Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

luly3
23. jún 2011

@gabinkaa v ktorom tt si????? mne začali okolo 7 tt - 8 tt
a neboj sa niekto nemá žiadne príznaky moja sestra ani nevedela že je v tom
celých 9 mesiacou 😀

bayley
23. jún 2011

Čaute baby, tak sme doma z dovolenky, už som si vás aj stihla dočítať....

@leamax toľko som na teba myslela..... je mi veľmi ľúto, ako to dopadlo 😔
@miminkad stimulovala si tým istým, čo minule, alebo si mala niečo iné? Lebo viem, že stimulku pred tým si mala krásne výsledky - tak nechápem, ako sa mohlo stať, že nakoniec bolo 0 oocytov. Zdá sa, že tie stimulácie po sebe bez prestávky neprinášajú dobré výsledky. Tuším, že gerdusha mala tú istú skúsenosť....
@callex krásna fotečka 😵

miminkad
23. jún 2011

@bayley mala som to iste,aj vitouskova bola prekvapena,ale kurecova hovorila,ze kazdy cyklus je iny.ved aj ty si mala tusim prve bez oocytov.ako bolo na dovolenke?

callex
23. jún 2011

@bayley tak to si sikulka ked si nas stihla docitat 😀

ja som dnes ko...bol velmi dlhy den,par rozculeni,vela chodenia a uz aj spinim. 😠 tak uz som osprchovana a odmietam sa akokolvek pohnut.zajtra si pospinkam sa tesim.

cecil36
23. jún 2011

ahojky, mame uz vysledky kombinovaneho testu- pozitivne, riziko 1:251 😒

mirinda10
23. jún 2011

@gabinkaa ani ja som nemala ziadne tehu nevolnosti vsetko je ako ma byt, nestresuj to je blud, ze ak ti je zle tak je vsetko ok
ja som to hovorila Stelcolovi, ze mi nic nie je a on, ze pri prvom svojom dietati jeho zena ako keby ani nevedla, ze je tehu a pri druhom, bola stale na wc co grckala, ze nemohla ani z domu von 😀

mirinda10
23. jún 2011

@cecil36 bola si na prenatalnom screeningu a kde to bolo ako si dopadla s NT ak mas ok sono, tak nestresuj
ja som mala na DS 1:5 a mala je zdrava

cecil36
23. jún 2011

@mirinda10 na sone som bola u dr. cunderlika a vsetko bolo ok, NT (sijove prejasnenie) sme mali 1,4 a to je vraj super. Kontroloval vsetky organiky, srdiecko, vsetko dobre. Len krvne testy pozitivne. A odporucanie- amniocenteza (vraj aj kvoli veku- mam 37).

bayley
23. jún 2011

@miminkad ja som mala pri 1. IVF tuším 6 oocytov, ale po PK nebolo nič vhodné na vklad - podľa MUDr. neboli vajíčka dostatočné zrelé a kvalitné.... Pri 2. stimulke mi nasadil iné lieky, trochu inak to načasoval a vyšlo to...
dovolenka bola výborná, som hlavne rada, že som to "prežila" bez ujmy... aj keď teda dosť ma vyplašilo slabé špinenie hneď prvý deň pobytu - ale to našťastie hneď prešlo a raz som neodolala sexu ale skončilo to krvácaním - to našťastie tiež hneď prešlo so skončeným sexom. Myslím, že teraz už sexu odolám bez problémov 😎 Ale vedela som, že to nie je krvácanie z maternice - asi som mala nejakú ranku v pošve, lebo som aj pri kúpaní v mori občas cítila štipkanie... bazénom som sa oblúkom vyhýbala...

@callex myslíš, že to špinenie môže súvisieť s náročným dňom? Lebo si všímam, že u mňa to asi platí.... Dnes som málo spala, som celkom unavená a všimla som si, že vytekajúci utroš je trochu prifarbený.... a takisto aj ten prvý krát, keď som špinila, bolo po ťažkom dni a krátkom spánku...

Ešte som zabudla, dnes som bola v RF na 1. UTZ, máme jedno srdiečko 🤐 🤐 🤐

bayley
23. jún 2011

@gabinkaa ja tiež nepociťujem žiadne extra príznaky... len mi neskutočne začalo vadiť fajčenie 😝

gabinkaa
23. jún 2011

@miminkad takže sa pripravuješ na september v plnej poľnej 😀 tak nech všetko vyjde OK, ozaj bola si na mojej postielke? zatiaľ žiadne nevoľnosti, nič ☹

mirinda10
23. jún 2011

@cecil36 tak to je dobre Cunderlik je odbornik ak chces, tak chod na amnio aj ja som bola aby si bola pokojna ale urcite bude vsetko ok neboj 🙂

rebeka33
23. jún 2011

@cecil36 Ja mám také isté 1:250 ,ale robili mi kontrolné morfo v 20 tt aa nič tam nevidel,tak sme na amnio nešli.
@bayley gratulujem k srdiečku, nemali byť dve,alebo sa mi to moce?

gabinkaa
23. jún 2011

@pikha to je fakt pekný dátum, letné dieťatko a krásna veľká slečna a čo tá zmena mena? z čoho pramení?
ďakujem za upokojenie, snáď aj u nás to bude všetko OK

gabinkaa
23. jún 2011

@luly3 teraz som 6 - 7 týždeň

cecil36
23. jún 2011

@rebeka33 to si ma potesila, ze ste nesli na amnio pri rovnakom pomere ako mame my. Ja by som sa jej chcela vyhnut, lebo moja nizko polozena placenta a krvacanie su podla mna dost riziko, kedze na amnio pripada 1% SP.
Mam z toho zmätok co robit....Ale ak by som nesla ten uzv v 20tt si u cunda urcite dam spravit.
@mirinda10 ja sa bojim krvacania po amnio 😒

cecil36
23. jún 2011

@gabinkaa ahoj, mne az v takomto nejakom tyzdni postupne zacinali nevolnosti. A pri dcere som ich nemala vobec 😀

bayley
23. jún 2011

@rebeka33 ďakujem 🙂 už na 10. deň po ET som mala celkom vysoké HCG, tak možno preto máš pocit, že mali byť dve 😉 Inak, keď som to dnes povedala mojej mame, tá na mňa hodila taký pohľad, pomaly slzy v očiach, že čo sa stalo tomu druhému 😀

gabinkaa
23. jún 2011

@bayley to už si sa vrátila z dovolenky?ako to rýchle ubehlo, gratulujem k srdiečku 😵 😵 😵 nádherný pocit, kto Ti robil UTZ, aj si si vypýtala fotečku?

gabinkaa
23. jún 2011

@mirinda10 tak snáď to bude v poho, špinenie sa objavilo iba raz, teraz už nič, tak pôjdem bud. týždeň dokymu a uvidím čo povie, či rastieme a snáď bude aj tehu knižka

miminkad
23. jún 2011

@bayley gratulujem k srdiecku 😵 mne lavy vajecnik ani nenapichla a nebrala odtial nic.nezdali sa jej dost velke...a aku si mala stimulku pri prvom a aku pri druhom?mne teraz navysili FSH,tak snad to bude este lepsie...super,ze ste si dovolenku uzili 😉
@gabinkaa tak snazim sa nejak sa pripravit,dnes som rozmyslala nad femi kvapkami...dali ma do tej mojej postele...asi to bola chyba 😠
@cecil36 neboj,bude to dobre....

bayley
23. jún 2011

@gabinkaa na utz som si vypýtala Koudelku, ale potom som aj trochu ľutovala, myslím, že som ho vytrhla z nejakej dôležitejšej práce..... bol milý, ako vždy, ale cítila som, že je to také narýchlo... tak som si nadávala, že som krava, pýtať si ho na tehu utz..... sú tam baby, čo ho potrebujú teraz nepochybne viacej ako ja... ale keď ja som sa mu chcela poďakovať osobne 😔 fotečku nám dal automaticky

@miminkad pri prvej som mala clostil + bravelle, teraz som clostil vôbec nemala, len som od 3. DC pichala 125 jednotiek puregonu a pomaly som ani necítila, že stimulujem. Ja ten clostil neznášam, som po ňom ako čert 😕

mirinda10
23. jún 2011

@gabinkaa neboj rastiete, inak ja sim tehu knizku dostala az v 11tt
@cecil36 tak pockaj na 20tt a chod na utz opat k nemu a ak to bude ok, to on uvidi tak by som nesla ina uvidis ako dopadnes na triple testoch

miminkad
23. jún 2011

@bayley ja som mala tiez clostil a 4ampule bravellu.teraz budem pichat od zaciatku merional s clostilom

sisab
24. jún 2011

Teda baby, miminka, je my luto, ze nakoniec nic nevydolovali, tak do semptembra pauza...
Inak ked citam, ze 4ampule bravellu, ja mam len jednu+clostyl3x1, tak chytam pochybnosti... 😒 ja viem, ze je to silne individualne, ale aj tak...

miminkad
24. jún 2011

@sisab pichas jednu ampulu bravellu denne od zaciatku?lebo ja som mala dokopy 4 amp za celu stimulku

tinna13
24. jún 2011

@cecil36
@rebeka33 aj ja som mala po triple testoch riziko na DS 1:250. po kombinovanom screeningu 1:4300
merania mi robili celkovo 3x. v 13tt, v 18 tt a v 21 tt a vsetko bolo v absolutnom poriadku. na amnio som nesla
cecil36 ak su merania v poriadku tak sa nicoho neboj. vyssi vek vysledky zhorsuje. ak mas z amnio zly pocit tak na nu nechod.

sisab
24. jún 2011

@miminkad jaaaj, ja som myslela, ze ti dali 4ampule denne. Ja mam 1amp denne od zaciatku do UZV kontroly. Dr. povedal, ze tak max. osem vajok by sa mohlo urodit pri takejto stimulke, tak budem zvedava.

miminkad
24. jún 2011

@sisab ja som od zaciatku do sona brala len clostil,tak sa vobec nemusis bat 😉

sisab
24. jún 2011

@miminkad dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre