Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

callex
24. máj 2011

@lulu10 neboj vsetko dobre dopadne..a ty sa pekne zobudis..to bude len chvilkova zalezitost.drzim palce.

callex
24. máj 2011

@lucielle na tie protilatky treba brat prednison a praktizovat sex len s kondomom..neviem ci ti to v GF doporucili.genetiku mas urobenu? cena v RF je ak sa nemylim 13000kc cyklus +1000 za kazde napichnute vajko.a plus lieky.a plus PICSI.to neviem koklko je.treba ratat tak s polozkou +,-1000eur.

miminkad
24. máj 2011

@maticap. tak potom daj vediet,co zistis v hlohovci 😉
a dakujem za kamosku,som tiez toho isteho nazoru,ako ty 🙂
@callex asi je najlepsia nejaka stredna cesta
@lulu10 zajtra drzim palceky

ninockaskv
24. máj 2011

@miminkand .. tak teda tehu, hej?? parada 😉 😉 😉

@maticap, ty uz teda riadne planujes 😉 .. ja som tiez chvilu riesila pupocnikovu krv, ale za tie peniaze a tie moznosti, tak sme to zamietli 😒

@rienok a tebe co tie hormony robia? mne chlap povedal, po nasej stimulke, ze som bola dobra ako med, ze by som to mohla brat kazdy den 😀 😀 😀

mydlove orechy su fajn, ale nevyperie to uplne silne skvrny 😉 a avivaz ja ziadnu nepouzivam, ked tak taku eko z bio obhcodov .. podla mna je to zbytocne, aby clovek vonal avivazou cely den 😒

@leamax tak nech to stupa a nech je ochvilu srdiecko ako hrom 😉

ninockaskv
24. máj 2011

ozaj, ten cunderlik je jeden z najlepsich na slovensku, robi na kramaroch a este ma niekde aj sukromnu prax, velmi dobry je aj holan, on je detsky kariochirurg.. 😉 my sme boli u jedneho aj u druheho,obaja potvrdili zdrave babatko a vidite.. ako to dopadlo.. takze hlavne nestresovat.. vsetko bude ako ma byt ☹

lucielle
24. máj 2011

@callex ahoj callex, ano, pri druhom IVF sme prednison brali, boli sme v Prahe na vysetreni na radu kamosky, inak v GF nam to vobec nenukali, genetiku mame zakladnu, robili to na Kramaroch, vsetko ok; 1000 EUR je relativne v pohode, samozrejme, plus lieky...a PICSI je tusim 9000 CZK, mame sice este jedny plateny pokus v SR, ale ked GF uz naozaj nechcem, z Iscare odisli dobri lekari k Petrenkovi na Antolsku...a z BA mame Brno na skok...a vsetky tu chvalite ich pristup....a pri 3. iVF uz ten "lepsi" pristup naozaj potrebujem...

lucielle
24. máj 2011

@lulu10 drzim palce, chapem nervozitu ... ja mam paniku z narkozy, takze laparoskopiu som prezivala ako fras...neboj, vsetko bude ok a tesim sa, ked sa ozves uz "po"

callex
24. máj 2011

@cecil36 kedy ides k tomu cunderlikovi?co tehu priznaky?naskocili?
@lucielle pri protilatkach na spermie je dobry aj ten chraneny styl..mnohym babam to pomohlo.lebo telo ma urcitu pamet a pamet si..takze ICSI nie je riesenie vsetkeho a obidenie toho problemu.o Antolskej som necitala este nic dobre.RF je dobra volba uz len kvoli tomu pristupu.

cecil36
24. máj 2011

@callex hej vcera som sa k nemu objednavala. A tehu priznaky prisli vecer a teda riadne, co som zjedla slo von 😀

miminkad
24. máj 2011

@ninockaskv no ved uvidime,snazim sa ostat pri zemi.
babule,ako ste sa citili po ET?lebo uz neviem,ci mi nesibe

cecil36
24. máj 2011

@miminkad mna popobievalo podbrusko trosku, ale inak nic speci som necitila 😉

miminkad
24. máj 2011

inak babule,co sa tyka pupocnikovej krvi,pozistujte si informacie o moznosti pouzitia a ci sa to oplati aj inde ako od ceptry.my uz sme rozhodnuty,nedame si ju zobrat,lebo je to len biznis a neda sa pouzit.mozno o par rokov to bude ine,ale pochybujem.my sme vsetko toto zistovali,ked kamaratkin maly syncek dostal leukemiu a v podstate bol adekvatny prijemnca pupocnikovej krvi.nedostal ju

lulu10
24. máj 2011

@lucielle v RF sa ti bude urcite pacit, ja mam celkovo uz z lekarov a celeho" bieleho zariadenia" riadny strach a kazdu navstevu prezivam horsie 😒 zajtra nastupujem na 8.00 a o 10.00 si ma uz pride mm vyzdvihnut, musim to zvladnut, potom dame dovolenku a ideme na TO 😵

lucielle
24. máj 2011

@callex ano, mali sme aj chraneny styk, to nam v Prahe prizvukovali, plus vyliecenie vsetkych moznych zapalov, inak je prednison neucinny. Ja som mala v plane CAR Antolsku, nakolko MUDr. Petrenko ma fantasticke renome, ale podla doterajsich ohlasov sa tomu centru velmi nedari....akeho lekara si si vybrala v Brne?

miminkad
24. máj 2011

@cecil36 fuu,tak to som rada,mna sem tam pobolievaju na striedacku vajecniky,trosku podbrusko a krize ako pred MS.ale len slabo a chvilami,nie stale.tak uz som sa zlakla,co som spravila.inak takticky som este v pyzame s dialkovym pred tv 😀
tak moja,maly sa uz zacina ozyvat 😉

luly3
24. máj 2011

ahojte, babulky tehulky chcem sa spítať v ktorom tt ste úplne vysadili utroš?????

ninockaskv
24. máj 2011

@lulu10 v klude v klude, hovor si, ze su aj horsie veci a bude to .. vsetko dobre dopadne 😉

baby, ako sa plati v brne stimulka? po ET kartou alebo fakturu daju? alebo ako?

lulu10
24. máj 2011

@ninockaskv diky budem si to dnes cely den opakovat 😉

rebeka33
24. máj 2011

@luly3 mne štelc odporučil po 11tt a vysadzovala som postupne asi +týždeň. Je to trocha strašidelné, ale bolo to v pohode. Napíš im maila a oni ti pošlú ten rozpis postupného vysadzovania. Gratulujem k prvému trimestu,teraz to už bude lepšie. 😵

miminkad
24. máj 2011

@ninockaskv my to mame na fakture,dostali sme vsetko az po ET,dovtedy sme neplatili nic

ninockaskv
24. máj 2011

@miminkad aha.. ok.. no tak uvidime 🙂

@rebeka33 ako u tatka na gauci? 😀

callex
24. máj 2011

@cecil36 tak super..to sa tesim ze si grcala 😀 len tak dalej.drobcek len zberal sily aby ta zase mohol vyšťaviť.
@miminkad tie bolesti a pocity mas normalne..trosku to metie ze je to podobne mrche ale je to ok.ked picha tak je dobre. 😉 a jak tebe dobre pred telkou.
@lucielle ja chodim k Machacovi ale ten je tam len raz do tyzdna..takze v podstate vzdy som mala pri zakrokoch ineho lekara ale s nim cez email vsetko konzultujem s nim riesim problemy.oni su tam vsetci dobri.len my tu viac preferujeme ich muzsky team.
@luly3 zavolaj im..mne minuly tyzden Machac povedal ze este mesiac normalne..a potom 5dni 2x2 a potom koniec.cize mi to vychadza ze v 13tt by som mala skoncit.na letaku aj tak pisu ze brat len v prvom trimestri.potom uz hrozi nejake poskodenie.
@ninockaskv po ET ti vystavia fakturu a mozes bud zaplatit kartou,alebo hotovostou ci uz ceskou alebo eurom.a takisto ak nevyjde jedna z tychto moznosti da urobit prevod cez internet banking.my sme prvykrat mali skusenost ze cez karty nam to neslo i ked peniazky tam boli a mali sme aj povolene cerpat taku vysku.takze sme robili hned v ten den prevod.druhykrat sme zamenili na ceske a platili cash.ale to len preto lebo do ciech chodime casto a ceske sa vzdy zidu.

miminkad
24. máj 2011

@callex si ma upokojila,uz som myslela,ze som paranoidna a si to namyslam.boze ja by spala a spala.

cecil36
24. máj 2011

@callex som zistila, ze on mi svoju pritomnost dava najavo tak cyklicky, asi to bude nejaky analytik 😀

callex
24. máj 2011

@cecil36 no on je od zaciatku riadny betar..mas sa na co tesit 😀
vcera sa v Nitre narodili 4cata..jeejo.uff dokopy vazili 6650g.

luly3
24. máj 2011

@rebeka33 @callex ďakujem kočky ja už mám znížené na 1 + 1 ale neviem
či mam teraz už uplne skončiť alebo ešte ten 13 tt brať ale asi skončím tento tt
a od 13 už nebudem vkladať ništ nie????

cecil36
24. máj 2011

@callex tiez si myslim, ze bude riadne vycurany 😀 A to si mm robi nadeje, ze to bude taky tichy a mlkvy chlapec. Chlapcom si je isty, tym mlkvym a tichym az tak nie 😀 Ty jo, ze stvorcata 😕 no mamina a tatino budu mat co robit. Ale je to krasne 😵 😵 😵 😵

cecil36
24. máj 2011

@luly3 mne uz teraz zacina gyndos znizovat zo 4-0-4 na 3-0-3, vraj okolo 12tt by sa malo pomaly prestat s utrosom.

rebeka33
24. máj 2011

@leamax, @miminkad ste zlaté,ja som sa nesťažovala, pre mňa je to dávno zabudnuté, len chcem stále poradiť,aby sa to zbytočne neopakovalo.
@bayley ja ti mamku závidím, ale ja by som jej povedala na rovinu,že ťa to znervózňuje a potrebuješ na to nemyslieť. Určite urobí všetko o čo ju požiadaš. 😵
@maticap k tej pup.krvi, ja to asi pošlem.Teraz už Obama pustil výskum kmeňových buniek, a ich využitie bude možno väčšie, aj pre ochrnutia a tak, a keby sa nedajbože niečo stalo, tak by som si to neodpustila. Viem, že práve tento strach zneužívajú na velký biznis, ale v mojom prípade sa im to podarilo. 😉 .No čo už tohto roku nejdeme na dovolenku tak to použijem.
@rienok ďakujem za referenciu,asi si ju kúpim. môj mm sa aj tak škrabe po lenore 😀 . Ktorú máš, teraz ich už tolko núkajú? Mne radili žlčové mydlo na škvrny od bábetka a potom šup do pračky s guľou.
@lulu10 na zajtra držím palce, neboj v RF sú šikulky a skvelý personál. Kludne im hneď povedz ,že máš strach a oni ti pomôžu. bude o.k.
@lulcielle JA DOPORUčUJEM NA 1. KONZULTáCIU kOUDELKU. (sorry,nechce sa mi opravovať v leže), vezmi si doterajšie výsledky. j dobré si dať UROBIť čERSTVý HP a riešiť tie MA aj s hematológom. Mne asi naj pomohol fraxiparín.Platili sme od 1000-1400eur pri 8 a 10 vajíčkach.
@miminkad prečo ten malý nedostal pupočníkovú krv,,mali ju uloženú pre neho? nechápem?
@ninockaskv ja som zaplatila v hotovosti v RF v Eurách.Ja bankám velmi neholdujem.

🙂

callex
24. máj 2011

@luly3 radsej skonci tento tyzden.jej ako ti to rychlo ubehlo.este stale ti je zle alebo sa to uz zlepsilo?

bobik77
24. máj 2011

Ahojte dievčatá, neviete náhodou niektorá, ako dlho platí schválená žiadosť o IVF? Idem síce už na tretí pokus, ale nejako ma to nikdy nezaujímalo. Teraz máme schválenú žiadosť ale reálne pojdeme do toho až o tri mesiace, neviete poradiť????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre