Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

lilina22
23. nov 2010

@kaciatko81 v tom strese som zabudla meno, ale zajtra k nej idem zase na utz tak vyzistim. Inak povedala cosi v takom zmysle, ze clostil je riadne svinstvo a je toxicky 😲 vsak jasne, vieme, ze to nie su lentilky...ale dost tvrdo sa o nom vyjadrovala.

@lenka20 tazko to nesiem, nic racionalne na mna neplati 😒 tak sa hrabem v tych iracionalnych depkach teraz. ale musim sa dat dokopy a chcem spravit vsetky mozne vysetrenia, t.mutacie, stitka, toxo, borelka...a niekedy vo februari by sme to skusili opat. Tak ked ide len o peniaze tak to je OK 😎 pokusim sa zohnat si cosi...mam 600IU puregonu v chladnicke .... to asi stacit nebude, ze?

@falin dakujem. ake mas ty dalsie plany?

@callex som uplne rovnaka, ked pichalo stres, ked nepichalo este vacsi. Ked niekto pridete nato, ako to cakanie prezit v joginskej nalade, dajte vediet. 🤐

mirinda10
23. nov 2010

@zuzla80 a to ste papali prvy den mrkvu alebo uz mala aj skor, normalne sa alergia objavi do 24hodin, ak nie si si ista zavolaj dokine, ak povie, ze mate ist tak chod ale dohodni sa s nou teraz uz je chripka nech malu nenakazia

kaciatko81
23. nov 2010

@lilina22 dakujem, som zvedava 😅 rozdiel medzi clostilom a injekciami je v tom, ze clostil je latka, ktora povzbudzuje tvoje telo, aby tvorilo hormony, kdezto pri injekciach ich priamo dostanes do tela... tak mozno je tam nejaky rozdiel... ono je to strasne zlozite a niekedy ani netusime, co vsetko na to vplyva 😔 je mi luto, ze sa ti to takto stalo a mas pravdu, na toto nic racionalne neplati.. chce to len cas, aj ked ja mam pocit, ze uplne vyliecenie snad pride az s babom v brusku... a ako to cakanie prezit v joginskej nalade? neviem... ja sa priznam, ze som ani netestovala... nejako som si stale hovorila, ze to brusko si zije svoj zivot a mojim stresom mu nepomozem, proste, ze to nedokazem nijako ovplyvnit... ale samozrejme, aj ja mavam velmi tazke dni 😖

shandy
23. nov 2010

ahojte dievcence,
ja tiez teraz nestiham na vsetky reagovat, tak neskor...
zatial len @zuzla80 a si si ista, ze je to herpes? ak ano, tak sa podla mna neboj, ale asi chod predsa len lekarovi. Ja by som nan urcite pouzila compeed naplast (opytaj sa v lekarni, ci to mozu take male deti), aby si to nerozniesla kde kade, lebo tie prve 3 dni su tie pluzgieriky infekcne. Hlavne pozor, aby sa neinfikovali ocka....je to neprijemne a bolestive tie prve dni. u mna to znamenalo vzdy oslabena imunita, stres, lezie na mna choroba. Takze teplejsie ju obliekaj, nech jej nie je zima, dake vitaminiky co moze...drzim palciska. co sa hepesov tyka, som fakt odbornik, od detstva som ich zazila stovky...bleeeeeeee. a este mam stopy po jednom co som mala nedavno 🙂

cecil36
23. nov 2010

@lilina22, @kaciatko81 ja by som mala teraz stimulovat tamoxifenom alebo femarou, podla toho ako sa dr. rozhodne. Je to financne nenarocne, ale ako vidim nikto tu tak nestimuloval. 😒

lilina22
23. nov 2010

@cecil36 nie som si ista, ale myslim, ze tamoxifen je to iste co clostil ... femaru nepoznam 😒

cecil36
23. nov 2010

@lilina22 neviem, preco myslis, ze je to to iste? Ucinnu latku maju kazde inu. Ale neviem o tom takmer nic, lebo nepoznam nikoho kto takto stimuloval 😒 Ja clostil brat nemozem, nesadol mi, tak snad to nie je to iste 😨

cecil36
23. nov 2010

@kaciatko81 tiez som bola z oboch liekov prekvapena ked mi ich navrhli, pozrela som na nete a neverila, ze toto sa pouziva na stimulku. No, neviem co teraz robit.

lilina22
23. nov 2010

@cecil36 mas pravdu. ja som myslela ten sposob, ktorym indukuje ovulku, ze to nie je FSH ale latka ktora "oklame" zlazu s vnutornym vylucovanim a ta produkuje viac FSH a tak dozreje viac vajok. ALe oba lieky co si sem napisala sa pouzivaju na liecbu karcinomu endometria a prsniku 😕 tak neviem...

cecil36
23. nov 2010

@lilina22 tiez som pozerala na co sa pouziva a trochu dost sa ho bojim uzivat. Ale cim inym sa este da stimulovat?

lilina22
23. nov 2010

@cecil36 no su v podstate 2 moznosti a ich mozna kombinacia.

1. stimulacia FSH (folikulostimulacny hormon) prebieha tak, ze sa injekcne podava FSH (puregon, merional, gonal, fostimon....) a na zaklade zvyseneho FSH dozrie viac vajok

2. stimulacia gonadotropinmi (latkami, ktore maju antiestrogenove ucinky) prebieha tak, ze sa papkaju tabletky, ktore posobia na nasu hypofyzu tak, ze znizovanim hladiny estrogenov si zlaza mysli, ze ich musi zacat produkovat viac, zaroven sa zacne produkovat viac FSH a dozreje viac vajok. To je moje laicke vysvetlenie, mozno sa mylim.

cecil36
23. nov 2010

@lilina22 aha, dakujem za vysvetlenie. A obe sa daju pouzit ako soft?

lilina22
23. nov 2010

@cecil36 v podstate ano. Soft sa da robit len s injekciami, len s tabletkami, alebo ich vzajomnou kombinaciou. Mam pocit, ze vacsina bab zacina prave s kombi clostil+FSH a potom podla reakcie sa vypusti jedno alebo druhe, ak sa zle zareaguje.

callex
23. nov 2010

@lilina22 co sa presne skryva pod t .mutacie a toxo? ja som si tak po minulorocnom neuspechu povedala ze si dam porobit mozne a nemozne vysetrenie.a ako som koncom roka zacala tak minuly mesiac skoncila. 😢 a mam taky blby pocit zetomu nie je koniec.
uff teda ste ale popisali o tom clostyle. ze je to svinstvo som prisla na medovej detoxikacnej masazi ale to som uz pisala. po precitani vasich riadkov som sa rozhodla do buducne si vydupat jeho nepouzivanie.ved by mali respektovat moje rozhodnutie.no nie?

zuzla80
23. nov 2010

@mirinda10 včera sme papali prvýkrát mrkvičku, tiež som myslela na to, či to náhodou nemôže byť reakcia na ňu.
Nie som si úplne istá, či je to herpes, lebo to niesú také malé pluzgierovité bodky - sú to také 2zdureninky na pere, presne pod noštekom. Zatiaľ nevidno tekutinu, akoby to bolo len zdurené, tak niesom si úplne istá, či to herpes je alebo nie... Ešte ma napadlo, aj to, že si zvykne dávať nožičku do ústočiek, tak či náhodou nepodriapala nechtíkom, alebo či sa nebuchla nejako ostrou hračkou, lebo medzi tými zdureninkami je taký akoby červený škrabanec.

@shandy presne toto som čítala aj ja, až ma to vydesilo, že to môže dokonca napadnúť aj neuro oblasť bábätka...

Ďakujem za reakciu, dnes už som lekára nestihla, uvidím ako sa to zajtra vivinie, ak sa to zhorší, tak budem volať. Ja len či s tým nemáte skúsenosti...

@lenka20 mojko srdečne ťa pozdravujem, už som ťa "nevidela" ani nepamätám. Je mi to moc ľúto, ale Ninka je taký beťárisko, momentálne máme len 15-30min. spánky a to človek absolútne nič nestíha. Riešime to hlavne vychádzkami vonku, tak ani net poriadne nestíham.
Zvyška tiež srdečne pozdravujeme cmukošky 🙂

cecil36
23. nov 2010

@lilina22 ja som mala pri ivf len city clostil, nic viac a teda nerobil mi vobec dobre, tak dr. povedal, ze clostil uz u mna nie, radsej vraj nieco ine na softik. Tak asi sa budem este musiet porozpravat s dr. a rozhodnut cim stimulovat 🙄

kaciatko81
23. nov 2010

@callex trombofilne mutacie zjednodusene povedane dedicna predispozicia na zvysenu zrazanlivost, trombozy... niektore mutacie sposobuju vysoku hladinu homocysteinu, potraty... prepac, pises, ze si to uz pisala, ale ako si na to prisla na tej masazi?

callex
23. nov 2010

@kaciatko81 prisla som na to tak ze najprv bola masaz ok..a ked som zacala brat clostyl tak sa ten med zacal lepit, penit a menil konzistenciu..to znamena ze z tela isli von toxiny.a raz ked som mala zvysenu davku clostylu tak som myslela ze uteciem z maserskeho stola ako to bolelo.ked som minuly rok pichala hormony tak to bolo uplne v pohode az sme sa s maserom cudovali.
takze babulky vrelo vam odporucam medovu masaz na precistenie tela od clostylu.a potom sup do dalsich pokusov.

tie t.mutacie sa riesia na hematologii vsak? tam som bola, netusim co mi vysetrovali ale hadam lekar vedel co ma robit ked som mu povedala co vsetko mam za sebou.

kaciatko81
23. nov 2010

@callex to vazne? neskutocne 😕 ano, je to hematologia. mna "stoji" kazdy odber cca 10 skumaviek 😅 😀

falin
23. nov 2010

@nemko - aj ja som chodila Durechovej, bola naozaj fajn. My sme si vycerpali 3 platene pokusy na sk a teraz skusam soft v brne. Uz tam nie je? Blahozelam (zatial tichucko) k testiku

@rebeka33 - krasne, ze 10 vajok a ako si sa bala
Aj mna utros uspaval 😖

@rikuska21 - takze uz stimulkujes, stiskam silno palce, aby to bolo teraz uspesne. Mne dr. hovoril ze 1.den je ked zacnem mormalne krvacat, nie spinenie

@pikha - ty si tehulka? wow, akosi mi to uslo. Blahozelam

@callex - ja som poprosila obvodaka nech mi da nejaku pn-ku

@martini - na krvicku chod az 14-den. Ak to nevyjde, isla by som hned do KET-u (ja to prave teraz tak absolvujem), lieky ti moze napisat tvoj gyndos. Berie sa estrofem a potom neskor k tomu utros. Dr. z RF ti da schemu podla ktorej budes lieky brat, potom 12-13 DC ides na sono (mozes k svojmu dr) a okolo 18-19 dc je ET

@anty - Danielko je krasny. Ten porod, no mohli hned zvolit cisarak ked si sa neotvarala a tolko si prenasala.

pikha
23. nov 2010

@callex a co je chromopertubacia 😕 🙂 RF odporucam rozhodne, vsetky tie ich zakroky su velmi setrne a nepotrebujes behat na ziadne predoperacne vysetrenia.
@falin dakujem pekne 🙂 no, nejak sa zadarilo 🙂 Skusili sme este jeden cyklus, zo zaciatku to vobec nevyzeralo ze by sa nieco dialo, aj testiky len take vlazne a uz sme boli vazne rozhodnuti podat si ziadost o adopciu. No a potom sa to rozbehlo, 34DC HCG 1531, minuly tyzden som bola na UTZ a mame uz aj srdiecko 🙂 😵 tak to vsetko ide, ze sama nestiham sledovat 😀 Ale je to nadherne 🙂 a strasne to prajem kazdej z vas.

nemko
23. nov 2010

@falin ja ni som tehotna, vcera som bola u Durechovej a povedala mi, ze ten test reagoval na LH.Cakam menzes a ideme k nej na IUI v tom novom CAR v Antolskej.Uvdime, ked sa nepodari ideme na posledne 3 IVF k nej a potom ked nevyjde tak do Brna.Pred IVF idem este na inzuli.rezistenciu a genetiku to vstko v januari a v marci zacnem stimulku na ivfko.teraz mam zacat stimulku na IUI len menzes nie a nie prist ☹ to ako naschval aj pred IVFkami mam vzdy meskanie 🙂
Prajem Ti aby Vam Brno pomohlo.

pikha
23. nov 2010

@nemko a co je to LH?

modra
23. nov 2010

@shandy ahoj ako sa vam dari? a babatkam? My sme boli na poradni a ze vsetko ok 🙂
@callex a vy sa nechystate do brna teraz niekedy..
Nestiham vas vsetky sledovat tak aspon vsetky pozdravujem..

lilina22
23. nov 2010

@cecil36 urcite to s dokym este preberte, ak som spravne pochopila, tak pri vybere fsh ide len o peniaze. su lacnejsie aj drahsie injekcie.

@callex tak trombofilne mutacie uz su vysvetlene a toxoplazmozu som tym toxo myslela...aj to moze sposobovat potraty. ja uvazujem nabuduce tiez, ze skusime bez clostilu, uvidime...ked je to mensie svinstvo, tak preco to nevyskusat 😒

@nemko nooo, ja ti neviem, to bol tehu test? lebo ovu testy reaguju na HCG aj LH, ale tehu testy nie. Je pravda, ze LH a HCG su pribuzne, s davkou predstavivosti sa da povedat "dvojcata, z ktorych jedno ma na hlave ciapku". Ak boli ciarky pekne viditelne, neexistuje, aby to bolo LH. A co by u teba robilo zvysene LH pred menzesom? Ved to sa zvysuje skokom len 1x v cykle a spusta ovulaciu 😖

falin
23. nov 2010

@mircalla - Filipko je velky sikulak. Bude ti robit velku radost

@lilina22 - lilianka - u mna dost dlho trvalo od vydreno-nevydareneho pokudu po MS, na krvi som bola 3 x aby sme vedeli ci kleslo na 0 a potom este takmer tyzden kym sa mrcha rozbehla.
Ja som zacala brat estrofem a cca v polovici decembra ma caka KET, zostal nam 1 mrazacik

@callex "baby to je hrozne ked nas nieco boli tak sme vystrasene a ked nas to prestane boliet tak sa bojime ze je koniec" - tak toto si uplne vystihla, presne tak to vnimam aj ja

@pikha - to je super, krasne vam to vyslo. Inac termin mas presne ako gerdusha a vtedy sa narodila i nas mala 😉 Opatruj sa.

@nemko - dakujem. Citala som postupne a reagovala, takze tak, potom som si precitala ze to bolo testikmi, len som to uz nevedela vymazat. Tak nech mrska rychlo pride a mozte ist na IUI

lilina22
23. nov 2010

@falin jeeej, tak este pred vianocami dostanete vasho mrazacika? to je super 😵 velmi drzim palceky 😵

Dakujem, som sa trosku upokojila, bo pride mi divne, ze mrcha stale nic, aj ked spinim, ale to sa neda s mrchou porovnat. Pojdem na krv este buduci tyzden a uvidime 🤐

pikha
23. nov 2010

@falin dakujem 🙂 🙂 a velmi ti prajem, aby sa vianocny snehuliacik posnazil a urobil z teba maminku 🙂

kajka39
23. nov 2010

ahojte babulky, vsetky vas pozdravujem. Uz som sa tesila na konika, v rychlosti som prelistovala co sa tu udialo za cely tyzden., lilina je mi to velmi luto, ze to nevyslo, velka skoda ☹

@callex - aj rebeke velmi drzim palceky na // 🙂 🙂

@mircalla - myslim, ze si fajn ferova a uprimna baba, vykasli sa na takeho cloveka. Ak to spravil a robi v tak nadhernom obdobi ked sa stal otcom ... Myslim si, ze mu , vobec na vas dvoch nezalezi a nechava si otvorene ,,zadne dvierka,, ked zatlka.. Bude to robit cely zivot, a ty premarnis vela casu ktory sa neda vratit... Mozno stretnes pre seba partnera ktory bude o teba stat, bude dobrym otcom a bude lubit Filipka aj teba. Vela stastia vam prajem 🙂 🙂 🙂

@danutta - ako?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre