Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

leamax
24. máj 2011

ahojte dievcata
tak len pred chvilou sme konecne dosli domov. dakujem vam vsetkym, co ste na mna mysleli 🙂
tak v rf mi znova zobrali krv, vysledok 42 (vcera bolo 40), pozerala ma aj vnutornym sonom, vraj sliznica krvacanim klesla na 6mm (v case ET som mala 9mm) a v maternici nevidela kurecova nic ☹ ze mam ist este piatok na krv, ale pochybuje, ze bude hcg stupat a hrozila mi dokonca cistenim ☹ ☹ ☹ utros a fragmin mam brat dalej. inak uz od vcera len slabo spinim
tak som odtial isla s placom na krajicku ☹
popisali ste dnes strasne vela

lenka_21
24. máj 2011

@leamax Leamax, nic v zlom, ale na UTZ nebude este nic vidiet, aj ked by ET bolo uspesne... ja viem, ze si nestastna, ale pockaj do toho piatka a uvidis aky bude vysledok ... plakat mozes aj potom a co ked nahodou tam babetko je a teraz bude zbytocne nestastne.... Drz sa!

leamax
24. máj 2011

@lenka_21 dakujem Leni. ano, viem, ze na sone este nic nemusi byt vidiet. neviem ako myslela to "nic", ci je akoze maternica prazdna a nevidela ani len vacok, alebo myslela nic vo vacku. ja mam z nej celkovo divny pocit. aj tu vysku sliznice mi pripadalo, ze mi to hlasi len tak z brucha.
ja sa len modlim aby hcg stupalo poriadne. som hned z prichodu skusila test, ktory ma citlivost az 25IU a takto vyzera (na zivo je krajsi)

lenka_21
24. máj 2011

@leamax a podla mna s tou kvou nemusis cakat do piatku, mozes is aj vo stvrtok a aspon uvidis aka je tam zmena na hcg....vacsionou sa meria obden...

callex
24. máj 2011

@leamax ako pise lenka chod na krv vo stvrtok a dovtedy ti tu vsetky budeme drzat vsetky prsty takze toho bude pozehnane.

lenka_21
24. máj 2011

@leamax No ak si to robila v casovom limite, tak ciarka tam definitivne je ... je ju normalne vidiet 😉
Ja si pisem aj s kockami na fore babetko a tam sme mali kopec podobnych pripadov ako ty a nakoniec to bolo OK ... na tom UTZ by nevidela ani vacok a ani dutinku ... ak sa babetko uhniezdilo neskorsie tak aj na vacok/dutinku je skoro ... na druhej strane ti hcg ani nekleslo, na to ti nepovedala nic? Ja by som isla na dalsi odber vo stvrtok a uvidis ... ako som ti napisala, ked to budes mat na 100% tak potom by som bola nestastna...skus to este nevzdat i ked je to tazke ... poznam to....

leamax
24. máj 2011

a po zaschnuti. aj tak to fotakom neni dobre vidiet

leamax
24. máj 2011

@callex
@lenka_21 dakujem vam dievcata, ste zlate. ano test som pozerala v limite, hadam 3 minuty po namoceni. som to porovnavala s testami, co mam odlozene od prveho tehu a tam som takuto // mala na 17.den po oplodneni a na teste s citlivostou 10IU.
ste strasne zlate, tak ste ma potesili 😵 dakujem vam. este si rozmyslim, ci pojdem na krv stvrtok alebo piatok, hlavne aby stupalo

leamax
24. máj 2011

@lenka_21 a boli tam baby, co aj krvacali ako ja? bojim sa aby ta sliznica nebola zas nizka. kurecova povedala, ze je nizka, ze to nevidi na tehu ☹ a to, ze hcg nekleslo, nekomentovala, len povedala, ze keby bolo aspon 60, tak tomu dava nadej, ale ze aj tak by to bolo nizke ☹

luly3
24. máj 2011

@leamax ak by ti babetko odchadzalo tak by ti kleslo za deň na 0 😉
ja som to tak mala pri prvom spontánom potrate tebe sa zdvihlo a pravda
je taka že HCG sa zdvojnásobuje každé 2 - 3 dni nie obden 😉
tak ti moc moc držím palce a pekne dohováraj drobcovi

leamax
24. máj 2011

@luly3 dakujem, az mi srdiecko poskocilo od radosti 😵 😵 😵
hladkam dalej brusko a rozpravame sa aj s muzikom s nim 😵 nech sa len pekne zahryzne a nech krasne rastie. strasne si to zelam, budem robit vsetko aby to citilo 😵

gerdusha
24. máj 2011

@luly3 ,

nie je pravda, ze keby babo odchadzalo, tak zo dna na den klesne hcg na 0...su baby, ktore su napriklad 2 mesiace po kyrete a stale maju ake take hcg...

inak vas vsetky zdravim

martini
24. máj 2011

@mircalla @maticap. ďakujem za odpovede...teraz ste ma zneistili...som si kedysi myslela, že si to dáva odobrať každý kto si to može dovoliť...ale asi je fakt diskutabilné koľko je v tom biznisu a koľko reálna šanca na použitie...no ešte to premyslím, niečo prečítam, veď máme ešte čas na rozhodnutie 🙂 ešte raz dík.
@callex ja som mala taký výtok v čase MS...a mám pocit, že aj ten utroš je taký bežovo hnedastý keď sa zmieša s tým výtokom čo je normálne...som sa na to pýtala gynekologa a ten mávol rukou a tiež ten výtok videl, keď pozeral na práve použitú sondu pri ultrazvuku...

lenka_21
24. máj 2011

@leamax Leamax, tam su rozne pripady a to co si pisala ty tiez ... ta priroda je nevyspytatelna a v tom pripade sme kazda ina 🙂 😉 🙂 Jasne, nechcem tvrdit, ze to moze byt len dobre ... ako pise gerdusha alebo callex je tam aj tato moznost, ale ja by som jej celila az ked by som to mala iste a teraz by som verila, ze to bude dobre ...

@luly3 neviem ci obden znamena kazdy druhy den, ale ked ja som mala problem ako ma Leamax, mne robili hcg pondelok, stredu, piatok ...takze kazdy 2 den. U mna sa Dr.chcela vylucit odchadzajuce tehu .... a preto Leamax podla mna mozes ist na krv uz vo stvrtok, lebo prvu hodnotu mas z pondelka a uvidis ... je pravda, ze vo stvrtok by mala byt ta hodnota niekolkonasobne vyssia, ale opat poznam tusim 2 vynimky z tohto pravidla a deticky su nadherne 🙂 😉 😉 Nuz hold ta priroda .... 😉 ....

leamax
24. máj 2011

@gerdusha tak ale bolo by to asi nizsie, nie? nestras ma, uz som aj tak dost smutna ☹

martini
24. máj 2011

@leamax no čiarka na testíku je jasná...škoda že to HCG nenarástlo o 50 percent, to by sme sa s tebou viac tešili...ber to tak ako doteraz, teda bud realistka, ale neprestávaj dúfať...aby mimčo nebolo smutné...fakt držím prsty. veľmi preveľmi.

gerdusha
24. máj 2011

@leamax ,

ok, tak ta strasit nebudem...

leamax
24. máj 2011

@lenka_21 takze kazdopadne musim len verit v dobry koniec a cakat. a som sa rozhodla naladit pozitivne, nech to babo vie a citi 😵

mircalla
24. máj 2011

@martini rozhodut sa musis sama, nechcem ovplyvnovat, skoda, ze si nepamatam nazov toho clanku, ale dost spochybnoval vyuzitelnost......
priznam sa, ze som sa vtedy rozhodla proti skor z financnych dovodov, ale je to na tebe, urcite najdes k tomu dost info aj na MK. nie som ale na 100% presvedcena, ze to nema vyznam, na to nie som odbornik. v nemocke to samozrejme budu chvalit, ako inak. moc som ti nepomohla...

mircalla
24. máj 2011

@leamax ktory den si po ET? a kedy ti merali HCG? tych 40 a 42? sorac, nemam cas citat dozadu...

leamax
24. máj 2011

@mircalla dnes som 15.den po ET - to bolo hcg 42. tych 40 bolo vcera, teda 14.den po ET

miminkad
24. máj 2011

@leamax to mi je luto,neboj,dobre to este dopadne,moc na teba myslim 😉 a na sone este nemohlo byt nic vidiet.len ta sliznica...
moja,ale tu druhu palicu je pekne vidiet,keby spravis desinovy,tak su riadne 🙂

leamax
24. máj 2011

@miminkad rano urobim desinovy a hodim ho sem.

mircalla
24. máj 2011

inak vas zdravim samozrejme, mrzi ma, moc nestiham citat, ak s aprihlasim, vacsinou precitam len koniec, ale z tych co poznam, tak mam velku radost z callex, a tusim cecil mala srdiecko a rienok ma po ET....dufam, ze som daco nepomotala a ze medzitym vsetko je ako ma byt

mircalla
24. máj 2011

@leamax a bola PK ci nie?

miminkad
24. máj 2011

@leamax budem hned utekat pozerat 😉

leamax
24. máj 2011

@mircalla ano, bola PK, vkladala sa vcasna blastocysta a morulka.
@miminkad no aj ja som zvedava

rienok
24. máj 2011

@mircalla ahoj, ďakujeme za nakuknutie 🙂 všetko si si zapamätala správne 😉 A vy sa máte ako? ešte sťahujete, alebo teda skôr asi už vybaľujete 😅 . Filipko tie zúbky už znáša lepšie alebo je to stále rovnaké?@leamax treba veriť, nádej zomiera posledná a všetky Ti tu veľmi držíme palčeky 😵

leamax
24. máj 2011

@rienok dakujem, snazim sa verit v dobry koniec 😵 ale strasne sa bojim, toto je horsie ako keby to bolo jednoznacne negativne 😖

bayley
24. máj 2011

@leamax súhlasím s martini, teda buď realistka, ale neprestávaj dúfať....

@miminkad ty to berieš veľmi zodpovedne 🙂 mne by ten režím ničnerobenia asi neprospel na psychiku. Ja som dnes už bola v práci. A po vklade utrogestanu ležím tak 15 minút. Mala by som viacej? Normálne mám tu pri vás výčitky, že aká som ja mater 😕

Prišiel mi dnes mail z RF, máme zmrazené dve expandované blastocysty gr.2 - mám radosť 😵

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre