit autom bez toho, aby sa clovek motal smerom k centru.
dakujem.

rebeka33
7. dec 2010

Ahojte, ďakujem všetkým 🙂
@mircalla no po 4,5 mesiaci je fakt trocha neskoro, ale nech ťa veľmi nepotrápi 😉
@olympia ahoj , ďakujem za link a vy už máte niečo naplánované s pôrodom? Držím palce nech to dopadne dobre. čakáme 🙂
@maticap. Gratulujem k bublinke. Oddychuj, ale na chvíľku nás môžeš prísť pozrieť 😀
@ofinka parkovanie tam nie je veľmi náročné oproti sú parkopvacie miesta a vždy sme našli miesto do 100m.
Čo sa týka navigácie treba ísť vždy na BVV výstavište , je to značené hneď od začiatku Brna . Len pozor keď vyjdete z tunela už ste blízko a spomalte, lebo 1 odbočka nie je označená,len treba ísť doprava a potom ešte je jedna označaná na myslím parkovisko výstavište na ľavo, My sme to urobili teraz dvakrát, lebo sme to prebehli 😀 Neviem,či je to zrozumiteľné. 😉
No tak nám prežili len 4 šteniatka zo 7 a mamka je po cisaráku, ale aspoň okno urobili pekne. Tak zajtra idem k novému Dr. Čelovskému tak som zvedavá čo poradí.
Všetkým prajem pekný večer. 🙂

ofinka
7. dec 2010

rebeka, dakujem za vysvetlenie. 😉

mirinda10
8. dec 2010

@mircalla ja bez mixera neprezijem a varis male porcie, neviem ci budes varit na viac dni ale ja varim max na 2dni a to uvidis je male mnozstvo, takze mam hrniec len pre nu kde varim vo vode
ja som varila aj pyre jablcne aj hruskove a tam mixer je super ale aj ked varim pre nas ja rozmixujem zeleninu rychlejsie sa polievka uvari
mixujem orechy, jablka na strudlu vsetko mozne, takze ja by som isla do mixera a kup si aj ten tycovy tak mixujem brokolicu, tekvicu vsetko co sa da a hlavne polievky

mircalla
8. dec 2010

@rebeka33 neskoro? teraz asi nechapem🙂 ten menzes?
@mirinda10 no asi bez toho mixera to bude horsie ako bez parneho hrnca

takyna
8. dec 2010

@mircalla ja este vobec nemam menzes a to je uz vyse roka 🙂

callex
8. dec 2010

ahojte..dakujem za zelanie dalsej sily do dalsieho boja..ktory urcite bude.niekde buduci rok.
@rebeka33 tesim sa ze to vyslo a zelam krasnych bezproblemovych 9mesiacov.
@ofinka, @rebeka33 ked aj minies tu odbocku a bude vas to tahat do centra tak v pohodicke treba ist rovno..najblizsie odbocit cez taky kruhac doprava..trosku rovno a potom dolava..pridete z druhej strany akoby od centra potom.
@maticap ...na odhlienenie skus jest medik..lyzicku rano a vecer..plus do caju.a gratulujem k bojovnikovi.nech sa borec zahryzne.
@violoncielka mrazaciky nie su 😒 ..k tym sa mi akosi nedari dopracovat.ale raz aj to bude.
@mircalla ja by som zase isla do parneho hrnca..tycovy mixer je mensia investicia .a parny hrniec vyuzijes aj pre seba.a je to zdravucke a rychle na tom varit. hlavne ze nam trci v komore na policke nepouzity roky. 😎 ale chyba navod a ma anglicky konektor tak je zatial na odpocinku.
kajka ako?si na rade s dobrymi spravami.

mircalla
8. dec 2010

@takyna to je ok, ze neni, skor mi je divne, ze je kedze kojim a ze je taky slaby. ale asi to bude normalne, podla toho, co som si precitala

mircalla
8. dec 2010

baby a tu mrkvu za zaciatok ste varili a mixovali ci odstavovac a len stavicka? davam asi blbe otazky, mam na to este cas, ale riesim ci si teda kupit ten parby hrniec alebo mixer

takyna
8. dec 2010

@mircalla ja som kupila Hippky Bio, lebo na zaciatku spapala par lyziciek z vyzivky a to sa neoplatilo ani mixovat ani varit, teraz zacinam tiez varit a skusim to prepasirovat cez sitko, a nieco pomeliem ponornym mixerom

takyna
8. dec 2010

ale baby aj tak robia, ze na pare urobia zeleninku, pridaju par dc vody prevarenej, a prepasiruju cez sitko, konzistencia musi byt taka kasovita, nie vodnata, uvidis ako ti bude na zaciatku jazycek vystrkovat pri papkani lyzickou, budeze to este srandy kopec, kym sa to riadne najedia, moja mala ked ma nieco tuhsie ako kasa, tak sa az dusi, nevie to este spracovat, je zvyknuta iba na mliecko

avaka
8. dec 2010

@mircalla ,ja tiez nemam parny hrniec,aj ked niektore baby si ho velmi chvalia,ja tiez ako Mirinda varim malej zvlast v hrnci a ja som mixióvala ponornym mixerom,teraz uz len pucim a uz je vacsie kusky radsej 🙂 ,aj ked zelenine stale vela neda,ale snazim sa aspon surovu dostat do nej,na chlebik napr.kalerab nastruhat....toho sa nabasti a ovocia.hrozno miluje...
mrkvu som davala ako prvy prikrm tiez kasicku )varenu mrkvu),a zriedila mliekom mojim,mozes aj tym vyvarom..
surovu mrkvu nastruhanu dam obcas s jablckom....potom varena mrkva zapeka a surova opacne 😉

@takyna ,tiez este nemam MS 😉

@rebeka33 ,gratuujem 🙂

maticap.
8. dec 2010

@rebeka33 @callex Ahojte, tak som tu 🙂 . Vcera som nakoniec odkvacla a zaspala... a vstala so zvys. teplotou 37,2 st. ... hlavne, ze som dr. v CAR-e tvrdila, ze ja urcite nebudem mat teplotu... a prask ho! Dala som si paralen, zazvorovy caj (ehm, musim sa ist pozriet, ci ho vobec mozem pit, kedze priaznivo posobi na imunitu) a vecer bolo po teplote. Dnes je mi lepsie, len ten kasel... kaslem ako stary tuberak - az ma to boli. ... Mm mi kupil Stodal, tak si davam ten - podla letaku ho tehotne mozu 😉 .A tak... musim tu este na niecom popracovat a sup do postele hniezdit 😵 .

callex
8. dec 2010

@maticap. stodal je ok a navyse je aj chutny 🙂 37,2 je len naznak ze tvoje telo bojuje s chorobou a lieci sa..dokonca by sa pri takej teplote nemali davat ani lieky od teploty..az ked je to nad 38.pi vela tekutin a pekne tehotni.

mircalla
8. dec 2010

dakujem za rady, no uz asi tyzden mi maly trosku odmieta moje mliecko, dakedy spapa (v noci a vecer v pohode), cez den bojujeme. som z toho smutna, teraz zacal davat prednost umelemu. asi je uz velky a potrebuje viac a tym padom mu asi ten tok nestaci, neviem....som odstrekla a davam mu to po lyzickach, nechcem prist o mlieko. mozno je to aj tym menzesom, pocula som, ze ked baby dostali menzes, dieta zacalo odmietat MM. ale netesi ma to:((

maticap.
8. dec 2010

@callex idem na to - myslim to tehotnenie 😉

callex
8. dec 2010

@mircalla v tomto neporadim..dufam ze taketo starosti ma este len cakaju..ale mala som znamu ktora kojila do 3rokov..ale iba vecer pred spanim..inak normalne papal tuhu stravu.mali to taky vecerny ritual.

rebeka33
8. dec 2010

@mircalla ja by som brala dobrý ponorný mixér, ten môj nebol nijak lacný, ale je kovový a dá sa dávať aj do vriacej tekutiny. A varím s ním každý týždeň. No len môj názor. 🙂

rebeka33
8. dec 2010

Baby potrebujem mail na Štelca , ak by ste boli také láskavé. ďakujem. 🙂

falin
8. dec 2010

@rebeka33 - mail mas v ip

@mircalla - to odmietanie mliecka moze byt naozaj kvoli menzesu, po skonceni by sa to malo vratit spat. Ked nechce papat, odsavaj. A k tomu darceku, podla mna mixer, urcite to pri dietatku vyuzijes. Aj ponorny tycovy, s nim pekne varenu zeleninku rozmixujes

@maticap. - pekne sa liec a tehotni 😉 A uvidis malinke bude velky bojovnik, drzim palceky

@avaka @takyna - ja som ms po porode dostala nieco cez rok. To bola pohodicka taka dlha doba bez mrsky 😵

@modra - po decembri ides na PN? alebo sa ti to v praci trosku uvolni? Uz by nevolnosti aj mohli prejst, nech si uzivas tehulkovstvo naplno.
Ja v pohode, v piatok idem pre mrazacika, mame iba jedneho tak dufam ze zabojuje a pekne sa rozmrazi

@callex - calexik je mi to luto 😒 nazbieraj novych sil a novy rok to isti

@mirinda10 - nasa bola taka ista, cim horsie pocasie, tym lepsie spala 😉

Ja som mala dnes v praci strasny den, ale uloha splnena, tak som rada 😎 a mohla som si vas precitat. Pa

maticap.
8. dec 2010

@falin 😉

mircalla
8. dec 2010
mircalla
8. dec 2010

@callex a myslis ze tlakovy radsej ci naparovaci? idem investovat do oboch, do hrnc aj do mixera
@falin hej, citala som to....dufam, ze sa to spravi...

zuzla80
8. dec 2010

Ahojte babulky,
po dlhšom čase sa ozývam, vidím, že @julietka sa na mňa pýtala, tak srdečne pozdravujem. Absolútne nestíham, niekedy ani len prečítať. Ninka doma spinká len 15min. za to vonku spinkám pokiaľ sa kočíkujeme, aj 1,5-2 hoďky. Tak sme stále vo švungu a na internet neostáva čas.
@mircalla ako vidím môj príspevok spred dvoch dní sem akosi nedorazil 😅 - ale v podstate baby ti už písali, podobne sme postupovali aj my. Malá je na UM od zač. 4mes a s príkrmami sme začali od uk. 5m. Tiež sme začali mrkvičkou o 3dni som pridala k nej zemiačik a zatiaľ najväčší úspech u nás bolo jablko s banánom, to sme sa nevedeli dojesť 😀 Za to kaleráb, to sme spapali asi 3lyžičky a potom rev. Ja som kúpila parný hrniec a mamka mi kúpila ponorný mixér, zatiaľ mixér moc neuvyžívame, lebo papaničko pre Ninušku pasírujem cez sitko. V parnom hrnci je zeleninka taká mäkučká, že to ide aj bez mixér. Jedine, čo som s ním zatiaľ mixovala bol banán. Takže asi tak - ja som skôr za parný hrniec 😉
Inak baby, kedy ste tak začali normálne papkať, že ste vynechali obedné mliečko? Lebo my spapkáme, len takých 30g, dnes to bolo výnimka 55g a zvyšok sa dotankujeme mliečkom. Tiež ste takto fungovali, a asi ako dlho?

babule vidím, že sa tu bavíte o športiakoch - no my sme v našej Neonato vaničke už len tak tak. Mám pocit, že o pár dni vymeníme vaničku za športiak. Inak, keď sa tu bavíte o obliekaní, tak si predstavte, že naša malá sa na obliekanie teší - normálne, už vie, že sa ide vonku, tak absolútne neprotestuje. Tiež ale všetko nachystám, aby sme naobliekaný neboli dlho v byte, ale my hneď ako náhle výjdeme z bytu, urobíme vonku pár krôčikov a už spinkáme.

@falin ako si na tom? Prepáč, že sa neozývam, ale ozaj nestíhačky, len makačky 😀 Kedy si idete po mrazáčikov. Veľmi stískam paľuchy cmuky

Ostatné pozdravujem, vidíme, že @rebeka33 hlási vysoké hcg - takže východ vedie 🙂 a @cavik je mi to moc ľúto, že to opäť nevyšlo, neviem, čo dodať, ak už všetko možné aj nemožné si pre to urobila, asi len čakať na zázrak.
Zvyšok pozdravujeme paaaa

mirinda10
8. dec 2010

@zuzla80 to ja moc neviem nakolko my sme asi po tyzdni prikrmu zjedli asi 120gr a po dalsom 150gr a uz som mliecko nedavala, mne sa nechcelo pasirovat som leniva ale takto som nemala ziaden odpad
a ten kalerab si jej dala samostatne? my mame zaklad stale mrkvu a potom pridavam dalsie zeleninky ale minimalne su 4 a to nepocitam zemiak
mne muzik na pare nechce nic jest, takze by som varila len pre Emusku, teraz uz iba pucime vidlickou, uz pekne zje vsetko a banan som vzdy iba pucila od zaciatku a nemala s tym mala problem
vidim, ze Ninka rada spinka vonku ako Emuska ale uz vieme spat aj doma
asi u nas prebieha separacna uzkost od pondelka nemozem ani na WC a ked ide poobede spat tak reve ako blazon 20min to je max co vydrzim a to lezim vedla postielky hladkam ju a stale reve,potom ju zoberiem k sebe pritulim a hned zaspi,predtym som iba polozila do postielky pohladkala alebo som ju drzala za ruku a max do 10min bola tvrda, ziaden plac a teraz nechapem, dufam ze to prejde a nebude mat opatrovatelka s nou trapenie alebo ju necha plakat chuda moje uz to na mna dolieha, ze ju necham doma a ja pojdem do prace chrobacika mojho

rikuska21
8. dec 2010

@cavik, @callex, babule, je mi to luto a dufam, ze aspon callex sa pusti so mnou do dalsieho boja,

@maticap, drzim silno palcuchy, aby sa blastocysta pekne ujala a bala si krasneho bubacika doma,

niekedy tak smutne premyslam, ze ci vobec budeme mat dieta, ake by to vlastne bolo keby sme ostali s mm len dvaja, je mi z toho smutno aj napriek tomu, ze sa mame velmi radi, ale, .....dala by som cokolvek na svete za jedno krasne zdrave dietatko,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre