Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

kukulik30
3. júl 2012

ahojte, tak ja uz mam menzes....uz som aj napisala K. , ze co teraz, lebo chcem ist hned na KET, predpoladam, ze estrimax sa berie, len neviem od kedy ho mam zacat brat 😕 cakam na odpoved ....

speranza1
3. júl 2012

@kukulik30 je mi to velmi luto... ale KETko to isti kuki..... velmi ti to prajem..
dievcata ja som uz nastastie zohnala vsetky lieky co som potebovala..takze uz je to OK🙂

speranza1
3. júl 2012

@falin myslim, ze strach budeme mat stale... najprv ci sa to podari, potom ci bude vsetko OK, ci bude zdravucke a tak sa budeme o svoje dietky bat cely zivot....

kukulik30
3. júl 2012

@speranza1 bodaj by....ja som vzdy taak velky optimista....dufajme, ze sa dockam 🙂

super, ze si lieciky zohnala 😵

rienok
3. júl 2012

@kukulik30 a mávaš problém s výškou sliznice? lebo ak nie, tak môžeš aj bez estrimaxu .... ja som bola bez a urobila sa mi krásna 🙂 dokonca mi vtedy Štelcl písal, že je za prirodzený rast tak sa skús spýtať (dokonca vraj na nejakom sympóziu prezentovali že vraj aj úspešnejšie)

nelly3
3. júl 2012

@hencidlo
dakujem, takze aka je pravdepodobnost, ze mi to preplatia? tu ziadost si stiahnem na stranke poistovne? a aku zdravotnu dokumentaciu myslis? preplatili ti vlastne celu fakturu? si ma potesila 😉

hencidlo
3. júl 2012

@nelly3 aka je pravdepodobnost to ja neviem, je to na nich a mne preplatili celu fakturu, ale znamej preplatili len 80% z fakturky. a dokumentaciu tu co budes mat z RF 😉 a ziadost si mozes stiahnut z inernetu, alebo osobne na pobocke 😎

nelly3
3. júl 2012

@hencidlo
dakujem velmi pekne. a ty si teraz v akom stave? myslim ohladom IVF? si po, cakas na krvicku alebo?

tea284
3. júl 2012

dievcata velmi pekne dakujem za uzitocne rady. Este by som mala jednu otazocku. Ako to je s tou refundaciou nakladov? Nie je to nejak obmedzene napr. vekom? Mam uz 39 rokov a tym padom nemam na Slovensku narok na preplatenie preto sa pytam.

rienok
3. júl 2012

@tea284 tak potom ti to nepreplatia 😒 ale skusit to mozes 😉

nelly3
3. júl 2012

@hencidlo
na stranke su 4 tlaciva . ziadost o refundaciu , poradis ktore z nich?

melisska
3. júl 2012

@kukulik30 tak skoro? vysadila si lieky?

hencidlo
3. júl 2012

@nelly3 ked pridem domov, lebo som v praci. ja 27.7 idem na genetiku potom cakam na vysledky a hor sa na dalsie IVF, ale to vidim asi tak na september 😅 ja som mala 1IVF neuspesne a 2 bolo biochemicke, tak dufam, ze do 3 vsetko dobre 😀 a ty ako pokracujes?

hencidlo
3. júl 2012

@kukulik30 @meliska co to citam, to je mi velmi luto, tak som bola o tom presvedcena, ze sa to teraz podarilo .... ☹ ale aj tak verim tomu, ze aj na nas sa stastie usmeje a dockame sa maleho uzlicka... 😉

kukulik30
3. júl 2012

@rienok no mavam nizsiu a teraz pred Et som brala tiez estrimax, lebo 8dc som mala na uzv sliznicu iba 4-5mm, ale to mi aj clostil mohol znizit, zevraj ma take vedlajsie ucinky...tak teraz neviem....ale zatial mi K. neodpisal, asi maju vela roboty...neviem od kedy brat ten estrimax, ci uz zacat 1. dc, ci ako?

kukulik30
3. júl 2012

@melisska ano vysadila...a dnes mam aj termin ms, presne ako hodinky 28. dc

rienok
3. júl 2012

@kukulik30 no ja som mala od 2.DC uzivat estrofem, nakoniec sme to vypustili ....tak si pre istotu zajtra hoď do kabelky 😉 a zajtra budeš mať odpoveď

melisska
3. júl 2012

@kukulik30 od 2 dc sa berie estrimax, estrofem,....

kukulik30
3. júl 2012

@rienok
@melisska dakujem... 😉

gerdusha
3. júl 2012

ahojte,

kedze som dostala aj ip a aj tu padlo zopar otazok na to preplatenie ivf z brna tak teda takto:
ako ste tu mnohe spravne napisali, poistovna preplati len 3 cykly, je jedno, ci ich absolvujes na svk alebo v zahranici.
som v dovere, na ich www som si nasla ziadost, vyplnila, pripojila vsetky faktury, spravy po OP a ET a doporucenie od obvodaka...vsetko muselo byt original, pre istotu som si porobila a doma nechala kopie zo vsetkeho...

posudenie a schvalenie trvalo nieco vyse mesiaca

zuz123
3. júl 2012

ahojte, nemate prosim niektora skusenost so vszp, lebo nam zamietli ziadost na1. ivf a momentalne sa pripravujeme na 2.

lucitas
3. júl 2012

Ahojte, viete mi prosím poradiť, ktoré centrum si mám vybrať? Rozmýšľam na Heliosom Martin, Iscare Martin alebo Reprofit Brno. Viete niektorá z vlastnej skúsenosti porovnať tieto centrá? Mám za sebou 2x neúspešné IVF vo Ferticentre. Stimulovala som Gonalom a Merionalom, ale vždy som mala len cca 1O folikulov, ale len 3 oocyty. Neviem či by som pri inej stimulácií nemala viac oocytov. Ďakujem za radu 🙂

magnumkompozitum
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cecil36
4. júl 2012

@magnumkompozitum tak sup sem s tou alternativou, fakt som zvedava co moze pomoct a väcsina bab o tom nevie a nevyslusala to (teraz bez ironie 😉 )

nelly3
4. júl 2012

@gerdusha
hmmm, ale ja nemam odporucanie od gynekologa, mozno v centre na SK co som bola na IVF. a tebe preplatili celu fakturu? dost rychlo im to islo to preplatenie, tesim sa z toho, ze sa to predsa len da 😉

dudkav
4. júl 2012

@kukulik30 , Estrimax zacnes brat od prveho dna cyklu 2mg 3 x denne, ja som brala takto Estrofem , 10-13. den cyklu pojdes k svojmu gynekologovi, skontroluje sliznicu a ked bude 8mm a vyssie, od 14. dna zacnes brat Utrogestan 4 tablety 2x denne. Ja som mala problemy so sliznicou, preto predpokladam, ze oba KETy v Reprofite sa nevydarili, este ma caka jeden KET, ale po hysteroskopii a budem brat ine lieky, lebo Estrofem nezabral.
Podla mna sa s KETom neponahlaj, daj telu trochu vydychnut a chod do toho az po prazdninach. Aspon z mojej skusenosti, dva KETy po sebe boli chyba, ani telo si neoddychlo a ani hlava. Teraz mi je uplne super, vsetko som z hlavy vypustila, nemusim nic riesit a na nic cakat a v septembri, alebo v auguste idem do toho znova.
Este ma cakaju dva mesiace materskej s krpcom a teraz konecne si to uz uzivam, nemyslim na IVF-ka a vsetko co s tym suvisi. Drzim ti palce.

kukulik30
4. júl 2012

ahojte
@dudkav Dakujem 🙂 uz som sa dnes pytala svojho gyn, ze ci to nebude problem, ze mi spravi aj on UZV, tak v pohode...napisala som aj K. , ze ci suhlasi, tak snad napise , ze ano a 10.-12 dc mam ist skontrovat sliznicu a podla toho sa uvidi....
ja nechcem praveze cakat, kym som nabudena hormonmi, aj teraz som uz mala vraj sliznicu ok, no uvidime...ja to risknem 🙂

holly74
4. júl 2012

@kukulik30 čauko, Kuki, dnes som bola v RF, Koudelka tam tento týždeň nie je ,a asi ani na budúci, ako mi bolo povedané, takže neviem, či od neho čakať mailík....
Inak vyzerá to u mňa na 5 folíkov...

gerdusha
4. júl 2012

@nelly3 ,
ani ja som nemala doporucenie od obvodaka...tak som za nim jednoducho zasla a poprosila, aby mi napisal na obycajny vymenny listok so spatnym datumom /1 ivf bolo dokonca v 08/2011/, kde treba napisat, ze doporucuje ivf...a bolo...

neviem, aku ciastku mi za jednotlive ivf preplatili, ja som ziadala o 2 ivf naraz, kazde z nich stalo inak...a poslali mi rozhodnutie s celkovou sumou za obe ivf...su to pekne peniaze...lepsie, ako mat papiere doma vo fascikli...

gerdusha
4. júl 2012

baby, nemate niektora osobnu skusenosti s mudr. melisovou /genetika/? je fajn?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre