Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

ninockaskv
22. nov 2010

tak baby, kupila som caj, chlap mi slubil, ze mi otvori dobre vino.. viac to prezivat nejdem, uz to chcem v GF skoncit.. v buducom roku nech zacneme na novo.. 😉

mircalla
22. nov 2010

@ninockaskv mozno ze ked prave necakas, motyka vystreli....a vy ste sa tusim chystali do londyna, boli ste?

callex
22. nov 2010

@nemko
@podrazen mne povedali ze tyzden ziadne velke fyzicke aktivity a medzi patri aj sex.to dokyna zdoraznila.a manzel skoro vybuchol do smiechu lebo ten uz ani nevie co to sex je. 😀
@ninockaskv snazim sa nestresovat ale este som podrazdena z tych liekov a tak sa lahko dostanem do vyvrtky. 🙂
@milacik10 s tym preplatenim to nie je take jednoduche ako to vyzera.poitsovne sa rozchadzaju v odpovediach ked sa ich pytas a tak nam nezostava nic ine ako to len skusit.ale podla info na ich strankach by si to mala mat dopredu schvalene tak ako aj na Sk.

mircalla
22. nov 2010

@callex hehe s tym sexom
inak musim pochvalit filipka. necele 4 mesiace a uz sa prevratil na brusko...no musela som pochvalit, neodolala som

pikha
22. nov 2010

@mircalla gratulace 🙂 sikovny je malinky 🙂 nuzz.. bude sa vediet v zivote obracat 😀

ninockaskv
22. nov 2010

@mircalla ..ano boli sme a kopu penazi som tam minula, este teraz splacam chlapovi za svadobnu cestu a za londyn, hold este tolko nezarabam,a by som si spontanne mohla ist na dve dovolenky v jeden mesiac.. filipko je sikovny a rozkosny, ale ved ma byt po kom, no nie? 😉

@callex..hm, tie lieky musia byt riadne svinstvo, ja pozorujem, ze sa mi vzdy zhorsia ine neduhy, co ma chronicky trapia.. ale ked tlacim hormony tak je to uplne ze cele zle.. ja mam akurat zaplateny kurz jogy, mi to tak vyjde, ze buduci piatok budem musiet vynechat.. ale co uz.. dobre ficim, prajem pekny vecer, mame dnes argentinske tango na programe a kedze sa televizor vcera pokazil aspon nieco pocitam 😝

callex
22. nov 2010

@mircalla sikulka je..o chvilu bude otvarat supliky a vyhadzovat hrnce.
@ninockaskv waw ze tango.aj ja cem. my sme zase chodili na spolocenske tance a zajtra je posledny krat a budu sa opakovat vsetky co sme sa naucili.a ja nemozem ☹ lebo vzdy to bola pre mna makacka po kondicnej stranke.ale uvazujem ze ukecam mm ze sa pojdeme aspon pozriet.

rebeka33
22. nov 2010

@mircalla som rada,že malý ti robí radosť. len tak ďalej. 😵
ja sa tiež pochválim. 2-ja sú morule a další 4 jednotkový a dvaja sú ešte opozdelí,ale snáď ešte doženú. Takže asi budú aj mrazáčiky. 🙂 Baby dá sa platiť aj v eurách? Mne sa zdá,že hej .lebo neviem koľko si mám zobrať. Alebo viete číslo na ekonomku RF, že sa rovno opýtam.

pikha
22. nov 2010

@rebeka33 pekna urodicka 🙂 tak nech uz sa len pekne zahryznu 😉 V eurach sa samozrejme platit da a da sa platit kludne aj bankovym prevodom, nemusis tam hotovost nosit. My sme to tak urobili vzdy a nikdy nebol ziaden problem.

callex
22. nov 2010

@rebeka33 mozes si pripravit tak 1000eciek. nas to vyslo 876eur..ale ty asi uz budes platit aj mrazenie kedze mas PK plus asi viacx ICSI...takze ak si zoberiete 1200 eur asi nic nepokazite. da sa platit aj kartou len na nej nesmu byt nastavene limity. 🙂 ako v nasom pripade.my sme napokon museli urobit prevod ale ekonomka nebola z toho velmi nadsena.a kedy mas ET?

martini
22. nov 2010

@ninockaskv ďakujem za povzbudenie. Na jednej strane si už nádeje robiť nechcem, na druhej ešte stále verím...veď to asi väčšina z nás pozná.

martini
22. nov 2010

@rebeka33 my sme mali zmenené na Kč a platili sme 32.500 Kč, lebo sme mali 7x ICSI, čo zvýšilo cenu. Teda 1300 eur bolo tak akurat v našom prípade.

pikha
22. nov 2010

@callex to vazne?? my sme u nich platili jednu HSK, a dve IVF a nikdy nebol problem bankovym prevodom 😕

martini
22. nov 2010

@pikha možno zlá otázka, ale čo znamená skratka HSK?

callex
22. nov 2010

@pikha aj ja rozmyslam co je HSK...HSG viem co je..ale s kackom na konci netusim.ja len tolko ze ta ekonomka sa netvarila nadsene,ale co ine jej ostalo.ked si to tak zoberies kde maju istotu ze im zaplatime? 🙂

pikha
22. nov 2010

@martini HSK hysteroskopia je kontrola vnutorneho prostredia maternice optickym pristrojom, ci tam nie su nejake veci a zmeny, co by branili tehotenstvu. Robi sa to za kratuckej narkozy, taky velmo nenarocny zakrok.

pikha
22. nov 2010

@callex ach jaj HSG 😀 mala si tu cest? ja hej, s doktorom Kozarom v nitrianskej nemocnici.. s dvanastimi praktikantkami za chrbtom a vsetci sa ti divaju.. no, radsej nic 😀 to bolo davno. Neviem, kde beru istotu ze im zaplatime 😀 my sme sa hned spytali, ci je mozne platit bankovym prevodom, oni na to, ze bez problemov, a dalej uz to nikto neriesil 🙂

callex
22. nov 2010

@pikha do kelu hej..ved aj to som uz mala.a kolko to stalo v brne?je to robene laparoskopicky?
veru mala som tu cest v myjavskej nemocnici lebo tam to vraj robia najlepsie.a ked som tam prisla tak doktor hned na mna no davno sme to nerobili ale nejako to zvladneme.takze sme si to nacvicili a potom naostro.najviac ma pobavili moje nohy vylozene na starych komunistickych stolickach.

rebeka33
22. nov 2010

@callex vklad v stredu okolo 14.00,lebo mi to máme dosť ďaleko. Aj minule sme boli tak. o čom to točíte. Našťastie ja som nič z toho nemala 😀 Díky ja si vezmem eurá nech to hneď zaplatím. A nechali ste mi niekedy niečo? Mne je to síce blbé,ale zasa by som im chcela poďakovať, pretože sú úžasný a nie len tak odísť?

callex
22. nov 2010

@rebeka33 tak ja som tam bola vsehovsudy tretikrat. z toho dva x som bola s M. a raz s V.a na mna ti ludia posobia ze ich ta praca bavi a robia to s tym poslanim ake k tomu patri.ale ked tak tak asi by som to riesila nejakou kytickou tu si mozu dat na recepcii, alebo lepsou bonbonierou.alebo niecim co by som sama urobila.
napriklad ja mam skvelu imunologicku a raz za cas im prinesiem gerberu..jednu dokyne jednu sestricke.a oni sa potesia.nieco dopredu davam nerada raz som sa na tom popalila..dala som take drahe porcelanove salocky jednej doktorke pred nastupom do nemocnice a odvtedy som ju uz nevidela.vtedy som sa zatala ze odmenovat budem az ked budem spokojna.

pikha
22. nov 2010

@callex mne HSK odporucil Machac, lebo chcel presne vediet ako vyzera vnutorne prostredie maternice a tak sa nejak vyjadril , ze by bol rad, keby som si to dala urobit u nich. Stalo nas to 6000 CZK, coz sme ani vo sne nepocitali, pretoze on nam predtym povedal cenu, ktora plati pre poistencov v CR 😝 holt smola 😀 no a kedze sme tolko nemali, tak tam niekde zacali nase platby bankovym prevodom 😀 HSK nie je robene laparoskopicky, normalne zospodu do teba zavedu taku kamerku a ta ti nasnima vnutorne prostredie. Cela sranda sa robi v narkoze a netrva viac ako 15 minut, aj to som asi prehnala, netreba ani ziadne predoperacne vysetrenia, nic.
@rebeka33 no bud rada ze si nic z toho nemala 😀 cim menej tychto delikates, tym lepsie. HSK je to, co je spominane vyssie a HSG su, ludovo povedane prefuky vajcovodov a rontgen maternice.

cecil36
23. nov 2010

Zdravim RF-tacky. Aj ja patrim medzi vas, tiez chodime do RF. Chcem sa spytat ci nahodou niektora z vas nestimulovala Tamoxifenom alebo Femarou. Mna to caka v nasledujucej stimulke 😒

lilina22
23. nov 2010

Ahojte 😎

Tak ja som stale este nezacala krvacat ☹ vcera bolo HCG 400 (v piatok 1400) a kedze v maternici zda sa, ze nic nie je, verim, ze to odide samo. Som mala vcera v ruzaku zazitok s dokynou na sono, ktora mi vravela, ze maju skusenosti v iscare, ze po clostaku je vela potratov 😲 , ze si robia sukromnu statistiku. Babulky, stimulovali ste niekto na soft aj bez clostaku? a cim?

Drzim palceky vsetkym na pozitivne testiky 🤐

falin
23. nov 2010

@rebeka33 - pekne si to napisala ako sa budeme bat spolu 😉 Idem si docitat ako si dopadla, som tu par dni nebola a kopa popisaneho

@callex - pekna urodicka. Callex ono je to individualne, pri Ket z ktoreho mame malu som normalne chodila do roboty (tiez za PC) a v poho, teraz som bola na PN a vidis ako to skoncilo. Som sa pytala v CAR a povedal ze to neovplyvni. Takze jedine podla svojich pocitov, ak si unavena a bude ti problem robit to skore vstavanie, daj sa vypisat. Ja uvazujem ze teraz budem chodit normalne do prace.
Ta cena bola niekedy 10t, ale uz je zvysena na 13t, je to bez odberov a ICSI
Drzim paceky tvojim drobcekom, nech sa im na all inclusive paci 😉

@cavik - cavicek super ze ides na dalsi pokus. Verim ze tentokrat nam to vyjde. 😉

@lilina22 - strasne mi je to luto, prajem vela sil

@gerdusha - krasne, len tak dalej. Inac mas presne tay termin ako sa narodila nasa mala 😉

@anty - srdecne blahozelam, Danielkovi zelam do zivota vsetko dobre, drzte sa

Utekam robit, zvysok su docitam neskor, zatial paaa

zuzla80
23. nov 2010

Ahojte babulky,
Prepáčte nebudem reagovať, len od vás potrebujem radu. Ninke sa urobil na pere herpes/opar, včera sme jedli mrkvičku, tak neviem či z toho. Neviete mi poradiť, čo na to, či sa stresovať, alebo to je v pohode. Keď som hľadala po nete nejaké rady, tak ma to dosť vystrašilo, že je to nebezpečné. Nemáte s tým skúsenosti?

callex
23. nov 2010

@pikha mne hsk robili v GF...spolu s chromopertubaciou a laparoskopiou a vyslo ma to 220eur.tak ak by bolo zase treba obratim sa na RF.
@lilina22 no teda naozaj ,,mily, zazitok z toho ruzinova.ale aj tak jej neverim.na potrat moze vplyvat vela inych veci a nielen clostyl.tak dufam ze to hcg klesne aby to odislo samo a nemusela si podstupovat nejake fuj vysetrenie.
@falin dakujem za palceky.
baby to je hrozne ked nas nieco boli tak sme vystrasene a ked nas to prestane boliet tak sa bojime ze je koniec. 😒 idem daco robit nech my myslienky idu inym smerom.

callex
23. nov 2010

@zuzla80 fuha s herpesom u deticiek som sa nestretla.ale co viem tak je virusove ochorenie. ☹ ja osobne som si davala na zacinajuci opar citronovu stavu..vystipalo a bolo dobre.opar zmizol.na tvojom mieste by som asi zavolala lekarke ako postupovat dalej.

lenka20
23. nov 2010

ahojte babulky, nestiham citat dozadu tak len co som postrehla - lilinka je mi luto ze to neskoncilo dobre ☹ ☹ ☹ taka smola... ano, na soft sa bezne stimuluje bez clostilu, ja som mala vsetky softy bez clostilu, normalne ti daju menopur, gonal alebo puregon ako pri normalnej stimulke, len mensie davky.. no su to lieky drahsie ako clostil, takze financne to bude troska viac..
zuzlinka neviem ti poradit, ale urcite by som sla k dokine, mozno to len vyzera ako herpes a nie je.. ale to musi posudit lekar, dufam, ze to ninke cim skor prejde...
anty gratulujem k syncekovi a prajem mu krasny zivot, nech je zdravy a nech vam robi radost 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
pozdravujem vsetky 😵 😵

kaciatko81
23. nov 2010

@lilina22 ak mozem kto ti to povedal v ruzinove? inak, uz som sa s tym nazorom stretla. aj poznam kocky, ktore absolvovali iui s clostilom a nic a potom merional a pozitivne-ja som v podstate tiez tak bola 😒

mircalla
23. nov 2010

@zuzla80 zial neporadim, ale suhlasim s babami, ze treba radsej skocit dokyne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre