Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

mircalla
18. nov 2010

@callex gatuluje, supris...
utros tak snaz sa pravidelne, ale samozrejme nemusis uzkostlivo sledovat hodinky...ja som si davala rano, naobed a vecer, casto som si spomenula aj o hodinu a pol neskor...v robote sa mi na ten obed dakedy ani presne nedalo, mala som meeting ci call....to nehra rolu, akurat nevynechaj

mircalla
18. nov 2010

@callex gatuluje, supris...
utros tak snaz sa pravidelne, ale samozrejme nemusis uzkostlivo sledovat hodinky...ja som si davala rano, naobed a vecer, casto som si spomenula aj o hodinu a pol neskor...v robote sa mi na ten obed dakedy ani presne nedalo, mala som meeting ci call....to nehra rolu, akurat nevynechaj

cavik
18. nov 2010

Dobré ránko dievky

@callex ...gratulujem, tak to nakoniec dobre dopadlo 🙂
@rebeka33 ....na zajtra držím prsty 🙂
@falin....tak super, že môžeš ísť hneď do KET-ka 🙂

ja som na tom podobne...nakoniec som sa dočkala po vysadení liekov MS, vyčistila som sa sama a mohla som začať stimulku. Dnes som 9. deň a podobne ako Rebeke, mi naplánovali odber na 11. deň, podľa mňa skoro, no uvidíme 😉. Na UTZ som bola v utorok večer, na 7.deň a mala som 2 veľké folíky, podľa Vitouškovej prerastené a pravdepodobne prázdne a 7 menších od 11-14 mm....a to sa bojím, že tieto nestačia dorásť 😖....Tak som písala večer aj Štelclovi, akurát, že tiež mali včera voľný deň a nik mi doteraz neodpovedal, a v práci ja na net a mail nemôžem ísť, tak dúfam, že ak by mi to posunul na nedeľu, tak sa mi podarí zohnať Orgalutran.
Rebeka, nemáš nejaký v zásobe ? Alebo tip, kde by ho mohli mať ? Naposledy som s ním mala problém.

Vítam nové tváre 🙂 🙂 🙂 🙂

callex
18. nov 2010

uz sa mi podarilo vas docitat.
lenka21.. je to hrozne vsetko co sa vam prihodilo a takisto verim ako vsetky ostatne ze v spolupraci s RF budete uspesni.je hrozne aok si z toho v SK centrach urobili biznis. ☹
@danutta hej mala som po stimulke cystu..ale na druhu mrchu mi praskla.kazdopadne to spomen v RF a oni ti uz povedia co a ako. ale urcite praskne mrska mala.musis si ju tak predstavovat ze je fuc.
@rebeka33 neboj dobre bude.u mna to vyzeralo tak vselijako najprv 8folikov, potom 4 a napokon ich bolo 6 v priebehu par dni sa tieto cisielka pekne pomenili.drzim palec na zajtra.
@cavik myslim ze na 7DC mas pekne foliky a na 11DC budu super. ja som mala na 8DC foliky do 10mm.

callex
18. nov 2010

babulky tehulky aj ste boli po ET doma alebo ste chodili do prace? ja riesim ci chodit alebo nechodit.fyzicky namahavu pracu nemam..praca je za PC..jedine co mi vadi je vstavanie o 4,40 lebo zacinam o 6,00 a take dobre dve tri hodky som rozbita. a dakedy ked pridem o 14,30 domov idem spat.a takisto mi byva rano nevolno a nevie ci to nesuvisi s tym nedostatkom spanku alebo nizkym tlakom.

mirinda10
18. nov 2010

@cavik folikul rastie kazdy den tak 2-3mm, tak si to vypocitaj ake asi budu v sobotu, inak moze prasknut uz ked ma cez 20-22mm, nemas aj nieco pichat cetrodite alebo nieco podobne?

@callex ja som pracovala, doma by ma piclo od nervov 😎

mirinda10
18. nov 2010

@callex inak to 4.40 vstavanie pozname tiez 😵 ale nie do prace 😀 budes mat dobry trening

mircalla
18. nov 2010

@mirinda10 ja som tyzden po Et bola doma (kym sa uhniezdili), potom som uz chodila do prace

mircalla
18. nov 2010

to som chcela poslat @callex...sorry

rebeka33
18. nov 2010

ahojte,
@callex super si to dotiahla,teraz nech sa len pekne delia.Ja som bola doma 3 dni ,vraj do vtedy sú uhniezdené a potom som robila. No teraz,ak sa náhodou podarí tak sa chystám po+ krvi ostať na PN. Nech mám čisté svedomie ,že som preto urobila max.
@cavik mávame podobné problémy, možno prostredím. 🙂 Orgalurtan je problém aj pre mňa .ale keď budeš potrebovať skúsim objednať. Ale asi ti napíšu to čo mne ,že je to 11 deň O.K musím makať ešte sa ozvem.

danutta
18. nov 2010

Ahojky@callex,dik za odpoved,dufam,za ked teraz dostanem mrchu tak praskne potvora,Tak mi povedal aj dr.ked som bola na sono.Inac,dobra urodicka,ale budes mat PK,brala si len clostil,alebo si aj dopichovala?Drzim ti palce,aj vsetkym ostatnym 🙂

shandy
18. nov 2010

ahojte dievcence 🙂
co je tu nove? idem vas docitat....😉
@callex ja som bola po ET doma tusim 4 dni, potom som sla na 1 den do prace lebo som musela a potom hajde na dovolenku na 10 dni a u mna toto urcite prospelo, aspon mojej psychike, nemala som cas sa sledovat co a ako a rychlo mi to ubehlo. Inak mne Koudy vravel, ze pri ET na 3.den od OPU ze tych prvych 5 dni je najdolezitejsich, ze potom uz je rozhodnute 🙂 . tfuj, tfuj, tfuj, drzim palceky, urodicku si mala krasnu 😵

callex
18. nov 2010

@danutta mala som 5x3 clostyl a 3x2 fostimon dopichnutie na 8,9,10DC. ak budu vkladat v pondelok tak to bude PK.ale uvidim dnes poobede ako sa drzia machulky moje.

este otazocka v cenniku maju soft 10.000kc..ale doky vravel 13.000kc..v tom je aj ten odber krvi na sex.prenosne choroby?a 1000 za kazdy ICSI vsak?

shandy
18. nov 2010

@callex no podla mna ta cena tych 13 tis.kc je bez ceny odberov a bez ICSI, toje len zakladna cena...lebo mne este v juli spominali ze dvihli ceny...

shandy
18. nov 2010

@callex pozrela som ti to na fakture, takze je to tak ako som pisala 13 tis. czk je zaklad + 1200 x2 odbery + 1000 czk za 1 ixovane vajko.

shandy
18. nov 2010

@rebeka33 zajtra drzim vsetky palce aj tie na nohach, tfuj, tfuj, tfuj.. 😵 😵

callex
18. nov 2010

babulky ja mam zajtra ET 😕 😕 😕 .normalne som v soku ze tak skoro. z 5 sa zatial oplodnili 3.a ked som sa pytala na bunky ze tak tie sa este dnes nepocitaju.teraz tomu normalne nechapem.co ked budu slabucke a neujmu sa?je to normalne mat v klad o dva dni od OPU? so zvysnymi dvomi sa uvidi zajtra co bude.

mircalla
18. nov 2010

@callex vklad byva 3 dni od opu...kedy si ju mala? vcera? tak to by az v sobotu mal byt. pocet buniek bude znamy az zajtra, ale sama nechapem preco ET zajtra. skus si tam zavolat.

tanitta
18. nov 2010

caute kocky..
@callex vies co mi raz povedal machac? zenska deloha je nejlepsi masina na embria😉 ....ked sa maju delit budu sa ...ci v miske ci v maternici...a maternice je predsa lepsie prostredie ako miska nie?.. 😉 .. a zvast ked mas 3ks...my sme sli bez pk tiez...pri takom pocte....

zlatanka30
18. nov 2010

@tanitta a bez PK ste isli v brne?lebo aj ja som mala len tri vajka a do pk nas doslova donutili. 😠

callex
18. nov 2010

@mircalla hej vcera som mala OPU o 10.30 a zajtra o 10.30 je ET. 😕 volala som tam a uistovala som sa ze ci zajtra ze hej a este povedali ze zajtra sa uvidi ci sa tie zvysne dve oplodnia.volala som M. a on povedal ze zajtra je vklad a nie je to brzy..cim driv u maminky tym lip.
@tanitta a vkladali ste tie tri? lebo on mi naznacil ze by ich najradsej vlozil vsetky tri.a teraz mam dilemu.
baby co by ste robili? dve ci tri?

tanitta
18. nov 2010

@zlatanka30 hej v RF 😉
@callex dala by som vlozit 2 a tretie kultivovat do pk....bud alebo....

shandy
18. nov 2010

@callex no ono je to asi jedno, do zajtra uz bude vidiet asi, ktore je silnejsie a ktore vlozit. Aj ked teda zvycajne sa robi ET na 3. den...my sme tiez PK teraz nemali a vyslo to, predtym sme mali a nevyslo. A Koudy mi povedal, presne co napisala tanittka ze v maternici im je lepsie, ze PK sa robi len kvoli tomu, aby sa zistilo ked je vacsi pocet embrii, ze ktore su najkvalitnejsie. Ja by som dala vlozit rovnako 2 a tretie kultivovat ako tanittka...

callex
18. nov 2010

@tanitta
@shandy ja som bola v tom ze PK sa robi ak je 5 a viac embryi.a nie je to takisto najlacnejsia sranda.ale mozno zajtra sa oplodnia aj tie zvysne dve a do PK by isli tri.to uz sa skor oplati.

tanitta
18. nov 2010

@callex my sme mali pk v cene teda iba cisty soft.....neplatili sme ju.. takze preto...je to asi vec dohody medzi stranami ohladom ceny... inak si to neviem vysvetlit.....

lilina22
18. nov 2010

Ahojte kocky

@callex zaujimave, ze sa rozhodli pre ET zajtra, ale viem, ze je to bezne, bud sa vkladaju 2. alebo 3. den alebo potom 5. ci 6. vramci PK. Podla mna cim skor budu bublinky u mamicky tym lepsie. Co sa tyka poctu embryjok, tiez sme mali 3 a velmi sme zvazovali a potom to mm tak pekne povedal, ze nechajme si vlozit tolko embryjok, po kolkych detickach najviac tuzime. A kedze najradsej by sme mali dvojicky, dali sme vlozit 2. Prislo nam blbe dat si vlozit 3 s tym, ze vsak hadam aspon 1 sa ujme...no a to tretie nebolo po PK vhodne na mrazenie 😖

Inak ja som vcera rano zakrvacala cerstvou krvou, tak sme sli do nemocky, kde mi zobrali hcg 1385, v pondelok bolo 767, spravili utz, len lekar nebol moc zdielny a cosi rozpraval, ze je to v maternici - 1 dutinka. Do spravy napisal zacinajuci potrat a chcel ma hospitalizovat. ked sme sa pytali s mm, ze preco je nutna hospi, povedal, ze klud na lozku a injekcie na zastavenie krvacania. Tak sme nafasovali injekcie a sli domov....tu lezim, ani sa nehnem a injekcie pomohli, mam uz len silne tmave spinenie, no uvidime, ale asi mi nic ine ako cakat nezostava 😒

mircalla
18. nov 2010

@lilina22 aj ja som krvacala cerstvou krvou a bolo to v poho. hlavne, ze dutinka je a HCg stuplo. na druhy den som potom uz len spinila, tiez som nebola v nemocke, len doma klud na lozku. drzim palce

lilina22
18. nov 2010

@mircalla dakujem za povzbudenie a brala si aj nejake lieky? okrem utrosu a ascorutinu?

mircalla
18. nov 2010

estrofem, prednison....ale prednisom s tym nic nema
doky mi kazal zvysit davky utrosu a estrfemu.

gerdusha
18. nov 2010

ahojte baby,
takze mame uz 0,57 cm 🙂 a zatial je vsetko ako ma byt, len sa zatial uplne nevylucila moznost dvojiciek.

vsetky zdravim a drzim palce

martini
18. nov 2010

@callex ešte k tej cene: ja som platila minulý týždeň a základná cena ministilulácie je 13000 Kč a 2X po 1800 Kč, teda 3600 za tie povinné odbery u oboch partnerov s 1000 Kč za každé ICSI. a plus lieky. A určite si daj dve vložiť a jedno nech skusia ďalej kultivovať. Napr ja mám vložené len jedno a to som mala tri dokonalé expandovane blastocysty...normalne ma na to Koudelka ukecal, že mu urobím veľkú radosť, ke´d si dám len jedno. Tak držím palce, skús im dôverovať. Reprofit je známy tým, že sú fakt úplne ochotní pracovať aj cez víkend a preto nemyslím, že by to náhlili pre nič za nič, teda len aby si to zjednodušili. Skús im dôverovať, lebo všetky vieme aká dôležitá je psychická pohoda. Tak hor sa do toho a veľa zdaru.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre