Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

takyna
13. apr 2010

Bobjan ked sa zadarilo prirodzene raz, zadari sa aj druhy raz, uz ste posteklili ako sa hovori maternicu 😉 , treba skusat a nezamyslat sa nad tym, drzim ti palce a verim, ze sa coskoro zadari 🙂

dior
13. apr 2010

preco sa stavaju taketo nestastia 😔 a kolko mas mat prestavku teraz?

bobjan
13. apr 2010

dr. včera pri prepúšťaní povedala, že 3 cykly a k obvod. gyn. idem zajtra...mám sa tam do 3 dní hlásiť od prepustenia.

dior
13. apr 2010

ja som az pol roka nemohla

avaka
13. apr 2010

Ahojte,
Bobjan,je mi to hrozne luto.. 😔 Drzim palceky,nech bolest vystrieda dalsie tehu,urcite sa dockas dietatka 🙂
Mircalla,kocky maju pravdu,Ty uz na neho ohlady brat nemusis,peniaze ma,tak nech sa zariadi..A zabudla som na to dolezitejsie,Gratulujem k chlapcekovi 😵 😵
Taky,aj u nas v nemocke davaju babatkam erar 🙂
Inak dakujem kocky za rady,my uz matrac vyvyseny mame.Ja stale kojim,pri UM to vraj byva horsie,lebo sa vraj dlhsie travi.Viem,ze sa dava nutrilon na zahustenie,aj pri kojeni,len sa nezaraba do mliecka,ale ten by som nedavala,bojim sa,ze by zapekal,ved uz teraz staci,ze vsetci vieme nad ranom,ze ONA KAKAAAA,tlaci o dusu aj zo dve hodky 😅 a to ma riedke kako.No a tie zvuky,co pri tom vydava.. 😀
Mirinda,tak Emka da zabrat 🙂 ,len si to uzivaj 🙂 Mne je tiez cudne,ze babatka vydrzia tak dlho hore,ja sa pokusam uspat malu skor,ale sa jeduje a nechce niekedy.Inak ja som teraz odjednala manducu,bude tam mala aj vo vertikalnej polohe,malo by to pomoct,tak dufam,ze ju vyuzijeme
Kocky,este ste netestovali? 😕
Pozdravujem vsetky 😵

shandy
13. apr 2010

bobi 😒 , no neviem a na imunologii si ty nebola? lebo bunkova imunita, ak mas protilatky proti trofoblastu, tak sa to moze prejavit aj v 6. - 9. tyzdni ako MA 😔 . A hematologiu mas ok? ak je nieco co ti chyba, tak aj by som si to v tom medzicase cakania, nechala porobit pre klud v dusi...
moja kamoska pred mesiacom potratila v 6. mesiaci chlapceka a musela ho mrtveho porodit 😔 , je to hrozne preco sa tieto veci stavaju... 😖 , pricina sa zatial nevie, jedine co zistili, ze na pupocniku bola cysta, takze ta ho asi upchala a nedostaval vyzivu...ale este cakaju na podrobnejsie vysledky.
Verim, ze sa to raz podari, ked uz raz vam to prirodzene vyslo...ako pisu aj ostatne babulky.

zuzla80
13. apr 2010

Ahojte babulky,
Čo to za smutné správičky - Bobik ach mojko, čím neskôr sa to stane, tým to horšie prežívame - škoda, že tvoje šťastie vystriedal smútok... ani neviem, čo napísať, lebo mi je z toho ☹ Sme tu viaceré, ktoré si takým niečím prešli a niektoré nie raz, takže úplne chápeme tvoje pocity, ale vidíš aj nám čo sa to stalo, sú teraz maminky alebo tehuľky, musíš veriť a dúfať a ono sa to podarí. Čo sa týka Prednisonu - ja mám problém s antifosfolipidovými protilátkami a ja som brala Prednison na pokyn hematologičky až do 17tt, kto vie, čo to mohlo spôsobiť, to už asi nik nezistí. Hlavu hore a držíme vám palce 😉 🙂

Mircalla gratulujem k chlapčekovi, takže predsa sa pinďurik potvrdil 🙂 a hlavne, že je všetko v poriadku. A k tvojmu vzťahu je asi ťažko niečo povedať, možno treba čas, aby sa to urovnalo a možno to ani čas nenapraví... inak ak mu tak záleží na malom, tak to mal prejaviť a ísť s tebou na utz....

Cavik ako netestovali sme ešte?

Babulky všetky vás pozdravujem, normálne som zabudla, čo som komu chcela 😅 ...

mircalla
13. apr 2010

bobjan - aspon sa podelim s info - mne sa to stalo v lete a to boli dokonca darcovske vajicka (geneticky testovana mlada darkyna), stelc mi vtedy povedal....pricina neznama, moze ich byt mnoho....a tiez sa vyjadril, ze je mozne az pravdepodobne, ze Vam nic nezistia

a v podstate ani nezistili - dala som si robit infekcne, ako cmv, toxo, listeriu - ok
genetika - ok
hemato - az na jeden maly nalez ok
imuno - uplne ok
krvny obraz - ok
anititrofoblastove protilatky (protilatky proti plodu) ok
celiakia (neznasanlivos tlepku) - ok
kultivacia - ok

maternicu mam tiez celkom normalnu, nemam sacto ani nic take...takze co sa fyzickych predpokladov tyka, tiez ok

skratka nic....a predsa....nemala som sex, nezdvihala som nic tazke, nespinila som, nekupala som sa...nic som nejedla, co skodi, dokonca som sla preventivne na PNku, babo bolo na sono super velke....a predsa sa to stalo a nik nevie preco. hladala som pricinu, co som urobila zle, samozrejme, je to hlupost.

samozrejme je dobre si dat vsetky vysetrenia urobit - pretoze ak je pricina, tak sa da preventivna pri buducom tehu riesit...napr. ak je problem v hemato, beru sa na to lieky.

lekari odporucaju pauzu 3-6 mesiacov....vacsina sa priklana k nazoru, ze 3 stacia....osobna skusenost.....3,5 mesiaca po tejto nestastnej udalosti som sla na ET.....opat s darcovskymi...osobne sa priklanam k nazoru, ze 3-4 mesiace su po fyzickej stranke dost, zavisi aj od psychicky

inak ak budes potrebovta poradit s vysetreniami ozvi sa....tie antitorfoblastove som bola napr. v brne a geneticku poznam dobru

inak dievcata, dakujem za gratulacie, hlavne, ze maly je podla sono zdravy....a urobila som album....ta fotka neni az taka kvalitna, je aj black and white...ako som spominala cely cas si betar zakryval tvar a malokedy sa ukazal....haha....mozno si myslel, jezisi tito dvaja, co sa stale hadaju, to su moji rodicia?🙂 no ex bol so mnou, nechcela som byt az taka svinucha....pred lekarom komedia, hned ako sme vysli z orginacie opat nastupil chlad....ale inak holan je macher, sama by to to do anglictiny lepsie neprelozila ako on....niekedy ma robit stale tlmocnika fakt unavuje....tak som bola rada

bobjan
13. apr 2010

Zuzlik, no čo narobíme...ja som prednison brala, mám zistené mierne protilátky....aj Wobenzym som si k tomu dala, s prednisonom by som končila tak o 2 týždne..

Hematológiu veru nemám, to asi jediné mi chýba..

Mircalka, ďakujem. Genetiku máme o.k., tú sme si dali robiť po 1.IVF, keď nezostali embryjká na ET...manžel má 2 deti...skôr si myslím, že sú naprd moje vajucha...

bobjan
13. apr 2010

Mrcalka, gratulujem k chlapčekovi. Vzťah ma mrzí, ale sama dobre viem, že je lepšie to ukončiť ako sa trápiť a trpieť, drž sa.

mircalla
13. apr 2010

bobjan, skus este tu hemato...tam byva casto pricina....a je to lahko riesitelne.....vies, aby si mala dusu namieste....
co sa imuno tyka, slecl mi vysvetlitl, ze tam je strasne vela ukazovatelov, ze to sa neda ani vsetko vyzistovat.....ale taky zakladny imuno profil nie je zly mat...vysledky som mala do tyzdna...tiez tie infekcne ci nahodou.....tam to tiez dlho netvra a je to rutina...toxo, cmv, listeria...tiez neni zle si dat urobit hormon stitnej zlazy, na to som zabudla, aj to mi robili

ja som sa dala na ten kolotoc vysetreni, bolo to trochu stresujuce a nebavilo ma to samozrejme, ale bola som rada, lebo som bola kludnejsia....uz len kvoli psychike to pomoze...ak nieco najdu, budu to riesit, ak nenajdu, budes spokojnejsia

zuzla80
13. apr 2010

Bobi možno by sa ti k tomu Prednisonu hodil napr. heparin alebo anopyrin, mne táto kombinácia pomohla 😉 Skús sa vypýtať na tú hematológiu, možno niečo odhalia a možno nie, ale aspoň budeš mať istotu. Drž sa moja a hlavne sa nevzdávaj 😉

Mircalla tak ta moja poznámka k utz asi nebola na správnom mieste, som myslela, že si bola sama...

mircalla
13. apr 2010

zuzli ale inak vidim, ze sme bobjan napisali skoro to iste🙂)
sama som nebola, ale bolo to ako som opisala.

hura, cez vikend ideme so segrou pozerat kocik a postielku, uz sa tesim

bobjan
13. apr 2010

no na hemato sa skúsim spýtať, tá toxo, listeria, atď, to mi u nás nehrozí, na infekto ma primár vysmial a poslal naspäť 😠
na toxo mi brali teraz v tehu pred dvoma týždňami..

bobjan
13. apr 2010

na hemato ma pošle obvod. gyndoš, alebo praktický lekár? Tam to zistia všetko z krvi, že? To len poviem, že chcem ísť na hemato, lebo sa nedarí?

shandy
13. apr 2010

bobi moze ta poslat gyndos aj prakticky. mne napisal listok prakticky ale nakoniec mi do papierov napisala aj tak meno gynda, lebo ze to je gynekologicka diagnoza 🙂
mircallka to dobre vsetko spisala, este ak nemas urobene tie hormony stitnej aj to si daj urobit, lebo ako uz pisala mircallka aj to byva casto pricinou.
bobi povies, ze sa nedari a ze si po potrate a mal by ti ten vymenny poukaz bez problemov dat.
mircallka a malicky sa tvari, ze ho teda vobec nestresuje to, co sa deje u vas doma. vyzera, ze mu je u teba dobre 🙂
no ked si brala prednison, tak neviem ci je este iny sposob ako vyriesit tu imunitu. mne tam nasli akurat tie antikardiolipinove protilatky a na tie beriem anopyrin, cize ako pisala zuzlik mozno este to preventivne. tie maju nejaky suvis s tou krvou..

mircalla
13. apr 2010

ja som bola u praktickeho resp. aby som bola presna u inernistkyv medifere, mam s nou dobre skusenosti...doniesla som prepustaciu spravu z nemocky (mala som uz zial 2 take) a vysvetlila, ze chcem patrat po pricinach....tak mi dali vymenny listok bez vsetkeho, objednala som sa a bolo..
berie sa len krv, nic ine.

keby ti nahodou robili nejake problemy ze naco (su aj taki)...daj vediet....mozes ist napriklad do medifery k hricovej, ta je dokladna (to je ta moja internistka) urcite ta posle na hemato do synlabu, len si to budes musiet zaplatit...v synlabe je pani doktora drakulova (dobre meno pre hematologicku, ze?🙂, ktora je nasposto uzasna zena

ja radsej platim, ide mi o kvalitu a hlavne pristup.

bobjan
13. apr 2010

no zajtra idem ku gyndošovi, tak sa na to opýtam, ďakujem.

takyna
13. apr 2010

Bobi ja tiez nemam problem z hemato, a naprik tomu mam anopirin 100ku a heparin/fraxiparin/ picham

takyna
13. apr 2010

Mircalka krásny je 🙂 , aj mala si davala pred tvaricku rucicky, ale sme ju predsa len vymakli 😵

anty
13. apr 2010

Ahojte baby, bobjan moc mně to mrzí, taky se bojím pokaždé, když jdu k dr., co bude, pozývá si mně teď co 14 dní. Dneska se díval na záhlaví a máme 1,2mm, což prý je v normě. Poslal mně na kombinovaný screening do Zlína, musím si tam zítra zavolat a objednat se. Toto pojišťovna nehradí, stojí to asi 1400kč, ale aspoň budu vědět, že je prcek v pořádku. Taky jsem chtěla fotečku, ale prcek sebou pořád mlel, tak z toho nic nebylo. Nakonec se chytil za hlavičku a bylo ukončené focení, pořádně jsme se tomu s dr. zasmáli. Mircala, gratuluji k chlapečkovi, toho staršího pusť z hlavy, nestojí ti za to, když se takto zachoval. Najdeš si lepšího, který tebe i prcka bude mít rád. Všechny vás zdravím.

cavik
14. apr 2010

Dobré ránko

tu som, tu som.... 🙂 🙂 🙂

Bobjan.....strašne ma mrzí, čo sa Ti stalo ☹ ....dúfam, že to skoro prebolí a čoskoro už budeš znova tehulka, ktorá to potiahne až k vytúženému pôrodu 😉

Zuzi.....testovala som v pondelok a dnes ráno .....ten v pondelok bol Mamatest a boli tam pekné vymaľované čiaročky.....no a dnes som skúsila ten Reprofiťácky a čiarka tam síce je, aj je viditeľná, žiaden duch, ale 😉 ........ale oni my povedali v Reprofite, že je to málo citlivý test, že ho mám skúšať až na 18. deň 😨 a ja som ho vyskúšala na 12. Vy ste ho niektorá skúšala ?
Zajtra už pôjdem na krv, v piatok nestíham 😖

Idem si pozrieť fotky, čo ste popridávali 🙂

A neviem, či vám stihnem dať zajtra vedieť ako som dopadla, pretože z práce prispievať nemôžem a doma budem sama s malým, mm ide už dnes do BA ☹

mircalla
14. apr 2010

cavik.....no tak to je jasne, neni co riesit...si tehu
ved mas ciarku na oboch testoch

mircalla
14. apr 2010

inak ten reprofitacky je ovela menej citlivy.....ja som neskusala ale baby spominali

iwusa
14. apr 2010

ahojte dievčence,

trošku Vám tu vleziem do témy, keďže sa aj ja začínam zaujímať o toto centrum. Chcem sa spýtať na vaše skúsenosti s reprofitom a darcovstvom vajíčok. Mircalla my sme spolu komunikovali v inej diskusii, o tebe viem a teším sa z tvojho tehotenstva. Lenže vaša diskusia je skoro 300-stranová a nemám čas ju celú čítať, takže či náhodou to nepodstupoval aj niekto druhý. Hlavne ma teda zaujíma darcovstvo, pretože osobne si myslím, že na slovensku s tým nemajú skúsenosti, čo môžu, to pokazia a trošku idú aj proti morálke... Ja momentálne patrím pod helios, zo začiatku som bola nadšena, ale po roku a pol sa mi otvárajú očká.

mircalla
14. apr 2010

ved ak chces blizsie info, mozem dat do IP....ale s tou moralkou ma to zaujima...pls napis IP

shandy
14. apr 2010

ahojte dievcence 🙂 🙂
anty asi je dobre si to zaplatit pre klud duse 😵 , nech to dobre dopadne 🙂
cavik super, ty si tehuuuuuuuuuuuuuuuu, cakame na krvicku 😵 😵
iwwus, vsetky kocky tu ti potvrdia, ze reprofit je spica. ale co sa darcovskych tyka to ti skor asi povie mircallka alebo este lenka. ja zatial s tymto skusenosti nemam...
pekny den vsetkym 🙂

dior
14. apr 2010

mircalla- aky krasny pokladik 😵 😵 😵 a uz je aky velky, ja som bola v 19tt a to bolo este malinkata hlavicka-chudulinka, toto uz je ake realne babo 😉 🙂 a ta pusinecka, dobre mu je v brusku a mas pekne brusko- ja mam hrozne velke a narvane...

shandy
14. apr 2010

dior a tvoja futbalova dvojka pekne rastie 🙂 🙂 , no z tych tvojich fotiek vobec nemam dojem, ze mas velke brusko 😅

dior
14. apr 2010

ano, ale najnovsia tam nie je- uz preslo 8t odvtedy 😀 😝

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre