Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

diska
3. feb 2015

@roberta31 ja som mala 06fraxiparin a anopyrin 50mg denne,dnes mi ale volala,ze mi chce zvysit fraxiparin na 08 ale aanopyrin zrusit,ja mam aj Leidensku mutaciiu a aj lepive dosticky,ale ze uz ten fraxiprin nestaci ale boji sa pri zvysenej davke pokracovat aj v anopyrine,tak neviem 😖

haimi
3. feb 2015

@ingrid0105 a ides tam nasrata volat? A co je stimulacny protokol? Lebo v rf maju taky papier, kde ti pisu lieky mnozstvo, kedy je odber, ale len rukou, ale ten som videla len na sone a to je vse. Potom mi dali na pc vypisany papier po opu, kde je napisane, kolko mi odobrali oocytov a ake som mala lieky a potom papier po vklade, kde je zase: lieky, kolko mi odobrali oocytov, ako sa delili (kultivacia embryi), spermiogram a co mi vkladali.

franzziska
3. feb 2015

baby da sa hyperstimulak dostat aj nejak neskoro alebo to je normalka ze nic? som furt taka nafucana az prasknem na bruchu...aj tazsie sa mi dycha..není to teda hrozne ale sa musim viac z hlbky nadychnut, otvarat okna cerstvy vzduch a vacsia namaha =ko...cely den by som len jedla a pila

ingrid0105
3. feb 2015

@haimi no taky ten papier som myslela 😉 kde to vsetko zapisuju rukou, len oni tam maju aj odberi krvi v den ultrazvukou a tie ostatne mam aj ja ako ty, tie mi prascanovali bez problemou a ten kde to zapisovali , urobili opis a natukali do spravy len tak...fakt neviem co si mam mysliet, uz len z pohladu ako mi zaberaju lieky by bolo dobre vediet kde je pravda, lebo je sakra rozdiel 15 a 3 si myslim...a na papieri po OPU mam "odebrano 3 oocytu" 😖

ingrid0105
3. feb 2015

@haimi viem ze nic s tym uz nezmenim, ale ako sa toto moze stat na takej klinike?

ingrid0105
3. feb 2015

@franzziska pssst ale nikomu to nevrav, 😵 to moze byt dobry priznak toho ze ti stupa HCG

haimi
3. feb 2015

@ingrid0105 podla mna to niekto na tom protokole hned nedopisal a ked si im zacala vypisovat, tak to niekto nasiel a sekol sa... Alebo nejaka ina konspiracna teoria. Mne sa tiez stalo v rf pri prvom ivf, ze mi doktor po sone povedal, ze to nevidi poizitivne a do protokolu nenapisal nic a pri tom je tam pocet folikov vlavo a vpravo. Vratil kartu sestre a dovi... Bola som z toho dost v soku, kedze nebolo nic iste. Fakt neviem, ako by sa od tejto nulovej info odrazil Marcel, keby sa na to kukol. Ale uz mi to je jedno. Pri druhom sone som narazila nastastie na ineho doktora 😉 to len aby si vedela, ze ani v rf nie je vsetko idealne. Nastastie na nemenovaneho lekara som uz nenarazila, len na chodbe 😀

haimi
3. feb 2015

@franzziska hyperstimulak je ze vraj dobre znamenie 😉 treba vela pit. A ty si mala tolko folikov, ze mas hyperstimulak?

ingrid0105
3. feb 2015

@haimi uvidim co mi povedia, mne to este momentalne jedno nie je 😉 uz to nezmenim ale chcem vediet kde je pravda, clovek i za to plati obrovske peniaze tak nech to ma hlavu a patu, pocitat snad vedia 😉

silvia545
3. feb 2015

@ingrid0105
@renitr
@franzziska kočky dakujeeem Vám 😉 ja asi dnes ani nezaspím 😀

ingrid0105
3. feb 2015

@silvia545 ale hej tehulky musia veeela spinkat a dobre si rano umy oci aby si tam videla tie ruzove ciarky 🙂

silvia545
3. feb 2015

@franzziska podľa mňa nemáš,pri 1 vajku asi ťažko si myslím 😉 to by si musela mať inú stimulku a veeeeľa veeľa vajok 🙂

silvia545
3. feb 2015

@ingrid0105 😀 😀 posnažím sa si pospať,,aj ked teraz už pomali 2 mesiace poriadne nespím,,mm chrápe 😠

haimi
3. feb 2015

@silvia545 zajtra testujes?

@franzziska @evadek kocky, kedy testujete?

haimi
3. feb 2015

@ingrid0105 snad vedia, aj pocitat aj pisat a aj citat 😀

silvia545
3. feb 2015

@haimi áno zajtra je môj veľký deň 😉 teda ak nespanikárim 😀

ingrid0105
3. feb 2015

@haimi ked nie, ja ich naucim 😀

mirinda10
3. feb 2015

@franzziska ano moze prepuknut neskor, treba pit 4l vody, dost zalezi kolko si mala folikul ale uz 16nast je to mozne, mne sa to stalo raz a skoro som nemala ani ET , to sa ale stalo v Iscare v RF som isla na minimalne davky, tam ziadne riziko nebolo. Vela, vela pit

ingrid0105
3. feb 2015

@silvia545 ale nemozes spanikarit, vsak comu by som sa tesila zajtra rano ak nie tvojmu pozitivnemu testu?

silvia545
3. feb 2015

@ingrid0105 júúj moja,tuším si nedočkavejšia ako ja 😀 😀

ingrid0105
3. feb 2015

@silvia545 však ano musiš spustit druhu vlnu tehuliek 😀

haimi
3. feb 2015

@silvia545 tak drziiim silno palce. Dufam, ze ked zajtra vstanem, tak si precitam dobre spravy. Ktory den si po et a kedy ma prist mrcha?

silvia545
3. feb 2015

@ingrid0105 práve som ti to chcela napísať aj ja,že dúfam,že to spustím tento rok s tehulkovaním 🙂

silvia545
3. feb 2015

@haimi dakujeem moooc 😉 dúfam,že nevstávaš skoro 😀 zajtra bude 10 deň,,no mala by prísť streda,,štvrtok ale dúfam,že si dá pauzu teraz 9 mes. 🙂 😉

haimi
3. feb 2015

@silvia545 som na pn, takze kym vstanem, tak budes mat urobenych aj 5 testov 😉

franzziska
3. feb 2015

@silvia545

@mirinda10

@ingrid0105

@haimi
kocky nie mala som malinku stimulaciu....1 folik

santeema
3. feb 2015

@haimi ale ja som bola na slovensku v iscare martin,mne sa nechcelo trepat do ciech, mam to daleko tam a v iscare maju dobry pristup, ja som bola teda dost problematicky pripad, mam za sebou 6 ivf a takmer ziadne vajicka, sa aj zamysleli ze co so mnou a mam babo od nich. v blave vo ferticente m to bolo srdecne jedno. nie vsetky centra na slovensku su zle. ale je to na kazdom, ako sa rozhodne a ked ma pocit ze brno, tak super, nech ide tam kam to citi, lebo podla mna aj to pomaha trosku🙂 aspon psychicky to tak povzbudi, ak ide tam kam si to zela🙂

haimi
3. feb 2015

@santeema Som si myslela, ze chodis do rf a ze ti nejakym zazrakom schvalili ivf v cr 😀 ale to je jedno, hlavne ze sa vam zadarilo a to je podstatne. My sme nastastie cakali na pozitivny test len 2ivf. Predpokladam, ze @dzurkomaj sa pytala, ci union schvali a preplati ivf v cr a nie na svk. Tebe na svk jasne ze schvalili, ale v cr som si neni taka ista

donatela
3. feb 2015

@rebeka33 Veeeelmi gratulujem k zdravemu syncekovi. Nech ti pekne prosperuje🙂 Prajem vela mliecka a tebe skore zotavenie po sekcii! Uz videla drobca sestricka? Ako reagovala?

candour
3. feb 2015

@franzziska tak to nemozes mat ohss,ja som ho mala dva krat pri pocte 12 a 29,je to v situacii ked mas zvacsene prestimulovane vajecniky nie pri 1 folikule..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre