Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kukulik30
23. apr 2012

@bibi24 uz som tu 🙂 ...no nakoniec mam najmensie foliky 😅

bibi24
23. apr 2012

@kukulik30 ale ty si truhlik, ved ty si bola na 7. den na kontrolu a ja na 9. den. Tak si to spocitaj, ze ak si vtedy mala 12 - 13 mm, tak na 9. den by boli tak ako moje, cca 16 mm. 😉

kukulik30
23. apr 2012

@bibi24 ja som bola na 8. den

kukulik30
23. apr 2012

5) Protokol s antagonisty GnRH
2. den menstruace se začíná s injekční aplikací FSH. 6. den se provede vyšetření. Pokud se ukáže, že folikuly mají v průměru 12 mm, začnou se spolu s FSH podávat antagonisté GnRH. Ty se do těla aplikují podkožní injekcí jednou za 24 hodin. Od té doby probíhá pravidelná kontrola velikosti folikulů. Pokud velikost folikulů dosáhne 16 až 18 mm, aplikují se hormony k navození ovulace (hCG).

ale kedze mam taky protokol, tak podla neho to sedi...idem sa upokojovat 😀

bibi24
23. apr 2012

@kukulik30 no vidis, konecne sa uspokojis 😉 😀
Ale to je podla mna blbost, ze 16 - 18 mm, podla mna maju viac, ked pichas hcg. Podla mna moje mali v sobotu uz aj 22 mm. A mozno aj preto boli iba dve, lebo to jedno prasklo. Ja som nemala orgalutran.

kukulik30
23. apr 2012

ako bude, tak bude, musim si pockat na vysledok

moja72
23. apr 2012

@bibi24 tak dnes som volala do RF, z 5vajíčok boli 4 dobré a z tých sa len 2 oplodnili ☹ len dúfam, že aspoň tieto dve sa budú do piatku pekne vyvíjať 🙂
Včera po OPU ma bolelo v podbrušku tak som skoro celý deň preležala, ešte aj dnes ho cítim ale nieje to až také strašné, a dnes už ani nešpiním. Dávkovanie utrošu mám tiež 4-0-4.

moja72
23. apr 2012

@zarabono 3 embrijká nám doporučili vkladať v RF nakoľko tento rok budem mať už 40. Ale nepomáha ani to ☹ a podľa dnešných výsledkov budeme radi keď mi v piatok vložia dve

moja72
23. apr 2012

@bibi24 čítam, že embrijko sa pekne vyvíja, držím palce nech je z neho silný bojovník ktorého budeš za 9 mesiacov držať v náručí 🙂

zarabono
23. apr 2012

@moja72 aha,som si aj myslela,ze asi kvoli veku.inak skus po et vypit kazdy vecer stamperlik cerveneho a pit vela plnotucneho mlieka 😉

moja72
23. apr 2012

@zarabono iba štamperlík červeného??? 😀

kajka39
23. apr 2012

@bibi24 - prosim ta, v akej suvislosti si pisala v predchadzajucom prispevku. Zaujima ma to. Ja som absolvovala 5IVF s dostatocnym mnozstvom vajok a vzdy sa to pokazilo po PK na 4-5den... Lekari vraveli, ze na pricine su nekvalitne vajka, aj ked boli 1-2 kvality, o spermaich nikdy nic nehovorili. Dali sme si robit aj fragmentaciu DNA ktora je v norme (24%).

tvoj prispevok copi: ..... Vraj je to preto, aspon tak mi to Stelcl vysvetlil, ze po 3. dni sa odovzdava aj geneticka informacia od muza a kedze my mame velmi zly spermio, tak aj ta spermia moze byt chybna. Na pohlad sice pekne, ale nesie zlu geneticku informaciu. ...

zarabono
23. apr 2012

@moja72 staci maternicu zlahka prekrvit 😉 po et je dobre dva deci 😀

rienok
23. apr 2012

@kajka39 no ja som tiež také niečo niekde začula, myslím že @cecil36 by ti to vedela najsamlepšie vysvetliť. ... no vzhľadom na skutočnosť, že my keď sme mali PK a dostali sa embryjka až do HB tak tam asi v našom prípade problém nebude 😝
@zarabono plnotučné mlieko? a to čo robí?

zarabono
23. apr 2012

@rienok vlastne sposobi,ze maternica je ako lepidlo a embryjko sa lepsie prilne a uhniezdi 😉

moja72
23. apr 2012

@zarabono ak mlieko naozaj pôsobí ako lepidlo na embryjka tak to ho budeme piť na litre 😀

zarabono
23. apr 2012

@moja72 ja som pila a aj za stamperlik toho cerveneho,samozrejme od stimulky cervene dve deci denne,uz mozem sommeliera robit 😀

moja72
23. apr 2012

@zarabono počas stimulky som si sem tam dala dve deci a UZV ma dr. pochválil, že mám pekne veľkú sliznicu (10) 😀

zarabono
23. apr 2012

@moja72 vidis,vinko robi divy 😀 najlepsia je tusim frankovka 😝

cecil36
23. apr 2012

Ahojte tak som nakukla 🙂
@kajka39 my sme mali tento isty problem. Naozaj sa po tretom dni zapaja DNA muza a tam nastava problemos ak je fragmentacia vyssia. 24% nie je v norme, norma je cca 10-15% ako ktory labak. Ak je 30% a viac odporuca sa darca, to nastastie nemate 😉 My sme mali 23% co bola tiez bieda 😒 Nam pomohlo PICSi lebo sa nam oddelili "trojske kone" co pekne vyzerali, ale mali na prd DNA od tych dobrych, kvalitnych. Ak ta k tomu nieco zaujima kludne sa spytaj 😉

kajka39
23. apr 2012

@rienok - zdravim ta 😉 prosim ta co je HB?? 😨
@cecil36 - prave od teba som mala info o fargmentacii, mozno si uz nepamätas, pisali sme si cez IP. Prave na zaklade toho, sme si dali spravit aj vysetrenie fragmentacie. Teraz pozeram do spravy: ZAVER Fragmentacia DNA v norme 24%,lokalne ASA-( to je asi imunologia) negativne. Este tu pisu, ze norma je do 30% Robili nam to v KE
Stale mi to neda pokoj a vrta v makovici... 😀

dievcata, vinko dviha sliznicu a mlieko akurat tak zahlienuje,
Na Zdravie!!! Uz kazda podla chuti.... 😀 😀

bibi24
23. apr 2012

@moja72 ja viem, ze si teraz troska smutns, predsa len 5 by bolo lepsie ako 2, ale musis im verit, ze su silne a budu bojovat a krasne sa delit. Napokon nic ine nam ani neostava. Velmi drzim palceky 😉

@kajka39 pisala som to preto, lebo som uz mala 3 ivf neuspesne a nikdy sme PK nemali, takze Stelcl ju odporucil, aby sme videli ci sa embryjka (v nasom pripade len jedno) budu delit alebo nie. Samozrejme ani to nie je zarukou uspechu, ale ak je to krasna blastocysta nie je problem vo vajickach ani v spermiach, ale iba v uchyteni. Staci takto vysvetlene? 🙂 Ci nieco ine si myslela?

@cecil36 No vies co, sranda je, ze nam toto geneticka specializujuca sa na spermiogramy vobec nedoporucila, ze vraj to nema taky vyznam. Fakt divne. Tiez sa cudujem, ze Stelcl Picsi nedoporucil. Vy mate aspon dobry pocet spermii? Lebo my prave nie a morfologia praveze bolo tak na hrane vzdy.

bibi24
23. apr 2012

@kajka39 HB hatchujuca blastocysta 😉
Ked si bola na vysetreni a takto ti to uzavreli tak im ver a zrejme to bude ok. Peco ss tym zatazujes?
Mlieko nemam rads, ale vinko si davam 😀

kukulik30
23. apr 2012

baby, ja si davam kazdy den 2 dcl cerveneho, potom vam poviem, ci pomohlo 🙂 ale teraz slopem

kukulik30
23. apr 2012

nie ale ...AJ teraz slopem

bibi24
23. apr 2012

@kukulik30 na zdravie, ja tiez...asi sa to uz prejavuje na tych preklepoch vyssie v prispevku 😀

moja72
23. apr 2012

@zarabono ja moc červené nemusím, ale čo by som nespravila aby sme mali bábo 😀 😀

kukulik30
23. apr 2012

@moja72 ja som sa priprela , ze teraz musim 😀 tak som si na to specialne kupila vinko a popijam uz tyzden po pohariku a po odbere pokracujem

kajka39
23. apr 2012

@bibi24 - dik za info, nam sa stale oplodnili vsetky vajka, dohromady som ich mala 24ks pri 5IVF, ale prave v 4-5 den PK sa zacali postupne degenerovat.
Pri poslednom IVFnam robili aj PIGI ale mudrejsi sme z toho vobec neboli. Odobrali bunky z 3embryi na 3den.
1 embryo-bolo geneticky v poriadku.
2 embryo-bolo genbeticky poskodene a z 3embrya sa im nepodarilo 2x odobrat ziadnu bunku..... nakoniec prave to bezbunkove sa drzalo najlepsie a vydrzalo do 6dna PK, ale aj tak nebolo vhodne na ET.

moja72
23. apr 2012

@bibi24 nič iné nám nezostáva, len veriť 😉
vy ste si dávali robiť aj fragmentáciu spermii?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre