Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

cavik
14. sep 2010

@gerdusha ...nás to vyšlo približne na 850 € , ja som mala Soft IVF, brala som Clostil a dopichávala pár injekciami Bravelle, Orgalutran, Utrogestan, Estrimax....ďalej je v tom 4x ICSI bez PK.
🙂

lahhel
autor
14. sep 2010

Ahojte babulky 🙂

jeeeeej, aka tehu vlna sa tu rozbehla....tomka, shandik, violoncelka strasne moc blahozelam a silno drzim palceky aby bolo vsetko v poriadku 😉

My sme boli dnes na UTZ, mame 4 foliky...dufam, ze v nich bude pekna urodicka. Dnes som 9DC, dva foliky mali 13 a dva 9 mm....pytala som sa dokiny, ci su neni male, povedala ze rastu pomalsie, ale ze to normalne. Ked si spomeniem na predchadzajuce 3 softy, uz na 9DC mali foliky okolo 18-20 mm a nic z toho nebolo, tak teraz pevne verim, ze budu lepsie..Odber mame v nedelu...este budeme pichat 3 dni, zvysila mi dokina davku z 2 ampuliek na 3 + plus tri dni pichat orgalutran....Tak mi drzte palce, aby som sa k vam tehulkam pridala aj aj 😉

Zuzlik, mirindik, avaka, julietka, takynka, orsulka, modra, britus....vsetky vas pozdravujem 😉

gerdusha
14. sep 2010

@cavik , dakujem za odpoved...vidim, ze presadit sa tu s otazkou je medzi vami trochu obtiazne... 😉

mircalla
14. sep 2010

@shandy uzasna sprava....konecne
@lahhel...specialne zakladatelne temy velmi drzim palce
@takyna filip ma uz 5050 gramov, tiez mas trochu zgubala uz moc pribral, ale povedala ze neni tucko, co fakt neni, uz ma 59 cm....to je myslim dost

inak ma nepotesila, filip ma taku tekutinu v gulkach, poslala nas na sono na kramare, ze to chlapci maju a vacsinou sa to vstrebe, ale ak nie, tak ze operacia....vraj nehmata, ze byt tam daco bolo ine.....no az mi zle doslo, neviem si predstavit take daco...uplne nam staci to ocko...chudatko moke male, skoro som sa ta rozrevala

@lenka20 som rada ze si sa ukazala

pozrdavujem vsetky

moni19
14. sep 2010

Ahojte dievčatá,

@shandy super, ani nevieš akú mám radosť. 😵 Drž sa. 😵 😵 😵
@brita držím palce, nech je všetko dobre.

zufalka, violoncielka aj Vám velká gratulácia. Pomaly už strácam prehľad. U mňa sa teraz nič nedeje, tak veľmi neprispievam. Ale občas Vás kuknem. A teraz mi nedalo. Pekne sa tu stehotnelo. Dievčatá držte sa.
Dúfam, že aj my ostatné Vás budeme následovať.

Zdravím aj všetky tehulky a maminky. 🙂

moni19
14. sep 2010

@lahhel myslím, že foliky máš pekne. Tak verím, že Ti to už teraz vyjde.
Neviem kto ešte stimuluje, ale držím palce všetkým. 🙂

julietka
14. sep 2010

@lahhel lahelik, nestiham vzdy vsetko citam, vacsinou reagujem len na tie spravy "kto ma spomina" no nedalo mi nevsimnut si ze si v dalsej stimulke 🙂 tak ti velmi velmi drzim palce uz nech to konecne klapne a si maminka 😵 myslim na teba a velmi drzim palce 🙂

tanitta
14. sep 2010

@gerdusha povecsina kociek tu mala softy tei su o nieco menej financne narocne ako klasicek ivf.. pre predstavu nas vyslo soft ivf cca800e(aj s liekmi ktore somzohnala cez kocky z fora)

@lahhel pomali ale isto 😉 aspon budu mat cas pekne dozrievat....len vela vody pi voda je zivot... 😎 pekyn zvysok vecera kocky

takyna
15. sep 2010

@lahhel velmi ti drzim palce 🙂

lahhel
autor
15. sep 2010

Ahojky 🙂

Moni19, julietka, takynka, tannittka dakujem vam velmi pekne...budem silno verit ze tentokrat to vyjde 😉

Babulky, chcem sa spytat, zajtra mam ist na magneticku rezonanciu ohladom prsnika..Neviem na akom principe to funguje. Pytam sa preto, ci to nemoze nejako zle ovplyvnit vyvoj vajicok...neviete mi poradit? dakujem vam este raz...

a pekny volny dnik 🙂

mirinda10
15. sep 2010

@lahhel myslis, ze ides na mamografiu? ak ano tak tam sa ta spytaju ci nie si tehu, ak nie, tak je to ok u nas davaju ako taku zasteru od pasa dole ja som bola pred 2 tyzdnami ale je to rychlovka, neboj
a verim, ze teraz to bude fnalne kolo a otvoris novu temu tehulky a maminy z RF, drz sa 😵 😵 😵 😵

lahhel
autor
15. sep 2010

Mirindik, nie na mamografiu, ale do toho tunela, kde sa lezi 🙂
A dakujem, ked budeme vsetky za vodou, zalozime si novu temicku aku si navrhla 😉

mirinda10
15. sep 2010

@lahhel ok tak to mozes ist nakolko ja som mala ist ked som mala Emku v brusku aby urobili MR jej mozgu ale ta cysta sa vstrebala podla sona bola ok, tak sme nemuseli ale kocka co lezala s dvojkami vedla mna v nemocke ta bola ked bola v 24tt na MR s chlapcami kontrolovali im mozog tak nemaj strach

lahhel
autor
15. sep 2010

Mirindik, dakujem, tak som uz kludna, lebo som sa nevedela rozhodnut, ci mam ist alebo nemam..ale na nete som citala, ze v podstate je to pre tehotne aj pre deti vhodne, len do 3 mesiaca tehotenstva to neodporucaju....tak neviem. Ale mne by mali robit len prsniky, mozno to spodnu cast tela ani nezasiahne...

naduska
15. sep 2010

Ahojte pichali ste niektora Pregnyl do brucha? a brala ste niektora agolutin na miesto utrogestanu ? 😝

orsulka
15. sep 2010

@naduska ahoj.....ja som pichla do nohy, dalo sa to zvladnut, ale viem, že niektore kocky tu pichali aj do bruska...mne doky povedal, žč je lepsie do nohy.....

esther03
15. sep 2010

@naduska ahojky, ja som si dala pregnyl pichnut do bruska na pohotovosti 😉 Pri prvom ivf som si pichala denne agolutin do zadku. teraz mam namiesto agolutinu duphaston 😉
lahel drzim palce, a dr. v R ti nepovedali ci to mozes absolvovat?
Baby neviete, kolko sa pregnyl 5000 drzi v tele?

lahhel
autor
15. sep 2010

Esther, no vcera ked sme boli v Brne ma to nenapadlo, resp. ja som si az dnes spomenula, ze zajtra som objednana na tu mag. rezonanciu...a dnes je sviatok, chcela som napisat Stelclovi, ale neviem ci mi odpise este dnes..

esther03
15. sep 2010

@lahhel aha, a nemozes cinknut na recepciu, oni by to mali vediet, ci?

gerdusha
15. sep 2010

@lahhel , mohol by.... v cr sviatok nemaju...

lahhel
autor
15. sep 2010

Gerdusha dakujem...napisala som mu, myslela som, ze maju sviatok aj tam...snad odpise...

modra
15. sep 2010

Tak baby mam po ET... 2 mi vlozili 10 a 9 bunkove.. tak dufam ze sa dobre zahriznu a budu sa drzat az do porodu.. Jajj bodaj by to vyslo.. 🙂

modra
15. sep 2010

@esther03 no podla mna aj tyzden sa drzi v tele, preto je najlepsie netestovat aspon do 14 den po ET 🙂

modra
15. sep 2010

@esther03 inak preco si pichate pregnyl do brucha? To ma ist do svalu do zadku.. nie?
a agolutin nie je vyvolavacka nahodou? 🙂

modra
15. sep 2010

@naduska nie do zadku som si to pichala aj na pohotovosti mi to pichali do zadku 🙂

callex
15. sep 2010

@modra super a bol aj mrazacik?

@esther03 tyzden sa pregnyl vyplavuje z tela.

babule mate niektora problem so stitnou zlazou? ja som si bola vcera po vysledky na hemato..to bolo ok ale nasiel mi tam doky zvysene protilatky voci stitnej zlaze.konzultoval to s endokrinologom a vraj by to nemalo robit problem pri snahe o tehu.napisala som to Machacovi a ten mi napisal ze stitna ma byt funkcna pri snazeni a mam pocuvat rady endokrinologa. lenze tam su cakacky 3,4mesiace a ja by som v piatok mala zacat stimulovat.tak ja neviem ci ist do toho alebo nie?

callex
15. sep 2010

@naduska pregnyl ma ist do svalu..a na bruchu ziaden nie je. 🙂 takze zadok. ale vobec to neboli a je to bleskovka.

shandy
15. sep 2010

ahojte dievcence 🙂
@lahhel dakujem. zatial to vyzera na peknu urodicku a vidis u mna zafungovalo to, ze skoro vsetko bolo inak ako predtym. tak verim, ze tentokrat uz sa aj ty pridas k tehulkam. tfuj, tfuj, tfuj...TTTTTTTTTTTTTT
@mircalla verim,ze filipkovi sa ta tekutina vstrebe a nebude ziadna operacia. drzte sa 🙂
@moni19 dakujeeem. super, ze si sa objavila 🙂 a aky je bojovy plan?
@naduska ja som si pichala pregnyl sama do bruska a mala som utros vzdy...to pichanie mi tak povedali v Reprofite, takze je to urcite ok...
@modra gratulujeeem, nech sa pekne zakusnu a nepustia 😵 😵 .
@esther03 asi je to individualne s tym pregnylom. ak by bol duch, tak len treba skumat ci bude ciarka silniet (ten isty test, v tu istu dobu, testovat najlepsie obden). drzim palceky 🙂 . ja som testovala 12. dni od pregnylu ale ciarka uz bola tehu...
@callex ja mam problem so stitkou. ak mas pritomne protilatky proti stitnej zlaze asi pojde o autoimunitne ochorenie, ak chces posli mi parametre vysledkov do IP, mrknem ti to... 😉 . stitka je inak potvora, ak nie je ok sposobuje potraty a neplodnost, cize ak je tam vyrazne zhorsenie nema zmysel do toho ist, kym sa nestabilizuje....
pekny vecer babulky

orsulka
15. sep 2010

@modra gratulujem k bobačikom v brusku, embryjka su to krasne, teraz ich len pekne opatruj nech sa zahryznu až-až 😉 😉 na 9 mesiacov 😉 😉 😉

callex
15. sep 2010

@shandy poslaa som IP..beries aj lieky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre