Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mima263
5. jún 2011

@lulu10 a čo máš v pláne ďalej? nejako sa mi to pletie s ostatnými babami. Budete sa snažiť doma?

rebeka33
5. jún 2011

@leamax ja som ti to už písala,že by to mohlo byť tehu, Hlavne ak nemáš krámy. Ja som vždy po vysadení utrošu mala do 2:3 dní krámy ak to bolo neg.. Veru,že podľa testu si tehu. A čo sa týka lekárov, ja som mala vysoké HCG okolo 1000 a už viem ,že pri jednom mimi som mala okolo350. Tak som JA tvrdila,že sú to dvojičky. 2 lekáry ma pozerali na drahých usg a tvrdili,že je jedno.Až v 11tt mi povedali ,že aha veď sú dvaja. A nič viac a do týždňa som jedno potratila, a ked som to hovorila hematologičke tak povedala ,že by mi upravila fraxík, ak by som jej to povedala včas. Takže toľko k spoľahlivosti vyšetrení od dr. ,aaj ked jasné ,že sú odborníci,ale aj kôň má 4nohy a potkne sa . Veľmi by som ti t priala. 🙂

lulu10
5. jún 2011

@mima263 myslim ze nie, mam za sebou 3x MA -prirodzene otehu, mame zly spemiogram, morfologia 96-99% zlych, zatial stale zbieram infosky aby som sa vedela rozhodnut co dalej, ale realne to vidim na IVF s PICSI v RF v auguste alebo v septembri 😉 a co tvoj plan?

rebeka33
5. jún 2011

@mima263 teraz dol niekto na hystr, niekde v Matine v centre a dosť si to chválili ,Odbornosť aj prístup. v kE by by som to nezverila nikomu. Jasne ,že to robí aj rf A vraj Štelc je na to najlepší, ale v Martine to nemusíš platiť, V SR to platí poisťovňa. Ja si ťa pamätám ešte zo splnáckej témy. RF je dobrá zmena. veď pozri cavik je tehula,martini, ja a určite som na niekoho zabudla. Jasné ,že majú 30-50% uspešnosť,ale aj tá zmena je niekedy fajn pre psychiku.A voči Ke centrám sa tam budeš cítiť dobre. 😵

mima263
5. jún 2011

@lulu10 tak ja momentálne riešim vyšetrenia, hysteroskopia, v júli mám imuno v Prahe a dala som sa nalákať aj na mojžišku. Kebyže nie je táto téma, tak ani neviem, že sa to dá aj v Ke. Veľa závisí od imuna. Rozhodujem sa, či ísť do ďalšieho KEt alebo rovno soft. Fakt neviem, čo by bolo lepšie 😒

cecil36
5. jún 2011

ahojte, ja len tak narychlo, ziadna navsteva sa nekonala, vcera o 21.00 som skoncila so silnym krvacanim v nemocnici na pohotovosti. Stalo sa mi to po tom ako som si zaviedla utrogestan a okamzite zo mna sli prudy krvi. Nastastie miminko bolo v poriadku a srdiecko mu bije. Dostala som injekciu a musim lezat. Teraz uz len spinim hnedo, tak snad.... Prosim drzte nam palce.

gerdusha
5. jún 2011

@mircalla ,

az teraz som si vsimla tvoj nemily prispevok pre mna /str. 898/...

nechapem, preco som ti vliezla do zubov, pretoze to, co som napisala ja, pisali aj ine /ocividne tebe milsie/ kocky...ja som napisala, ze ZATIAL im nic nezazlievam/nevycitam /nechce sa mi listovat pre to presne slovo/...hoci mozno mam podozrenie, ze mi kvoli rychlemu vybaveniu mohli nieco zapricinit..ale to som ti NIKDY a NIKDE nenapisala...ja som napisala nieco, s cim tu mnohe baby zacali a neskor suhlasili...jedine, za co som ich kritizovala je to, ze uz nemaju tolko casu na pacientky ako to bolo v case, ked si tam pred niekolkymi mesiacmi /asi rokmi/ chodila...je mi jasne, ze budes RF nadosmrti vdacna za syna...tak ako pisala myslim rienok..kazda si bude branit to centrum, ktore jej pomohlo...a ine nadavat na to, kde jej nepomohli...logicke...ludske...

akonahle niekto vyjadri co i len mierne kriticky nazor na RF je okamzite clovek nevdacny a neobjektivny? ale no tak...kde je sloboda nazoru?...a zaujimave, ze mas v zuboch len mna...asi nie som z tych, co ...aaaaale...

majte sa...toto tu nema vyznam...

miminkad
5. jún 2011

@cecil36 drzim moc palceky,aby to dopadlo dobre.len oddychuj,nohy vylozene a zvys prisun cecka.bude to ok,uvidis 😉

mima263
5. jún 2011

@cecil36 silno držím palce, to musel byť stres 😖

tonytony
5. jún 2011

@rebeka33 Můžu se zeptat, to jsi myslela tak, že kdyby hematologička věděla, že čekáš dvojčátka, tak by Ti zvýšila dávky fraxíku? To je rozdíl v dávkování, když čekáš 1 nebo dvě, nebo jak jsi to myslela? Ty, jo, tak tomu bych nevěřila, že až do 11.tt nebylo to druhé vidět☹
@cecil36 Držím moc, vím, co to je za nervíky- já takhle běhala s dcerou v těhu do 5. měsíce s krvácením ob dva dny☹ Ale vyležela jsme si ji a zvládly jsme to až do konce!

leamax
5. jún 2011

ahojte, tak ja som uz doma zo stretka, neviem ako ostatne. kajka urcite este cestuje, ta to mala fest daleko.
idem sa najest a pokusim sa vas precitat 😉

luly3
5. jún 2011

ahojte
@leamax fíííííííííha no HCG rastie čiže niekde v tvojom brušku je miminko 😉
moooc ti budem zajtra držať palečky nech je na správnom mieste 🙂 🙂 🙂

lulu10
5. jún 2011

@cecil36 bozinku moja moc drzim palce nech ste v poriadku, drzte sa, hlavne lez a odpocivaj, myslim na vas 😉

leamax
5. jún 2011

@luly3 dakujem, aj ja sa modlim aby bolo na spravnom mieste. veru vyzera to, ze hcg rastie, ak budu zajtra vysledky, tak dam vediet ake je. drzte paste aby bolo vsetko ok. ked tie testy su take kraaasne, este som take nemala

leamax
5. jún 2011

@cecil36 modlim sa za vas aby bolo vsetko v poriadku a mimko nech sa drzi. hlavne vela oddychuj, kludne prelez cele dni, nic nestoji za ohrozenie mimka. drzte sa

luly3
5. jún 2011

@leamax hej sú pekne ale rýchlo si vybav aj tie injekcie aby si ich mala
poprípade že bude všetko oki čo aj bude 🙂 🙂 🙂
fúúú ale iný ratataj by som urobila s lekárma na tvojom mieste 😠 😠 😠

leamax
5. jún 2011

@luly3 no ak bude mimko zajtra na tom spravnom mieste, teda bude vsetko oki, tak samozrejme si vybavim aj injekcie, aj utros.
a s ktorymi lekarmi by si narobila poriadok?

luly3
5. jún 2011

@leamax mnooo s kurecovu určite a aj s tým čo ti povedal vysadiť lieky 😠

leamax
5. jún 2011

@luly3 no to mi povedali vsetci. tak vies - na sone nebolo nic vidiet, sliznica 3mm, tak co z toho mohli usudit? a ved aj tak este nevieme ako to zajtra dopadne

pikha
5. jún 2011

caute herecky 🙂 ake bolo stretko? ale urcite fajn 🙂 My sme mali taku malu tehotensku prihodu 😝 doteraz som nemala ziadny problem s opuchmi a tak, prstene v pohode, topanocky akekolvek v pohode.. a vcera sme boli s drahym v kine a ked sme prisli domov, nohy ako Fiona a ani za svet mi neslo stiahnut z prsta obrucku 😒 Skusala som vsetko mozne co existuje, neslo. Tak si hovorim, uvidime rano, mozno to povoli-rano prst opuchnuty a modry, tak mi drahy pekne krasne rozcvakol obrucku noznicami na plech 😅 😝 😀 Zajtra mam poradnu, tak ju uz aj vleciem do zlatnictva a tymto si dovolujem jemne upozornit tehulky na mozne rizika spojene s teplom a tehotenstvom 😀
@leamax uprimne povedane, dobra haluz tie testy 😕 Silno drzim palce na zajtra!
@cecil36 drzime vsetkych 40!!! Verim ze bude vsetko oka a coskoro sa ti to upravi.

leamax
5. jún 2011

@pikha dakujem. mi hovor nieco o tych testoch. a keby si videla ako rachlo vybehla. normalne ako sa nasava ten test mocom a ruzovie, tak hned vybehovala aj //. sa dobre na to pozeralo
no pekny zazitok mas teda, ti poviem. mne by bolo luto obrucky, tak ale nic ine sa robit nedalo

pikha
5. jún 2011

@leamax no evidentne ti to HCG stuplo o dost 😕 ze by to fakt malo co do cinenia s tym krckom? No som zvedava co ti povie doki. Aj mne bolo luto obrucky, aj gravirovanie vnutri sa porusilo 😒 ale keby si videla ten prst, s tym sa nedalo total nic a klb uz ma pichal, tak si vravim ze radsej zaplatim obruckou nez prstom 😒 Ale verim, ze mi ju daju dokopy v zlatnictve.

callex
5. jún 2011

@cecil36 no to muselo byt hrozne..ten tvoj mrnus ti teda dava zabrat betar jeden..drzim silno prsty vsetky ktore mam..to bude urcite dobre..nemohla si si len nieco poskodit tym utrosom ci nechtom?
@pikha fuu tak tiez ste sa nenudili..este dobre ze to islo tymi noznicami..a ze sa nestalo nieco horsie...bohu vdaka.

pikha
5. jún 2011

@callex no nenudili veru 😀 a presne ako hovoris, ze sa horsie nestalo. Aky bol miting? 🙂

leamax
5. jún 2011

@pikha to aj ja som zvedava. urcite vam dam zajtra hned vediet ako dojdem domov. tak jasen - radsej obrucka ako prst. hadam to budu vediet urobit, v najhorsom ju das roztavit a urobit nanovo 😉
@callex uz ste aj vy doma? aku ste mali cestu? u nas normalne vyzera, ze ani neprsalo.
inak sorry, ak som sa vam zdala potom trosku duchom nepritomna, ale ako isiel cas, tak na mna isla strasna unava, som sa snazila nezivat 😀 a cestou domov ma trosku bolelo podbrusko, aj som trosku spinila. ale bolo super, ste vsetky strasne zlate 😵

lulu10
5. jún 2011

@pikha krasna prihoda, tak budes mat aj na obrucke pamiatku na tehotenstvo 🙂

callex
5. jún 2011

@pikha miiting bol super..len kratko. 😀 no ak nas niekto pocuval tak chudak..musel mat hlavu ako melon..ale zase bude znaly problemu.
@leamax cesta bola super..ani v NR neprsalo.aapon nie tak ako sme my mali.nevadi..my ti odpustame nie si v bohvieakej situacii a tak je to vsetko pochopitelne.zajtra sa drz.

callex
5. jún 2011

@leamax ja uz som stihla zjest aj mesicko a knedlicky..az 4 😀

leamax
5. jún 2011

@callex dakujem. no fiiiha, tak predsa len chutilo 😉 😀 ja som si tiez bola u nasich pre ten obed a ked som zbadala tu slepaciu polievku, tak mi dosla strasne na chut, ze som si hned musela dat 😀

rebeka33
5. jún 2011

@tonytony áno z jej reakcie som si to aj ja tak vysvetlila, nakoniec som aj tak skončila na 5000m.j.. Možno by to aj tak nebolo vydržalo,ale bolo to fakt divné. Preto babám hovorím ,aby sa neponáhlali s usg.Nie je vždy všetko vidieť tak ako sa očakáva.
@cecil 36 ležkaj, žiadne námaha. DRžím palce nech ti to dobre dopadne. Mne sa urobila raz cysta z utrošu, tým že ho berieme tak veľa ,môže sa nalepiť na sliznicu a vytvoriť zápal a tiež bola taká krvavá tekutina čo ma vystrašila naraz a veľa. No ved zachvíľu ho už budeš vyadzovať 🙂
@pikha nepriemny zážitok, obrúčku určite opravia. J a som dala dole prstene už pri prednisone, spuchla som dosť. a náušnice som zložila od kedy ležím 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre