Slovenky a IVF v Reprofite, Brno - skúsenosti

lahhel
24. apr 2009

Ahojte kočky 🙂 Rada by som začala novú temu a to IVF v Rprofite v Brne. Ja som už absolvovala tri IVF na Slovensku a prišlo na rad ďalšie rozhodnutie. Chceme ísť na 4. IVF a rozhodli sme sa absolvovať ho v Brne. Na toto centrum sme počuli veľa pozitívneho a ževraj majú aj dobré výysledky, tak sme sa rozhdoli skúsiť to tam. A rada by som sa o tieto zážitky či skúsenosti delila aj s niekým iným..poprípade sa navzájom podporovali...Tak ak máte niektorá s týmto centrom skúsenosti alebo sa tam len chystáte, napíšte...budem veľmi rada...

martini
1. feb 2011

@rienok ...to sme dopadli 🙂 keď povedia, že sme zdravé, tak nás to zdeprimuje 🙂), ale chápem chápem... ale určite táto dobrá správa sa v blízkej budúcnosti odrazí kladne pri uhniezďovaní a udržiavaní...

rikuska21
1. feb 2011

orshulka, velka gratulacia a teraz ich uz nepusti z narucia, zo srdca ti to prajem

rebeka33, to ma velmi mrzi, no nesmies vesat hlavu a byt nestastna, lebo este mas preco bojovat ne to nezabudaj,

Mircalla, presne tak ako pises, mala som prazne foliky, cize slostyl bol na nic, ale nevravel stelct ze by nieco ine menil, teda dal ine lieky, no uvidim ked tam pojdeme ak tam vobec pojdeme,

Mircalla, tiez som chodila k psychoterapeutoci a inde by som uz nesla,terapeut s tebou rozprava a pomaha, psychos s psychiater dava lieky, , no urcite by som pomoc vyhladala ak somatizujes svrbenim, pretoze to je somatizovanie, cize zo psychiiky

rienok
1. feb 2011

@gabinkaa no ja som mala na začiatku robený len hormonálny profil a prolaktin, no ale ja mam skveleho gynekologa a on sa rozhodol ze kym pojdem na 5. IVF tak to spravime už na komplet nech vieme, že už sme eliminovali všetky možné príčiny ... len tie vajcovody mi už nikto nevráti 😒 Inak v RF mi povedal Štelcl, že by bolo dobré mať hysteroskopiu tak na ňu idem, protilátky na trofoblasty rozhodol moj obvodny gynekolog.
Neviem na ktorý pokus sa chystáš, ale ja som to neriešila lebo štatisticky to v mojom veku vychadza naozaj az teraz na ten 5.pokus tak urobíme čo môžeme, inak Štelcl povedal že tak či tak nasadíme plnú paľbu ... vrátane anopyrínu a prednisonu 🙂

@martini @callex. no ja mam tiež svrbenie norm takmer pravidelne v rovnakom čase a doškriabem sa tiež šialene, ale kúpila som si krém s olivovým olejom a je to lepšie.. zodac som si dala asi len 2x keď som nemohla zaspať. Inak pomáha mi na to tá meditácia a jóga 😉

mircalla
2. feb 2011

@gabinkaa tie vysetrenia su na tebe, vacsinou pri viacnasobnych potratoch si to baby davaju robit, aby sa zistila pripadna pricina
@orsulka z celeho srdca este raz gratulujem, mali su krasni, je to dvojnasobna radost
@rebeka33 mojka, drzkaj sa, viem, ze ti je smutno, bohuzial sa toto pri dvojkach v 1. trimestri casto stava. no mysli teraz na toho druheho bojovnicka a snaz sa nebyt moc smutna, aby to necitil

mircalla
2. feb 2011

@rikuska21 to si si ma asi s callex pomylila🙂 nastastie nemam tento problem, aspon zatial

pikha
2. feb 2011

@gabinkaa dakujem dakujem pekne 🙂 no ono to s tym optimizmom nebolo vzdy ruzove, boli aj tazke casy 😔 ale potom s odstupom casu zistis, ze kazda ta zla udalost v tebe nieco meni v pristupe a pohlade na zivot.. no a 11 udalosti uz je slusna zbierka dojmov a uz ta nic len tak nenasere 😀 Do tretice vsetko dobre, tfuj tfuj drzim palce nech je to u vas pravda a nech to vyjde 🙂 O vysetrenia sa neboj, RF ti odporuci vsetky, ktore budu od teba potrebovat. Co sa veku tyka, to je indi vindi, niekdedy vadi a niekedy nie, ale je plno bab, ktorym sa to uspesne podarilo a u teba to cislo nie je nic katastroficke 🙂 A keby aj naahodou nie, vzdy su tu darcovske moznosti, osvojenie, proste vzdy tu bude moznost a sposob si babo zaobstarat, uzivaj si pekne zivot a lasku svojho draheho, tes sa z milych kazdodennych somarin, papaj lieciky, pojdes do RF a uvidis, co to dohromady urobi 🙂
@orsulka nadherne fotocky, specialne ta s tym dojatym tatinkom.. tiez srdecne gratulujem 🙂
@rebeka33 to mi je luto 😒 ale ked pises, ze od zaciatku to bolo take divne, mozno skor ci neskor by sa aj tak nieco pototo, a urcite lepsie z kratsej cesty 😒 Drz sa, opatruj si malinke, uz bude vsetko ok.

gabinkaa
2. feb 2011

@rienok ja mám pred sebou 3. IVF, hormonálny profil mi robili v GF, vraj je OK, ja som si vymyslela štítnu, tak mám výsledky OK a nič iné mi ani nikto nepovedal, až tu sa dozvedám rôzne problémy, ktoré na to vplývajú, ale asi to už nechám tak a spýtam sa dokina čo povie, začínam sa stresovať od začiatku, čo tiež ni eje dobré 😉

gabinkaa
2. feb 2011

@mircalla tak ja som zatiaľ potraty nemala, iba jedno úplne neúspešné IVF prvé a potom druhé, najprv výsledky z krvi pozitívne a potom to vzdali, hcg viacej nestúpalo ☹ ale každý k tomu zaujal stanovisko, že je to vekom, najhoršie, že ten môj partner k tomu zaujal také isté, ale už som začala s presviedčaním a myslím, že budem úspešná, len ešte sa objednať, len teraz berieme tie liečiky od liečiteľa, tak uvidím či to bude mať vplyv

cecil36
2. feb 2011

Dobre ranko 🙂
@pikha ano koryntel je alchemilka 😉, ale mm mi uz objednal cerveny tokaj 😀
@gabinkaa nas tiez caka 3ivf,ale soft, tak ti drzim moc palce nech to uz vyjde 😉
@rebeka33 to mi je luto 😒 , ale tento silny bojovnik to dovedie do uspesneho konca, neboj 😉

gabinkaa
2. feb 2011

@pikha ďakujem pekne moja, dúfam, že budeš mať pravdu a že to do tretice vyjde, doktor v GF ma stále presviedčal, že na stimulku reagujem dobre, len neviem či zvolil tú správu, keď som mala málo vajok, teda mne sa zdá, prvýkrát 9 a druhýkrát 5, len vždy zostali dve embryjká, tak uvidím čo povie lekár v RF, len včera som bola u maminej doktorky a povedala, že aj starosť o ňu a aj pokus o dieťa nemám šancu zvládnuť, nepotešila ma ☹

gabinkaa
2. feb 2011

@cecil36 dobré ránko, ďakujem aj ja Tebe držím palce, tiež by som chcela vyskúšať soft, ale nechám to na lekára, tak dúfam, že bude posledné a úspešné.... 😉 😉 😉

ninockaskv
2. feb 2011

@gabinkaa ja ked som chodila do poradne tak tam chodila pani, ta mala urcite cez 40, tlacila take decentne brusko.. bola par mesiacov za nami a cez vikend som ju aj s chlapom videla v tescu.. na rukach mala krasne dievcatko (taky velky by bol uz aj nas malus ☹ ) takze nic nie je stratene, mamina je tvoja minulost a pritomnost, ale mimco je tvoja buducnost.. skuste poriesit to opatrovatelstvo pre mamu, nejaky domov alebo nieco, nepamatam si, ako ste pokrocili 😖

@rebeka33 ako sa mas? dufam,z e mimco sa drzi. aspon bude mat viac miesta na kopanie a tocenie sa 😅

joj a mne sa tak dnes nechce, poobede idem na konstelacie. uvidim ako bude 😨

prajem pekny den

mircalla
2. feb 2011

@gabinkaa Ved aj mirinda rodila ako 40-rocna. Ja mam 38, tusim aj orsulka tak dako, takyna 37.Nie sme ziadne mladice....Volakde sme tu mali taku tabulku.

janik777
2. feb 2011

ahojte všetky
Ja len tak v krátkosti.... HCG je menej ako 1 takže negatívne ☹
ozaj baby nezostal vám niektorej gonal????

luly3
2. feb 2011

@janik777 to je mi lúto ☹ ☹ ☹ kedy chceš skúsit další pokus????

martuska00
2. feb 2011

ahojko dneska som bola na kontrolke a sme 19,3 mm velke vajka 😝

janik777
2. feb 2011

@luly3 , no chcela by som začať hned ako dostanem mrchu , ale musím si zohnať lieky.Ja totiž dostanem mrchu dosť skoro po vysadení utroša, preto sa hned aj pýtam na ten gonal. Už sa mi osvedčil a dobre na neho reagujem a je to aj pohodlnejšie než ked musím miešať ampulky a aj menej bolestivé.

luly3
2. feb 2011

@janik777 a to možeš ist hned ako dostaneš mrchu?????tak
ked to ani mne nevíjde tak teda pojdem aj ja hned 😕

rebeka33
2. feb 2011

Dievčatá ďakujem všetkým za podporu. Aspoň niekto ma chápe. Ja mi smutno ,bruško sa splaslo, no dúfajme,že aspoň bojovníček vydrží. Doma mi veľmi nerozumejú.Tak mám aspoň vás. Za pár dní bude dobre a budem sa tešiť z malého. No teraz sa bojím ešte viac ,celé to trvalo 30mim. No prestávam vás deptať.Sorry. 😉
@janik777 je mi ľúto,že to nevyšlo ,ale držím palce do ďalšej stimulky. 🙂 Je mi ľúto ja som mala menopur, ale skús mám nemám lieky na stimulku.

callex
2. feb 2011

ahojte babule. boli ste opet plodne a dopriala som si pocitat vas ako domenu za poumyvanie dlazky. 🙂 robila som si poznamocky takze sa vam idem trochu povenovat.
@ninockaskv tak to ti teda nezavidim to dlhe cakanie..to by som zrejme nevydrzala.ale veci okolo prerabky ta urcite zamestnaju.
@gerdusha juj to je velmi mrzute s tym kaslom a aj ta alergia na chlad nie je bohvieco.ja mam alergiu na nejake bacily z prechladnutia cize ked prechladnem tak som na to este aj alergicka. zaujimava kombinacia. imunor som bravala aj ja a nemam pocit ze by pomahal.teraz ho dokonca nebudem pri stimulke brat.doteraz som ho brala a nepomohlo takze to vyskusame uplne inak. vidim to tak ze na zimu by si mala odist do teplych krajin. 🙂minimalne na dovolenku.
@martini takze sa vrhas na to? super..drzim palce nech to vyjde. to svrbenie mam psychosomaticke a riesim to spolu s mojim podvedomim a psychologickou.
@rienok ty budes vylyzovana na cely rok dopredu.a je fajn ze si ok a dufam ze o ro k budes tahat sanky. 🙂..inak ten pocit poznam ked lekari povedia ze si ok a ty teraz rozmyslas tak kde je chyba?
@cecil36 ja som zacala vinko chlipkat na 8dc a krasne mi narastla sliznica.
@rebeka33 to je mi luto toho drobcurika co sa schovaval..ale on mozno dohovaral tomu druhemu mimi aby vydrzal a bojoval aj za neho ze on je slabucky. a ked vedel ze brasko ci sestricka je ok tak odisiel.bol a bude jeho anjelikom straznym.
@martuska00 foliky krasne podrastli.
@janik777 hlavu hore.dalsi pokus vyjde..lebo vsetkym nam to tento rok vyjde.

rebeka33
2. feb 2011

Ešte som sa opýtať, ak tu je niekto komu sa to stalo, ako dlho ste ešte krvácali resp. špinili? ja ešte dosť krvácam, no je to len 2 deň. ďakujem 😵

rebeka33
2. feb 2011

@callex to je pekné,že bude jeho anjelik. Skúsim sa tak sním rozprávať. ďakujem

callex
2. feb 2011

a teraz k sebe. ja som sa napokon rozhodla pre kompromis a odlozit to o jednu mrchu. momentalne sa zacinam dostavat do formy. dokonca aj to svrbenie bolo vcera uz malicko. i ked obavam sa ze na vikend sa vrati lebo bude rodinna oslava s urcitymi clenmi vdaka ktorym mam tieto problemy.bududci tyzden mam kontrolu u chiropraktika..dam si skontrolovat ten blok v panvovej oblasti .tento stvrtok mam psychologicku v piatok homeopatika.drzim dietu.cvicim mojzisku, slapem na stacionarnom bicykli ..a tak celkova obroda organizmu.tak vnutorne citim ze vsetko ide k lepsiemu.mrcha este nedorazila ale brusko uz boli.dufam ze ma tento elan neprejde.a v marci v plnej polnej vyrazim do boja. 😀

callex
2. feb 2011

@rebeka33 pekne maj nozky hore..myslim ze tu kocky co to mali spominali tak dva dni.myslim ze zajtra to uz bude ok.skus sa nestresovat a tes sa lebo mate anjelika strazneho on da na vas pozor.

ninockaskv
2. feb 2011

@rebeka33 joj rebeka ja neviem, ale baby tu vraveli mircalla aj takyna, ze dlho krvacali aj taky tyzden, postupne to slablo a mizlo.. a ze mimco sa udrzalo 😕

ninockaskv
2. feb 2011

@callex tadadadadada.. ty si sa teda rozbehla.. 😀 😀 😀 tak drzim paste a preco ides na oslavu, kde budu ludia, kvoli ktorym mas problemy?nemozes tam prose neist? 😒

callex
2. feb 2011

@ninockaskv no bohuzial nemozem pretoze to svokra oslavuje a byvame u nich.a svagrovci pridu uz v piatok a odidu v nedelu. uff..daco vymyslim ..budem asi cely vikend zehlit. kto chce nech posle ozehlim aj vam. 😀

gabinkaa
2. feb 2011

@ninockaskv pozerám sa na to tiež tak, len občas ma chytá z toho depka, ale zasa odíde, ak pôjdem na stimulku tak mama pôjde do zariadenia, nebude sa to dať všetko, som povedala, že idem na mesiac do nemocnice a včera som bola u jej lekárky pre lieky a ona vravela /dobre si s ňou vždy pokecám lebo je veľmi príjemná/ že potom už aby som ju tam nechala, lebo za mesiac si zvykne, myslím že to tak aj urobím a môj drahý sa bude tiež musieť posnažiť, teraz si žije ako prasiatko v žite, som mu aj povedala, lebo starám sa ja a ešte aj jeho mamička a on je bez starosti 😀 dieťatko by bolo niečo úžasné, sme sa smiali inak, že môj drahý bude tlačiť kočík, ale vraj ako to bude vyzerať v jeho veku, že smiešne mi povedal, treba si aj posrandovať aj keď cez slzy niekedy, pekný dník 😉

gabinkaa
2. feb 2011

@mircalla musím povedať, že ste moje vzory v optimizme a aj v sile, naozaj mi to veľa dodáva energie do života a aj po tých neúspechoch zasa elán do ďaľšieho boja, ďakujem moc všetkým 😉 😉 😉

ninockaskv
2. feb 2011

@callex hm, to je blbe a neda sa vam odstahovat od svokry? 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre