Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

esther03
20. sep 2010

@lahhel a kay velky bol folikul? A boli ste na imunologii?

lahhel
autor
20. sep 2010

Esther a velmi ma to mrzi, ze vam to nevyslo...myslim, ze by si mala skusit aj dalsie, mali ste zatial 2 ivf-ka, urcite by som na tvojom mieste skusila dalsiu stimulku..skus soft, tam je predpoklad viacerych vajok ako pri native...a na hematologicke vysetrenie si bola, tam moze byt pricina preco sa neuhniezdi embryjko..

lahhel
autor
20. sep 2010

@esther03, boli sme na imunologii, zistili nam nejake protilatky,ale na to beriem ten prednison...No to neviem aky bolo velky, doktorka mi nic nepovedala, len ze jeden bol moc velky, dva moc male a jeden akurat..

brita
20. sep 2010

@lahhel Lahelik, velmi ma to mrzi, akoby som citala o mne samej. Ja som sa presne z tohto dovodu rozhodla pre darcovske. Tie moje vajka boli bud vzdy nezrele alebo sa zastavili este v miskach alebo dokonca sa nevyprodukovali ziadne. Potom mi doki povedal, ze to fakt nema zmysel takto zmykat vajecniky a aj tak nic prakticky nedaju, ze pre mna je darcovske jedina nadej. Aj ked mi to teraz s darovanym nevyslo, skusime znova, lebo s mojimi by to nevyslo na 99%. S darcovskymi mam neporovnatelnu vyssiu nadej. Najskor som darcovske moc nechcela, ale topiaci sa slamky chyta. Zelam vela vela sil. 😉

esther03
20. sep 2010

@lahhel ja som mala prve ivf softom, ale pouzitelne bolo jedno vajco a navyse mi clostil znizil brutalne sliznicu, tak preto som sla druhy krat do nativu. Ina prave som sa objednala na tu hematologiu, tak snad nieco zistia... Inak ten prdnison ma pri imunite vyznam ked sa uziva tri mesiace a pri keksiku sa pouziva kondom- to tvrdi dr. madar. 😉

lahhel
autor
20. sep 2010

no ano, ja som brala prednison skoro 8 mesiacov a keksik sme mali len pocas ovulky, ale nic...

Britus, dakujem...zatial je problem u nas s peniazkami, nemame na darcovske...

callex
20. sep 2010

@lahhel
@esther03 uuuha cierne dni prisli do tejto temicky? ako sa dari aj nedari.babulky mrzi ma ze ste takto pochodili.lahhel a nevyskusate teda posunut OPU? alebo ist do normalenho IVF s velkou stimulaciou? aby si mala co najviac folikov?

ja som mala zacat piatok stimulovat ale odlozila som to kvoli stitnej zlaze ktora vystrcila rozky.vybavila som si endokrinologa v blave a zatial sa javi ako super.chce vidiet vsetku dokumentaciu ktoru mam..aj z centier.vraj uz pomohol mnohym otehotniet.tak sa tesim ze sa dostanem do ruk odbornika, ktory to nepokazi.Machac si bude musiet na mna pockat.ale aspon si telicko oddychne od hormonov.budem chodit na detoxikacnu masaz nech to svinstvo ide von.

lahhel
autor
20. sep 2010

Callex, dakujem...ja vobec neviem, do akej stimulky mam ist...bojim sa, ze ani normalne ivf neprinesie lepsie vysledky...Ved teraz som mala OPU, na rozdiel od tych 3 predachadzajucich neskor, vzdy som isla na opu uz na nejaky 10-11 den...Mozno keby sme este pockali, dorastli by aj tie 2 mensie...lenze clovek pocita s tym, ze ked ti lekar povie, ze bude OPU vtedy a vtedy, tak sa spoliehas na to, ze je to najlepsie, ved lekar je odbornik...fakt neviem co robit...uz sme absolvovali asi vsetky mozne vysetrenia, neviem kde moze byt problem...

callex
20. sep 2010

@lahhel ak nevyskusas normalne IVF nebudes vediet. podla mna nad 10 folikov to vytiahnes.z toho by uz mohla byt dobra uroda. skusala si aj nejake alternativne sposoby mediciny?dost si tu vychvaluju bylinkarku Kopacovu..
a ak si naklonena energii,cakram a aure tak viem doporucit jedno centrum kde ti precistia cakry,odblokuju zablokovane a maju take program ze fertility a ten stimuluje vsetky veci ktore treba aby sme boli tehu.

esther03
20. sep 2010

@lahhel uplne chapem, nam sa vajko oplodni a potom sa s nim nieco stane, neviem tiez v com je problem a ani kde zacat cosi hladat. Doverovala som lekarom, ale tiez nic neporiesili....A vam robili ICSI? No, musime verit, ze sa to raz podari 😵

esther03
20. sep 2010

@lahhel este mi napadlo, neskusala si na kvalitu vajicok soju v tabletach?

esther03
20. sep 2010

@callex ahojky 🙂 podla mna, ak nie su kvalitne vajka nativom ci softom, klasicke ivf to nespravi, tam sa sice zvysi pocet ale castokrat sa znizi kvalita.

cavik
21. sep 2010

Pekné dobré ránko prajeme

jooooj dievky.....čo to tu čítam, samé smutné a depresívne slová, veľmi ma mrzí ako ste dopadli, hádam sa aj vám bude blýskať na dobré časy, lekári musia niečo vymyslieť, aby to konečne dobre dopadlo 😒 ☹

aspoň sa príďte ukázať čerstvé tehulky, ako sa máte a kedy sa chystáta na UZV a pod. 😉

ja už mám protokol od dr., dám si predpísať lieky, nech som pripravená "keby niečo" 😉 😉

idem budiť dieťa a hajde do práce a ku starkej ( máme doma zakašlaného chlapčeka, tak sa nejde do škôlky )

callex
21. sep 2010

@esther03 a PiGD vam neponukali?

esther03
21. sep 2010

@callex no zatial nam to nikto neponukol, ale co som citala, to je strasna palka penazi, takze to si fakt nemozem dovolit bez toho aby som mala zaruku, ze sa to fakt uhniezdi. Inak, v pondelok idem na hematologiu, nebola si tam nahodou? Co vsetko mozu zistit?

lenka20
21. sep 2010

ahojte lasky, lahheliiiiik to ma strasne mrzi s tym vajkom....nadej je, aj mne sa raz stalo, ze jedno vajko sa oplodnilo az o den neskor ako ostatne... zlatko vydychni si teraz, ja myslim, ze to stoji este za pokus ked nie su financie na darcovske, skus vyssie davky, nie clostyl, len injekcie, povedz si ze uz je to posledny pokus a mozno sa to nastartuje nejak dofrasa, to neni mozne aby z teba nevyzmykali nieco.... lahhelik chce to velmi velmi vela sil vydrzat, ale stoji to za to urcite...vydrz tieto tazke casy a potom pridu kraaaasne chvile...
pozdravujem vsetky, nestiham reagovat, dufam, ze tehulkam sa dari dobre...
paaaaaaa

lenka20
21. sep 2010

inak baby ja mam total divnu mrchu, prisla o 3 dni neskor a skoro ani neni, neviem, ci je to uz akoze som v prechode ci co??? 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕

tanitta
21. sep 2010

ahojky...
baby .. je to skoda a hlavne nekutocny napor na psychiku. . ..
@lahel v icsare robia odber nezrelych vajok....zamerne.. neviem ako sa ta metoda vola...potom nechaju dozrievat v miske....pocuj... ja sama som z icsare zdrhla nastvata ...ale nechces to aspon tam prekonzultovat?...ze by si skusila...a hlavne zistila co taka zalezitost vobec stoji....ci sa to financne nezrozvna....sdak len teoreticky hm?
@lenka20 a to hadam nie v prechode....telo je zblbnute to je vsetko....urcite sa to znormalizuje... obcasne mam aj ja take cykli....

mircalla
21. sep 2010

@lahhel veru neviem, cim to je. aj to, ze su nezrele, aj to, ze je taky maly pocet vajok, kedze vsetky vysledky mate dobre.
ja som ovela starsia ako ty a mam vysoke FSH a vytiahla som to na 2-5 vajok pri mojich stimulkach a boli z toho ak pekne embrya.
takze preco preco? naozaj nechapem, preco sa tvori taky maly pocet vajok sakra. mala si aj IVFko v minulosti predpokladam....?
@lenka20 haha ze v prechode....to urcite nie
ja som dostala menzes po 6 tyzdnoch po porode a to kojim....a tiez divny
inak vcera som bola na kontrole a na moje prijemne prekvapenie myomy podrastli cez len minimalne,skoro vobec...maju 18 mm a 28 mm, tak som sa potesila, vraj dalsie tehu moze byt....to som len opytala, ze keby nahodou....

tomka12
21. sep 2010

Baby, velmi ma to mrzi ☹ Ale ja verim, ze vsetko zle sa na dobre obrati...

Dnes som volala ohladom vysledkov, som tehotnaaa...hCG 860 😵

mirinda10
21. sep 2010

@lahhel je mi smutno ☹ ☹ ☹ ale ja by som to nevzdala a kolko si pichala asi potrebujes vacsie davky

mirinda10
21. sep 2010

@tomka12 gratulujem 😵 😵 😵

tomka12
21. sep 2010

@mirinda10 dakujem 😵 😵

tanitta
21. sep 2010

@tomka12 velka gratulacia 😵 😵 😵 ...pekne a bezproblemove tehotentvo zelam 😉

rebeca_1
21. sep 2010

@tomka12 tak este raz srdecna gratulacia! Uzivaj si to! ))))))

mircalla
21. sep 2010

@tomka aj ja a pripajam

lenka20
21. sep 2010

tomka gratulujeeeem, krasne hcg, tak nech to ide dalej krasne 😵 😵 😵
aj mna by zaujimalo kolko si si lahhelik pichala, ja som mala pri poslednom softe az 225j menopuru, vytisla som 5 vajok vtedy tusim, 4 boli zrele.... ale vysoke davky museli byt, aj ked FSH mam v norme...

lenka20
21. sep 2010

mircallik super, ze myomy nenarastli, ja neviem, preco ta moja jedna svinucha prave teraz sa rozhodla narast, predtym sa tiez drzali na rovnakej urovni... uz nech mam po tej blbej operacii a po tej este blbsej pauze povinnej, uz by som si chcela ist po mrazaky, takto tam budu trcat celu vecnost 😝 😝 😝

cavik
21. sep 2010

Tomka.....krásne čísielko, gratulujem, nech ide aj naďalej všetko ako po masle.
A ďakujem za pozdrav od I. 🙂 🙂 🙂 🙂

tomka12
21. sep 2010

Baby, dakujem vam velmi pekne. Este sme len na zaciatku 😉

@cavik a ty ako?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre