Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

rienok
6. máj 2011

@callex tak teda dlhých 13 dní ale uvidíš 2 bobáčikov 😵 😵 😵
no ja som tiež taký exot ... spím s otvorenými očami a rozprávam ...odpovedám na otázky takže ja musím byť stále slušná lebo ja by som na seba všetko prezradila 😀 😀
@leamax no tak teda si zmeň nick " mariaterezia" skvelé... ste ma pobavili
@ninockaskv podľa mňa som to ja 😀 😀 😀 ako sa dnes máš? na mňa priliezla nádcha tak s ňou bojujem všetkými dostupnými zbraňami. Dúfam že to rýchlo prejde ... ale vieš s doktorom za týždeň bez doktora za 7 dní 😉
@cecil36 riadne Ťa a nás všetkých drobec naťahuje 😀 no hlavne že rastie 😵 😵 😵
@mimikad no neviem, my sme sice problem so spermiogramom nikdy nemali ale to 1 % sa zdá už aj mne málo. prečo by si mohla stimulovať až v auguste?

callex
6. máj 2011

preco ja poslednu dobu narazam na hlupych ludi? cim menej prace v robote tym horsie tusim. 😠

miminkad
6. máj 2011

@leamax @cecil36 ja som tu fragmentaci DNA nenasla na spg 😖

rienok
6. máj 2011

@callex najhoršia je zrážka s blbcom 🙂 ja to mám tiež z času na čas . Teraz mám obdobie ako prednedávnom @ninockaskv že na mňa ovšadiaľ vyskakujú tehule 😀

miminkad
6. máj 2011

@rienok v juli ideme na dovolenku 😒

rienok
6. máj 2011

@miminkad no šak po dovolenke najlepšie 😎

miminkad
6. máj 2011

@rienok tiez mam pocit,ze je vsade sama tehula a moj muz ma momentalne pazravku,tak som ho pred dvoma dnami poslala ocurat test,lebo uz mi je to divne,co v poslednej dobe poje 😉
@callex nuz na takych hlupakov ja narazam denne.asi si treba na to len trosku aspon zvyknut,i ked sa to moc neda

miminkad
6. máj 2011

@rienok 😅 no to hej,len teraz som uplne v pomykove,co spravit.ci teda ist na iui alebo zbytocne cakat do augusta

leamax
6. máj 2011

@rienok zeby 😀 😀 😀 ved uvidime 😉
@callex neni nad to, ked sa blbec vydari 😀
@miminkad ani ja som to tam nenasla 😒 asi to bezne nerobia. tak 2,5roka si myslim, ze je dost na to aby si zabijala cas s takym spg a iui. pozri sa - my mame tiez aky na figu spg, po 2 rokoch sa mi podarilo otehotniet prirodzene a nedopadlo to dobre...ja by som neriskovala

cecil36
6. máj 2011

@miminkad @leamax fragmentacia sa nerobi pri spg, ale zvlast a stoji 150Eur v ISCARE alebo zadara v Tkanivovej banke v KE. V RF neviem, my sme tam isli a uz sme to mali hotove.
@rienok no to teda natahuje, asi to bude taky lenochod ako dcera, ta tiez dlho napinala 😀

callex
6. máj 2011

@rienok na mna moc nevyskakuju...v robote mam troch chlapov a z roboty ciara domov. 🙂
@leamax ano da sa povedat ze mam dobry vztah so svokrov...neskaceme si do vlasov..a ja poslucham 😀 budem ju potrebovat pri dvojcatach.byvame totizto spolu tak je dobre v tom pripade vychadzat.su vecicky ktore ma hnevaju ale nejako to obkecam sama sebe.
@miminkad ak by sa to dalo bolo by dobre IVF napasovat pred dovolenkou.mne neskutocne po transfere pomohlo ze bola velka noc a vypadli sme.
@miminkad zvyknut na hlupakov sa neda..da sa im mozno len vyhybat..ale vzdy sa niekto najde.robila som 5rokov pre jedneho mobilneho operatora a to ine vykvety chodili do predajne.nechcem tu nikoho urazit cest vynimkam ale co ing...to blbe otazky. 😀

cecil36
6. máj 2011

@miminkad to TW netusim co znamena 😒 A chces zacat stimulku teraz? Ak hej to sa da zvladnut, napis vitouskovej, a chod clostilom + neco dopichnut 🙂

leamax
6. máj 2011

@cecil36 aha, tak preto som to nenasla 😀 no budem sa utesovat, ze tie, ktore oplodnili mojich 8 vajicok, su zdrave 🙂 a ved kolkym toto robia? asi len par ludom, kolki maju deticky z ivf a ani netusia, co je fragmentacie 😉 uz sa tym nebudem stresovat, tesim sa z nasich 8 deticiek 😵
@callex tak to je dobre, ze mate dobry vztah, ked spolu aj byvate. inak by to veru neslo. len si to udrz 😉
@miminkad suhlasim s @cecil36. ale ty miesto clostylu mozes aj soju pouzit 😉 opytaj sa vitouskovej

miminkad
6. máj 2011

@callex pred dovolenkou by to slo,ideme 19.7.,teoreticky,by to mozno vyslo.len to su este asi dva cykly.som uz z toho ratania somar.

cecil36
6. máj 2011

@leamax vobec sa tym netrap, z tych 8 vajok sa urcite najdu take, co sa zahryzkaju na 9 mesiacov. A este vam aj mrazacikovia ostanu, uvidis 🙂
@miminkad @leamax ja by som tu soju asi nepouzila, este nie je preskumane ako sa to znasa napriklad s merionalom alebo menopurom, ktory je dobre dopichavat. Druha vec je, ze ide o to mat co najviac kvalitnych vajok, co neviem ci by pri soji nebol risk a strata mesiaca. Ale suhlasim s @leamax treba sa rdasej poradit s vitouskovou 🙂

miminkad
6. máj 2011

@cecil36 teoreticky by sa to dalo zacat,keby stimulujem len sojou a cosi sa dopichne,tak by to slo.a posledny tyzden majovy mam same nocne,tak by sa to relativne dalo,byt aj v robote bez extremneho stresu.v noci sa skor da vydrzat,ohlasili by sme si osetrovatela,tak by som mohla maj aj odrobit,ze?

miminkad
6. máj 2011

@cecil36 soju som preberala s mojim gynekologom,farmaceutickou aj vitouskovej som o nej hovorila.nemala by robit problem,nakolko nema vedlajsie ucinky

ninockaskv
6. máj 2011

@rienok 😠 😠 😠 tak zazvorovy caj a nohy v teple.. ale dobre, ked budes ma trosku oslabenu imunitu, nie? 😀

callex
6. máj 2011

@miminkad tak skus jeden cyklus soja a iui..a ked nevyjde tak tak IVF stihnut pred dovcou a z dovcy sa vratit ako mamina.

leamax
6. máj 2011

@cecil36 no to ma nenapadlo, ze by bolo treba dopichavat niecim, to je fatk, ktovie ako by sa to spolu znasalo. a je aj fakt, ze sice mozno soja vytvori viac folikov, ale nevieme ci a ake su v nich vajicka. takze, @miminkad, jednoznacne sa dohodnut s vitouskovou, clostyl by ti kludne predpisal aj tvoj gyndo 😉
@cecil36 nebudem sa tym uz veru trapit, verim tymto nasim embryjkam. a nech sa zahniezdia na tych 9 mesiacov v mojom brusku.

leamax
6. máj 2011

@rienok inak @ninockaskv ma pravdu - ja som zacala stimulovat s poriadnym prechladnutim, nepamatate sa? este som sa vas tu pytala, co mam robit, ci zacat alebo to odlozit. a aha kolko ich mame 😉

miminkad
6. máj 2011

@leamax clostyl mam aj doma.to nie je problem a moja lekarnicka mi zozenie vsetko,co potrebujem.ta nam uz pohladala kopu veci,co sme skusali.
@callex mozno takto by to bola vhodna volba,jeden cyklus s iui a potom ivf s clostylom a v juli dovolenka a potom sa uz nemusim vratit.len aspon kvoli tej dovolenke,dovtedy chcem robit,lebo nechcem zbytocne problemy so socialkou

cecil36
6. máj 2011

@miminkad ide to o ci soja ma naozaj taky ucinok ako clostil, teda budes z nej mat minimalne 5 zrelych oocytov, co je pri minimalke taky stred. Napriklad ja som brala jeden cyklus pred nativom soju a mne nespravila nic, stale to bolo jedno vajko. S clostilom som ich mala 6 kusov. a ako pise @leamax clostil v poho predpise gyndos.
@leamax ja im verim tiez 😵 😵 😵 😵

miminkad
6. máj 2011

@cecil36 ja som mala dokopy 9 folikov,dva velkosti 19 a 28 mm.mozno ako vravi callex,skusit jeden krat iui a hned sa s nou dohodnut na ivf a v juni ist uz rovno na to

callex
6. máj 2011

@miminkad preco by si mala mat probelm so socialkou?

leamax
6. máj 2011

@miminkad ty mas tusim take iste zajacie umysli s robotou ako ja 😀 akurat mi pipla banka - svine, len strhavaju 😠 co keby tam raz aj nieco pridali, len tak 😀 ja by som sa nehnevala 😀
a ked mas moznost takto zohnat clostyl, tak akoze co vahas? uz aj by som pisala do RF, ze clostyl mam a chcem hned zacat so stimulkou. a ozaj - neznizuje ti sliznicu? lebo mne teda poriadne a pocet vajok mi nezvysil. minule som mala clostyl+ bravelle a bolo z toho jedno vajko a sliznica pri OPU 7mm, som musela potom davat estrimax na nu. a teraz som bola bez clostylu, len som pichala.
inak rozmyslam, ze asi by bolo lepsie tej vitouskovej zavolat. lebo sa mozte mailami dohadovat dlho

callex
6. máj 2011

@rienok tiez som bola taka vselijaka..ale tak hovori sa ze trosku znizena imunita prospieva.takze sa neboj..len ziadne teploty.

cecil36
6. máj 2011

@leamax mne na sliznicu pomohlo dopichavanie marionalu. Mala som ju pri OPU 10mm 🙂
@miminkad no je to na tebe, ja som ti svoj nazor napisala. Ja by som do IUI nesla, z jedineho dovodu, oplodnenia vajka zlou spermoskou. Ak mas clostil nie je o com 😉

lulu10
6. máj 2011

@miminkad ahoj ak sa mozem zamiesat do debaty o zlych spermiogramoch tak moj nazor je tak ako cecil36 len IVF s PICSI-najvyssia sanca na uspech, aj ked zazraky sa deju, prikladom je lianka7 ale ... ja uz na ne neverim a pri zlej morfologii spremii nie je pozitivny tehu test este vobec vyhra, to som prikladom zase ja 😖 kasli na IUI -zbytocne sa tym budes stresovat a zatazovat, drzim paluchy 😉

rienok
6. máj 2011

@ninockaskv ... ozaj ten zazvorový čaj normálne kúpim čerstvý zázvor, nakrájam, zalejem vodou, vyluhujem a pijem?
@callex šak sme to dnes rano s robertom riesili ze ci chripka alebo len prechladnutie... a stopro len prechladnutie lebo pri chrípke ma boli cely človek a som taka spava 🙂

juj dievčatá prečítam si vás večer lebo mám veľa práce. Krasny piatoček želám 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre